MWC – beidzot ir pienākusi ļoti maza mērogojama spoku nauda

Kas padara laba nauda informācijas laikmetā? Monetārā produkta kvalitāte galvenokārt ir saistīta ar to, ka tas ir (1) atpazīstams, (2) maz, (3) izturīgs pret cenzūru, (4) izturīgs & neiznīcināms, (5) paplašināms, (6) pārdodams, (7) pārnēsājams, (8) aizstājams, (9) privāts un (10) dalāms.

Lielāko graujošo jauninājumu monetārajā vēsturē 2008. gada 31. oktobrī publicēja pseidonīms Satoshi Nakamoto ar nosaukumu Bitcoin: Peer-to-Peer Elektroniskā nauda Sistēma, kurā izklāstīts drošs, decentralizēts vienādranga protokols, kas varētu izsekot un pārbaudīt digitālos darījumus, novērst dubultu tēriņu un radīt pārredzamu ierakstu, lai ikviens varētu pārbaudīt gandrīz reāllaikā.

Kā parādīts ar Bitcoin pēdējās desmitgades laikā, tirgus ņem monetāro produktu, kāds tas ir pašlaik, kā arī spekulācijas par to, kas tas var kļūt par to, kas tas bija.

Pagāja aptuveni astoņi gadi, līdz tika publicēts līdzīgs graujošs monetārs jauninājums, kad pseidonīms Toms Elviss Jedusors ievietoja sākotnējo MimbleWimble balts papīrs Bitcoin izpētes kanālā un pēc tam pazuda.

2018. gadā publicētajā 49 lappušu formālajā matemātikas pierādījumā ar nosaukumu Apkopotā kases sistēma: Mimblewimble kriptogrāfiska izpēte [https://eprint.iacr.org/2018/1039.pdf], Fuchsbauer u.c. al. secināja: “Šajā rakstā mēs sniedzam pierādāmu drošības analīzi Mimblewimble. Mēs sniedzam precīzu sintaksi un formālas drošības definīcijas Mimblewimble abstrakcijai, ko mēs saucam par kopējo naudas sistēmu. Tad mēs šajā definīciju sistēmā oficiāli pierādām Mimblewimble drošību. Mūsu rezultāti jo īpaši nozīmē, ka divi dabiski gadījumi (ar Pedersena apņemšanos un Schnorr vai BLS parakstiem) ir droši nodrošināti pret inflāciju un monētu zādzībām saskaņā ar standarta pieņēmumiem. “

Uz Mimblewimble bāzes monēta nodrošina lielāku tīklu mērogojamība, privātumu un aizstājamība nekā mantoto blokķēdes protokolus. Visos pamata slāņa darījumos tiek izmantots CoinJoin ar konfidenciāliem darījumiem un parakstu apkopošana. Vaļu brīdinājumi pat nav iespējami ar ārkārtīgi mērogojamu naudas spoku palīdzību. Bet, tāpat kā visam citam, ir raksturīgi kompromisi attiecībā uz katru monetāro produktu.

2016. gadā apraide Bitcoin kodola izstrādātājs Pīters Vila paziņoja,

“Mimblewimble ieviešana Bitcoin ar atpakaļejošu saderīgā veidā būtu sarežģīts uzdevums. Varbūt tas nav neiespējami, bet tas būtu grūti. Es domāju, ka tādā veidā, ja cilvēki to eksperimentētu, es sagaidītu, ka tā būs eksperimentāla atsevišķa ķēde vai sānu ķēde. Blakus ķēdē mēs neieviesīsim jaunu kriptonauda, ​​bet tā būtu atsevišķa ķēde. Mimblewimble ir dažas ēnas puses. Jo īpaši, tai nav skriptu valodas … skriptu valoda ir ļoti veikls, lai spēlētu, bet tai ir privātās dzīves negatīvie aspekti. Mimblewimble to aizved uz otru pusi, kur jums ir ļoti labs privātums, bet uz citu funkciju rēķina vairs nav. “

Par laimi, kopš tā laika ir veikti nozīmīgi pētījumi, un ar Mimblewimble ir iespējami šāda veida skripti un lietojumprogrammas: Daudzparakstu transakcijas, laika bloķēšana, atomu mijmaiņa un ar laiku bloķēti līgumi, kas ir maksājumu kanālu un zibens tīkla pamatelements..

2019. gada janvārī gan GRIN, gan BEAM sāka ļoti gaidīt kā Mimblewimble pamatslāņa monētas. Tomēr abiem ir ārkārtīgi zems krājumu un plūsmas koeficients, un GRIN nav piegādes vāciņa.

2019. gada 18. janvārī pirms GRIN palaišanas izstrādātājs atvēra problēmu vietnē Džitūbs par GRIN emisijas līmeni un piegādes griestiem, bet tika īsumā noraidīts. Tā kā GRIN neinteresējas par piegādes ierobežojumu, izstrādātājs to interpretēja kā zaļo gaismu eksperimentiem ar pamatotāku monetāro politiku.

2019. gada februārī MWC tika paziņots par GRIN dakšu. Gan BEAM, gan GRIN sākotnējie krājumi tika izveidoti ar ieguvi, kas bija ļoti inflācijas līmenis. Programmatūras izstrādes finansēšanai GRIN paļaujas uz ziedojumiem, un BEAM daļu bloka atlīdzības piešķir fondam.

2019. gada oktobrī Bitcoin un MWC atomu mijmaiņa tika pabeigta testnet.

2019. gada novembrī MWC mainnet sāka darboties kā atsevišķa eksperimentāla ķēde un kopš tā laika darbojas nevainojami saskaņā ar vienprātības noteikumiem. The vienprātības noteikumi paredzēt kopā 20 000 000 MWC. 10 000 000 būs pierādījums par izrakto darbu, un sākotnējie 10 000 000 krājumi tika izveidoti ģenēzes blokā.

MWC sākotnējais krājums tika sadalīts citādi nekā GRIN vai BEAM, izmantojot šādus trīs veidus: (1) 2 000 000 izstrādātājiem programmatūras izstrādes darbiem tūlīt pēc ģenēzes bloka atrašanas; (2) 6 000 000 apmēram mēnesi pēc tam, kad mainnet tika palaists caur lidmašīnu programma kas galvenokārt ir devies uz visgrūtākajiem un izsmalcinātākajiem kriptogrāfijas nozares veterāniem: Bitcoin īpašnieki, kuri laikposmā no 2019. gada aprīļa līdz jūlijam reģistrējās ar vairāk nekā 148 000 BTC lāču tirgus apakšā. Daži no tiem netika prasīti un vai nu tiks sadedzināti, no gaisa nokrituši vai pievienots HODL programmai; un (3) 2 000 000 tiks sadalīti projekta zīdaiņa gados, izmantojot a HODL programma tiem, kas turpina turēt MWC. Reģistrācija ir funkcionāla, un reģistrēti vairāk nekā 6,7 m 8m MWC. Reģistrētā MWC joprojām ir pilnībā šķidra, un to var pārvietot pēc lietotāja ieskatiem.

MWC izstrādātāji ir norādījuši Ceļvedis, “Ir daudz potenciālo vietu, kur var piešķirt attīstības resursus, un tie tiks izvēlēti, ņemot vērā tirgus vajadzības, vislielāko prioritāti piešķirot pieprasījumiem, kas galvenokārt gūs labumu un ko saņems pēdējās iespējas pircēji un mājinieki.”

Tas, ka tiek radīts jauns monetārs produkts, nenozīmē, ka tirgus tam piešķir kādu vērtību. Šāds gadījums bija no 2009. gada 3. janvāra līdz 2011. gada janvārim, kur Bitcoin tirgoja zem 0,25 USD.

Un tāds gadījums bija 2019. gada 2. decembrī, kad sāka izplatīt MWC lidmašīnu. 3. decembrī MWC sasniedza visu laiku zemāko līmeni – aptuveni 0,25 ASV dolārus vai tirgus maksimālo robežu zem 2 miljoniem ASV dolāru.

Bitcoin no nekā ir sagrābis tirgus ierobežojumus. Tāpat MWC bija gandrīz nevērtīgs, tomēr tika atklāta sirdsdarbība un sākās spekulācijas tīkla efekts. Daži cilvēki ir sākuši iegādāties un turēt MWC tikai gadījumā, ja tas varētu nokļūt. Šķiet, ka galu galā vienmēr tiek darīti principiāli labi produkti.

MWC grūtības algoritms ir balstīts uz tīru darba pierādījumu. No GRIN mantoja C29 un C31, kā arī nākotnē C32 un C33 lietošanu. Saskaņā ar vienprātības noteikumiem ir plānots pārtraukt C29 darbību aptuveni 2019. gada novembrī ar ātrumu 1% nedēļā. Pilnīgam darba pierādījumam, kuru MWC komanda uzskata par augstāku drošības formu salīdzinājumā ar tādām alternatīvām kā, piemēram, likmju pierādīšana, ir nepieciešams panākt kompromisu starp emisijas līmeni un drošību.

Kad MWC cena sāka nostiprināties, visas ieinteresētās puses vienbalsīgi pieņēma lēmumu par MWC cieto dakšiņu, konsensa kodeksa svītrošanu C32 un C33 daļās un strauju MWC emisijas līmeņa nostiprināšanu. Tas atstātu MWC vienīgo monētu uz C31 algoritma.

Algoritms, kuram ir izstrādāts, bet nav ražots ASIC. 2020. gada 17. janvārī Innosilicon paziņoja,

“Mēs atvainojamies, ka jūs informējat, ka mūsu Grin produkta G32 GPU ASIC ražošana nav pietiekami atbalstīta lietuvē … tāpēc mums šī produkcija ir jāaptur līdz turpmākajai noformēšanai. Innosilicon ieguldīja milzīgu daudzumu R&D dolāru, lai pabeigtu novatorisko CC31 / CC32 Grin GPU ASIC dizainu, lai mēs būtu apmierināti, jo mēs ticam Grinam un tā pamatkomandai. ”

2019. gada 31. martā MWC cietā dakša gāja nevainojami, un 2019. gada 7. aprīlī emisijas līmenis samazinājās par aptuveni 75%. Krājumu plūsma mainījās no 6.4 uz 25.7. Līdz 2021. gada februārim MWC krājumu plūsma būs virs 62.

Lai arī MWC vēl ir tikai sākuma stadijā, MWC pastāvīgi tirgo virs 100 miljonu ASV dolāru tirgus griestiem un ikmēneša kalnrūpniecības izmeši ir aptuveni 500 000 USD. Pēc tirgus kapitalizācijas tas padara MWC par privātuma monētu Nr. 3 aiz Monero un Zcash, kā arī 15 labāko darba monētu pierādījumā ap Ravencoin un Decred. Bet pēc nominālā skaita MWC ir niecīgs salīdzinājumā ar Bitcoin nedēļas emisijām 90 miljonu ASV dolāru vērtībā.

MWC ir paredzēts ārkārtīgi papildināt Bitcoin, un atomu mijmaiņas darījumi tikai stiprinās šīs attiecības. Bitcoin var darboties kā ārkārtīgi efektīvs monetārais VPN.

Šķiet, ka pastāv ievērojama informācijas asimetrija attiecībā uz Mimblewimble un pat tās esamību MWC. Rezultātā būs ļoti interesanti redzēt, kā tirgus reaģē uz šo sešus mēnešus veco monetāro produktu. Veicot ekonomisko aprēķinu, peļņa tiks piešķirta tiem, kuri aprēķina pareizi, un zaudējumi tiem, kuri aprēķina nepareizi. Pasūtījumu grāmata būs viedokļu arbitrs.

Galu galā pandēmijas bloķēšanas, bezgalīgas glābšanas, inflācijas pieauguma, drakonisku bagātības nodokļu un citu finanšu, politisko un ģeopolitisko satricinājumu laikmetā var gadīties, ka tirgu interesē monetārs produkts, kas nodrošina ārkārtīgi nelielu mērogojamu spoku naudu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me