Vai kalnrūpniecība sabojā GPU Atrodiet atbildes

vai kalnrūpniecības bojājumi GPU

Kripto ieguve pēdējā laikā ir piesaistījusi lielāku interesi, īpaši par kriptogrāfiju, kuru joprojām var iegūt, izmantojot grafikas kartes, un šis pieaugošais pieprasījums pat ir palielinājis daudzu vidējas klases karšu cenu.

Kalnrūpniecība ar GPU var radīt ievērojamu peļņu, ja elektroenerģijas izmaksas ir zemas. Bet daudzi brīnumi, vai kalnrūpniecība kaitē GPU vai ietekmē to ilgmūžību?

Nu, atbilde ir atkarīga no tā, kā jūs izmantojat grafisko karti, un ir daži faktori, kas jāņem vērā, ja vēlaties saglabāt GPU dzīves ciklu.

Kāpēc raktuves, izmantojot GPU?

GPU ieguve ir ērta daudzos veidos, jo tos ir viegli atrast tiešsaistē un tie nav pārāk dārgi salīdzinājumā ar ASIC kalnračiem. Arī labāki modeļi var radīt izcilus rezultātus, veicot tikai dažus iestatīšanas pielāgojumus.

Piemēram, AMD Vega Frontier izdevums, iespējams, drīz varēs rakt Ethereum ar ātrumu 70MH / sekundē, ja var ticēt, ka izplatās baumas. GPU kalnrūpniecības platformas iestatīšanai būs nepieciešama precīza pielāgošana, ja vēlaties, lai tās darbotos ar optimālu jaudu un vairāku karšu sinhronizēšana ar raktuvēm, izmantojot to pašu mātesplatē, dažreiz var būt sarežģīta.

AMD Vega Frontier izdevums

gamersnexus.net

Pēc tam, kad platforma ir uzstādīta un konfigurēta, lielākā daļa kalnraču atstāj ierīci pašas raktuvēs. Izmantojot šodienas kalnrūpniecības programmatūru, ierīce pārslēgsies uz kalnrūpniecības baseinu izmantošanu, lai iegūtu vislielāko peļņu. Lielākā daļa kalnraču atstās aparatūru, lai veiktu savas lietas, vienlaikus novērojot procesu no saskarnes lietotnes. Bet ir daži kalnrūpniecības aparatūras prasības, piemēram, biežas pārbaudes un uzturēšana, jo kriptovalūtu ieguves laikā viņiem tiek veikti sarežģīti apstrādes uzdevumi. Arī lielākā daļa kalnraču nenovērtē stresu, kas tiek uzlikts viņu aparatūrai.

Siltuma vadība

Ieguves procesā jūsu GPU vienmēr tiek pakļauti pastāvīgai slodzei ar pilnu slodzi, ventilatoriem parasti griežoties ar augstāko apgriezienu skaitu. Daži varētu domāt, ka tas ir mazāk kaitīgi nekā atkal vērsties un atdzist, taču tas ne vienmēr notiek. Lai atbildētu uz jautājumu: “Vai kalnrūpniecība sabojā GPU?”, Mums būs jāizpēta apkures un dzesēšanas process.

Siltuma vadībaJa jūsu GPU ventilatori visu laiku darbojas nemainīgā ātrumā, tie acīmredzami ātrāk nolietosies. Pat ja ventilatori tika izveidoti, lai atbalstītu augstākus griešanās ātrumus, viņu ilgmūžība tiek ļoti ietekmēta, ja viņi ir spiesti pastāvīgi darboties ar maksimālo jaudu. Turklāt ventilatoru neizmantošana kalnrūpniecībā ir vienlīdz kaitīga jūsu aparatūrai.

Tas ir tāpēc, ka pārkaršana ir galvenais GPU bojājumu cēlonis, tāpēc ir svarīgi, lai jūsu ierīce darbotos drošā temperatūras līmenī.

GPU parasti ir paredzēti darbam augstā temperatūrā, sasniedzot aptuveni 80C vai pat augstāku. Tomēr joprojām ir svarīgi pastāvīgi pārbaudīt grafisko karšu temperatūru, lai ierīce nekļūtu pārāk karsta.


Zemāk ir tabula, kas parāda drošus kalnrūpniecības temperatūras diapazonus, kādos GPU jābūt kalnrūpniecības laikā:

Temperatūra

Statuss

30C – 49C

nevis kalnrūpniecība

50C – 59C

joprojām nedarbojas un prasa pārsniegšanu.

60C – 69C

normāla temperatūra

70C – 75C

optimālais līmenis

75C – 79C

pienācīgs diapazons lielākajai daļai GPU

80C – 89C

prasa uzmanību; var sabojāt datoru

90C

kaitē jūsu GPU

Ventilatoru nomaiņa

Jums regulāri jāmaina kalnrūpniecības ventilatori, ja tie darbojas ar tādu pašu ātrumu, jo nodiluma dēļ tie ir vienīgie GPU komponenti, kuriem ir īsākais dzīves cikls. Jūsu pārējie GPU komponenti būs pakļauti riskam, ja jūsu fani pārstās darboties pareizi.

Pat ja GPU temperatūra ir zemākajos diapazonos, jums vienmēr jāpārbauda un jānomaina ventilatori, lai jūs varētu izvairīties no strāvas komponentu pārkaršanas.

Kā kalnrūpniecība var sabojāt jūsu GPU?

Pirmais un visizplatītākais veids, kā sabojāt GPU, ir ilgstoši darbināt to augstā temperatūrā (90 ° C temperatūrā), jo tas noteikti ietekmēs citu kartes komponentu dzīves ciklu..

Ja ventilatoru nomaiņa jums ir pārāk sarežģīta vai laikietilpīga, varat arī izvēlēties sistēmu, kuras pamatā ir šķidruma dzesēšana, lai gan šī opcija būs daudz dārgāka.

GPU

sattentral.com

Vai kalnrūpniecība sabojā GPU: citi aspekti

Overclocking

Kriptogrāfijas ieguves procesam ir nepieciešama ātrdarbība. Labajā pusē tas faktiski nevar sabojāt mūsdienu GPU, jo lielākajai daļai no tiem ir integrēts aizsardzības mehānisms, kas izslēdz karti, ja tā tiek iestatīta nepareizi..

Tas faktiski prasa daudz pūļu, lai nodarītu fizisku kaitējumu jūsu kartei, tikai pārslogojot, jo tas nav tuvu tam, kādu tas ietekmē enerģijas patēriņā un temperatūrā, salīdzinot ar CPU overclocking.

Termiskā riteņbraukšana

Termiskā riteņbraukšana ir tas, kas jāņem vērā visiem GPU kalnračiem. Lai arī varētu sagaidīt, ka kalnrūpniecībai ir zema apkope ar velosipēdiem, patiesībā tas tā nav.

Veicot dažas nelielas izmaiņas katras kartes jaudas ierobežojuma iestatījumā, jūs varat viegli padarīt šo uzturēšanas procesu ļoti viegli uzturamu.

Ja jūs kādu laiku atkal uzklājat termopasta uz GPU, bez lielas piepūles varēsiet saglabāt savu karti vēsu un izvairīties no lieliem bojājumiem. Paturiet prātā, ka ar atkārtotu pastas uzklāšanu nevajadzētu pārkāpt, jo ieteicams to darīt tikai reizi mēnesī.

Secinājums: vai kalnrūpniecība sabojā GPU?

Atšķirībā no spēlēm un citiem skaitļošanas uzdevumiem, kriptogrāfijas valūtas ieguve nodrošina GPU darbību ar pilnu jaudu gandrīz nepārtraukti. Pat ja jūs pārbaudāt stresu, jauda tiek turēta ierobežotu laiku, pirms viņi riskē sabojāt kartes.

gpu ikonaNeatkarīgi no tā, vai jūs iegūstat Ethereum vai Dogecoin, ieguves process visu operāciju laikā uzsvērs karti līdz tās robežām. Lai gan lielākā daļa mūsdienu modeļu ir spējīgi strādāt ar tik prasīgiem parametriem, tas tomēr maksās kartes ilgmūžību un veiktspēju. Pat ja sākumā smagas kalnrūpniecības sekas nav pamanāmas, dažus mēnešus pēc līnijas, iespējams, pamanīsit, ka tā sāks radīt zemākus jaukšanas rādītājus un galu galā sabruks.

Tātad, vai kalnrūpniecība kaitē GPU? Nē, ja jūs raktuvējat atbildīgi un izmantojat pareizo pieeju uzturēšanai, piemēram, lai nepieļautu ierīces pārkaršanu, izvairītos no nevajadzīgas overlokēšanas, noturētu datoru tīru un nomainītu ventilatorus, ja tiem ir nolietošanās pazīmes..

Tagad, kad jūs zināt GPU kalnrūpniecības ieteikumus un trūkumus, varat sākt to izmantot, lai izveidotu savu iecienīto kriptogrāfiju.

Piedāvātais attēls: Bitcoinist

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector