Bitcoin (BTC) pret Bitcoin Cash (BCH)

Kad Blockchain 2009. gadā pirmo reizi ieviesa Bitcoin ziņojums, ko veica Satoshi Nakamoto, nebija tādu debašu kā Bitcoin pret Bitcoin Cash un vai viens no tiem ir labāks par otru kriptovalūtu. Tas ir saistīts ar faktu, ka Bitcoin nauda radās no cietas Bitcoin dakšas, kas notika 2017. gadā. Cieto dakšiņu vada kalnrūpniecības kopiena un tā notiek tikai tad, ja kalnrači nespēj samierināties ar gaidāmo atjauninājumu, kas attiecas uz nākotni mīnētās monētas. Tas nozīmē, ka būtībā viena monēta seko jaunajai, modernizētajai blokķēdei, bet otra monēta turpinās pa veco maršrutu.

Tāpēc jūs varētu domāt, kurš jauninājums izraisīja domstarpības par Bitcoin iespējamo ceļu un kas ir Bitcoin Cash?

Atbilde slēpjas Blockchain Trilemma, kas ir Ethereum dibinātāja Vitālika Butterina tēvs, kurā aprakstīts izaicinājums izstrādāt blokķēdes tehnoloģiju, kas piedāvā mērogojamību, decentralizāciju un drošību, nekaitējot nevienam faktoram otra labā..

Piem., Pats Vitaliks uzskata, ka fundamentālā līmenī blokķēdes vienlaikus var sasniegt tikai 2 no 3 šiem atribūtiem.

Bitcoin pret Bitcoin Cash

Apskatīsim, vai Bitcoin paliks bullish vai atkal atgriezīsies pie bullishBitcoin (BTC) pret Bitcoin Cash

Piemēram, tika teikts, ka Bitcoin ir decentralizēts un drošs, taču tam ievērojami nebija mērogojamības, jo Bitcoin tīkls varēja apstrādāt tikai vienu darījumu ik pēc septiņām sekundēm. Salīdzinājumā ar Visa, kas apstrādā 1700 darījumus sekundē, Bitcoin darījumu ātrums ir pārāk lēns, lai to varētu plaši izmantot un masveidā pieņemt.

Tādējādi galvenie kalnrūpniecības baseini, kas pārstāv gandrīz 90 procentus no Bitcoin skaitļošanas jaudas, 2017. gada jūlijā nobalsoja par tādas tehnoloģijas izmantošanu, kas pazīstama kā nošķirts liecinieks (SegWit). Atjauninājums bija paredzēts, lai mazinātu blokķēdes lieluma ierobežojuma problēmu, lai samazinātu darījumu ātrumu. Tas tiek panākts, sadalot darījumu divos fragmentos, noņemot parakstu (“liecinieku” datus) no bloka un beigās pievienojot tos kā atsevišķu struktūru. Sākotnējā daļā joprojām būtu iekļauti sūtītāja un saņēmēja dati, un jaunā “liecinieku” struktūra saturētu skriptus un parakstus. Sākotnējā datu daļa tiktu skaitīta normāli, bet “liecinieku” segments savukārt tiktu skaitīts kā ceturtā daļa no tā reālā lieluma.

Katru Bitcoins vienības ierakstu sauc par “bloku”, un visi bloki tiek secīgi apvienoti, izmantojot kriptogrāfisko jaucēju iepriekšējā blokā un saglabājot tā izvadi nākamajā blokā. Tas veido blokķēdi, kas būtībā ir tikai bloku ķēde.

Segwit nevajadzētu jaukt ar cieto dakšu Segwit2x, kas būtu palielinājis bloka lielumu līdz 2 megabaitiem, bet tika atcelts vienprātības trūkuma dēļ.

SegWit atrisina darījumu veidojamību, tādējādi iespējojot Lightning Network – ārpusķēdes mērogošanas risinājumu, un atrisina mērogošanas problēmu, ļaujot praktiski neierobežotu skaitu tūlītēju, zemu maksu darījumu. Zibens tīkls ir maksājumu protokols, kas darbojas virs blokķēdes bāzes kriptonauda (piemēram, Bitcoin). Tas atvieglo ātrus darījumus starp iesaistītajiem mezgliem un ir reklamēts kā risinājums Bitcoin mērogojamības problēmai. Tajā ir vienādranga sistēma kriptovalūtas mikromaksājumu veikšanai, izmantojot divvirzienu maksājumu kanālu tīklu, neatļaujot līdzekļu glabāšanu. Zibens tīkla ieviešana vienkāršo arī atomu mijmaiņas darījumus, kas ļauj apmainīt vienu kriptonauda pret citu, neizmantojot starpniekus, piemēram, apmaiņu.

Pašreizējie strīdi par Bitcoin tehnoloģiju ir saistīti ar šo būtisko problēmu – mērogošanu un darījumu pārbaudes procesa ātruma palielināšanu. Šai problēmai ir divi galvenie risinājumi: vai nu samazināt to datu apjomu, kas jāpārbauda katrā blokā, tādējādi radot ātrākus un rentablākus darījumus, vai arī padarīt lielākus datu blokus, lai varētu iegūt vairāk informācijas vienā reizē.

Kas ir Bitcoin Cash?

Bitcoin atlecBitcoin atlec

Bitcoin Cash izmantoja pretēju ceļu, 2018. gada 15. maijā uzlabojot bloka lielumu no 8 MB līdz 32 MB. Tā kalnrači uzskatīja, ka mērogošanas risinājums neļauj Bitcoin būt “vienādranga naudas sistēmai”, kas ir pretrunā ar balto dokumentu, kuru Satoshi Nakamoto izlaida 2009. gadā. Turklāt kalnrači atklāja, ka SegWit pamatā esošajam procesam trūkst pārredzamības, kas, iespējams, varētu mazināt Bitcoin decentralizāciju un demokratizāciju.


Tas 2017. gada augustā izraisīja cietu dakšiņu, kas radīja jaunu valūtu: Bitcoin Cash. Bitcoin Cash bloka lieluma palielinājums tika izstrādāts, lai paātrinātu verifikācijas metodi, ar maināmu grūtības pakāpi, lai nodrošinātu ķēdes izdzīvošanu un darījumu apstiprināšanas ātrumu, neatkarīgi no kalnraču skaita, kas to atbalsta. Tas, protams, ir izraisījis ažiotāžu par to, vai joprojām tiek nodrošināta Bitcoin Cash drošība.

Bitcoin Cash galu galā varēja apstrādāt darījumus mazāk nekā trīs minūtēs. Tomēr Bitcoin Cash blockchain drošība joprojām ir apšaubāma.

Galvenais Bitcoin Cash atbalstītājs ir Rodžers Vers, ļoti ievērojams un pretrunīgi vērtēts skaitlis blokķēdes pasaulē. Viņam pieder domēns bitcoin.com un viņš atsaucas uz Bitcoin Cash kā īsto Bitcoin, jo viņš uzskata, ka mērogošanas risinājums ir pretrunā ar Satoshi Nakamoto sākotnējām idejām, kas publicētas dokumentā.

Kā es varu pārvērst Bitcoin Cash uz Bitcoin?

Vienkāršākais veids ir konta atvēršana vietnē Coinbase.com – kriptovalūtas biržā. Pēc reģistrēšanās jūs varat tieši pārdot savu Bitcoin par Bitcoin Cash.

Kriptovalūtas šorīt izdarīja pēkšņu bullish kustību

Vai man pirkt Bitcoin vai Bitcoin Cash?

Tas ir atkarīgs no tā, kam jūs ticat. Tas ir fakts, ka Blockchain Trilemma vēl ir jāatrisina, un mērogošanas atbalstītāji ir vai nu ļoti optimistiski, vai nezinoši par to, ka Bitcoin mērogošanas risinājumi nav obligāti saskaņojami ar sākotnējo ideju par vienādranga naudas sistēma. Tas ir atkarīgs arī no tā, kuru iemeslu dēļ jūs pērkat Bitcoin, peļņas gūšanai naudā, riska ierobežošanai pret citām aktīvu klasēm kā zelta digitālam aizstājējam vai ideālas naudas idejas atbalstīšanai.

Pašlaik BCH ir viena no populārākajām kriptovalūtām pēc tirgus kapitalizācijas.

Vai es varu nopirkt Bitcoin Cash Indijā?

Jā, dodoties uz vietni Coinmama.com.

Kāds ir vienkāršākais veids, kā iegādāties Bitcoin Cash?

Raksta tapšanas laikā Coinbase joprojām ir vienkāršākais veids, kā iegādāties Bitcoin Cash. Bet ļoti vienkārša alternatīva ir apmeklēt Bitcoin.com. Ja vēlaties iegādāties Bitcoin Cash, ir lietderīgi atbalstīt tā galveno aizstāvi Rodžeru Veru, apmeklējot viņa domēnu Bitcoin.com.

Jāatzīmē, ka Rodžers Ver 2013. gadā publiski derēja, ka Bitcoin šķērsos 1 000 000 USD.

Lasīt vairāk:

Kas ir kriptonauda?

Top 10 kriptonauda

Bitcoin burbulis

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector