Padomi 2020. gada nodokļu sagatavošanai

nodokļi

Nodokļu diena. Iespējams, ka tā nav jūsu iecienītākā diena gadā, taču tā joprojām ir svarīga, kas jāzina, ja vēlaties izvairīties no konfliktiem ar IRS (Iekšējo ieņēmumu dienestu). Un, ja esat iesācējs, nodokļu deklarēšana var būt viena no mulsinošākajām un nepatīkamākajām darbībām.

Šajā rakstā mēs aplūkosim dažus padomus, kas palīdzēs sagatavot 2020. gada nodokļus.

Plāno uz priekšu

Avots: unsplash.com

Domāt uz priekšu ir vieglāk pateikt nekā izdarīt, it īpaši, ja runa ir par nodokļu sagatavošanu. Bet viss, ko var mainīt, ir apsēsties un sastādīt plānu, kad jūs sagatavosiet un reģistrēsiet nodokļus. Tas var palīdzēt samazināt stresa līmeni un dot jums laiku, lai atrisinātu visas problēmas, ar kurām var saskarties, kad sākat aizpildīt nodokļu veidlapas.

Dodiet sev laiku sagatavoties, ieplānojot laiku, kad sākat aizpildīt nodokļu veidlapas. To var izdarīt nedēļas vai mēnešus iepriekš pirms nodokļu nomaksas termiņa (iespējams, vēlēsities arī to atzīmēt).

Pat ja jūs savlaicīgi pabeigsiet nodokļu sagatavošanu, jums vismaz būs jāuztraucas par vienu lietu.

Palieciet organizēts

Avots: pixabay.com

Tikpat svarīga kā plānošana, arī uzturēšanās organizēta ir liels draugs.

Ja esat strādājis pie darba devēja, iespējams, pa pastu esat saņēmis dokumentu, kas pazīstams kā W-2 veidlapa. Šis noderīgais papīrs ir ieraksts par kopējiem ienākumiem, ko esat nopelnījis no sava darba, un par to, cik daudz nodokļu tika ieturēts no jūsu algas (gan štata, gan federālās). Šis dokuments ir kaut kas, ko vēlaties pārliecināties, vai glabājat nodokļu vajadzībām.

Tas ir jānovieto drošā vietā vēlākai lietošanai. Ja jūs zināt, kur atrast šo dokumentu, tad, sākot aizpildīt nodokļu veidlapas, jūs ietaupīsit problēmas, mēģinot to vienkārši atrast. Tāpat glabājiet citus svarīgus saņemtos nodokļu dokumentus drošā vietā.

Ja esat pašnodarbināts, vēlaties sekot līdzi saviem ienākumiem un dokumentiem Veidlapa 1040 vai 1040-SR. Turklāt jums tas būs nepieciešams katru ceturksni maksāt nodokļus izmantojot 1040-ES forma.

Izprotiet terminoloģiju

Avots: pexels.com

Nodokļu terminoloģija var būt mulsinošs faktors, sagatavojot nodokļus. Apsveriet iespēju veltīt kādu laiku, lai definētu un saprastu, ko nozīmē daži vārdi un frāzes, kas parasti parādās nodokļu formās. Piemēram, šeit ir daži bieži sastopami vārdi, kurus jūs, iespējams, redzēsiet:

  • Pielāgotais bruto ienākums
  • Bērna kredīts
  • Atskaitījumi (mēs to aplūkosim nākamajā sadaļā)
  • Atkarīgais
  • Bruto ienākumi
  • Ieturēšana

Saprotot šādus vārdus, jūs būsiet gatavāks, aizpildot un iesniedzot nodokļu veidlapas. Lai uzzinātu vairāk par bieži lietotiem nodokļu noteikumiem, skatiet šo vietne.


Sekojiet atskaitījumiem

Avots: pixabay.com

IRS dod jums iespēju veikt vienu standarta atskaitījumu vai detalizēt atskaitījumus. Ja kādreiz esat ziedojis labdarības organizācijai vai kādu laiku esat pavadījis slimnīcā kādas slimības dēļ, apsveriet iespēju ietaupīt kvītis. Kāpēc? Tā kā jūs varat pieprasīt šos posteņus kā atskaitījumus no nodokļiem, samazinot ienākumu ar nodokli apliekamo summu. Citiem vārdiem sakot, jūs samazināsiet kopējo samaksāto nodokļu summu.

Ir daudz veidu, no kuriem var atskaitīt nodokļus, par kuriem varat ziņot savās nodokļu veidlapās. Ja vēlaties uzzināt, ko vēl varat atskaitīt, vai vēlaties uzzināt vairāk par nodokļu atskaitījumiem, varat apmeklēt šo vietni šeit.

Apsveriet iespēju izmantot nodokļu programmatūru

Avots: pixabay.com

Varbūt jūs neinteresē iesniegt nodokļus ar roku un vēlaties, lai kāds cits, kurš zina, ko dara, dara to jūsu vietā (vai vismaz jūs šajā procesā vada). Par to jūs varat nolīgt nodokļu grāmatvedi, bet, ja vēlaties lētāku iespēju, apsveriet iespēju izmantot nodokļu programmatūru.

Ieguvums no nodokļu programmatūras, piemēram, TurboTax, TaxAct vai H, izmantošanas&R Block ir tas, ka tas lielāko daļu smagā darba veic jūsu vietā. Tas arī palīdz jums aizpildīt un ziņot par nodokļiem, nosakot sarežģītus noteikumus un vēlreiz pārbaudot savu darbu. Šīs programmatūras sistēmas ļauj nodokļus iesniegt elektroniski, novēršot nepieciešamību nosūtīt papīra veidlapas.

Ja esat ieguldījis tādās kriptovalūtās kā Bitcoin vai Ethereum, tur ir arī kriptogrāfijas nodokļu programmatūra pieejama nodokļu iekasēšanas automatizēšanai.

Uzgaidiet nodokļu deklarācijas trīs gadus

Avots: unsplash.com

Jūs domājat, ka, pabeidzot nodokļu deklarēšanu un saņemot nodokļu deklarāciju, vecos dokumentus var izmest atkritumos. Nu, nedari to vēl!

IRS iesaka karājas pie jūsu nodokļu uzskaites apmēram trīs gadus. Jums tas jādara gadījumā, ja IRS pārbauda jūs par iespējamu krāpšanu, pat ja tā bija nejauša. Un, ja jūs nekad nedomājat melot par saviem nodokļiem IRS, joprojām ir laba ideja saglabāt savu nodokļu uzskaiti trīs gadus.

Piekļūstot pagājušā gada nodokļu deklarācijām un citiem dokumentiem, varat arī atcerēties lietas, kuras, iespējams, esat aizmirsis, iesniedzot nodokļus. Tas kalpos arī kā ceļvedis nodokļu iekasēšanai. Tāpēc mēs iesakām izmantot nodokļu programmatūru (vai kriptogrāfijas nodokļu programmatūru kriptogrāfijas investoriem), jo tā sekos iepriekšējo gadu dokumentiem, lai tos varētu uzzināt nākotnē.

Mēs ceram, ka tas jums kaut kādā veidā palīdzēs. Atcerieties, ka, lai sagatavotos saviem 2020. gada nodokļiem, ir galvenais solis! Negaidiet līdz “nodokļu sezonai”. Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector