Kas ir Satoshi Nakamoto: noslēpumainais Bitcoin radītājs?

Kas ir Satoshi Nakamoto?

Runājot par lieliem vārdiem kriptosfērā, ir maz pamanāmāku nekā Bitcoin, kas ir pasaulē pirmā (un visvērtīgākā) kriptonauda, ​​un tā noslēpumainā radītāja Satoshi Nakamoto..

Pirmo reizi pasaule Satoši Nakamoto vārdu dzirdēja 2007. gadā, kad Nakamoto uzrakstīja Bitcoin kodu. Līdz 2008. gada novembrim viņam izdevās pabeigt un publicēt tagad slaveno Bitcoin dokumentu, kurā tika likts pamats visam, ko reprezentē Bitcoin protokols..

Satoshi Nakamoto bija ļoti iesaistīts viņa ideju projektā un ar Bitcoin kopienu projekta sākuma dienās. Pēc divu gadu iesaistīšanās un smaga darba Nakamoto nolēma nodot projektu Gevins Andresens un 2010. gada decembrī izmantoja visas obligācijas ar Bitcoin projektu. Gevins izrādījās cienīgs leģendārā Satoshi pēctecis un kopš tā laika ir kļuvis par vienu no ietekmīgākajiem kriptosfēras izstrādātājiem..

Avots: Bitcoin News

Pēc tam, kad tas notika, Nakamoto īsi atgriezās, lai atstātu sabiedrībai pēdējo ziņojumu, paziņojot, ka viņš ir “pārcēlies uz citām lietām” un ka Bitcoin ir “labās rokās ar Gavinu un visiem”. Oficiāli tie ir pēdējie vārdi, ko pasaule dzirdēja par nenotveramo un slēpto Bitcoin veidotāju.

Tā kā Bitcoin slava turpmākajos gados kļuva vēl lielāka, interesanti, tāpat arī Nakamoto patiesās identitātes noslēpums. Gadu gaitā Bitcoin un kriptogrāfijas kopienas ir aktīvi spekulējušas par to, kas patiesībā varētu būt Satoshi Nakamoto. Meklējot patieso Satoshi Nakamoto, ir redzēts, ka amatieru detektīvu armija ir smagi strādājusi šajā jautājumā, bet, diemžēl, bez lieliem panākumiem.

Lai gan ir maz, ko turpināt, viena lieta ir pilnīgi skaidra: Satoshi Nakamoto ir piemērs privātuma aizsardzībai, kas izdarīta pareizi. Tik daudz, ka viņš pat izmantoja Tor, lai reģistrētu vietni Bitcoin.org. Iespējams, vēl iespaidīgāk ir fakts, ka līdz šai dienai joprojām nav zināms, vai Satoshi ir vīrietis vai sieviete, vai “viņš” ir pat viena persona vai indivīdu grupa..

Neskatoties uz to, šī detektīvu un citu entuziastu “armija” mēģina izrakt faktus no Satoshi fona, izdarīt dažādus secinājumus, kā arī sastādīt dažādus kandidātus vai aizdomās turamo sarakstus, lai aizpildītu tukšās vietas..

Citas interesantas norādes / fakti par Satoshi Nakamoto

Pirms mēs izveidojam tā saukto aizdomās turēto sarakstu, ir vēl viens ļoti interesants fakts par Satoshi, kas būtu jāzina. Saskaņā ar dažādiem ziņojumiem ar Satoshi kontu saistītie naudas maki gandrīz 1 miljons BTC. Tas nozīmē, ka, ja Satoshi patiešām ir viens indivīds, šis fakts viņu šobrīd padarītu par vienu no 50 bagātākajiem cilvēkiem pasaulē. Miljons BTC veido aptuveni 5% no pasaules Bitcoin piedāvājuma.

Gandrīz viss par Bitcoin leģendāro radītāju ir aptverts ar spekulācijām. Tomēr ir dažas norādes, kas nav nekas interesants. Piemēram, tika atklāts īpašs ziņojums, kas iekodēts pašā pirmajā blokā, kas jāizrok Bitcoin tīklā. Ziņojumā bija rakstīts: “The Times 03 / Jan / 2009 kanclers ir uz otrās banku glābšanas robežas.” Tas varētu būt pavediens uz Satoshi identitāti, bet vēl svarīgāk tas norāda, ka Satoshi, iespējams, ir bijis regulārs laikraksta The Times lasītājs.

Turklāt, neraugoties uz Āzijas nosaukumu, neviena Bitcoin projekta vai dokumenta daļa nebija rakstīta citā valodā, izņemot perfektu angļu angļu valodu. Tas daudziem licis domāt, ka Satoshi varētu būt britu vai austrāliešu, vai vismaz dzimtā angļu angļu valoda. Šveices kodētājs un aktīvs loceklis Bitcoin kopienā ir arī uzzīmējis Nakamoto agrāko 500 ziņu laika zīmogus. Rezultāti atklāja, ka Satoshi nebija starp 0:00 A.M. un 6:00 plkst. Griničas laiks.

Iespējamie kandidāti

Kreigs Raits

Kreigs Raits ir nosaukums, kas saistīts ar vienu no pārliecinošākajām teorijām par Satoshi Nakamoto patieso identitāti. Raits publiski apgalvoja, ka viņš ir īstais Bitcoin radītājs, pamatojoties uz viņa iesaistīšanos attīstības sākumā. Lielākās publikācijas, piemēram, Wired, BBC un The Economist, bija mazliet par ātru, liekot domāt, ka Wright sniegtie pierādījumi ir pārliecinoši. Pierādījumu pamatā bija tas, ka viņš sūtīja ziņojumus ar kriptogrāfisku parakstu, kuram piekļūt varēja tikai Satoshi.

Pēc šī notikuma Austrālijas nodokļu iestādes iebruka viņa mājās, kā rezultātā Raits izdzēsa viņa klātbūtni internetā, pirms atgriezās uz “skatuves” 2016. gada maijā, kad viņš vēlreiz apgalvoja, ka ir “īstais” Satoshi un ka viņam ir pārliecinoši pierādījumi. . Raits atsauca savu paziņojumu drīz pēc tam, kad paziņoja, ka viņam “nav drosmes” pierādīt, ka viņš ir īstais Satoshi.

Avots: Ars Technica

Niks Szabo

Vēl viena figūra vairākkārt ir nosaukta par Satoshi Nakamoto Niks Szabo, decentralizēts kriptogrāfijas entuziasts, kurš publicēja rakstu par “drusku zeltu”. Interneta pētnieks Skejs Grejs veica reverso tekstuālo analīzi un atrada dažādas unikālas frāzes, kas saistīja Szabo rakstīšanas stilu ar sākotnējā Bitcoin baltā dokumenta stilu. Tomēr Szabo ir vairākkārt noliedzis, ka viņš ir Bitcoin radītājs.

Avots: Ungārija šodien

Hal Finney

Avots: Wikipedia

Hal Finney ir vēl viens potenciāls kandidāts uz Bitcoin tēvu. Bez šaubām, Finnijam ir daudz vēstures ar Bitcoin projektu, jo viņš bija otrais cilvēks pēc paša Nakamoto, kurš izmantoja programmatūru, failu izstrādes ziņojumus un pat ieteica uzlabojumus. Turklāt viņš arī paziņoja, ka “viņš bija pirmais pirmā Bitcoin darījuma saņēmējs, kad Satoshi viņam kā testu nosūtīja desmit monētas.” Finnijs nomira 2014. gada 28. augustā, atstājot pasaulei tikai sliktus pierādījumus, kas norādīja, ka viņš ir sākotnējais Bitcoin radītājs.

Dorians Prentice Satoshi Nakamoto

Dorians Prentice Satoshi Nakamoto ir vēl viens pretendents uz titulu. Viņa vārds sāka veidot virsrakstus 2014. gada martā, kad Newsweek rakstā viņš tika aprakstīts kā potenciālais kandidāts. Šis raksts tajā laikā izraisīja plašsaziņas līdzekļu interesi. Vēlāk amerikāņu-japāņu fiziķis paziņoja, ka pirms šī notikuma pat nav dzirdējis par Bitcoin.

Avots: Steemit

Citi maz ticami kandidāti un teorijas

Lai cik smieklīgi tas neizklausītos, iespējamo kandidātu saraksts tiek turpināts, iekļaujot tādus vārdus kā Elons Musks, PayPal, SpaceX un Tesla radītājs un Deivs Kleimans, Kreiga Raita labākais draugs.

Ir daži Bitcoin entuziasti, kuri pat liek domāt, ka Satoshi Nakamoto varētu būt četru Āzijas tehnoloģiju gigantu grupa, piemēram, “Samsung, Toshiba, Nakamichi un Motorola.

Tātad, kurš ir Bitcoin Satoshi Nakamoto?

To nevar droši zināt, un, ņemot vērā konkrētu pierādījumu trūkumu, un Satoshi ekspertu pieeju privātumam, mēs nekad nevaram nonākt līdz šīs noslēpuma galam. Tas nozīmē, ka Bitcoin kopienai nav citas izvēles, kā turpināt un turpināt ar šo mīkla, kas ir Satoshi Nakamoto.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me