Jā, krāpšanās, ko sauc par SIM maiņu, ir lieta, un tā ļauj krāpniekiem izmantot jūsu mobilā tālruņa numuru, lai pārņemtu jūsu finanšu kontus.

personīgās zvejas informācijas ilustrācija no datora

Lai to izdarītu, SIM kartē tiek izmantota autentifikācija pa tālruni. Lai veiksmīgi notiktu SIM apmaiņas krāpšana, kibernoziedznieki nolaupa jūsu mobilā tālruņa numuru un izmanto to, lai sasniegtu jūsu slepeno personisko informāciju un bankas kontus.

divas sim kartes ar bultiņām, kas vērstas no vienas uz otru

Šeit ir īsa versija par tā darbību. Jūs varat mēģināt piekļūt vienam no jūsu bankas kontiem, kurā tiek izmantota divfaktoru autentifikācija, izmantojot tekstu. Tas attiecas uz laiku, kad sākat piekļūt savam kontam, ierakstot savu lietotāja vārdu un paroli.

Pēc tam banka nosūta kodu uz jūsu mobilo ierīci, lai jūs varētu turpināt pieteikšanās procesu.

Bet daži krāpnieki var mainīt SIM karti, kas ir saistīta ar jūsu mobilā tālruņa numuru. Tas viņiem piedāvā kontroli pār tālruņa numuru, kas nozīmē, ka viņi var saņemt piekļuvi jūsu bankas kontam un jūsu finansēm.

ziņa ar virsrakstu, kurā ierakstīts 24 miljonu ASV dolāru SIM maiņas gadījuma upuris, raksta atklātu vēstuli FCC priekšsēdētājam

Mēs esam šeit, lai pastāstītu jums visu par SIM kartes nomaiņu un to, kā pasargāt sevi no šāda veida krāpšanas. Šeit ir viss, kas jums jāzina.

Ko ietver SIM maiņas uzbrukums?

sim mainot infografiku

SIM maiņas uzbrukums citādi tiek dēvēts par SIM sadalīšanu, SIM nolaupīšanu, SIM nolaupīšanu un izkrāpšanu portā. Tā ir krāpšanās, kas notiek, kad krāpnieki izmanto divfaktoru autentifikācijas un verifikācijas vājumu, kas ietver procesa otro soli, kad tiek saņemta īsziņa vai tālruņa zvans uz jūsu mobilā tālruņa numuru..

Apskatīsim dažus SIM karšu pamatus. SIM kartes tiek izmantotas kā cilvēku datu glabātuve Global System for Mobile (GSM) tālruņos.

Ja jums nav SIM kartes GSM tālrunī, tas nevar izmantot mobilo tīklu. Tas nozīmē, ka piekļuve jūsu mobilā tālruņa numuram krāpniekiem ir ārkārtīgi noderīga.

Bet galvenais jautājums ir – kā krāpnieki piekļūst jūsu tālruņa numuram?

kibernoziedznieki zog datus no tiešsaistes lietotājiem


Kibernoziedznieki vispirms vāc pēc iespējas vairāk personas datu. Viņi apkopo informāciju par jums, nosūtot pikšķerēšana e-pastus, izmantojot ļaunprātīgu programmatūru, pētot jūs, izmantojot sociālos medijus, un izmantojot tumšo tīmekli.

Kad krāpniekiem ir pietiekami daudz datu, viņi runā ar jūsu mobilo sakaru operatoru. Viņi uzdodas par tevi un izliekas, ka esi pazaudējis vai sabojājis (tavu) SIM karti.

kibernoziedznieks makšķerē simu no mobilā tālruņa

Pēc tam krāpnieki pieprasīs aktivizēt svaigu SIM karti viņu īpašumā. Ja krāpšanās ir veiksmīga, jūsu mobilā tālruņa numurs tiek pārnests uz krāpnieka mobilo tālruni ar citu SIM karti.

Alternatīvi krāpnieki var izlikties, ka viņiem nepieciešama palīdzība, pārejot uz jaunu mobilo ierīci.

Kad krāpnieki varēs kontrolēt jūsu mobilā tālruņa numuru, viņi varēs izmantot jūsu tālruņa numuru, lai piekļūtu jūsu bankas kontiem un citām organizācijām. Tā kā daudzas bankas ieejai izmanto piekļuves kodus, kas nosūtīti uz mobilajām ierīcēm, krāpnieki var saņemt visus kodus vai paroles atiestatīšanu tieši savā ierīcē.

kibernoziedznieks nozog naudu un informāciju

Kad viņi ir ieguvuši piekļuvi jūsu bankas kontam, viņi var izveidot otru kontu uz jūsu vārda bankā. Tā kā jūs jau esat klients, drošības pārbaudes var būt mazāk enerģiskas. Pēc tam viņi var veikt pārskaitījumus starp abiem kontiem, neizraisot trauksmes signālus.

Kā var novērst SIM maiņas uzbrukumu?

ziņu ar virsrakstu, kurā rakstīts SIM maiņa, Kalifornijā kļūst arvien populārāka

Par laimi, ir daudz veidu, kā jūs varat pasargāt sevi no krāpšanās ar SIM kartēm. Tālāk ir paskaidrots, kā pasargāt no krāpšanās ar SIM kartēm.

Esiet informēts par pikšķerēšanu pa e-pastu

ap raksturu, kas noķerts zvejas āķī

Viens no veidiem, kā novērst SIM maiņu, ir iemācīties pasargāt sevi no pikšķerēšanas e-pastiem. Tādā veidā jūs varat novērst krāpnieku piekļuvi personas datiem, kas viņiem var palīdzēt pārliecināt jūsu banku vai mobilo tālruņu nodrošinātāju, ka viņi esat jūs.

Atjauniniet sava konta drošību

bloķēt ar drošu paroli

Vēl viena ideja ir uzlabot mobilās ierīces konta drošību. Izvēlieties stingru paroli, kuru būtu gandrīz neiespējami uzminēt, un izmantojiet jautājumus un atbildes, uz kurām atbildes zināt tikai jūs.

Pievienojiet citu PIN kodu

slēptais PIN kods

Ja mobilo sakaru operators ļauj saziņai izvēlēties citu piekļuves kodu vai PIN, ieteicams to izdarīt, lai iegūtu papildu aizsardzības devu.

Atlasiet uzņēmumus, kas izmanto atzvanīšanu

tālruņa zvana ikona

Daudzi uzņēmumi pirms piedāvāt piekļuvi kontiem zvana klientiem, lai pārliecinātos, ka viņi runā ar pareizo personu. Tas ir efektīvs veids, kā saglabāt kontu drošību un panākt identitātes zagļus.

Izmantojiet aparatūras autentifikācijas ierīci, piemēram, Yubikey

laika taustiņa ikona

Ja vēlaties vēl vairāk uzlabot divfaktoru autentifikāciju, varat izvēlēties tādu fizisko aparatūras ierīci kā a Yubikey.

Šīs mazās fobas ietilpst jūsu atslēgu piekarē un tiek pievienotas datora USB portam, lai palīdzētu apstiprināt jūsu identitāti. Ja izmantojat fizisku ierīci, piemēram, Yubikey, kā arī savu paroli un izslēdzat īsziņas, krāpniekam burtiski būs jāzog jūsu atslēgas, lai piekļūtu jūsu tālruņa numuram. Tas padara ļoti maz ticams, ka notiks krāpšanās ar SIM kartēm.

Visi Yubikeys salīdzinājumā

YubiKey 5 NFC

Yubikey 5 NFC

 • USB-A savienotājs
 • NFC spēja
 • Ūdensizturīgs un izturīgs pret saspiešanu

PĒRC TAGAD YubiKey 5ci

YubiKey 5Ci

 • Vislabāk Mac lietotājiem
 • USB-C un zibens savienotājs
 • Ūdensizturīgs un izturīgs pret saspiešanu

PĒRC TAGAD YubiKey 5c

YubiKey 5C

 • Vislabāk Mac lietotājiem
 • USB-C savienotājs
 • Ja jums nav nepieciešams zibens savienotājs, varat ietaupīt 20 USD

PĒRC TAGAD Drošības atslēga NFC

Drošības atslēga NFC

 • Vislabāk lietotājiem, kas nav LastPass lietotāji
 • 5 NFC budžeta versija
 • Vislabāk lietotājiem, kuri nevar tērēt daudz

PĒRC TAGAD LASIET PĀRSKATU

Izvairieties arī no autentifikācijas lietotņu izmantošanas

nav mobilās autentifikācijas

Autentifikācijas lietotnes, piemēram, Google autentifikators un Lastpass autentifikators noteikti ir drošāks nekā SMS faktors. Viņi izmanto pagaidu piekļuves kodus, ko ģenerējis servera serveris, un tie tiek rādīti tikai jūsu vietējā ierīcē. Tomēr pat šīs lietotnes cieš no drošības caurumiem un sliktas lietotāju pieredzes, kas padara tās mulsinošas. Lai gan tā ir labāka par SMS, mēs tomēr iesakām atteikties no autentifikācijas lietotnēm, tiklīdz ir divi jūsu aparatūras faktori (piemēram, jūsu Yubikey) pienāk pa pastu, un jūs varat to iestatīt.

Plusi

 • Autentifikācijas lietotnes ir drošākas nekā divu faktoru īsziņas
 • Ģenerētie pagaidu piekļuves kodi tiek rādīti tikai jūsu vietējā ierīcē

Cons

 • Drošības caurumi
 • Slikta lietotāja pieredze
 • Nav tik drošs kā aparatūras divi faktori

Plusi

Cons

 • Autentifikācijas lietotnes ir drošākas nekā divu faktoru īsziņas
 • Drošības caurumi
 • Ģenerētie pagaidu piekļuves kodi tiek rādīti tikai jūsu vietējā ierīcē
 • Slikta lietotāja pieredze
 • Nav tik drošs kā aparatūras divi faktori

Secinājums

Krāpšanās ar SIM kartēm ir viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc paļaušanās uz mobilā tālruņa numuru nav labākā metode, kā apstiprināt savu identitāti organizācijām, piemēram, bankām. Ieguldot laiku papildu aizsardzības slāņos, jūs varat saglabāt savu personisko informāciju, bankas kontus un identitāti drošāk. Uzziniet vairāk informācijas par kā aizsargāt tālruni un tajā esošos datus šeit.

FAQ

Kas ir SIM maiņa?

SIM maiņa ir krāpšana, kas izmanto mobilo pakalpojumu sniedzēju funkciju, lai tālruņa numuru pārnestu uz citu ierīci ar citu SIM.

Kā pasargāt sevi no SIM maiņas?

Glabājiet savu personisko informāciju tiešsaistē drošībā, pievienojiet stingras paroles kopā ar drošības jautājumiem, zvaniet savam mobilo sakaru operatoram un pajautājiet, kā jūs varat aizsargāt savu kontu, pievienojot PIN vai paroli, un izmantojiet aparatūras autentifikācijas ierīci, piemēram, yubikey.

Kā noteikt, vai esat nomainījis SIM karti?

Pirmā SIM apmaiņas uzbrukuma pazīme ir tāda, ka SIM karte zaudē visu pakalpojumu un nevarēs saņemt zvanus, īsziņas vai piekļūt internetam.

Ko darīt, ja ar jums notiek SIM maiņa?

Zvaniet savam mobilo sakaru operatoram un informējiet viņu, ka neesat veicis izmaiņas SIM vai kontā. Jums arī jāsazinās ar banku un jāpārbauda, ​​vai nav darījumu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector