TTM kriptokarte: norēķināšanās ar kriptogrāfiju nekad nebija tik vienkārša

kriptokarte

Bitcoin lietotāju skaits pārsniedza 60 miljonus, savukārt aktīvo Bitcoin seifu skaits – tie maki, kas bija iesaistīti darījumos pēdējo 24 stundu laikā – pēdējo mēnešu laikā ir stabili palicis aptuveni miljons. Šie statistikas dati ievērojami kontrastē ar izaugsmes tempu vienā no visnenovērtētākajām sfērām kriptogrāfijas nozarē – kriptokartēm, kas ir bankas karšu analogs. Dažādu emitentu karšu īpašnieku skaits ir tikai tuvu 1 miljonam. Kāpēc pastāv tāda atšķirība starp visā kriptogrāfijas nozarē un kriptogrāfisko karšu ražošanas nozares izaugsmes tempiem?

Galvenā statistika par Bitcoin lietotājiem

  • Saskaņā ar Blockchain.com datiem Bitcoin adrešu skaits ir 63 miljoni
  • Saskaņā ar BitInfoCharts datiem Bitcoin adrešu ar vismaz 1 $ skaits ir vairāk nekā 31,8 miljoni, savukārt katru dienu aktīvo maku skaits (kas darījumos piedalījās vai nu kā sūtītāji, vai kā saņēmēji) ir vairāk nekā 1,1 miljons..
  • Amerikāņu kriptogrāfijas birža Coinbase ziņo, ka tās lietotāju skaits pārsniedza 35 miljonus. Dažiem no tiem var nebūt atsevišķa Bitcoin seifa, jo viņi var izmantot valūtas kontu gan kriptovalūtu tirdzniecībai, gan glabāšanai, lai gan tas nav ieteicams no drošības viedokļa.
  • 9% Eiropas iedzīvotāju kādā brīdī atzina, ka viņiem pieder viena no kriptovalūtām, liecina ING International Survey socioloģiskā aptauja. Turcijā šādu iedzīvotāju skaits ir 18%.

Lai gan ir miljoniem cilvēku, kuriem pieder kriptovalūtas, atbalstošu finanšu produktu tirgus, kas ļauj kriptonauda izmantot ikdienas dzīvē, joprojām ir sākuma stadijā. Patiesībā šobrīd kriptonauda tiek vairāk izmantota ieguldījumiem vai tirdzniecībai, nevis ikdienas pirkumiem.

Bankas karte ir viens no ērtākajiem maksāšanas līdzekļiem, bez kura ir grūti iedomāties iepirkšanos. Visa, MasterCard un AmEx ir tik dziļi iekļauti mūsu dzīvē, ka dažās valstīs, piemēram, Zviedrijā, skaidras naudas lietošanas likmes jau ir zemākas nekā bankas kartes. Pirmie mēģinājumi izveidot bankas karšu analogu banku un kriptogrāfijas nozares pārveidei tika veikti vairāk nekā pirms 5 gadiem. Liekot malā pirmos izmēģinājumus kriptokartes izsniegšanai 2012. – 2013. Gadā, ko veica BitInstant, kuras dibinātāji kļuva par apsūdzētajiem naudas atmazgāšanas lietā ASV, pirmo debetkarti bitcoīnam 2016. gadā izdeva apstrādes dienests BitPay. lietotāji varēja iekasēt savu kartes kontu ar kriptovalūtām, samaksāt par precēm, izmantojot POS terminālus, un izņemt fiat naudu bankomātos. Līdzīgi projekti sekoja BitPay darbībām un solīja kriptogrāfijas īpašniekiem ērtu rīku ikdienas pirkumiem.

Neskatoties uz to, populārāko emitentu izsniegto karšu kopējais skaits nav tālu no liela: pat visoptimistiskākais skaits nepārsniedz miljonu. Galvenais iemesls esošo kriptogrāfisko karšu zemajai popularitātei ir nepiemērota pieeja karšu kontu uzlādēšanai.

Kļūda pie sākuma līnijas

Katrai kriptokartei ir sava specifika. Bet lielākajai daļai kriptogrāfijas karšu ir līdzīga iezīme – karšu kontu uzlādes process. Lai uzlādētu karti ar kriptogrāfiju, kriptogrāfijas īpašniekiem vispirms jāizveido personīgais konts ar maku uz kartes emitenta platformas. Sākumā kriptonauda ir jāpārskaita platformas makā (norēķinu kontā), un tikai pēc tam kriptogrāfijas īpašnieks var iekasēt kartes kontu. Turklāt, veicot iemaksu kartes kontā, kriptonauda tiek nekavējoties konvertēta uz tādām valūtām kā ASV dolāri vai eiro. Dažās valstīs kriptovalūtu pieņemšana kā maksāšanas līdzekli ir nelikumīga, savukārt dažreiz tirgotājiem tas var būt nelabvēlīgs. Galu galā uzņēmumi lielākoties maksā par ražošanas izmaksām, telpu īri un nodokļiem ar fiat naudu.

kriptogrāfijas karteAvots: kriptokartes. Veikals

Lai apvienotu kriptogrāfijas īpašnieku norēķinu vajadzību apmierināšanu ar digitālajām monētām un tirgotāju vēlmi saņemt fiat, ir maksājumu vārti, kas ļauj tūlītēju kriptovalūtu konvertēšanu uz fiat. Šādas vārtejas ir abpusēji izdevīgs risinājums: pircēji var maksāt ar kriptogrāfiju, savukārt pārdevēji maksājumus saņem izvēlētajā valūtā. Pateicoties vismodernākajām tehnoloģijām, šie darījumi ir gandrīz vienmērīgi un viegli gan pircējam, gan pārdevējam.

Tāpēc kriptogrāfijas īpašniekiem tiek piedāvāta iespēja daļu savu monētu uzglabāt nevis izvēlētajā makā, bet kontā noteiktā platformā. Šis process izskatās ļoti līdzīgs tam, ko izmanto ar tradicionālajām bankas kartēm. Kad bankas klients saņem debetkarti vai kredītkarti, banka atver kontu. Bet tas, kas varētu būt piemērots banku nozarei, varētu nebūt piemērots kriptogrāfijas nozarei, kas tika izveidota kā alternatīva tradicionālajām finanšu iestādēm. Kriptovalūtu ideja ir balstīta uz tādām vērtībām kā neatkarība un pilnīga līdzekļu pārvaldīšana, kas paliek turētāja rokās. Nav brīnums, ka prasība uzglabāt valūtas trešās puses kontā daudzus lietotājus novērsa no šifrēšanas kartēm.

Jauna pieeja

2020. gadā Eiropas virtuālā banka TTM banka ieviesa jaunu pieeju kriptogrāfisko karšu uzlādēšanai. TTM Bank kriptokartēm kā līdzīgiem finanšu produktiem tiek iekasēta maksa par kriptovalūtām. Bet, izmantojot TTM Bank, lietotājiem nav nepieciešams vispirms pārskaitīt digitālos aktīvus uz saistītā pakalpojuma norēķinu kontu, pretēji citu emitentu prasībām. Šajā gadījumā kriptogrāfijas īpašnieki var iekasēt kartes kontu tieši no sava izvēlētā maka. Tādējādi TTM Bank lietotāji nezaudē kontroli pār savām kriptovalūtām un nenodod monētas glabāšanai citiem pakalpojumiem.

TTM Bank kriptokarte tiek pieņemta visur: to var izmantot veikalos, restorānos, lai samaksātu par precēm un pakalpojumiem internetā. Kartes kontu izplatīšanu, piegādi un pārvaldību veic uzņēmuma partneris, Lietuvā reģistrēts uzņēmums, kas ir VISA norēķinu tīkla dalībnieks, finanšu pakalpojumu operators UAB Walletto. Pateicoties tam, TTM Bank kriptokartes var izmantot jebkurā vietā, kur tiek pieņemta VISA. Ar TTM Bank karti ir iespējams arī izņemt skaidru naudu bankomātos. Izmaksas maksa ir tikai € 1,5 + 2%.

Pašlaik, TTM banka no kartēm var iekasēt piecus digitālos līdzekļus (BTC, ETH, USDT, BNB и TRX). Noguldot, kriptonauda tiek uzreiz konvertēta uz eiro. Nākotnē TTM Bank plāno integrēt iespēju iekasēt kriptogrāfijas karti ar tradicionālo bankas karti. Šajā gadījumā summa tiks norakstīta fiat.

TTM Bank kartes izsniegšanai nepieciešams minimāls laiks un informācija. Lai saņemtu TTM Bank šifrēšanas karti, lietotājam jāapstiprina e-pasts, jāaizpilda profils (vārds, uzvārds, dzīvesvietas adrese un pilsonība) un jāiziet standarta KYC procedūra. Dažās valstīs lietotājiem tiks lūgts uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Reģistrējoties klientam būs divas iespējas: virtuāla vai plastikāta karte.


“TTM Bank karte ir ērts rīks ikdienas pirkumiem, nevis aktīvu glabāšanai. Mēs uzskatām, ka pilnīgai kriptovalūtu kontrolei jāpaliek turētāja rokās, jo tieši tas padara kriptogrāfiju izcilu. Šī ir tāda veida karte, kādu mēs visi vēlējāmies – karte, kas ļauj pilnībā izjust neatkarību no bankām. Un mēs šajā vēlmē nebijām vieni. Dati runā paši par sevi. Nepilna gada laikā kopš darbības uzsākšanas TTM Bank kriptokartes īpašnieku skaits ir pārsniedzis 40 000 ”, dalījās Vladislavs Utuškins, TTM Bank izpilddirektors.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector