Kā regulējums veido kriptonauda pieņemšanu Āfrikā

Piezīme raksta oriģinālā versija publicēja Cloudbet un ir daļa no Cloudbet emuāra sērijas par lielu attēlu blokķēdes stāstiem. Lai iegūtu padziļinātas diskusijas par visām lietām, kas saistītas ar kriptogrāfiju, pieskaņojieties mūsu sadaļai Mākoņu sadaļā un sekojiet mums Twitter.

Āfrikas kontinentā, kur dzīvo vairāk nekā 1,2 miljardi cilvēku, strauji pieaug kriptonauda. Šajā rakstā mūsu viesautors pēta, kā vietējie noteikumi palīdz veidot šo pieņemšanu.

  • Bitcoin ieviešana Āfrikā
  • Regulēšana un aplikšana ar nodokļiem
  • Gadījumu izpēte: Dienvidāfrika un Nigērija
  • Vai regulējums sāksies?

Kriptovalūtas ieviešanas ātrums Āfrikā jūs pārsteigtu. Kaut arī Āfrika, iespējams, nav pirmā vieta, kas nāk prātā, kad runa ir par kriptogrāfiju, tā izrādās auglīga augsne blokķēdes revolūcijas virzībai.

Austrumāfrikā, Kenija gatavo ziņu viļņi ar baumām par Bitcoin Exchange tirgoto fondu. Rietumāfrikā, Nigērija gadā piedzīvo miljoniem dolāru tirdzniecības apjomu Uz dienvidiem Āfrika, kriptogrāfijas jaunizveidotie uzņēmumi izveidojas katru nedēļu. Agrāk 2018. gadā ziņoja Āfrikas BTC birža Paxful 40 miljoni ASV dolāru mēneša tirdzniecības apjomā. Šie ir tikai daži no daudzajiem piemēriem, kas parāda, kā ir izveidojusies blokķēdes revolūcija, kas dažiem var likties kā maz ticams no vietām.

Kriptovalūtām Āfrikā ir vairāki izmantošanas gadījumi, kas piedāvā praktiskus risinājumus, cita starpā, izaicinājumiem, kas raksturīgi starptautiskiem darījumiem ar tirdzniecības partneriem, mācību maksas samaksai ārvalstīs, kā arī kā nodrošinājumam pret inflāciju un sabojātu banku sistēmu..

In Zimbabve, kur inflācija strauji pieauga, BTC tirdzniecība bija tikpat augsta kā 14 000 USD jo tas kalpoja par risinājumu ekonomisko izaicinājumu kodīgajai ietekmei tautā. Neoficiāli daudzi uzņēmēji un tirgotāji izmanto kriptovalūtas, lai palīdzētu pārrobežu darījumos ar saviem partneriem tādos ģeogrāfiskos reģionos kā Āzija un Eiropa.

Divi milži, viena revolūcija

Tā kā zieds aug tumšā telpā, tā notiek arī kriptovalūtu ietekme Āfrikā. Ja bitkoīns ir miega gigants, tad pasaule patiešām var būt uz laikmeta robežas, kur divi miega giganti, Āfrika un Bitcoin, veicina aliansi, kas maina 1,2 miljardu afrikāņu dzīvi.

Āfrikas iedzīvotāji gūs labumu tikai no Āfrikas ar bloku ķēdi, bet arī pasaule gūs labumu no Āfrikas ar bloku ķēdi, kurā tiks panākta lielāka finansiālā iekļaušana, demokrātija, pārredzamība un uzticēšanās.

Lai sasniegtu lielu bloku ķēdes iespējotas cilvēku attīstības augstumu, Āfrikai ir nepieciešams pamatu regulējumu atbalsts. Ar piemērotiem noteikumiem Āfrikas valstīm ir iespēja veicināt kriptovalūtu ieviešanu, kā arī atbalstīt novatorisku tehnoloģiju izveidi kosmosā.

Noteikumi un nodokļi

Noteikumi, kurus bieži uzskata par divvirzienu zobenu daudzu nozaru attīstībai, būs Āfrikas pieņemšanas atslēga. Tomēr Āfrikas valstīs pieņemtie noteikumi ir sarežģīts bizness un ir ļoti atkarīgi no attiecīgo valdību darba kārtības.

A Āfrikas bankas EcoBank ziņojums rāda, ka lielākā daļa Āfrikas valdību kriptovalūtu noteikumos izmanto “pagaidiet un skatieties” pieeju. Vairāk nekā pusei bija jāieņem publiska nostāja par viņiem, neskatoties uz to pašu ziņojumu, kurā izklāstīta kriptogrāfijas “ievērojama klātbūtne” vismaz 36 valstis.


Lēnais regulēšanas temps daļēji ir saistīts ar izpratnes trūkumu par kriptovalūtu būtību. Bez pietiekamām zināšanām par to potenciālajiem ieguvumiem daudzas valdības vēl pieliek visas pūles, lai tos regulētu.

Taisnības labad jāsaka, ka vismaz līdz šim lielākajai daļai Āfrikas iedzīvotāju vēl nav dzirdēts par kriptovalūtām vai tās jāizmanto. Tomēr, tā kā arvien vairāk afrikāņu turpina tos izmantot, visticamāk, ka sekos proaktīvāka valdības pieeja, jo arvien vairāk parādās tādi ieguvumi kā nodokļu ieņēmumi.

Katrā Āfrikas valstī esošie noteikumi atšķiras pēc valstī pastāvošo likumu, uzskatu un politisko sistēmu rakstura. Apskatīsim dažas no kontinenta spēkstacijām: Dienvidāfriku un Nigēriju.

Dienvidāfrika vadošā

Saskaņā ar EcoBank ziņojumu Dienvidāfrika vada regulatīvo sacensību, un kontinentā tai bija viskriptogrāfijai draudzīgākā pieeja. Jau 2014. gadā Dienvidāfrikas Rezervju banka izlaida a pozīcijas papīrs virtuālajām valūtām, kas šķita daudzsološi.

Paziņojumā SARB secina, ka:

VC [virtuālās valūtas] nerada būtisku risku finanšu stabilitātei, cenu stabilitātei vai Nacionālajai maksājumu sistēmai. Tomēr galalietotājiem, neatkarīgi no tā, vai tie ir privātpersonas vai uzņēmumi, kas pieņem riska kapitāla uzņēmumus, un uzņēmumiem, kas iesaistīti riska darījumos, tiek brīdināts, ka jebkuras darbības, kas veiktas vai veiktas kopā ar riska darījumiem, ir viņu vienīgais un neatkarīgais risks.

Ātri uz priekšu piecus gadus, un Dienvidāfrika ir ieviesusi nodokļu likumdošanas projektu un konsultāciju dokuments par kriptovalūtām. Dienvidāfrikas politika norāda uz valdības piesardzīgu optimismu. No vienas puses, valdība gatavojas palielināt savus nodokļu ieņēmumus. No otras puses, tā apsver iespēju vērsties pret anonīmākiem kriptogrāfijas aktīviem.

Apspriešanas dokumentā ir noteikts, ka kriptogrāfijas aktīvu nodrošinātājiem ir jāievēro KYC (know-your-customer) un AML (naudas atmazgāšanas novēršanas) noteikumi, kas ietver klientu identificēšanu un viņu adrešu zināšanu..

Pakalpojumu sniedzējiem būtu jāuzrauga un jāziņo par aizdomīgiem darījumiem, kuru veikšanai varētu būt nepieciešams vairāk personāla, kas apņemas veikt šādas lomas, un tas varētu ietekmēt lietotāju privātumu. Izmantojot šādus noteikumus, atvieglojot kripto aktīvu lietotāju identificēšanu, valdība plāno labāk novērtēt kripto aktīvu īpašnieku maksājamo nodokli.

Apspriešanas dokuments, kas publicēts sadarbībā ar Valsts kasi, SA Revenue Services (Sars), Finanšu sektora rīcības iestādi (FSCA) un Finanšu izlūkošanas centru (FIC), paredz noteikumu kopumu, kas prasa, lai kriptogrāfijas uzsācēji reģistrētos valdībai veikt uzņēmējdarbību.

Šo noteikumu mērķis ir panākt lielāku atbildību nozarē, jo reģistrēti kriptogrāfijas uzņēmumi, apzinoties uzraudzību, var veikt labākus iekšējās atbilstības procesus, kas labāk aizsargā patērētājus. Turklāt tādu uzņēmumu kā kriptogrāfijas biržas lietotāji var tikt turēti stingrākā uzraudzībā – tas var novest pie tā, ka tiks aizpildīti vairāk nodokļu pārskati par kriptogrāfiju.

Dienvidāfrikas kriptovalūtu noteikumi var palielināt masveida ieviešanu, jo vairāk cilvēku to uzskata par likumīgu valdības pieejas dēļ. No otras puses, tas, iespējams, palielinās Āfrikas kriptogrāfijas aktīvu nodrošinātāju regulatīvās izmaksas, kuras varētu pārskaitīt regulēto pakalpojumu galalietotājiem.

Dienvidāfrikā ir arī citas problēmas, kas saistītas ar kriptovalūtu regulēšanu. Fakts joprojām ir tāds, ka a ēnu ekonomika pastāv kriosfērā, kuru valdība nevar viegli izmērīt vai regulēt. Ārpusbiržas tirdzniecība un attālinātās biržas, kas izvēlas neziņot par nodokļiem, ir tikai daži no tā elementiem. Lai gan noteikumi ir noderīgi nodokļu ieņēmumiem un patērētāju aizsardzībai, tos var būt ļoti grūti īstenot. Turklāt, ja tie ir pārāk stingri, tie var novest pie inovāciju slāpēšanas ar uzņēmumiem, kuri izvēlas savu biznesu novest citur uz tādiem reģioniem kā Maurīcija, kur likumi ir uzņēmējdarbībai draudzīgāki kriptogrāfijas jaunizveidotajiem.

No otras puses, dienvidāfrikāņi ir vairāk nekā atvērti neformāliem finanšu veidiem. Kriptovalūtas neatšķirsies.

Nigērijas augošā mīlestība pret kripto aizēno noteikumus

Āfrikas rietumos nigērieši nav sveši kriptonauda. Pat lāču tirgus laikā 2018. gadā tika ziņots, ka vairāk nekā 4 miljoni dolāru kriptovalūtās reģionā tika tirgotas katru nedēļu. Ja tiktu ņemti vērā arī ārpusbiržas darījumi, skaitlis noteikti būtu daudz lielāks.

Nigērijas pieeja kriptovalūtu regulēšanai ir bijusi neviennozīmīga, bet lielā mērā balstīta uz to pašu attieksmi “pagaidi un skaties”. Valdība iepriekš ir izteikusi brīdinājumus par kriptovalūtu nestabilo raksturu, taču nav izdevusi aizliegumu. Tomēr tā izlaida licencēšanas režīma projektu, kas varētu palielināt minimālos akcionāru līdzekļus fintech uzņēmumiem līdz augsta kā 15 miljoni ASV dolāru.

Tas ir pasākums, kas, ja tas tiktu izpildīts, varētu liegt daudziem vietējiem uzņēmumiem ienākt kriptogrāfijas tirgos. Konkurences trūkums preču un pakalpojumu nodrošināšanā kriptovalūtas telpā Nigērijā varētu būt slikta ziņa par cenām. Līdz ar to kriptovalūtas lietotāji Āfrikā var ciest no augstākām izmaksām un / vai pakalpojumu neefektivitātes.

Tā kā tā ir globāla parādība, lietotāji, visticamāk, izmantos ārzemēs izvietotas platformas, kurās regulēšanas nenoteiktība ir mazāka. Piemēram, tādas ārvalstu valūtas kā BRD un Binance ir brīvi pieejamas Nigērijā, turpretī tās nav ārpus Nigērijas regulatoru tiešas uzraudzības.

Arī šoreiz ēnu ekonomika var izrādīties pārāk liela, lai normatīvie akti ierobežotu kriptovalūtu iespējamo masveida ieviešanu. Nigērijā ēnu ekonomika pastāv pārtikas tirgos, apģērbu tirgos un citās nozarēs, kur ekonomisko aktivitāti nevar oficiāli noteikt. Tas, protams, padara ārkārtīgi grūti likumdevējiem un izpildvarai ieviest savus ierobežojumus un noteikumus par kriptonauda izmantošanu. Piemēram, Beninas pilsētā parādās daudz neformālu kriptovalūtu tirdzniecības stendu, kas daļēji reģiona policijas nepietiekamas informētības dēļ darbojas brīvi.

Līdzņemšana

Blokķēdes un kriptovalūtu decentralizētais raksturs ir tāds, ka regulatoram ir gandrīz neiespējami pilnībā uzraudzīt. Pat neformālā ekonomikā finanšu sistēmas regulēšana ir ierobežota. Šajā nolūkā ir skaidrs, ka apdrošināšana pret krāpšanu un pārredzamības trūkumu ir pati blokķēde. Tāpēc tik daudz cilvēku turpina ieviest kriptonauda Āfrikā.

Blokķēde pasaulei deva rokas banku. Izmantojot tālruni, darījumu var viegli veikt, neuztraucoties. Blokķēdes tīklu drošība, kuros darbojas kriptovalūtas, būs virzītājspēks pieņemšanai kontinentā, kur cilvēki neuzticas centralizētām bankām nepietiekamas klientu apkalpošanas un nepareizas prakses dēļ..

Pieaugot informētībai par kriptovalūtu priekšrocībām, Āfrikā pieaugs kriptovalūtu ieviešana. Vēlme izmantot dzīvi mainīgu tehnoloģiju, kas parāda finanšu dinamikas izmaiņas miljardiem cilvēku, visticamāk, pārspēs jebkuru iesniegto regulējumu. Regulēšanu var mēģināt, bet, ja nepieciešams, regulējumu var arī pāraugt.

Autors: Calvin Ebun-Amu

The raksta oriģinālā versija publicēja Cloudbet un ir daļa no Cloudbet emuāra sērijas par lielu attēlu blokķēdes stāstiem. Lai iegūtu padziļinātas diskusijas par visām lietām, kas saistītas ar kriptogrāfiju, piesakieties mūsu sadaļā Mākonis un sekojiet mums Twitter.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector