Kas ir MimbleWimble? | Ko mēs zinām par Grin un Beam?

Vidējs

Kad arvien vairāk cilvēku iepazīstas ar blokķēdes pamatjēdzieniem, viens no pārsteidzošākajiem faktiem, ko uzzina lielākā daļa kriptogrāfijas entuziastu, ir fakts, ka lielākajai daļai kriptovalūtu ir ļoti ierobežotas privātuma iespējas.

Tā kā mūsdienās privātums un anonimitāte ir ļoti strīdīgas tēmas, nav brīnums, ka privātuma monētas pēdējos gados ir ieguvušas tik lielu popularitāti, jo tās decentralizēti piedāvā augstu anonimitātes un drošības pakāpi..

Kaut arī Bitcoin un dažādiem citiem tipiskiem bloku ķēdes projektiem ir dažādas privātuma funkcijas, joprojām ir daudz ko uzlabot to sākotnējā dizainā. MimbleWimble ir viens no projektiem, kura mērķis ir uzlabot pirmās bloku ķēdes ieviešanas privātumu un mērogojamību, kā arī Bitcoin īpašībām un vēlmēm..

Kas īsti ir MimbleWimble?

MimbleWimble pirmo reizi tika paziņots 2016. gada vasarā, kad lietotājs ar pseidonīmu “Tom Elvis Jedusor” publicēja interesantu baltā grāmata Bitcoin izpētes kanālā. Harija Potera faniem jau tagad vajadzēja uzzināt atsauces, bet tiem, kas to nedarīja, Toms Elviss Jedusors ir Voldemorta vārds, bet MimbleWimble ir mēles siešanas lāsts vai burvestība, kas saista mērķa mēli, lai viņu un viņu neaizkavētu runājot par konkrētu tēmu.

Vidējs

Kā tas strādā

Attiecīgais protokols ir veidots kā samazināta Bitcoin protokola versija, un tā mērķis ir uzlabot mērogojamību un privātumu. Lai gan tas ir atcelts, tas apgalvo, ka tas ir visu Bitcoin privātuma īpašību uzlabojums. Tas, kā tā vēlas to darīt, iespējams, ir viens no interesantākajiem faktiem par MimbleWimble.

Mērogojamība

Attiecībā uz to, kā tā risina mērogojamību, var droši teikt, ka tas tiek darīts ļoti atšķirīgi no daudziem citiem protokoliem. Tas koncentrējas uz jaunu protokolu izveidi, kas padara mezglu darbību daudz mazāk resursu ietilpīgu, gluži pretēji citiem projektiem, kas koncentrējas uz centralizāciju un sadales / kanālu risinājumiem.

MimbleWimble ir sistēma, kas balstīta uz UTXO, nevis uz sistēmu, kas nozīmē, ka to nosaka ievades un izejas. Tā vietā, lai koncentrētos uz milzīgas caurlaides nodrošināšanu, MimbleWimble pievērš uzmanību mazāk acīmredzamam mērogošanas aspektam, cenšoties izskaust neefektivitāti, nevis palielināt jaudu.

MimbleWimble atbrīvojas no veciem un nevajadzīgiem darījumiem, atšķirībā no, piemēram, Bitcoin un Ethereum, kuriem abiem ir nenormāli lielas grāmatas. Tas nozīmē, ka virsgrāmatu neapgrūtina vēsturiski datu darījumi, kas nodrošina, ka tās lielums vienmēr būs tikai megabaiti.

Privātums


Tas, kā MimbleWimble risina privātuma problēmu, atšķiras arī no citiem projektiem. Īsāk sakot, protokols apvieno dažādas vairāku kriptogrāfijas “uzlaušanas” versijas, kas paredzētas tieši Bitcoin.

Iesācējiem MimbleWimble izmanto tā saukto konfidenciālu darījumu protokolu, kas ir izvietots arī Blockstream Liquid Bitcoin Bitcoin. Šis protokols ļauj lietotājiem slēpt darījumos iesaistītās summas (padarot informāciju pieejamu tikai iesaistītajām pusēm – sūtītājam un saņēmējam). Tas izmanto kriptogrāfisko procesu, ko sauc par Pedersena apņemšanos.

MonētaPievienoties ir vēl viena procedūra / protokols, ko izmanto MimbleWimble, un to sākotnēji ierosināja svarīgs Bitcoin Core līdzstrādnieks Gregorijs Maksvels. Šī metode apvieno dažādus darījumus vienā lielā darījumā, kur visi sūtītāji sūta naudu visiem saņēmējiem. Apvienojot CT un CoinJoin, MimbleWimble novērš nepieciešamību pēc tradicionāliem elementiem, piemēram, tradicionālajiem parakstiem uz darījumiem, kā arī publiskajām atslēgām un adresēm..

Vēl viens ļoti interesants MimbleWimble aspekts ir fakts, ka tas ļauj savstarpēji atcelt vecos un jaunos darījumu datus. Tas uzlabo atzarošanas veidu: vecie darījumu dati tiek izdzēsti, jaunie mezgli nav sinhronizējami ar visu blokķēdi, un mezglu pieprasītie dati pieaug daudz lēnāk.

Kas par Grīnu un Beiju?

Tā kā 2018. gads drīz beigsies, projekti ir tuvu pašreizējā MimbleWimble protokola versiju realizēšanai. Abas realizācijas tiek izsauktas Smīns un Stara.

Grin ir izstrādājusi anonīmu brīvprātīgo līdzstrādnieku grupa. Projektu uzsāka pseidonīms brīvprātīgais ar vārdu Ignotus Peverell (cita Harija Potera atsauce). Izvēlētā programmēšanas valoda ir Rust, un tāpat kā Bitcoin, arī Grīnam nebūs ICO, un to neuzturēs neviens konkrēts uzņēmums vai fonds. Tā kā Grīnam nav iebūvēta skriptu valoda, viedie līgumi šķiet ļoti maz ticami, kaut arī tehnoloģija, ko sauc par skriptiem, var iespējot diezgan līdzīgu funkcionalitāti.

Paredzams, ka Grin kaut kur tiks palaists 2019. gada sākumā, jo tas pašlaik tiek intensīvi izstrādāts un testēts.

Otro MimbleWimble ieviešanu sauc par Beam. Beam uzsāks un uzturēs bezpeļņas uzņēmums, taču uzturēšana jānodod bezpeļņas fondam. Pirmo piecu gadu laikā uzņēmums saņems 20% no visām jauniegūtajām monētām. Beam turpmākajā attīstībā joprojām ir daudz nemainīgu un nezināmu elementu. Tomēr projektu paredzēts sākt 2018. gada decembrī.

Secināt

Ņemot vērā visu, MimbleWimble noteikti ir viens no “labajiem projektiem”. Protokols ir ļoti daudzsološs, tomēr tā nākotne ir atkarīga no tā, cik spēcīga būs iespējamā ieviešana. Līdz ar to, kamēr Grīns un Bīms oficiāli neredz dienasgaismu, MimbleWimble joprojām ir ļoti daudzsološs un interesants protokols, vismaz uz papīra.

Attēlu avots: vidējs

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector