“Vai man vajadzētu maksāt Bitcoin vai Ethereum?”

Ir vispārzināms, ka kriptogrāfiskajā telpā Bitcoin ir valdošais čempions, kas ir bijusi pirmā ievērojamā digitālā valūta un ietekmējusi finanšu pasauli, kā mēs to zinām. Parasti tiek saprasts, ka Ethereum ieņem otro vietu, būdams tikpat populārs, bet ne tik dominējošs. Abiem ir spēcīga klātbūtne Bitcoin apmaiņa vietnes un citas kriptogrāfijas tirdzniecības platformas, kā arī to meklē daudzi investori, iesācēji un eksperti.

Savā ziņā Bitcoin ir kokss, un Ethereum ir kriptonauda Pepsi. Tomēr, tāpat kā šie pop zīmoli, daži cilvēki vairāk noliecīsies viens pret otru. Tas daudziem liek jautāt, ar kuru kriptogrāfiju labāk samaksāt. Atbilde uz šo jautājumu galu galā ir subjektīva, taču tai joprojām ir vajadzīgi pētījumi, lai iegūtu pareizu perspektīvu. Abiem ir savas līdzības un atšķirības, un pats galvenais, ka tie kalpo dažādiem mērķiem.

Galvenās atšķirības

Tāpat kā gadījumā, izvēloties vienu variantu, ir jāanalizē katra labās un sliktās īpašības. Šī pati ideja attiecas uz izvēli starp Bitcoin un Ethereum. Lai izdarītu šo izvēli, indivīdam ir jāsaprot īpašības, kas atšķir kriptonauda viena no otras.

Pirmkārt un galvenokārt, Bitcoin izlaišana notika 2009. gada janvārī. To darot, tas ieviesa unikālu koncepciju, izmantojot balto grāmatu, kuru uzrakstīja noslēpumainā figūra Satoshi Nakamoto. Bitcoin sola tiešsaistes valūtu, kas ir nodrošināta un kurai pie vadības nav centrālās varas, pretstatā valdības emitētām valūtām.

Ethereum atšķiras no Bitcoin, jo tas ir vairāk nekā tikai kriptonauda. Tehniski runājot, Ethereum pat nav kriptonauda; Ēteris (ETH) ir. Ethereum pati par sevi ir tikai platforma, uz kuras balstās Ēteris. Ethereum ļauj izvietot viedos līgumus un izveidot decentralizētas lietojumprogrammas (DApps), nevienai trešai pusei nekontrolējot vai neiejaucoties operācijā. Ethereum pavada sava programmēšanas valoda, kas darbojas blokķēdē, tādējādi ļaujot izstrādātājiem izstrādāt un vadīt izplatītās lietojumprogrammas. 

Vienkārši sakot, Bitcoin ir kriptonauda, ​​un Ethereum ir platforma. Tomēr ir arī citi elementi, kas abus padara pilnīgi atšķirīgus.

Bitcoin darījumi pārsvarā ir monetāri, turpretī Ethereum darījumi visticamāk būs izpildāms kods. Runājot par darījumu ātrumu, Ethereum tīklā esošie ir ievērojami ātrāki nekā Bitcoin. Kaut Ethereum bloķēšanas laiks tiek izpildīts tikai sekundes, Bitcoin’s aizņem minūtes.

Bitcoin darbojas kā vērtības krājums un nodrošina veidu, kā cilvēki var nosūtīt naudu. Kaut arī Ethereum ir veids, kā nosūtīt naudu, tas tiek darīts tikai tad, kad atklājas noteiktas lietas. Visbeidzot, Ethereum atšķiras no Bitcoin, darbojoties kā DApps un viedo līgumu veidošanas platforma, kas ļauj tai nosūtīt žetonus, kas atspoguļo vērtības. Šīs vērtības var būt plašs lietu klāsts ārpus digitālajām valūtām, tāpēc kāpēc tā ir atšķirīga vienība no Bitcoin. 

Sākotnējais Ethereum izveides mērķis bija padarīt to par komplimentu Bitcoin, taču ironiskā veidā tas kļuva par sāncensi.

Kurš ir labāks variants?

Bitcoin ir aptuveni desmit reizes lielāks nekā Ēteris, pamatojoties uz tirgus ierobežojumu, un viens bitcoin ir ievērojami lielāks. Neskatoties uz to cenu atšķirībām, populārās kriptovalūtas biržas Binance veiktie pētījumi parāda, ka pastāv korelācija starp abu cenu cenām.

Galu galā starp pieredzējušākiem kriptogrāfijas investoriem, uzņēmējiem un priekšmeta pazinējiem pastāv vispārēja vienprātība. Ņemot vērā visu, Bitcoin ir salīdzinoši labāka izvēle pirkšanai un apmaksai. Ņemot to vērā, Bitcoin un Ethereum pārbaude neizbēgami novedīs pie turpmākas diskusijas, koncentrējoties uz to, ko blokķēdes tehnoloģija var darīt, lai uzlabotu ikdienas dzīvi. Nevar noliegt, ka gan Bitcoin, gan Ethereum būs liela loma turpmākajos centienos, sākot no finanšu jautājumiem līdz tiesu iestādēm un beidzot ar attīstību.

Būtībā Bitcoin un Ethereum ir dažādas idejas. Ethereum ir decentralizēta platforma decentralizētām idejām, un Bitcoin ir vērtības krājums. ETH ir kriptonauda, ​​kas darbojas platformā, kas ir Ethereum. Lai gan abi ir svarīgi, bloku ķēde, kas tos padara iespējamus, ir arī būtiska ideja atzīt un saprast. Mūsdienās ir mazāka atkarība no dārgu datu atklāšanas citiem, lai veiktu darījumus.


Galu galā, tāpat kā lielākajā daļā izvēļu, lēmuma pieņemšana par Bitcoin vai Ethereum (tehniski ETH) ir subjektīva. Populārs viedoklis ir tāds, ka Bitcoin ir labāks no abiem, bet Ethereum ir priekšrocības, kas to palielina līdz pat Bitcoin līmenim. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector