Altcoins Explained: 30 populārāko monētu 4 teikumu apraksti

altkoīni

Pašlaik pastāv vairāk nekā 7000 kriptovalūtu. Tām ir dažādas funkcijas, un tās ir veidotas, lai veiktu noteiktas lomas, lai blokķēdes tehnoloģiju izmantotu reālās dzīves lietojumprogrammās, lietotājiem mijiedarbojoties ar kriptogrāfijas valūtām..

Visas kriptovalūtas tiek klasificētas kā žetoni vai monētas. Kaut arī monētām, piemēram, Bitcoin, ir savi blokķēdes, un tās galvenokārt izmanto maksājumiem, žetoni tiek veidoti uz citām blokķēdēm un tiek izmantoti vairākiem mērķiem. Šajā rakstā mēs sniegsim īsu 30 izvēlēto altkoīnu aprakstu. Šie ir:

1. Ethereum (ETH)

ethereum logotips

Ethereum (ETH) ir otra lielākā kriptovalūta pēc tirgus kapitalizācijas, ko izveidojušas vairākas kriptogrāfijas personības, tostarp Vitāliks Buterins, Gavins Vuds un Cardano dibinātājs – Čārlzs Hoskinsons. ETH tiek izmantots Ethereum blokķēdē, lai mijiedarbotos ar viedajiem līgumiem un tīklā izveidotajiem DApps. Ethereum tīkls atbalsta vairākus citus kriptos, kas pazīstami kā ERC20 kriptonauda. Pagaidām ETH ir viens no labākajiem altkoīniem.

2. Piesiešana (USDT)

Piesaiste (USDT) ir trešā lielākā kriptonauda pēc XRP pārvietošanas. Tas pieder altkoīnu klasei, kas pazīstama kā stablecoins. Piesaiste ir bijusi klases topā vairākus gadus līdz nesenam laikam, kad tā sāka zaudēt savu dominējošo stāvokli. Tas galvenokārt tiek izdots Bitcoin blokķēdes Omni slānī un ir piesaistīts Amerikas Savienoto Valstu dolāram, kas padara tā cenu relatīvi stabilu, tāpēc nosaukums.

3. Ripple (XRP)

Ripple-ikona

XRP ir vietējā kriptovalūta, ko izmanto maksājumu tīklā Ripple, kas pazīstams kā RippleNet. Ripple tīkls ir izplatīta virsgrāmata un ir viens no galvenajiem tīkliem, kas atvieglo pārrobežu naudas pārskaitījumus. XRP tagad ir 4. lielākā kriptovalūta pēc Tether. Kopš tās avārijas, kas saistīta ar visu laiku augsto cenu 2017. gadā, tā cenšas atgūties, taču tā joprojām ir viena no sliktākajām.

4. Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin naudas logotips

Bitcoin Cash (BCH) ir kriptonauda, ​​kas iznāca no Bitcoin 2017. gada cietā darba laikā. Tas tika izveidots, lai kalpotu kā vienādranga elektroniskā skaidra nauda, ​​kas, pēc tās piekritēju domām, bija sākotnējā Bitcoin ideja. BCH ir mazākas darījumu maksas un darījumus apstrādā ātrāk nekā Bitcoin, taču Bitcoin joprojām ir vispopulārākais no visām kriptovalūtām. Tāpat kā Bitcoin, tā ir ierobežota 21 miljona monētu piegāde.

5. Binances monēta (BNB)

Binance Coin (BNB) tika izlaista 2017. gadā, izmantojot sākotnējo monētu piedāvājumu (ICO). Lai gan sākotnēji tā tika izlaista kā kriptovalūta ERC20, vēlāk tā tika nomainīta ar BEP2 BNB un tagad darbojas Binance Chain. BNB ir 200 miljoni, un tie netiek izrakti, jo Blockchain izmanto Bizantijas defektu tolerances (BFT) konsensa mehānismu. BNB pašlaik ir viena no vislabāk darbojošajām monētām 2020. gadā.

6. Ķēdes saite (LINK)

ķēdes posms

Chainlink (LINK) ir viens no altcoiniem, kas 2020. gadā sasniedza 10 lielākās kriptovalūtas. Tas ir vietējais marķieris decentralizētajam Chainlink Oracle tīklam. LINK ir paredzēts, lai mazinātu plaisu starp viedajiem līgumiem un reālās dzīves datiem. Tas ir viens no altokīniem, kuru analītiķi uzskata par lielu investīciju potenciālu, lai gan pēdējā laikā tas ir krities.


7. Crypto.com monēta (CRO)

CRO ir viena no jaunākajām desmit labāko kriptovalūtu dalībniecēm. To 2016. gadā sāka kriptonauda – Crypto.com, lai paātrinātu globālo pāreju uz kriptovalūtu. Tas ir viens no labākajiem altkoiniem 2020. gada 3. ceturksnī un kopumā gadā pēc tam, kad strauji pieaudzis, lai pievienotos desmit labākajiem. Crypto.com biržas galvenā mītne atrodas Honkongā, un tajā darbojas Crypto.com ķēde.

8. Litecoin (LTC)

Litecoin ir viens no agrākajiem altkoīniem, kas tiks izveidots pēc Bitcoin. Tas bieži tiek raksturots kā sudrabs ar Bitcoin zeltu, jo viņiem ir tik daudz līdzību. Izveidojis Čārlijs Lī, Litecoin bija paredzēts, lai labotu dažus no Bitcoin trūkumiem, piemēram, lēnus darījumus un augstas maksas. Tas ir diezgan populārs arī tirgotāju vidū, jo liela daļa no viņiem to pieņem kā maksājumu.

9. Kardano (ADA)

kardāno logotips

Cardano ir 10. lielākā kriptovalūta pēc tirgus kapitalizācijas. Cardano projekta, kuru 2017. gadā nodibināja Ethereum līdzdibinātājs Čārlzs Hoskinsons, mērķis ir panākt drošību, pārredzamību un taisnīgumu. ADA ir blockchain dzimtā žetons, un tas ir ieguvis zināmu popularitāti pat ar tirgotājiem. Hoskinsona vīzija ir padarīt ADA par kriptu numur viens nākotnē, izraisot masveida pieņemšanu, izmantojot reālas kriptovalūtas lietošanas gadījumus.

10. USD monēta (USDC)

USDC ir stabila monēta, kas tika izlaista 2018. gada septembrī kā “digitālā nauda digitālajam laikmetam”. Tāpat kā Tether (USDT), tā ir piesaistīta ASV dolāram, un katru monētu atbalsta dolārs, kas atrodas kasē. USDC tika izveidota kā digitālā skaidra nauda sabiedrībai bez naudas, par kuru pasaule pamazām pārvēršas. USDC konsorcijs saka, ka tas ir ideāli piemērots tirgotāju maksājumiem par digitālo skaidru naudu.

11. EOS (EOS)

EOS ir vietējais marķieris EOS Blockchain, kas tika palaists 2018. gada jūnijā. Pašlaik tā cena ir aptuveni 2,66 USD un tirgus kapitalizācija ir 2 489 353 150 USD. EOS galvenais mērķis ir panākt mērogojamību citiem blokķēdēm, palielinot darījumu skaitu sekundē. Paši dibinātāji ir noteikuši blokķēdei mērķi 1 miljons darījumu sekundē.

12. Trons (TRX)

tron logo png

Tron ir vietējais marķieris, ko izmanto Tron blokķēdē, kura centrā ir viedo līgumu veidošana un izvietošana. Tron, kuru dibināja Džastins Suns, kurš ir pašreizējais izpilddirektors, sākotnēji tika palaists Ethereum blokķēdē, pirms 2018. gadā pāriet uz savu bloku ķēdi. Pēc tirgus kapitalizācijas TRX pašlaik ir 16. lielākā kriptonauda. Ir 100 miljardi TRX, kuru apgrozībā ir vairāk nekā 70 miljardi.

13. Monero (XMR)

Monero (XMR)

Monero pieder kriptovalūtu klasei, kas pazīstama kā privātuma monētas. Tas galvenokārt notiek tāpēc, ka atšķirībā no Bitcoin tos var izmantot pilnīgi anonīmu darījumu veikšanai. Monero komanda to izveidoja ar primāro mērķi aizsargāt privātumu un lietotāju aizsardzību, lai pasargātu lietotājus no izsekošanas. XMR šobrīd ierindojas kā 15. lielākā kriptonauda ar apgrozībā gandrīz 18 miljoniem monētu.

14. Tezos (XTZ)

Tezos monētas png

Tezos ir vēl viens blokķēdes tīkls, kas specializējas viedajos līgumos. Lai gan tas izklausās pēc Ethereum, Tezos dizainam ir noteiktas iezīmes, kas to atšķir. Tīkla pārvaldības struktūra ir tāda, ka sabiedrības locekļi balso par jebkādu jauninājumu ieviešanu, padarot cieto darbu maz ticamu. Ir vērts pieminēt, ka Tezos izmanto sava veida likmju pierādījumu, kas pazīstams kā “cepšana”, kas atšķiras no visa cita.

15. Neo (NEO)

NEO monētu png

Neo blokķēde tika izveidota, domājot par vienu lietu – lai liktu pamatu nākotnes internetam. Monēta NEO ir vietējais marķieris, kas tiek izmantots blokķēdē, un tiek izmantots NEO ekosistēmā. NEO arī mudina izstrādātājus veidot viedus līgumus un DApps uz blokķēdes. Blokķēdes unikālā iezīme ir tās pastāvīgi mainīgā ekosistēma, kas padara tās nozīmi mūžīgu.

16. Zvaigžņu lūmeni (XLM)

zvaigžņu lūmenu logo png

Zvaigžņu ir atvērts tīkls, kas atvieglo vērtības pārsūtīšanu un uzglabāšanu. Tāpat kā Ripple, no kura aizgāja tās līdzdibinātājs Džeds Makkalebs, tas padara pārrobežu maksājumus nevainojamus un lētus. Stellar centrālais mērķis ir izmantot tā vietējo marķieri Lumens, lai savienotu kriptogrāfijas un fiat valūtas, lai atvieglotu vērtības pārvietošanos starp abiem. Interesanti Stellar ir darījumu ātrums un zemās izmaksas.

17. NEM (XEM)

NEM logotips

NEM (New Economic Movement) ir divslāņu blokķēde, kas tika izlaista 2015. gadā. Atšķirībā no tradicionāli iegūtajām kriptovalūtām vietējā valūta – XEM tiek “ievākta” caur sistēmu, kas pazīstama kā Svarīguma apliecinājums (POI). XEM īpašniekus, kuri piedalās, nosaka pēc viņu turēto monētu skaita, kas viņiem piešķir “nozīmi”. NEM atbalsta vairākas grāmatas un apstrādā API izsaukumus, izmantojot NEM Smart Asset sistēmu.

18. VeChain (PIA)

vechain monētas logotips

VeChain ir piegādes ķēde, ko darbina blockchain tehnoloģija. Tīkla, kas tika izveidots 2016. gadā, mērķis ir atrisināt piegādes ķēdes jautājumus, izmantojot sadalītas pārvaldības un lietu interneta (IoT) tehnoloģiju. VeChain izmanto divus marķierus – VET un VTHO, lai palielinātu piegādes ķēžu efektivitāti, izsekojamību un pārredzamību. Ekosistēma arī samazina izmaksas, kas saistītas ar šiem procesiem, un dod lielāku kontroli atsevišķiem lietotājiem.

19. IOTA (MIOTA)

IOTA ikona

IOTA ir izplatīta virsgrāmata tāpat kā Ripple, bet vēl labāk, jo tā faktiski ir blokķēde. Tajā pašā laikā tas nav parasts blokķēde, kurai ir tādi ierobežojumi kā maksa. IOTA tehnoloģija, kas pazīstama kā Tangle, ir mezglu sistēma, kas apstiprina darījumus tādā veidā, kas palielina ātrumu un novērš pārslodzi. Tīkla mērķis ir atvieglot darījumus starp IoT ierīcēm nākotnē.

20. domuzīme (DASH)

Dash logotipa png

Dash ir uz maksājumiem vērsts blokķēdes tīkls, kas dibināts 2014. gadā, kad tas tika izveidots no Litecoin. Tīklam ir divu līmeņu stimulēti mezgli un decentralizēta projektu vadība (Masternodes). Dzimtā valūta DASH tiek izmantota, lai atvieglotu tūlītēju norēķinu veikšanu, izmantojot InstantSend pakalpojumu ar PrivateSend, kas piedāvā iespēju privātiem darījumiem. DASH ir kļuvis ļoti populārs tādās valstīs kā Venecuēla, kur hiperinflācija ir ietekmējusi valūtas.

21. Ethereum Classic (ETC)

Ethereum-Classic-ikona

Ethereum classic ir oriģinālā Ethereum blokķēdes dakša, kas nāca 2016. gada cietā darba rezultātā. Tāpat kā Ethereum, tas ļauj izstrādātājiem veidot dappus, lai darbotos ar blockchain tehnoloģiju, taču, tāpat kā Boitcoin, neviens nepieder. Tās izveidošanas galvenais mērķis bija padarīt dappu veidošanu pēc iespējas vieglāku un elastīgāku. Tās vietējā valūta ETC tagad ir 33. pozīcija pēc tirgus ierobežojuma.

22. Zcash (ZEC)

Zcash

Zcash ir decentralizēta uz privātumu vērsta kriptovalūta, kuru 2016. gadā uzsāka Zooko Wilcox-O’Hearn un kuras pamatā ir Zerocoin protokols. Tīkls ļauj lietotājiem izmantot aizsargātus vai caurspīdīgus darījumus. Tā vietā, lai publicētu informāciju par Zcash darījumiem, tiek izmantots nulles zināšanu pierādījums ar nosaukumu zk-SNARKs, lai pārliecinātos, ka visi darījumi ir likumīgi. Kriptogrāfijas valūta ZEC pašlaik ir 27. lielākā CoinMarketCap ranga.

23. Ontoloģija (ONT)

Ontoloģija ir blokķēdes tīkls, kas ir gan sadalīta virsgrāmata, gan viedā līgumu sistēma. Tās publiskās blokķēdes ir pielāgojamas, lai tās atbilstu dažādām reālās dzīves lietojumprogrammām, jo ​​tīkls ir pazīstams kā augstas veiktspējas publisko blokķēžu nodrošinātājs. Tāpat kā Dash, tīklā tiek izmantoti divi marķieri, ONT un ONG. ONT monētu var izmantot vienprātīgi, savukārt ONG ir lietderības marķieris, ko izmanto ķēdes pakalpojumiem

24. Binance USD (BUSD)

binance-usd-busd-logo

Binance USD ir USD atbalstīts stablecoin, kas tika palaists 2019. gada 5. septembrī, lai apvienotu dolāra stabilitāti ar blokķēdes tehnoloģiju. To apstiprina un pilnībā regulē Ņujorkas štata Finanšu pakalpojumu departaments (NYDFS). Salīdzinošās stabilitātes dēļ to var izmantot tiešsaistes maksājumu veikšanai par precēm un pakalpojumiem. BUSD ierindojas 31. vietā pēc tirgus kapitalizācijas vietnē CoinMarketCap.

25. Dogekoīns (DOGE)

Dogecoin_Logo

Dogecoin ir Litecoin dakša, kas izveidota 2013. gadā kā jautra kriptonauda ar mazāk stingru zinātnisko uzmanību, kā tas ir redzams Bitcoin. Monētu radīja Billijs Markuss un Džeksons Palmers, balstoties uz populāro “doges” interneta memu. Jautrs fakts par Dodžu ir tas, ka amerikāņu miljardieris Elons Musks vairākkārt ir tvītojis, ka tā ir viņa iecienītākā kriptovalūta. Dažas stundas viņš reiz bija arī izpilddirektors.

26. Pamata uzmanības marķieris (BAT)

Pamata uzmanības marķieris

Basic Attention Token (BAT) ir atvērtā koda, decentralizēta reklāmu apmaiņa, kas veidota uz Ethereum platformas. Galvenais mērķis ir atdot reklāmas kontroli interneta lietotāju rokās. LPTP izmanto, lai apbalvotu uz privātumu vērsta pārlūka Brave lietotājus. Lietotāji var izvēlēties izmantot atlīdzību, lai satura veidotājiem sniegtu padomu par viņu saturu internetā.

27. BitTorrent (BTT)

BitTorrent

BitTorrent Token ir lielākais decentralizētais protokols pasaulē ar vairāk nekā 1 miljardu lietotāju. Uzņēmumu Blockchain uzņēmums Tron iegādājās 2019. gadā, un tagad tā izpilddirektors ir Džastins Suns. BitTorrent protokols izmanto savu TRC-20 marķiera BTT, lai marķētu decentralizēto failu koplietošanas protokolu. Tron un BitTorrent strādā kopā, lai izveidotu decentralizētu internetu bez šķēršļiem satura koplietošanai.

28. 0x (ZRX)

0x-zrx-logo

0x ir protokols, kas nodrošina likviditāti vienādranga žetonu apmaiņai Ethereum tīklā. Tas piedāvā arī infrastruktūru viedo līgumu izveidei, par kuru Ethereum ir pazīstams. ZRX marķieris ļauj 0x lietotājiem piedalīties galvenajos tīkla jaunināšanas lēmumos, balsojot. Īpašnieki var arī likt savus ZRX tirgus veidotāju akciju fondus, lai nopelnītu atlīdzību ETH.

29. Zilliqa (ZIL)

Ziliqa tika izstrādāta, lai panāktu kriptovalūtu tīklu mērogojamību. Tas tiek panākts, izmantojot procesu, ko sauc par šķelšanos, kurā darījumi tiek sadalīti mazākos bitos, lai kalnrači varētu tos viegli apstrādāt. Tas palielina vienlaicīgi apstrādājamo darījumu skaitu. Zilliqa komanda prognozē, ka, izmantojot šo metodi, darījumu ātrums var palielināties līdz 1000x Ethereum ātrumam.

30. Augurs (REP)

augur-rep-logo

Augur tiek izmantots prognožu tirgos protokolā, kas pieder Ethereum balstīta reputācijas marķiera īpašniekiem un kuru to pārvalda. REP marķiera turētāji to var izmantot, lai derētu uz dažādu lietu iznākumiem, pērkot akcijas, kas atbalsta vai noraida noteiktus rezultātus. Atlīdzības tiek piešķirtas, pamatojoties uz derības rezultātu, izmantojot godīgu, caurspīdīgu un decentralizētu programmatūru. REP šobrīd ir 69. lielākā kriptonauda.

Secinājums

Ja jūs esat kriptovalūtu pasaules jaunpienācējs un neesat pazīstams ar šiem altkoīniem, tagad jūs zināt labāk. Varbūt jūs esat bijis kādu laiku, bet neesat pārāk daudz izpētījis, šajā rakstā ir pietiekami daudz informācijas, lai sāktu darbu, un, ja esat redzējis dažus, kas jūs interesē, var veikt vairāk pētījumu, lai ar tiem iepazītos.

Piedāvātais attēls: forex.academy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector