Bitcoin, kas palicis aiz zelta kā vislabāk darbojošais aktīvs, kāpēc Bitcoin nav burbulis?

Pēdējo pāris gadu laikā jūs noteikti pamanījāt, ka daži cilvēki mēdz paredzēt, ka Bitcoin ir burbulis, kas drīzumā plīsīs. “Burbulis” tiek dēvēts par aktīvu, ko nosaka nepamatota un pārpilna tirgus rīcība, kā rezultātā notiek sabrukums. Tātad, kāds ir reālais darījums ar Bitcoin, un kāpēc cilvēki internetā to sauc par burbuli? Kopš kriptonaudas sākuma dienām daži cilvēki vienmēr ir bijuši skeptiski par pirmo kriptogrāfiju, kā rezultātā meli vai ‘nepatiesa patiesība’ par Bitcoin. 

Šajā amatā mēs esam ChangeNOW, vadošais tūlītēja kriptogrāfijas apmaiņa dienests, jums viss būs skaidrs. 

Kāpēc Bitcoin vispirms tika saukts par “burbuli”? ?

Bitcoin ir digitāla valūta, kas parādījās pēc finanšu krīzes 2008. gadā. To neregulē centrālā banka, ļaujot lietotājiem apiet bankas un tradicionālās preču un pakalpojumu norēķinu iespējas. Kopš tā laika Bitcoin cena ir nepārtraukti pieaugusi. Bet galvenais iemesls, kāpēc lielākā daļa cilvēku šodien ir pesimistiski noskaņoti attiecībā uz Bitcoin, ir tas, ka 2017. gadā Bitcoin cena bija visu laiku augstākā līmenī, nepilna gada laikā pieaugot par 900%, un tās vērtības kāpums pat nebija prognozējams. Tas ir licis cilvēkiem apšaubīt Bitcoin un to, ko tas darīs investoriem, ja viņi akli uzticēsies kriptonauda. 

btc visu laiku augstākaisbtc visu laiku augstākais

Pirmais lielais arguments, ko viņi piedāvā, ir tāds, ka Bitcoin nav taustāms, bet gan decentralizēts, tas nozīmē, ka tam nav valdības, kas atbalstītu darījumus un darbības. Gluži pretēji, fiat valūtās ir iekļauta stabilitāte, jo tās atbalsta valdības un milzīgas bankas. Papildus tam fiat valūtas tiek sankcionētas un stimulētas – oficiālos jautājumos, piemēram, nodokļu maksāšanā, fiat valūtas var izmantot. Tas nav gadījums ar Bitcoin. Dažādas valdības un pārvaldes iestādes mēdz sankcionēt kriptovalūtas dažādos veidos, jo tām nav konkrēta īpašnieka – ne viena organizācija, ne kāda persona nekontrolē Bitcoin.

Daži apgalvo, ka, tā kā Bitcoin bija pirmā šāda veida parādība, tas tika vienkārši uzpūsts un pārspīlēts, tālu no mēra.

Bija tikai daži investori, kas to nopirka, lai faktiski izmantotu. Citi vienkārši bija ieinteresēti to uzsist – pērk zemu un pārdod dārgi. Tātad arguments ir tāds, ka, tā kā Bitcoin nav spēcīga atbalstītāju, kas rūpējas par tā labklājību, tā cenu nepārtraukti uzpūš tie, kas vienkārši vēlas gūt “ātru peļņu” no Bitcoin.  

Tātad, kas “padara Bitcoin izskatu kā burbuli”?

Skeptiķi uzskata, ka Bitcoin burbuļi mēdz paplašināties pēc tam, kad kriptogrāfijas tirgū pievienojas jauns ieguldītāju vilnis. Tas tika pieredzēts 2011. gadā, kam sekoja tāda pati situācija 2013. gadā. Kas cilvēkiem lika domāt, ka Bitcoin patiesībā ir burbulis, ir tad, kad Bitcoin cena sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 20 000 USD 2017. gadā. Viena BTC vērtība tika novērtēta 20 000 USD. Tā joprojām ir rekorda cena kriptovalūtas vēsturē. Tomēr tam sekoja kritiens, un digitālā valūta nepilnu 2 mēnešu laikā samazinājās līdz aptuveni 7300 USD zemākajam līmenim un gada laikā 3200 USD zemākajam līmenim.

Šodien Bitcoin cena ir mazāka par 50% no visu laiku augstākās. Tātad, daži cilvēki domā, ka būs vēl viens pēkšņs uzplaukums, kura rezultātā palielināsies Bitcoin cena – un pēc kāda laika tā atkal samazināsies, kas padara Bitcoin ārkārtīgi neparedzamu un norāda, ka tas ir burbulis.

Bitcoin cena vienmēr ir neaizsargāta pret tehnoloģiskām neveiksmēm. Ja ar Bitcoin protokolu notiks kaut kas slikts, tas var ietekmēt cenu. Tā kā nozarē vienmēr notiek tehnoloģiskas kļūmes, daži cilvēki zaudē ticību Bitcoin un sauc to par burbuli.

Šie bija argumenti, lai pirmā kriptonauda būtu burbulis. Tomēr šī ir tikai viena stāsta puse – nākamajā sadaļā mēs pierādīsim, ka tā nav Bitcoin daba. 

Kāpēc Bitcoin “NAV” ir burbulis?


Kā redzat, internets ir piepildīts ar cilvēkiem, kuri runā pret Bitcoin un citām kriptovalūtām un sauc tos par burbuļiem. Viņi nedara neko citu, kā tikai izplata bailes starp kriptogrāfijas entuziastiem, vispārējo auditoriju un topošajiem investoriem, kuri patiesi vēlas izmantot Bitcoin, nevis gāzt to peļņas nolūkos. No iepriekš apspriestās tēmas ir skaidrs viens fakts – cilvēki baidās, ka Bitcoin augstās cenu svārstības ienesīs likteni investoru un nozares dalībnieku prātos.. 

Patiesībā patiesība ir tāda, ka tie, kas kritizē Bitcoin, nav īsti pazīstami ar kriptogrāfijas tirgu un ir neizpratnē par Bitcoin.

Burbuļu teorijas ir precīzas tikai tad, kad tās ir noderīgas, un mēs esam priecīgi teikt, ka tās nav. Cilvēki, kuri apgalvoja, ka Bitcoin ir burbulis pie 20 ASV dolāriem, pilnīgi ieteica jums neieguldīt, tāpat kā tie, kas apgalvoja, ka tas ir burbulis 200 USD. Tagad jūs varat skaidri redzēt, ka šis padoms nebija dramatisks. Patiešām, ja jūs sekojāt burbuļu aizstāvju ieteikumiem, jūs patiešām palaidāt garām iespēju gūt lielu peļņu, ieguldot Bitcoin un citās kriptovalūtās. 

Jūs varētu atcerēties, ka 2012. gadā Apple akcijas bija 100 USD par akciju, un uzņēmums tika apzīmēts ar burbuli, un “burbuļu atbalstītāji” gaidīja, ka tas parādīsies. Ir pagājuši 7 gadi, un neviens sprādziens vēl nav noticis. Iedomājieties tos, kas tajā laikā bija ieguldījuši Apple. Viņi noteikti nopelnīja dažus lielus dolārus. 

Tātad stāsta morāle ir tāda, ka padomu pieņemšana no burbuļu teorētiķiem varētu nebūt labākais ieguldījumu lēmums. Viņi aplūko tikai sliktākos iespējamos scenārijus un vispār izlaiž auglīgos ieguvumus.

Kāpēc Bitcoin ir īpašs nekā citi burbuļu plīsumi?

Bitcoin nav uzņēmums, kas ir pakļauts rentabilitātes zaudējumiem, kā arī nav spekulācijas, kas varētu sabrukt bankas vai valdības izraisītu viltību dēļ. Lūk, ko kriptopesimisti neapzinās par Bitcoin:

  • Bitcoin vērtība pieaug, jo tas ir revolucionārs finanšu izgudrojums, nevis tirgus melu dēļ. 
  • Bitcoin vērtība pieaug, jo arvien vairāk cilvēku to pieņem. 
  • Bitcoin vērtība pieaug, jo ‘tīkla efekts’ ir pilnā sparā. 

Vispārējie investori ir satraukti nokļūt uz kuģa ar Bitcoin, un tas izraisa Bitcoin cenas pieaugumu. Bet nejauciet to ar mākslīgi uzpūsto burbuli, kas izriet no “nepatiesas patiesības”. Bitcoin cena, visticamāk, pakāpsies augstāk, jo vairāk cilvēku turpinās iesaistīties kriptonauda.. 

Rezultātā burbuļu teorijas, šķiet, ir absurdas un neder. Ja jūs ticat kādam produktam, tad turpiniet un ieguldiet tajā. Cik tas ir grūti? Pārtrauciet lūgt padomu cilvēkiem, kuri baidās no izmaiņām, jo ​​Bitcoin, starp citām kriptovalūtām, patiešām ir nākotne. Jā, ir slikti un labi ieguldījumi, taču tas nenozīmē, ka tie visi ir burbuļi. Kriptovalūtu tirgus būtiski atšķiras no parastā akciju un akciju tirgus. Lai varētu tajā iesaistīties, ir nepieciešamas atbilstošas ​​zināšanas par nozari. Tātad, neticiet burbuļu teorijām. Veiciet pats savu pētījumu, un tirgus jums atklās, kā tas patiesībā darbojas.

Atruna: Šis raksts atspoguļo tikai tā autora viedokli un nav finanšu padoms. Mēs neuzņemamies atbildību par jebkura tirgotāja lēmuma vai darbības rezultātiem.

Raksts iegūts no https://changenow.io/blog/bitcoin-bubble

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector