Vai Kava dos jaunu impulsu DeFi burbulim?

DeFi burbulis ir milzīgs un ir strauji aug. 2020. gada sākumā DeFi projekti piesaistīja apmēram 850 miljoni USD. Sešus mēnešus vēlāk DeFi projektos ieguldīto līdzekļu kopējā vērtība – saukta arī par kopējo bloķēto vērtību (TVL) – ir 2,08 miljardi ASV dolāru, kas ir par 145% lielāks pieaugums. 

defiprime

Avots: DEFI PULSE

Jāatzīst, ka DeFi joprojām ir sākuma stadijā, bet ekosistēma jau tagad veidojas. Līdz šim ekosistēma griežas apkārt septiņas nozares ar decentralizētu kreditēšanu, kas aizņem lielāko tirgus daļu. 

defi

Avots: DeFi.pārskats

No kopējās bloķētās vērtības aptuveni 1,5 miljardi ASV dolāru pieder decentralizētiem kreditēšanas projektiem. Interesanti, ka apmēram 40,5% no TVL ir saistīti ar savienojumu. Izņemot salikto, MakerDAO ir vēl viens DeFi projekts, kas veicina decentralizētās kreditēšanas nozares izaugsmi.

Savienojums un ražotājs ir DeFi adopcijas katalizatori

Katrā izaugsmes gadījumā vienmēr ir spēks, kas turpina virzīties uz augstāku līmeni. Tikai pirms četriem gadiem DeFi nebija zināms, un maz projektu parādīja lielu vērtību. Patiesībā DeFi Pulse dati rāda, ka TVL visā DeFi ekosistēmā bija nenozīmīgs. Tad Makers uzlēca uz skatuves.

Veidotājs padarīja to iespējamu aizdot ar viediem līgumiem un tajā pašā laikā ļauj DAO sabiedrībai spēlēt galveno lomu lēmumu pieņemšanas procesos. Tomēr MakerDAO protokols ir atbildīgs par faktisko aizdevuma izsniegšanu. Arī aizņēmējiem ir skaidra loma MakerDAO kopienā. Viņi piegādā nodrošinājumu, kas ir kritiski svarīgs jaunas DAI digitālās valūtas kalšanā. Tā ir milzīga un sevi atbalstoša kopiena, kas galu galā paplašinās DAI apriti.

Sakarā ar Maker pirmo virzītāju priekšrocību, DeFi kreditēšanas programma pieprasa otro lielāko daļu no decentralizētās kreditēšanas nišas. Raksta tapšanas laikā Maker TVL bija 626,2 miljoni ASV dolāru. Vēl nesen tai piederēja platformas ar visaugstāko TVL rekords, tikai pieprasījuma straujais pieaugums Savienojums kreditēšanas protokols un COMP, tā pārvaldības žetons, lai to novirzītu uz otro vietu. 

 Saliktie lietotāji var aizņemties pat deviņas digitālās valūtas, kas var būt arī ķīla. Līdz šim Compound protokols ir devis par 908 miljoni USD uzņemot aptuveni 1,6 miljardi ASV dolāru nodrošinājumā. Aizņēmējiem pēc pieprasījuma marķieri ir attiecīgi Dai, USDC un ETH. Tas pats attiecas uz piedāvājuma pusi.

Savienojums ir jauns bērns

Pirms Compound palaišanas Maker bija lielākais decentralizētais kreditēšanas projekts. Interesanti, ka COMP cena vienā dienā izlauzās caur jumtu par 150%, jo Coinbase paziņoja par savu iekļaušanu sarakstā. 18. jūnijā Coinbase atklāja par to oficiālais emuārs ka COMP būs pieejams Coinbase Pro, sākot ar 22. jūniju.


Raksta tapšanas brīdī COMP bija 679,8 miljoni USD TVL, ziņo DeFi Pulse dati. Compound rallijs parāda, cik liels potenciāls ir DeFi. Jautājums ir, vai citi projekti var atdarināt vai pat labāk uzlabot Compound ievērojamos sasniegumus?

Kā iepriekš tika apspriests, DeFi fenomens tikai sākas. Piemēram, laika posmā no 2020. gada 12. aprīļa līdz 9. jūlijam kopējā DeFi bloķētā vērtība pieauga par aptuveni 198%. Tas nozīmē, ka ekosistēmai ir iespējas uzplaukt jaunākiem projektiem, piemēram, KAVA. Un, kā jau tika atzīmēts iepriekš, DeFi kreditēšanas sektorā ir visvairāk vilces.

Kava, DeFi burbuļa slēptais dārgakmens

Tāpat kā Maker un Compound veiksmes stāsti koncentrējas uz viņu tieksmi uz sabiedrībā balstītu decentralizētu aizņēmumu infrastruktūru, Kava ir arī parakstījies uz progresīvu decentralizētu sistēmu, izvirzot lietotājus pie vadības stūres. Tomēr atšķirībā no vairuma jauno DeFi projektu, kas bieži atkārto protokolus un kuriem trūkst tāda veida novatoriskas iespējas, kas nepieciešama ilgtermiņa panākumu gūšanai, Kava ir ieviesusi jaunas pietiekami spēcīgas paradigmas, lai dotu jaunu impulsu DeFi stāstījumam.. 

Pirmkārt, tas ir lēmums ieviest starpķēžu kreditēšanas iespēju, pateicoties Cosmos SDK dinamikai. Modulārā blokķēdes dizaina ietvara izvēle ar uzlabotām savietojamības funkcijām ļauj Kava izvairīties no izaugsmes ierobežojumiem un atbalstīt vairāk nekā vienu digitālo līdzekli, tostarp BTC, BNB, ATOM un XRP.

Bez šaubām, Kava pārrobežu ķēdes funkcionalitāte dod unikālas priekšrocības, kas ļauj tai atbalstīt blokķēdes tīklus ar kopienām, kuras, iespējams, ir lielākas un vitālākas nekā Ethereum. Piemēram, Kava ir izredzes piesaistīt aptuveni 3,6 miljardus USD TVL, ja tai izdodas noķert 2% no 170 miljardu USD vērtā bitcoin, kas potenciāli var ieplūst DeFi tirgū. Vēl 600 miljoni ASV dolāru ir pieejami ņemšanai, kad tā daļas XRP un BNB DeFi tirgū sasniedz attiecīgi 5% un 10%. Ne daudzi DeFi projekti lepojas ar šo iespaidīgo izaugsmes potenciāla līmeni – pat ne Maker un Compound, kuru izaugsme ir atkarīga tikai no Ethereum ekosistēmas.

Nav pārsteidzoši, ka eksperti un labākie mediju nami patīk Vietneegrafs, ir sākuši pamanīt Kava izaugsmes potenciālu. Rakstā publicēts Uzņēmēja Energent Media izpilddirektore Dženifera Spensere to nosauca par “Bitcoin uber”. Cits publikācija, autors Endrjū Rosovs un atrodams vietnē Cointelegraph, uzslavēja unikālo uz lietotāju vērsto modeli, kas Kavai dod panākumus. 

Neatkarīgi no šīs plašsaziņas līdzekļu satraukuma nav kriptogrāfiskās vērtēšanas sistēmu, kas precīzi izklāstītu Kava ekosistēmas un tās marķiera KAVA patieso vērtību. Dati par CoinMarketCap neatspoguļo platformā iesaistīto KAVA vairāk nekā 111 miljonu dolāru vērtībā, un DeFi Pulse ir problēma ar marķiera notveršanu, jo tā protokols darbojas tikai ar Ethereum bāzes marķieriem. Tomēr, kā norāda vadošais inženieris Kevins Deiviss, DeFi Pulse ir pilnīgi iespējams izmantot Kava funkciju. Viņš to paskaidroja “Kava iekļaušana DeFi pulsā ir ļoti līdzīga Ethereum projekta pievienošanai. Katrs kava pilns mezgls atklāj nepieciešamos galapunktus, lai parādītu datus, kas nepieciešami DeFi impulsam, līdzīgi kā Ethereum mezglus (piemēram, Infura) var pieprasīt, lai parādītu statistiku par Ethereum balstītiem projektiem. “

Tāpēc tur esošie dati atspoguļo nelielu daļu no Kava topošās ekonomikas, tāpēc tas joprojām ir viens no DeFi ainavas slēptajiem dārgakmeņiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector