Vai Āfrika ir jaunais kriptovalūtas centrs? Āfrikas uzņēmumi mudina centrālo banku iegādāties Bitcoin virs USD

Mākoņi pieaug virs USD vērtības un tuvākajā laikā var izraisīt tā turpmāku kritumu. Āfrikas uzņēmumi šo risku uztver nopietni un to sauc par nacionālo problēmu, aicinot Centrālo banku rīkoties šajā jautājumā, un ir mudinājuši dot priekšroku Bitcoin, nevis ASV dolāram.

Kāpēc haoss?

ASV dolārs cieta no notiekošās “pārdod faktu” atbildes uz nodokļu likumprojekta apstiprināšanu. Gada beigu portfeļa korekcijas kopā ar vājāku patērētāju uzticību, bez darba pieprasījumu nokavēšanu un citas negatīvas ziņas nepalīdzēja. Pieaugošā naftas un citu preču valūtu cena ir arī izraisījusi USD zaudēšanu.

Apskatiet ASV dolāra indeksa ilgtermiņa diagrammu zemāk. Indekss būtībā izseko dolāra rādītājus attiecībā pret citām galvenajām valūtām.

                            Diagrammu pieklājīgi no StockCharts.com

Patiesībā daudzas Āfrikas valstis paļaujas uz USD naudas rezervēm, un ASV dolāru prognozētais vērtības kritums ir satraucis daudzu uzņēmumu pārstāvjus. Groupe Nduom, vadošās finanšu kontrolakciju sabiedrības Papa-Wassa Chiefy Nduom viceprezidents, ir vērsies pie Linkedin un Twitter, lai pievērstu šo uzmanību uzmanības centrā “mazāk paļaušanās uz zaļajām mugurām un vairāk ieguldījumu bitcoin”..

Nduom kungs jautā, izmantojot savu Linkedin kontu.

“Kā būtu, ja šis kontinents varētu beidzot panākt vienprātību par jaunu digitālo rezerves aktīvu – un izdomāt veidus, kā finansēt infrastruktūras attīstību, izmantojot to,”

Viņš uzrakstīja.

“Es meklēšu pirmo Āfrikas centrālo baņķieri, kurš saka – man ir apnicis likt cepuri rokā un ubagot – riskēsim un iegremdēsimies šajā jaunajā globālajā, bez atļaujām, izturīgā un paplašināmā finanšu ekosistēmā. Viss, kas mums jāmācās, ir bez maksas internetā. ”

Āfrikas valstu pieaugošā interese par kriptovalūtu un Bitcoin

Ir aptuveni 2,5 miljardi cilvēku, kuriem nav piekļuves bankām vai kontiem, un lielākā daļa no viņiem dzīvo ekonomiski un politiski nestabilās valstīs. Bitcoin var izmantot kā līdzekli bagātības glabāšanai, tādējādi novēršot iespēju, ka jebkura pašvaldība atsavina līdzekļus no bankas konta.

Nesen Āfrika novēro arī Bitcoin aktivitātes pieaugumu. Klienti pasaules otrajā lielākajā kontinentā un otrajā vietā pēc apdzīvotības jau kādu laiku nopietni uztver kriptovalūtu.

Dienvidāfrika ir viena no galvenajām spēlētājām, kad runa ir par kriptovalūtām un blokķēdi, un valstī darbojas vairāki jaunizveidoti uzņēmumi.

Dienvidāfrikā pašlaik nav noteikumu par kriptovalūtu izmantošanu. Lai gan Rezervju banka ir noskaidrojusi savu nostāju attiecībā uz virtuālajām valūtām un izklāstījusi tās šajā dokumentā  Pozīcijas dokuments par virtuālajām valūtām izdots tālajā 2014. gadā.

Āfrikas kontinenta iespējas kriptovalūtu jaunizveidotiem uzņēmumiem

Bitcoin naudas pārvedumiem

Viena konkrēta joma, kur Bitcoin un citas kriptovalūtas var izrādīties īpaši traucējošas Āfrikas kontinentā, ir pārskaitījumi. Paredzams, ka naudas pārskaitījumi uz Subsahāras Āfriku, pārsvarā no ārzemēs strādājošiem kopienas locekļiem, palielināsies par 41 miljardu ASV dolāru. Tiek lēsts, ka naudas pārvedumi Āfrikā ir vidēji 5 procenti no IKP.

Vai Bitcoin var būt alternatīva tradicionālajām bankām?

Kā tāds, Kristiāns, kurš ir Nigērijas starta Bitstake dibinātājs, saka, ka Bitcoin var piedāvāt dzīvotspējīgu alternatīvu finanšu pakalpojumu veidu Āfrikai.

“Bitcoin var palīdzēt finanšu iestādēm Āfrikā un radīt veselīgas alternatīvas, ja banka nav sasniedzama iedzīvotājiem, tām būs vajadzīgas dzīvotspējīgas alternatīvas, lai droši nodrošinātu un pārsūtītu finanses – mēs uzskatām, ka mūsu pakalpojumi atbilst šim” nebanku “segmentam.”

Šķēršļi izaugsmei

Bez šaubām, bitcoīns ir jauns jēdziens, kas varētu pārveidot Āfrikas kontinenta ekonomiku, taču tas joprojām ir bērna attīstības stadijā. Galvenie šķēršļi, kas varētu rasties Bitcoin ieviešanā, ir tādi

  • Āfrika joprojām ir ļoti nelikvīda,  
  • Digitālais trūkums pastāv, jo lielākajai daļai cilvēku nav piekļuves digitālajām ierīcēm.
  • Āfrikā ir nepietiekams spēks, jo tā pretojas jebkura veida kalnrūpniecībai.

Falks Benke, Ghanian Bitcoin starta dibinātājs, beam, apgalvo, ka Bitcoin nespēs izmantot savu potenciālu, ja vien uzņemšana netiks atvieglota, izmantojot vairākus pasākumus, sākot no kopienas izglītības līdz labvēlīga regulatīvā režīma izveidei.

“Bitcoin ir potenciāls ietekmēt Āfriku noteiktos apstākļos: masu pieņemšana, kas prasa izglītību un pieejamību, izmantojot funkciju tālruņus, kā arī draudzīga normatīvā vide,”

viņš saka.

Tas mūs ved uz jautājumu, vai USD vērtības kritums ietekmēs Bitcoin??

Paziņojiet mums savas domas par bitcoin 2018. gadā zemāk esošajos komentāros vai rakstiet mums vietnē [e-pasts aizsargāts]

Iesniegtais saturs var ietvert autora personīgo viedokli un ir atkarīgs no tirgus nosacījumiem. Veiciet tirgus izpēti pirms ieguldīšanas kriptovalūtās. Autors vai publikācija neuzņemas nekādu atbildību par jūsu personiskajiem finansiālajiem zaudējumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me