Kas ir papīra maks?

Kā jūs uzliekat Bitcoin uz papīra?

Vai nav kriptonauda tikai numurs uz Ledger?

Ja papīrs maki sajaukt tevi, jūs esat nonācis īstajā vietā.

Papīra maks, iespējams, ir vismazāk saprotams no daudzajām Bitcoin uzglabāšanas metodēm tirgū.

Kā viņi strādā

Pirmoreiz ieviesti un popularizēti 2011. gadā, papīra maki nodrošina bezsaistes (jeb “aukstā”) jūsu monētu glabāšanu. Kopā ar privāto un publisko atslēgu pāri ir saistīti QR kodi. Drukātā veidā tie padara Bitcoin saņemšanu vai tērēšanu ērtāku.

Kaut arī Bitcoin papīra maki ieviesa papildu drošības līmeni pret dažiem draudiem, tie izrādījās neaizsargātāki pret citiem.

Bez pilnīgas izpratnes par papīra seifa glabāšanas metodi un riskiem (un to, kā šos riskus kompensēt), jūsu naudas zaudēšanas varbūtība ir augsta.

Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad jūs visu savu sēdošo kaudzi glabājat vienā privātajā atslēgā.

Kā iztērēt monētas uz papīra maka

Neizsakīts pieņēmums ir tāds, ka līdzekļi galu galā tiks “slaukti” atsevišķā maka adresē aktīviem tēriņiem.

Šo izšķirošo detaļu iesācēju lietotāji var viegli palaist garām, kuri nezina, kā Bitcoin darījumi darbojas zem pārsega.

Kriptogrāfijas glabāšanas briesmas, izmantojot papīra makus

Strādājot ar Bitcoin, jums jāpieņem, ka jūsu WiFi tiek vienmēr apdraudēts un uzraudzīts (pat ja uzskatāt, ka tas tā nav).

Tāpēc, veidojot papīra maku, mums jāizstrādā metode, kas mazina šos riskus.

Es iesaku atslēgu ģenerēšanai izmantot jaunu Linux instalāciju ierīcē, kas nekad nav bijusi tiešsaistē. Jūs varat sekot šo rokasgrāmatu lai izveidotu savu sāknējamo Linux LiveCD vai USB. Šie kompaktdiski ir lieliski piemēroti gadījumiem, kad operētājsistēmas tīrīšana ir nepieciešama ātri un viegli.

USB zibatmiņa

Pēc tam, protams, jums būs jānosūta šis atslēgu pāris printerim, lai izveidotu pašu papīra maku. Tomēr tagad mēs saskaramies ar jaunu problēmu, jo monētu nozaudēšanas briesmas ir tikai mainījušās no digitālās pasaules uz fizisko (printeris).

Ierīču darbības traucējumi un citas neparedzētas kļūmes var izraisīt nepareizu jūsu atslēgu un / vai QR kodu drukāšanu. Rūpīgi pārbaudiet tos katrā solī.

Nevar un nevajadzētu pieņemt, ka šīs drukātās rakstzīmes ir pareizi pārsūtītas uz papīru.

Tagad jūsu atslēgu pāris ir izdrukāts nevainojami.

Diemžēl mēs vēl neesam ārpus meža.

Kāpēc?

Tā kā pats papīrs var tikt pazaudēts, nozagts, to var novērot nevēlamas personas, tas var sadedzināt, izbalināt vai nodarīt ūdens postījumus.

Jūs varētu domāt: “Vai man vienkārši vajadzētu ievietot savu papīra maku seifā?”

Banku noguldījumi

Tas var mazināt dažus riskus, taču es neiesaku seifus.

Pirmkārt, lielākā daļa ir apdrošināti tikai līdz 500 ASV dolāriem. Kā nesen apkopoja New York Times:

Jebkurā gadījumā, ja kaut kas notiktu ar jūsu papīra seifu, atrodoties bankas pārziņā, jums būs jāpierāda ne tikai tas, ka kastē glabājat maku, bet arī tas, cik daudz naudas maks turēja.

Tas nozīmē, ka jūs pat varat vispirms uzticēties bankai; pieņēmums, kas ir arvien nepamatots apspriežot seifu privātumu.

Labākais veids, kā uzglabāt kriptogrāfiju

Kopš papīra maciņu ieviešanas Bitcoin uzlabošanas priekšlikums (PIP 0032) ir mainījis un uzlabojis Bitcoin pārvaldības un drošības virzienu.

Vienas adreses atslēgu pāra vietā, kas uzrādīts ar Bitcoin papīra seifu, tiek izmantots deterministisks maks (piemēram, a Trezor modelis T. vai Viens) ir daudz lielāka elastība.

Trezor modelis T.

Tas var ļaut jums izveidot tik daudz adrešu, cik vēlaties, izmantojot aparatūras vai tiešsaistes maku (lasiet par cik Bitcoin adrešu pastāv).

Izmantojot mnemonisku, jūs varat vieglāk saglabāt sēklas vārdus, pilnībā noņemot printeri no procesa. To rakstīšana ar roku ir vienkārša un vienkārša pieeja, lai gan pastāv ugunsgrēka vai ūdens iznīcināšanas risks.

Šeit ir tāda ierīce kā Billfodl spīd.

Billfodl ir lielisks Trezor Model T pavadonis Pērciet Billfodl

Nekad nav bijis tik vienkārši dublēt aparatūras maka deterministiskos pamatvārdus vienā ērtā un neiznīcināmā ierīcē.

Tas ir optimizēts ērtai uzstādīšanai un tika veikts stingra pārbaude jebkādos ekstremālos postošos apstākļos. Neviens cits bezsaistes nesējs nevar nodrošināt drošības līmeni Billfodl.

Secinājums

Pat ja esat pasargājis savu papīra maku no tā, ka tas tiek apdraudēts tiešsaistē, tas joprojām nav pilnīgi drošs.

Papīra seifs ir pakļauts vairākiem reāliem apstākļiem, taču no tiem var izvairīties. Dažos veidos drukātā atslēgu glabāšanas metode bija izteikts uzlabojums salīdzinājumā ar tīri tiešsaistes glabāšanas metodēm jau 2011. gadā.

Tomēr papīra maki tagad tiek uzskatīti par vairāk kā vidēju soli Bitcoin attīstībā.

Deterministiskas metodes un aparatūras maki padarīja Bitcoin papīra maku novecojušu. Jums vienkārši jāuzskata, ka papīra maki ir pārāk apgrūtinoši un nedroši lietošanai.

Papīra maki tomēr ir noderīgi īpašām lietojumprogrammām, piemēram, nelielu summu bitcoīna dāvināšana jauniem lietotājiem.

Bet par a hodlers, labāk ir iegūt un izmantot aparatūras maku, piemēram, Trezors vai Virsgrāmata Nano S.

Kad jūs savienojat pārī aparatūras maku ar Billfodl, jūsu bitcoin drošība nekad nav bijusi tik vienkārša. Uzzināt vairāk par Billfoldu vai izmantojiet groza pogu, lai veiktu pirkumu.

FAQ

Vai man ir nepieciešams kriptogrāfijas maks?

Ja jums ir darīšana ar kriptogrāfijas monētām, jā – jums ir nepieciešams kriptogrāfijas maks. Eksperti iesaka lietotājiem ieguldīt vairāk nekā viena veida makā, lai viņu kriptogrāfijas monētas būtu drošas.

Kas ir papīra maks?

Papīra maks ir saldētavas glabāšanas metode kriptogrāfijas glabāšanai. Tas atšķiras no karstā maciņa, jo tie nedarbojas, izmantojot internetu. Kā saka tās nosaukums, tas ir izgatavots no papīra un satur QR kodus un atslēgas, kas tiek izmantoti darījumos.

Vai papīra maks ir populārāks nekā citi maki?

Kad pirmo reizi tika ieviesti papīra maki, tie bija ļoti populāri. Bet lietotāji drīz saprot, ka papīra makus var pazaudēt, nozagt, novērot nevēlamas personas, sadedzināt, izbalināt vai nodarīt ūdens postījumus, tāpēc viņi ir izpētījuši citas drošas metodes, kā turēt savu kriptogrāfiju.

Kas ir aparatūras maks?

Aparatūras makā tiek glabātas privātās atslēgas, un tā galvenā priekšrocība ir tā, ka privātās atslēgas tiek glabātas drošā aparatūras ierīcē un tās nevar no ierīces pārsūtīt vienkāršā tekstā.

Kas ir programmatūras maks?

Programmatūras seifs ir lietotne, kas ir instalēta datora cietajā datorā. Tas piedāvā pilnīgu kontroli un drošus darījumus, jo jūsu kriptogrāfijas monētas ir pieejamas tikai jūsu datorā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me