Vai jaunās tehnoloģijas var nodrošināt ilgtspējīgu veidu, kā cīnīties ar mežu izciršanu?

Jaunās tehnoloģijas piedāvā dažas aizraujošas iespējas cīņā ar klimata pārmaiņām, taču daudzos gadījumos ieguvumi ir vēl lielāki. Piemēram, pētījumi no PwC atklāja, ka AI izmantošana vides pārvaldības lietojumprogrammās, piemēram, tīras enerģijas tīklos, precīzā lauksaimniecībā, kā arī laika apstākļu un katastrofu prognozēšanā, līdz 2030. gadam ekonomikā varētu dot vairāk nekā 5 triljonus USD. 

Tāpat blokķēde un kriptonauda piedāvā ievērojamu potenciālu ilgtspējības iniciatīvu veicināšanai. Blokķēdes tehnoloģija arvien vairāk tiek izmantota piegādes ķēdēs, jo tā izveido kopīgu virsgrāmatu ar caurspīdīgu un drošu notikumu vēsturi. Tas ir izdevīgi tādām nozarēm kā farmācija vai luksusa preces, kur, piegādes ķēdes iejaukšanās rezultātā tirgū nonāk viltotas preces. 

Bet caurspīdīgums ir tikai viena no priekšrocībām, izmantojot blokķēdi ilgtspējībā. Blockchain ir arī ideāls līdzeklis, lai piesaistītu ieguldījumus un izveidotu ekonomiku, kuras pamatā ir digitālie aktīvi. 2021. gada janvārī visu kriptovalūtu kopējā tirgus kapitalizācija pārsniedza 1 triljonu ASV dolāru pirmo reizi. Kaut arī daudzi kritiķi apgalvo, ka Bitcoin ir spekulatīvs aktīvs bez iekšējās vērtības, projektiem, kas demonstrē reālo vērtību, ir daudz iespēju, lai iegūtu daļu no finanšu kapitāla kriptonauda tirgos. Viens no šādiem projektiem ir Treecoin.  

Mežu izciršanas sekas Paragvajā

Treecoin izmanto blokķēdi kā līdzekli pūļa piesaistīšanai ilgtspējīgas koku audzēšanas projektam Paragvajā. Projekta mērķis ir atbalstīt mežu atjaunošanu, vienlaikus piedāvājot investoriem iespēju nopelnīt peļņu no atbildīga kokmateriālu biznesa. 

Pēdējo gadu desmitu laikā Paragvaja ir cietusi no visnopietnākajiem mežu izciršanas gadījumiem pasaulē. Saskaņā ar NASA Zemes observatorijas datiem, Paragvaja laika posmā no 1987. līdz 2012. gadam lauksaimniecībai zaudēja 44 000 kvadrātkilometrus (17 000 kvadrātjūdzes) mežu. Vienlaikus ar vietējās floras un faunas iznīcināšanu mežu izciršana kļūst arvien acīmredzamāka. 2020. gadā vairāk nekā 5000 cilvēku izcēlās kūlas ugunsgrēki rietumu Čako reģionā, kur iepriekš pieauga liela daļa mežu. Tomēr dūmi sasniedza Paragvajas galvaspilsētu Asunsjonu. Vietējie klimata pārmaiņu speciālisti ugunsgrēkos tieši vainoja klīrensu. 

Tajā pašā laikā Paragvaja ir ļoti atkarīga no malka kā enerģijas avota, radot ievērojamu pieprasījumu pēc kokmateriāliem, kurus valsts stipri noplicinātie meži pašlaik nevar apmierināt. Tāpēc pastāv iespēja ilgtspējīgai mežu attīstībai un apsaimniekošanai palīdzēt kompensēt mežu izciršanas sekas, vienlaikus piegādājot Paragvajas tirgum atjaunojamu enerģijas avotu.. 

Treecoin modelis

Treecoin ir Šveices uzņēmums, kas atrodas Zugā, kas ir populāra vieta blokķēdes uzņēmumu augšanai. Uzņēmums ir sadarbojies ar Grupo Empresarial La Rivera S.A. Paragvaja, kurai ir 3000 hektāru meža apsaimniekošana un ilga pieredze vietējo mežu atjaunošanā. 

Treecoin ir iegādājies 12 500 hektārus Paragvajas zemes, kur plāno iegādāties un iestādīt desmit miljonus ātri augošu eikalipta koku. Nākamo divu desmitgažu laikā uzņēmums plāno ieguldīt peļņu no kokmateriālu biznesa paplašināšanā, galu galā apsaimniekojot gandrīz 60 000 hektāru meža zemes. Tajā laikā uzņēmuma dibinātāji lēš, ka viņi var radīt kopējo plānoto peļņu, kas pārsniedz USD 1 miljardu. 

Kapitāls, kas nepieciešams projekta atbalstam, nāk no Treecoin žetonu pārdošanas ar nosaukumu TREE. Uzņēmums ir atvērts ieguldījumiem, izmantojot drošības marķiera piedāvājumu Šveicē, kas nozīmē, ka tas ir pilnībā reglamentēts un pārsniedz valdi. TREE žetoni atspoguļo ieguldītāja daļu iniciatīvā. Tomēr Treecoin darbosies arī ar otru skaidrā naudā līdzīgu valūtu, ko sauc par TXC. 

Ar TXC uzņēmums plāno izveidot vietējo ekonomiku ap savu Paragvajas zemi, tostarp sadarboties ar vietējiem mazumtirgotājiem, lai pieņemtu TXC, veicot procentuālo maksājumu partneriem un piegādātājiem TXC un piedāvājot darbiniekiem brīvprātīgu pabalstu TXC. Tā arī plāno izveidot savas vietas, kas pieņems TXC, tostarp tiešsaistes veikalu, kurā tiek pārdoti vietēji iegūti produkti, un viesnīcu, ko ieguldītāji un tūristi var izmantot, apmeklējot koku plantāciju.. 

Līdz ar peļņas nodrošināšanu investoriem izvēlētajā valūtā, Treecoin plāno 10% peļņas novirzīt vietējās kopienas iniciatīvās. Pirmais būs bērnu centrs, kas piedāvā pārtiku, apģērbu un izglītību nelabvēlīgā situācijā esošajiem jauniešiem šajā apkārtnē. 

Ilgtspējības projektu blokķēde


Treecoin ir izstrādāts bloku ķēdē Ardor, kuru pārvalda Šveices programmatūras izstrādes firma Jelurida. Dedzība kļūst par kaut ko par ilgtspējības iniciatīvu galveno punktu izvēlēta kā izvēlētā platforma autore ir Hot City, Austrijas valdības finansēts projekts, lai apbalvotu iedzīvotājus par ieguldījumu atkritumu siltuma avotu pārstrādē. Tajā atrodas arī programma Cycle4Value, kas stimulē riteņbraucējus izkāpt ar velosipēdu un samazināt ceļošanas ietekmi uz vidi. 

Atšķirībā no daudzām publiskām bloķēšanas ķēdes platformām, kurām, lai palaistu lietojumprogrammu, ir nepieciešamas plašas zināšanas par programmēšanu, Jelurida piedāvā komplektā iekļautus rīkus, kas atvieglo profesionāļu, kas nav bloku ķēdes, izveidošanu un darbību. Šī iemesla dēļ šķiet, ka tas atpazīst sevi starp projektiem, kas ir vērsti uz rezultātu sasniegšanu, pamatojoties uz īpašiem pārbaudītiem lietošanas gadījumiem, piemēram, spēlēšana un kopfinansēšana. 

Treecoin gadījumā ir viegli saprast, kā šos jēdzienus var piemērot ilgtspējības iniciatīvām. Galu galā cilvēki labi reaģē uz stimuliem. Ideja gūt peļņu no ieguldījumiem meža atjaunošanas projektā būs pievilcīga daudziem investoriem, kuri vēlas savu naudu likt tur, kur tam ir nozīme. Tas parāda, kā blokķēdes tehnoloģiju var izmantot, lai novērstu finansiālo nelīdzsvarotību, kas izraisījusi mežu izciršanu gadu desmitiem. 

Atruna: Veiciet pats savus pētījumus saistībā ar reklamēto uzņēmumu vai kādu no tā saistītajiem uzņēmumiem vai pakalpojumiem, kas minēti rakstā. Coingape.com neuzņemas nekādu atbildību par jūsu bojājumiem vai zaudējumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector