DeFi projektā Kava ir iekļauti stingri drošības pasākumi, piemēram, Apple App Store

Apple bieži saņem kritiku par stingrām App Store vadlīnijām, kuras uzņēmums ievieš, lai izolētu savus lietotājus ar vislabāko pieredzi. Lietojumprogrammu izstrādātājiem ir jāievēro augstie standarti un prasības, pretējā gadījumā viņu iesniegumi tiek noraidīti. Līdzīgu pieeju Kava bloku ķēdes izstrādātāji piedāvā arī visai DeFi ekosistēmas izstrādātājiem. Cietais protokols ir pirmā Kava lietotne, kas kalpo kā vairāku ķēžu naudas tirgus lietotājiem, kuriem ir aktīvi, tostarp Bitcoin, XRP, USDX un citi. Līdzīgi kā Apple, arī Kava pieprasa lietojumprogrammu izstrādātājiem piemērot stingrāku izstrādātāju ekosistēmu, kur kopiena piedalās pārvaldībā, balso par priekšlikumiem un uztur stingrus izstrādātāja noteikumus. Piemēram, ir jāveic regulāras koda pārbaudes. 

Apple pieeja aizsargā klientus

Pieteikšanās Apple App Store ir pārbaudījums. Noteikumi un nosacījumi izklāstīts tehnoloģiju gigants skaidri norāda, kuri iesniegumu veidi tiks pieņemti. Apple no izstrādātāja ekosistēmas prasa tīru un pareizu procesu, kas neatstāj interpretācijas iespējas. Tajā pašā laikā noraidītos pieteikumus var iesniegt atkārtoti, ja tiek veiktas nepieciešamās izmaiņas. 

Visus šos pasākumus Apple veic, lai vienmēr aizsargātu savus klientus. Kaut arī Apple App Store ir sava veida vārtsargs mobilo lietotņu izstrādes nākotnei, līdzīgas pieejas ieviešana decentralizētai finansēšanai jeb DeFi palīdz nokaut kviešus no pelavām. Izmantojot objektīvu izstrādātājus, kas balstās uz Kava bloku ķēdi, efektīvi jāīsteno šāds vārtu sargāšanas process, lai lietotnes izveidotu finanšu infrastruktūru banku nākotnei.

Pašreizējais DeFi stāvoklis nav ilgtspējīgs

Galvenais DeFi ienesīguma princips Ethereum ilgtermiņā var nebūt realizējams. Ja DeFi mērķis ir ar finanšu pakalpojumiem palielināt tehnoloģiju efektivitāti un sasniedzamību, lai nodrošinātu labāko pakalpojumu lietotāju vajadzības. Vairāk nekā nozares nozarei ir jāatbalsta drošības un mēroga prasības, kas nepieciešamas, lai droši apmierinātu lietotāju vajadzības. Konkrēti, jaunie projekti tiek gandrīz mudināti solīt investoriem lielāku atlīdzību nekā viņu konkurenti. Vienreizējas spēles spēle var darboties tikai tik ilgi, pirms viss nokrīt, jo DeFi vajadzētu būt vairāk nekā stimulu karam un koncentrēties uz to, lai labāk nekā bankas apkalpotu lietotājus ar drošiem un drošiem finanšu pakalpojumiem.

Avots: CoinGeckoAvots: CoinGecko

Pašreizējā stāvoklī lielākā daļa DeFi entuziastu ir ieguvuši īstermiņa ieguvumus. Atrodams, ka tajā ir “tehnoloģija vai pamatvērtības”, šķiet, ir mazāka nozīme. Tā vietā, lai radītu lielāku spriedzi starp tiem, kas vērtē principus, un lietotājiem, kuri vēlas nopelnīt vairāk naudas, būs nepieciešams jauns rīcības plāns. 

Apbalvojošie dalībnieki drīzāk nekā spekulanti

Viens no iespējamiem uzņēmējdarbības modeļiem ir tīkla dalībnieku atalgojums, nevis spekulēšana par simboliskām cenām. Ikviens, kurš veic tīkla uzdevumus, piemēram, darbojas kā apstiprinātājs vai ieinteresētais dalībnieks, var tikt apbalvots par viņu pūlēm. Tas rada stimulu tiem, kas sniedz ieguldījumu, un nodrošina, ka protokolu izstrādātāji var koncentrēties uz to, ko viņi prot vislabāk: racionalizēt kodu. 

Viens projekts, kurā tiek pētīts šis modelis, ir Kava, viena slāņa blokķēde, kas paredzēta, lai nodrošinātu pamatu DeFi izstrādātājiem, lai izveidotu starpķēdes lietotnes. Kava lietotnes, kas veidotas kopā ar Cosmos SDK, var vienmērīgi sadarboties ar citām Cosmos SDK ķēdēm. Pirmo lietotni, kas izmanto Kava, sauc par Hard Protocol. Mantos pārrobežu ķēdes iezīmes kā arī Kava validatora mezglu drošais nodrošinājums. Turklāt Kava lietotnes, piemēram, Hard Prtocol, var izmantot Chainlink Oracle, lai nodrošinātu drošu cenu plūsmas. Pašreizējie likviditātes nodrošinātāji piegādā aktīvus Hard Protokola naudas tirgum nopelnīs HARD, Hard Protokola pārvaldības zīmi. Tas kalpo kā stimuls esošajiem ieguldītājiem turpināt darīt to, ko viņi jau dara.

Pieaugoša uzmanība drošībai

Drošība ir jautājums par DeFi projektiem, kas veidoti uz Ethereum. Konkrētāk, ir bijuši desmitiem jaunu projektu, kas sastopas ar kļūdām, problēmām vai paklāju vilkšanu. Kodu problēmas var atrisināt revīzijas, tomēr paklāju vilkšana ir uzskatāmi piemēri drošības pārkāpumiem ar zemu nodomu. Klientu aizsardzībai DeFi nozarē jābūt lielākai prioritātei, ja tehnoloģiju izmantos lielākas finanšu iestādes. 

No šī viedokļa Kava aktīvi uztur pieeju, kas līdzīga finanšu iestādēm, veido partnerattiecības un strādā ar tradicionālajām bankām. Konkrētāk, Kava tīklu pārstāv dažas no lielākajām finanšu iestādēm šajā telpā. Tā kā projekts turpina pieaugt, tiks palaista vairāk lietotņu, un ekosistēmai tiks pievienoti vairāk validatoru. Tā rezultātā validatoru saraksts pēdējās nedēļās ir pieaudzis diezgan liels, un vairāk nekā 80 iestādes vada mezglus. Katrs vērtētājs, vēlētājs un ieinteresētais dalībnieks tīklu decentralizē tālāk. Lielāka decentralizācija nodrošinās labāku drošību visiem lietotājiem. 


Vēl viens aspekts, kas jāpatur prātā, ir tas, ka kods, kas darbojas ar šo DeFi projektu, ir veidots mērķim, īpašu uzmanību pievēršot mērogojamībai un ātrumam. Turklāt tiek veiktas regulāras koda pārbaudes, lai izvairītos no neparedzētām kļūdām. Šīs revīzijas ir vēl viens piemērs pieaugošajai uzmanībai drošībai. 

Šī pieeja attiecas arī uz ikvienu, kurš būvē virsū Kava ekosistēma. Kava, kas ir nedaudz līdzīgs Apple App Store ieviestajām prasībām, prasīs vairāk koda auditu un lietotājiem nodrošinās drošāku vidi. Turklāt jebkuras jaunas lietojumprogrammas, produkta vai pakalpojuma kods tiks pārbaudīts revīzijas laikā, lai izveidotu drošu vidi DeFi produktu un pakalpojumu lietotājiem..

Noslēguma domas

DeFi ainava ir ievērojami pieaugusi, tomēr tai joprojām ir jāpārvar īpaši jautājumi. Kava ir atvērusi naudas tirgu Cietais protokols apstiprinās, vai komandas pieeja decentralizētai finansēšanai var atmaksāties. Tā ir vietējā blokķēde, nevis projekts, kas darbojas Ethereum. Tas padara to atšķirīgu no daudziem pašreizējiem “top” DeFi projektiem tirgū, jo līdzīgi kā Ethereum jebkurš marķieris var veidot un uzsākt savus projektus kā lietojumprogrammas Kava. 

Nodrošinot alternatīvu Ethereum decentralizētajai finanšu ekosistēmai, var iegūt izteiksmīgus rezultātus .. KAVA joprojām ir salīdzinoši jauna, un tā nav labi zināma. Projekts nav iekļauts DeFi Pulse sarakstā un vēl nav pieejams vietnē Coinbase. Tomēr drīzumā ir paredzēts to iekļaut. Tikai nedaudzi ir dzirdējuši par KAVA projektu, ņemot vērā, cik daudz naudas patlaban ir ieslēgts DeFi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector