Litecoin vs Bitcoin – galvenās atšķirības starp šiem diviem kriptiem

Litecoin vs Bitcoin

Bitcoin (BTC) un Litecoin (LTC) ir divas no lielākajām kriptovalūtām pasaulē. Šie ir arī divi no vecākajiem kriptotipiem visā pasaulē, ņemot vērā, ka tie tika izlaisti attiecīgi 2008. un 2011. gadā. Tomēr tie ir atšķirīgi un tiem piemīt dažādas īpašības.

LTC un BTC ir daudz kopīgu lietu. Piemēram, viņi kopīgi izmantoja Proof-of-Work (PoW) vienprātības algoritmu. Neskatoties uz to, tos izmanto dažādām lietām, un to var atspoguļot katra no tiem cenā. Šajā rakstā mēs ņemsim vērā ātrumu, maksas un to, kā šie digitālie aktīvi ir izstrādāti.

Litecoin vs Bitcoin: atšķirības

litecoin vs bitcoin

bittreo.com

Sāksim ar lielākās virtuālās valūtas parādīšanu. Bitcoin tirgus kapitalizācija ir 169 miljardi ASV dolāru, un monētas cena ir 9 180,58 USD. Tādā veidā Bitcoin ir lielākā virtuālā valūta pasaulē. Pat lielāks nekā visi pārējie altkoīni kopā.

Tikmēr Litecoin cena par monētu ir 43 ASV dolāri, un tirgus kapitalizācija ir 2,81 miljards USD. Tas padara to par 9. lielāko altkoīnu pasaulē. Pēdējos gados LTC ir bijis arī otrs lielākais aiz Bitcoin. Šo nostāju ir ieņēmuši Ethereum (ETH) un Ripple (XRP).

Kādreiz tiks izsniegts maksimums 21 miljons BTC. Tas ir saistīts ar faktu, ka Satoshi Nakamoto, Bitcoin izveidotājs, nolēma noteikt ierobežojumu izdotajai BTC. Tas atšķiras no tā, cik Litecoin jebkad pastāvēs. Litecoin tīklā nākamajos gados tiks izsniegti 84 miljoni LTC.

Turklāt Bitcoin tīkla bloķēšanas laiks ir 10 minūtes, salīdzinot ar 2,5 minūšu blokiem Litecoin tīklā. Tas padarīs LTC darījumus ātrākus un lētākus nekā Bitcoin blokķēdē. Kaut arī Bitcoin darījuma apstiprināšana kalnračiem var aizņemt 10 minūtes, LTC pārskaitījumu apstrāde var ilgt līdz pat 4 reizēm mazāk laika.

Papildus tam BTC tīklā ir augstākas maksas. Tas padara LTC par lielisku kriptovalūtu maksājumiem un ikdienas lietošanai. Bitcoin var uzskatīt par digitālo aktīvu, lai saglabātu vērtību vai ietaupītu.

Vienprātības algoritms

darba algoritma pierādījumsAbas šīs kriptovalūtas izmanto to pašu Proof-of-Work (PoW) vienprātības algoritmu. Katru no šiem tīkliem vada kalnrači, kas pārliecinās, ka darījumi ir patiesi un derīgi. Šīs divas kriptovalūtas tiek kritizētas, jo ieguves darbi patērē daudz enerģijas.

Lai Bitcoin un Litecoin kalnrači varētu aizsargāt tīklu, kalnračiem ir jāiegādājas aparatūras aprīkojums. Šie procesori ir īpaši izstrādāti, lai risinātu BTC un LTC darījumus, kas patērē lielu enerģijas daudzumu.

Šīm kriptovalūtām ir dažādas kriptogrāfijas funkcijas. Patiešām, Bitcoin izmanto kriptogrāfisko funkciju SHA-256, un Litecoin darbojas ar Scrypt. Scrypt mērķis ir padarīt kalnrūpniecību daudz demokrātiskāku nekā Bitcoin tīklā. Lai gan daudzi eksperti un analītiķi saka, ka Bitcoin ieguve ir koncentrēta uz Ķīnu, LTC ieguve var būt vairāk izplatīta.

Pašlaik Bitcoin tīkls ir visdrošākais pasaulē attiecībā uz ieguves jaudu. Bitcoin tīkla jaukšanas ātrums ir 110 000 000 TH / s. LTC tīkla jaukšanas ātrums ir 140 TH / s. Bitcoin ieguve noteikti ir daudz dārgāka nekā to darīt LTC tīklā.


Litecoin vs Bitcoin: Cenu salīdzinājums

Abām kriptovalūtām cenu maksimums bija 2017. gada decembrī. Tas bija brīdis, kad kriptonauda sasniedza augstāko punktu. Bitcoin sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 20 000 USD par monētu, savukārt Litecoin dažās biržās pieauga līdz 375 USD.

Kopš tā laika abas šīs virtuālās valūtas ienāca lāču tirgū, kas ietekmēja to cenu un darbības veidu. Abas no tām joprojām ir tālu no visu laiku augstākajām.

Litecoin un Bitcoin iegāde un glabāšana

nopirkt bitcoin un litecoin

muļķis.ca

Kriptovalūtas apmaiņa ir labākais veids, kā iegūt gan Bitcoin, gan Litecoin. Kopumā jūs atradīsit šos kriptogrāfijas, kas ir pieejamas lielākajā daļā starptautisko biržu visā pasaulē. Tas nozīmē, ka jums nevajadzētu būt problēmai iegūt kādu no šiem digitālajiem līdzekļiem.

Lai tos iegādātos, jums būs jāizvēlas birža un jāizveido konts. Binance un Coinbase ir lieliskas platformas, lai to izdarītu. Patiešām, izmantojot šīs platformas, jūs varat iegūt LTC un BTC, izmantojot kredītkartes un debetkartes. Kad būsiet reģistrējies, jums būs jāapmaksā savs konts un jāveic pirkums tirgū.

Kaut arī kriptogrāfijas biržas ir labākais veids, kā iegūt BTC un LTC, tās nav labākās to glabāšanai. Ja vēlaties uzglabāt šīs kriptovalūtas, vislabāk ir izmantot aparatūras maku. Ledger piedāvā lieliskus risinājumus investoriem, kuri vēlas droši uzglabāt savus līdzekļus.

Biržas parasti uzbrūk hakeriem, kā rezultātā jūsu līdzekļi var tikt zaudēti uz visiem laikiem. Tas jau ir noticis daudzas reizes plašā apmaiņas diapazonā no visas pasaules. Tāpēc jums ir jāizvēlas droša apmaiņa, piemēram, Binance un Coinbase.

Secinājums

Bitcoin un Litecoin noteikti ir līdzīgas kriptovalūtas. Tomēr tiem ir atšķirīgas īpašības, kas tos padara īpašus savā veidā. Ja vēlaties saglabāt vērtību vai ietaupīt, vislabāk ir iegādāties Bitcoin. Ja vēlaties spekulēt ar cenu pieaugumu, varat iegādāties abus digitālos līdzekļus.

Tā vietā, ja vēlaties katru dienu veikt pirkumus ar kriptovalūtām, LTC ir labāks variants, jo tas ir ātrāks un lētāks, un tā ir vieglāk apstrādājama tā lielākās nominālvērtības dēļ. Ir vērts pieminēt, ka gan Litecoin, gan Bitcoin kopienām ir lieliski priekšlikumi šo tīklu uzlabošanai nākamajos gados.

Piedāvātais attēls: currency.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector