Vai dApp izstrādātājiem vajadzētu uztraukties par ETH 2.0 riskiem?

Visu satraukumu par ETH 2.0 dēļ ir daži iemesli, kāpēc izstrādātāji var justies noraizējušies. Projektam jau ir tālsatiksmes attīstības grafiks ar pilnīga ieviešana visticamāk, ka vēl būs vairāk nekā divus gadus. Pat tad, pēc daudzajiem kavējumiem līdz šim, nekas nešķiet drošs. 

Tikmēr otrā slāņa risinājumi tiek reklamēti kā Ethereum labi dokumentēto mērogojamības platformu labojums. Jūnija sākumā Vitalik Buterin tvītoja šī otrā slāņa risinājumi ir “būtībā guvuši panākumus” tikai cilvēkiem, kas iesaistīti projektos, kuri izmanto platformas apstrīdēt viņa apgalvojums. 

Vai ETH 2.0 pārejas riska Ethereum decentralizācija? 

Diez vai Vitaliku Buterinu var vainot par vēlmi veicināt Ethereum dažus panākumus. Tomēr no izstrādātāja viedokļa nebūt nav mierinoši dzirdēt, ka īstermiņa risinājums Ethereum mērogojamībai vēl nedarbojas, kā vajadzētu, savukārt ilgtermiņa risinājums ne tuvu nav gatavs ieviešanai. 

Šķiet, ka jaunākās ziņas ir tādas, ka, pat ja Ethereum galvenie izstrādātāji varētu ātrāk ieviest ETH 2.0, ir jāpārvar arī citas problēmas. Nesen atskaites paskaidrojiet, kā pāreja ietekmēs kalnračus. Šķiet, ka ir reāla iespēja, ka daži var izvēlēties atteikties no Ethereum citiem tīkliem, pirms pāriet uz akciju pierādījumu, kas viņu lomu un kalnrūpniecības aparatūru padarīs lieku. Šādi rīkojoties, viņi dotu iespēju apsteigt citus, izmantojot citu tīklu. 

Viens izstrādātājs pat apgalvo, ka var nebūt pietiekami daudz līdzekļu, lai veiksmīgi uzsāktu dalību, apdraudot gan ETH 2.0 iestatīšanu, gan ETH 1.0 dzīves cikla beigas. Samazinoties iesaistīto ogļraču vai ieinteresēto personu skaitam, tiek apdraudēta decentralizācija un līdz ar to arī tīkla drošība. 

Turklāt, tā kā nav skaidrības par pārejas pārvaldību, daudzi dApp izstrādātāji, tostarp Ethereum buzzing DeFi platformas, nav skaidrs kā tas viņus ietekmēs. 

Tātad šī nenoteiktība, visticamāk, daudziem izstrādātājiem ļaus justies neērti. Līdz ar nepieciešamību tikt galā ar ilgstošām mērogojamības problēmām, ja arī drošība kļūst par draudu, viņi var sākt zaudēt lietotājus. 

Blokķēdes tilti – savietojamības piesaistīšana drošam mērogošanas risinājumam

Tātad, ja otrie slāņi vēl nav tur, kur tiem jābūt, ETH 2.0 ir tālu un izskatās, ka tas varētu būt riskants piedāvājums no drošības viedokļa, vai pie horizonta ir kāda gaisma? Viens risinājums Ethereum dApp izstrādātājiem, kuri vēlas kompensēt savu risku, vienlaikus piekļūstot patiesai mērogojamībai, ir izmantot blokķēdes tiltu. 

Blokķēdes tilti palielina savietojamību, lai izstrādātāji varētu piekļūt citu platformu priekšrocībām. Syscoin šā gada sākumā uzsāka savu tilta versiju, savienojot Ethereum ar savu tīklu, kas piedāvā lielu caurlaidspēju ar zemu darījumu maksu. 

Syscoin pastāv jau gadiem ilgi, savu ICO uzsācis jau 2014. gadā. Atšķirībā no Ethereum, platforma ir bijusi vairākkārt atkārtota. Pašlaik ar ceturto versiju pēdējā atjauninājumā tika palaists Z-DAG slānis, kas nozīmē nulles apstiprinājuma virzītu aciklisko grafiku. Lai nodrošinātu gandrīz tūlītēju norēķinu, Z-DAG darbojas virs Syscoin darba pierādīšanas slāņa. 

Tas ir arī interaktīvs protokols, kas piedāvā darījumu drošību, kas laika gaitā ir ticama. Tātad mazvērtīgiem darījumiem varētu noderēt tūlītējs 99,9% nodrošinājums pret dubultu tēriņu. Tomēr augstākas vērtības darījumi varētu gaidīt dažas sekundes ilgāk, lai sasniegtu 99,9999% pārliecību. Z-DAG sniegums ir bijis neatkarīgi pierādīts lai sasniegtu 60 000 darījumu sekundē. 

Syscoin Bridge ļauj jebkuram Ethereum izstrādātājam nosūtīt marķieri apstrādei Syscoin ekosistēmā. Žetonu piegāde tiek nemainīga, izmantojot divvirzienu piparmētru un dedzināšanas mehānismu. Piparmētru un apdegumu pierādījumi tiek apvienoti superblokos, kurus apstiprina Bridge Agents, kuri tiek mudināti saglabāt Syscoin Bridge funkcionēšanu bez atlīdzības ar darījumu maksu akcijām. Tādā veidā Syscoin tilts tiek patiesi decentralizēts. 

Ko tas nozīmē DApp izstrādātājiem? 

Izstrādātāji, kas izvēlas izmantot Syscoin Bridge, varētu to izmantot kā iespēju kompensēt ETH 2.0 jaunināšanas iespējamos drošības riskus. Visi dApp darījumi, izmantojot tiltu, tiktu apstiprināti, izmantojot interaktīvu protokolu, kurā izstrādātāji vai lietotāji pat var izvēlēties savu darījumu drošības līmeni. Turklāt Syscoin tiek apvienots ar Bitcoin, nodrošinot patiesas decentralizācijas drošību. 

Tilta izmantošana nozīmē arī to, ka izstrādātāji tagad var izmantot mērogojamību, nevis gaidīt, kamēr notiks ETH 2.0 jaunināšana. Turklāt viņi var piekļūt visiem šiem mērogojamības un drošības ieguvumiem, neatsakoties no Ethereum un visas savietojamības ar citiem Ethereum balstītajiem dApps, ko tā piedāvā. 

Kopumā jaunākās ziņas par ETH 2.0, šķiet, norāda, ka Ethereum nodrošināšanai ir jāpaveic vairāk darba nekā sākotnēji tika uztverts. Galu galā tas varētu nozīmēt, ka iespējama turpmāka kavēšanās. Par laimi, tilti nodrošina ilgtermiņa, darbspējīgus risinājumus izstrādātājiem, kuri meklē mērogojamību, nodrošinot drošību un nepārtrauktu servisu neatkarīgi no tā, kas notiek ar Ethereum turpmāko attīstību.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me