Juans pret Renminbi: kāda ir atšķirība?

Vēl pirms divām desmitgadēm daudzi parastie cilvēki nezināja vai nebija ieinteresēti uzzināt, kāda ir Ķīnas valūta. Ķīna bija liela eksportētāja, tāpēc pārējie pasaules lielākie importētāji bija kontaktā ar Ķīnas valūtu, bet aptuveni pēdējā desmitgadē Ķīna ir kļuvusi par lielvalsti. Tagad ikviena cilvēka mājās ir dažas Ķīnā ražotas preces, un visas pasaules valstis veic darījumus ar Ķīnu. Tātad daudzi cilvēki ir zināmā mērā pazīstami ar Ķīnas valūtu, īpaši pēc tam, kad pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps savas kampaņas laikā manipulējot ar Ķīnas valūtu, kas padara Ķīnas preces patiešām konkurētspējīgas ar Rietumos ražotajām precēm cenas ziņā, un tas zināmā mērā ir taisnība.

Juans pret Renminbi: kāda ir atšķirība?

Renminbi Vs Juans

Ķīnas valūta kļūst par arvien spēcīgāku starptautisko valūtu, taču, neskatoties uz to visu, cilvēki joprojām nevar atšķirt valūtu Renminbi RMB un Ķīnas juaņa CNY vai, kā tas ir saīsināts Honkongā, CNH. Īsāk sakot, starp Renminbi un Yuan vērtību nav atšķirību. Tie ir ekvivalenti Lielbritānijas mārciņa GBP un Sterliņu mārciņa. Lai gan izteiksmes termini ir atšķirīgi: kamēr Renminbi ir Ķīnas oficiālā valūta, kur tā darbojas kā apmaiņas līdzeklis un tiek uzskatīta par vienkārši naudu, juaņa ir valsts ekonomikas un finanšu sistēmas norēķinu vienība un tiek izmantota kad nauda tiek uzskatīta par daudzumu.

Juans pret Renminbi: kāda ir atšķirība?

Renminbi kā nauda iekšzemē

Renminbi ir kā Ķīnas Tautas Republikas nosaukums. To uzskata par “tautas valūtu”. To izlaida Ķīnas Tautas banka, un ĶTR komunistiskā valdība to pirmo reizi ieviesa kā oficiālo valūtu 1949. gadā. Lai gan, kā paskaidrots iepriekš, Renminbi vienkārši sauc par naudu kad par to runā iekšzemē Ķīnā. Labs piemērs ir gadījumi, kad cilvēki atsaucas uz bagātiem cilvēkiem, tāpat kā šeit, viņiem ir daudz naudas. Bet, runājot par noteiktu summu, jums tas jāizsaka juaņos. Tātad, Renminbi ir apmaiņas līdzeklis. Bet tai kaut kad vajadzēja zaudēt dzīvotspēju. Kad nauda, ​​ko attēlo valūta, vairs nav dzīvotspējīga kā maiņas līdzeklis, tās naudas vienības vairs nevar precīzi novērtēt. Patērētāji zaudē spēju plānot budžetu, un vairs nav iespējas precīzi izmērīt piedāvājumu un pieprasījumu.

Juaņa kā norēķinu vienība un kā nauda ārzemēs

Atšķirībā no Renminbi, kas tiek uzskatīts par apmaiņas līdzekli, Juaņa ir norēķinu vienība Ķīnas valūtai. Norēķinu vienība, saukta arī par numeraire, ir grāmatvedības vai ekonomiskais termins, kas apzīmē Ķīnas valūtas vienību, kurā mēra cenas. Norēķinu vienība ir visa valūtas indeksa vai tirgus bāzes vērtība. Kādreiz USD bija norēķinu vienība par unci zelta, USD 35 vērtībā. Visas / lielākā daļa pārējo valūtu izteica savu vērtību attiecībā uz USD. USD joprojām ir norēķinu vienība lielākajai daļai preču, jo īpaši jēlnafta, kas vienmēr tiek izteikta ASV dolāros. Tālāk ir sniegts piemērs atšķirībai starp juaniem un renminbi, kad cilvēki Ķīnā atsaucas uz tiem ikdienas dzīvē.

Juans pret Renminbi: kāda ir atšķirība?

Piemērs:

Klients: Cik naudas / renminbi maksā pudele ūdens?

Veikala īpašnieks: Pudele ūdens maksā 3 juaņas (kas pēc vērtības ir līdzīga 50 centiem / pensēm).

Klients: Es redzu, šeit ir nauda / renminbi (piedāvājot 5 juaņu banknoti)

Veikala īpašnieks: Šeit ir 2 juaņa atpakaļ, paldies

Lai gan juanam ir plašāks lietojums / atsauce nekā Renminbi, jo tas ir arī starptautiskais apmaiņas līdzeklis un Ķīnas ekonomikas norēķinu vienība. Tas galvenokārt ir saistīts arī ar to, ka ārzemnieki nav ļoti pieraduši pie Ķīnas valūtas, tāpēc viņi to saīsina, kā mēs to darījām šī raksta sākumā, un visam izmanto tikai juaņu, jo cenas mērīt un salīdzināt ir vienkāršāk. Honkongā juaņa tiek saīsināta kā CNH, savukārt pārējā pasaulē to sauc par CNY. Ķīnas ekonomikai palielinoties un tās daļai kopējā globālajā IKP nepārtraukti pieaugot apmierinošā tempā, Ķīnas valūta kļūst par vienu no galvenajām starptautiskajām valūtām, un šajā gadījumā galvenā vieta ir Juaņa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me