Cik ir Bitcoin adrešu

Ievads

Kamēr Bitcoin izmanto RIPEMD160 hash funkcija, ir 2 ^ 160 Bitcoin adreses.

Šis skaitlis ir: 1 461 501 637 330 902 918 203 684 832 716 283 019 655 932 542 976

Tas ir tik smieklīgs skaitlis, ka tā saukšana par “astronomisku” ir apvainojums tā milzīgumam. Cik precīzi tas ir? Vizualizēt esošo Bitcoin adrešu skaitu nav viegls uzdevums, taču tikai izklaides nolūkos mēs centīsimies jums palīdzēt.

Matemātiskie aprēķini uz tāfeles

Vienkārši sadalot šo skaitli tā, lai katram no 7,442 miljardiem cilvēku, kas dzīvo uz zemes, varētu būt vienāds skaits Bitcoin adrešu, nedarbosies, jo uz Zemes nav pietiekami daudz cilvēku, lai šo skaitli padarītu saprotamāku nekā tas jau ir. Tas ir tāpēc, ka katrs cilvēks to dabūtu

196,385,600,286,334,710,857,791,565,804,391,698,421 Bitcoin adreses.

Tas ir tikai mazāks nesaprotams skaitlis. Tā vietā mēs izmantosim smilšu graudus.

Visās Zemes pludmalēs kopā ir 2 ^ 63 smilšu graudi [1]. Tas ir aptuveni 9 kvintiljoni smilšu graudu (vai 9 223 372 036 854 775 808).

vairāki visumi btc

Iedomājieties, ka katrs smilšu grauds uz Zemes ir cita planēta Zeme un ka katrā no šīm planētām dzīvo 7,442 miljardi cilvēku. Tagad, ja mēs sadalīsim Bitcoin adrešu skaitu vienai personai, katra saņems 3,5 miljardus savas dzīves laikā.

Un, ja katrs no šiem cilvēkiem dzīvo tieši 100 gadus, viņiem ir 110 Bitcoin adreses, kas jāizmanto katru sekundi, sākot ar otro dzimšanas brīdi. Blakuspiezīme: Es sākotnēji gatavoju katru Piena ceļa galaktikas planētu padarīt par Zemi, lai ilustrētu šo punktu, taču tas nedarbojās, jo mūsu galaktikā ir tikai nožēlojami 100 miljardi aplēstu planētu (izsmiekls).

Jums nav neviena Satoshi …

vīrietis raud

Diemžēl ar tik daudziem cilvēkiem, ja katrai personai piederēja tikai viena Bitcoin adrese, nevis 3,5 miljardi, un mēs viņiem visiem iedevām vienādu daudzumu hodl, viņiem visiem faktiski ir nulle Bitcoin, jo katrs no viņiem pat nesaņemtu nelielu viena procenta daļu no viena satoshi.

Milzības iemesls


Ļoti adekvāta iemesla dēļ Bitcoin adrešu skaits nav saprotams. Jo vairāk iespējamo adrešu pastāv, jo drošāka ir maki ir no iespējamiem zagļiem.

Pieņemsim, ka uzbrucējs vēlas to izmēģināt. Viņi vēlas nejauši ģenerēt privātās atslēgas, aprēķināt atbilstošās publiskās adreses un pārbaudīt, vai iekšā nav Bitcoin. Pat ja iekšpusē būtu 1 miljards naudas adreses ar Bitcoin, Saule būs paplašinājusi un pārņēmusi Zemi (tas notiks apmēram 7,5 miljardus gadu pēc tam) ilgi, pirms kādu no šīm adresēm varēja atrast ar nejaušu ģeneratoru.

Neuztraucieties … vienmēr var būt vairāk

Bitcoin adreses tiek veidotas, izmantojot publiskās atslēgas. Publiskā atslēga vispirms tiek jaukta ar SHA256 algoritms, tad šī hash tiek ņemta un atkal sajaukta, izmantojot iepriekš minēto RipeMD160 algoritmu. Bet kāpēc publiskās atslēgas tiek jauktas divas reizes, ja eliptiskās līknes kriptogrāfija ir tik droša?

kiberdrošības koncepcija

Saskaņā ar Blockstream darbinieka un Bitcoin Core izstrādātāja Pietera Wuille teikto, jums būtu jālūdz Satoshi Nakamoto, lai pārliecinātos par precīziem precīziem iemesliem; bet mēs zinām, ka SHA256 izejas jaukšana ar RipeMD160 algoritmu samazina adreses lielumu no 32 baitiem līdz 20 baitiem, kas ietaupa vietu blokķēdē.

Papildus tam, cienījams kriptogrāfs Džoels Katcs paskaidro Kaut arī RipeMD160 tika izvēlēts mazāka izmēra adresēm, neviens nezina iemeslu, kāpēc tika izmantots arī SHA256. Viņš piedāvā divas iespējas. GatavsMD varētu būt kāds defekts, tāpēc tā apvienošana ar SHA256 stiprinātu drošību.

Joela Katz paskaidrojums

Otra iespēja ir tāda, ka MD struktūrā varētu būt vājās vietas, kas padarītu to neaizsargātu pret tādu uzbrukumu kā uzbrukums garuma pagarināšanai (ko viņš izskaidro nedaudz sīkāk, bet neuzskata par iespējamu), un RipeMD160 apvienošana ar SHA256 novērš šos draudus.

Jebkurā gadījumā drošība ir atbilde. Abi kriptogrāfijas algoritmi ir labi zināmas, un viena ir mazāka izmēra. Abu izmantošana ir tikai papildu drošība.

FAQ

Kas ir Bitcoin adrese?

Bitcoin adrese sastāv no 26-35 burtciparu rakstzīmju identifikatora, kas sākas ar skaitli 1, 3 vai bc1, kas apzīmē iespējamo Bitcoin maksājuma galamērķi..

Kā jūs saņemat Bitcoin adresi?

Pirmkārt, jums vajadzētu lejupielādēt Bitcoin maku. Šī ir droša programmatūra, kas ļauj nosūtīt, saņemt un uzglabāt Bitcoin.

Kas ir Satoshi Nakamoto?

Satoshi Nakamoto ir domājama persona vai personas, kas izveidoja Bitcoin. Patiesībā nav skaidrs, vai tas ir reālas personas vārds, vai arī tas ir pseidonīms.

Kādi ir divi galvenie kriptogrāfijas veidi?

Ir divu veidu veidi: privātā atslēga un publiskā atslēga. Pirmo sauc arī par “simetrisku”, bet otro – par “asimetrisku”. Simetriskās sistēmas statujām, kurām gan sūtītājam, gan saņēmējam ir jābūt vienādai privātajai atslēgai, lai varētu šifrēt un atšifrēt datus.

Vai es varu šifrēt savu privāto atslēgu?

Jā! To sauc par ieejas frāžu aizsardzību. Katrai ierīcei tas darbojas mazliet savādāk, tāpēc konsultējieties ar savu maka uzņēmumu, lai iegūtu dokumentāciju. Pateicoties tam, izmantojiet šo funkciju ļoti uzmanīgi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector