Kriptovalūtas un nodokļi: jaunākie atjauninājumi no 5 valstīm

Valstis visā pasaulē pēdējos gados cīnās ar jautājumu par kriptovalūtu regulēšanu. Neskatoties uz visiem kriptovalūtu regulēšanas projektiem un paneļdiskusijām, lielākā daļa no tiem šajā frontē ir guvuši tikai daļēju progresu, un kriptonauda joprojām paliek pelēkajā zonā. Tomēr nodokļu iestādes izmisīgi vēlas iekļūt šajā 290 miljardu dolāru tirgū un pieprasīt savu daļu no kriptogrāfijas ieguldītāju un tirgotāju peļņas. 

Šeit ir 5 valstis, kas nesen ir atjauninājušas informāciju par to, kā tās apliks ar nodokļiem (vai neapliks ar nodokļiem) kriptonauda –

Amerikas Savienotās Valstis

Iekš ASV, Bitcoin varētu būt prece, īpašums vai vērtspapīrs, atkarībā no tā, kurš regulators – CFTC, IRS vai SEC – atsaucas uz vienu. Nesen notikušajā ASV Banku, mājokļu un pilsētu lietu komitejas rīkotajā uzklausīšanā bija daudz diskusiju par to, vai bitkoīns būtu jāaizliedz vai varētu tikt aizliegts, taču uzklausīšanas dalībnieki nespēja sniegt galīgas atbildes uz šo jautājumu.. 

Tomēr, neskatoties uz kriptovalūtas pašreizējo nekonsekvento statusu štatos un pārvaldes iestādēs, IRS sūta vēstules kriptogrāfijas kontu īpašniekiem, informējot viņus par noteikumiem attiecībā uz kriptovalūtām un mudinot viņus pareizi ziņot par saviem ienākumiem. 

IRS vēstule 6174

Mums ir informācija, ka jums ir vai ir bijis viens vai vairāki konti, kas satur virtuālo valūtu, taču, iespējams, nezināt prasības, kā ziņot par darījumiem, kas saistīti ar virtuālo valūtu, tostarp kriptonauda un virtuālās valūtas, kas nav kriptogrāfiskas. Pēc zemāk esošās (izglītības) informācijas pārskatīšanas, ja uzskatāt, ka federālā ienākuma nodokļa deklarācijā precīzi neziņojāt par virtuālās valūtas darījumiem, jāiesniedz grozītas deklarācijas vai pārkāpumi, ja neiesniedzāt deklarāciju par vienu vai vairākiem ar nodokli apliekamiem gados. ”

Ja netiek pienācīgi ziņots par “virtuālās valūtas darījumu ienākuma nodokļa sekām”, var tikt piemēroti nodokļi, procenti, soda naudas vai pat kriminālvajāšana. 

Indija

In Indija, Ienākumu nodokļa departaments jūlijā nosūtīja paziņojumus par kriptogrāfijas ieguldītājiem un tirgotājiem nodokļu paziņojumus, kuros bija 26 jautājumu saraksts par saņēmēju ienākumu avotiem, viņu kriptovalūtas darījumiem, platformām, kuras viņi ir izmantojuši darījumiem kriptovalūtā, un par to, vai viņi ir samaksājuši nodokļus peļņa no kriptovalūtas ieņēmumiem. Turklāt paziņojumā saņēmējiem tiek uzdots noteiktā datumā ierasties ienākuma nodokļa direktora vietnieka birojā un iesniegt pierādījumus vai nu ar grāmatvedības grāmatu, vai citus dokumentus par viņu ienākumu avotiem. Tas arī uzdod viņiem “nedoties prom, kamēr viņi nesaņem atļauju no amatpersonām to darīt” un brīdina par iespējamo naudas sodu līdz 10 000 Rs, ja viņi neatnāks un nesniegs nepieciešamos pierādījumus. 

Jāatzīmē, ka Indija ir noteikusi banku aizliegumu kriptovalūtām, un nepārbaudīts dokuments, kuru nesen nopludināja blokķēdes jurists Varuns Sethi, liek domāt, ka Indija varētu noteikt vispārēju aizliegumu visām kriptovalūtām, izņemot digitālo rūpiju un digitālās ārvalstu valūtas. Likumprojekts ar nosaukumu “Kriptovalūtas aizliegšana & Oficiālo digitālo valūtu regulēšana ”

“Neviens Indijas teritorijā nedrīkst raktuves, ģenerēt, turēt, pārdot, tirgot, emitēt, nodot, iznīcināt vai izmantot kriptovalūtu.”

Tomēr vēl nav paziņots par oficiālu lēmumu par kriptovalūtu vispārējo aizliegumu.

Brazīlija


Brazīlija kļuva par jaunāko valsti, kas pievienojusies to valstu sarakstam, kuras kriptovalūtai uzliek nodokļus. Iepriekš maijā Brazīlijas Deputātu palātas prezidents Rodrigo Maija bija pavēlējis izveidot a komisijas darbs pie kriptovalūtas noteikumu izstrādes. Nav notikusi publiska informācija par notikumiem šajā frontē. Tomēr saskaņā ar pēdējiem ziņojumiem Federālo ieņēmumu departaments ir pavēlējis nodokļu iestādēm obligāti atklāt informāciju par darījumiem, kuru summa pārsniedz Brazīlijas reālos USD 30 000 (USD 7 600). Šis solis, kas paredzēts gan privātiem investoriem, gan kriptogrāfijas uzņēmumiem, tiek uzskatīts par līdzekli nodokļu ieņēmumu palielināšanai. 

Singapūra

Kripto tirgotājiem Singapūrā drīz varēja būt iemesls priecāties, jo valsts nodokļu iestāde varētu atbrīvot kriptovalūtu darījumus no GST. 5. jūlijā Singapūras Iekšējā ieņēmumu pārvalde (IRAS) publicēja e-nodokļu melnraksts detalizētu vadlīniju par “Digitālo maksājumu žetonu” aplikšanu ar nodokļiem. 

Ceļvedī ir skaidri norādīts, kas ir “digitālo maksājumu marķieri” –

Digitālais marķierisAvots: IRAS e-nodokļu ceļvedis

Rokasgrāmatas projekta apstiprināšana izraisīs šādas izmaiņas, kas stāsies spēkā no 2020. gada 1. janvāra: 

SingapūraAvots: IRAS e-nodokļu ceļvedis

IRS cenšas arī barot ar šīm izmaiņām GST ārstēšanā no uzņēmumiem, kas nodarbojas ar kriptovalūtas darījumiem. 

Singapūras valdības pieeja kriptovalūtu regulēšanai un aplikšanai ar nodokļiem padara to par vienu no nedaudzajām valstīm, kas attīsta vidi, kas veicina digitālo kriptovalūtu izaugsmi.. 

Džordžija

Gruzija nesen izlaida atjauninājumu par kriptovalūtu aplikšanu ar nodokļiem, neskatoties uz to apvidū esošo noteikumu neatbilstību. Valsts finanšu ministre Ivane Matchavariani nesen parakstīja likumprojektu, kurā precizēts, kā tiks aplikti nodokļi uzņēmumiem, kuri tirgo kriptovalūtas, gan uzņēmumiem, gan privātpersonām.. 

Saskaņā ar šo jauno likumprojektu valsts iedzīvotāji varēs apmainīt kriptovalūtas pret fiat valūtu, nemaksājot PVN par darījumu. Tas nozīmē, ka valsts, iespējams, aplūko Bitcoin kā valūtu, jo PVN tiek piemērots tikai precēm un pakalpojumiem. 

Jāatzīmē, ka Gruzijas lari paliks likumīgais maksāšanas līdzeklis valstī, un kriptonauda, ​​tāpat kā ārvalstu fiat valūtas, netiks pieņemta maksājumiem. Kalnrūpniecības uzņēmumiem būs jāmaksā PVN, ja vien tie nav reģistrēti ārvalstīs. 

Ekspress noteikumu trūkums ap kriptovalūtām rada bažas kriptovalūtu turētāju vidū, it īpaši, ja regulatori tādās valstīs kā ASV un Indija ierosina pilnīgu kriptovalūtu aizliegumu un pat ierosina sodīt tos, kuriem ir kriptovalūtas. Šajā laikā ziņas par kriptovalūtas nodokļiem varēja uzlūkot kā mākoni ar sudraba oderi. 

Ja nodokļu aģentūras pasaulē izstrādā nodokļu noteikumus par kriptovalūtām, tas nozīmē, ka tās neplāno aizliegt kriptovalūtas. Kriptovalūtu ieguldītājiem drīzāk būtu noteikumi par kriptovalūtām un jāmaksā nodokļi par savu kriptogrāfisko ienākumu, nekā viņi dzīvo pastāvīgās bailēs tikt sodītiem kriptovalūtas aizlieguma gadījumā..

Ekonomikai kriptogrāfijas regulēšana varētu būt labvēlīgāka iespēja, jo tās varēs gūt labumu no papildu nodokļu ieņēmumiem. Kriptogrāfijas valūtu aizliegšana šo strauji augošo tirgu virzīs tikai pazemē, kur varas iestādēm būs maz redzamības vai kontroles pār kriptonauda tirdzniecību. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector