Top 10 Bitcoin veida izkrāpšana un kā no tām izvairīties

bitcoin izkrāpšanas rokasgrāmatas vāka attēls

Bitcoin cena vairākas reizes strauji pieauga līdz jaunajam visu laiku augstākajam līmenim, kamēr mēs rakstījām šo rakstu.

2021. gada sākumā pārsniedzot 40 000 ASV dolāru, Bitcoin pašlaik sēž ap 35 000 ASV dolāru, lai gan, protams, tas var mainīties jebkurā laikā. Tomēr šķiet, ka debesis ir šīs valūtas vērtības un tās radītā ažiotāžas robeža.

Pašreizējā buļļu tirgus laikā daudzi jauni investori vēlas gūt ātru peļņu, padarot to par lielisku laiku krāpnieku māksliniekiem. Šajā rakstā mēs identificēsim visbiežāk sastopamās Bitcoin izkrāpšanas un parādīsim, kā jūs varat no tām izvairīties un pasargāt savu kriptovalūtu.

Apmaiņas veida izkrāpšana

Lielākā daļa investoru, kuri vēlas iegādāties savu pirmo BTC vai pārdot to peļņas nolūkā, izveidos kontu vienā no daudzajām tur esošajām kriptovalūtas biržām. Tā kā tirgus nepārtraukti paplašinās, pieaug arī vajadzība pēc apmaiņas platformām.

Tas ir novedis pie tā, ka krāpnieki izveido viltotas Bitcoin apmaiņas. Viņi parasti piesaista lietotājus savām krāpnieciskajām platformām, piedāvājot labākus valūtas kursus nekā citos tirgos, nevis ļaujot piedāvājumam un pieprasījumam diktēt cenu.

Slavenākā Bitcoin krāpšana ar viltotu apmaiņu bija BitKRX no Dienvidkorejas. Apmaiņa tika maskēta kā likumīgas Korejas biržas (KRX) filiāle, lai izpelnītos lietotāju uzticību. 2017. gadā BitKRX lietotāji ziņoja, ka viņu BTC ir nozagts. Precīza nozagtā BTC vērtība nav zināma, taču, bez šaubām, tā bija miljonu dolāru vērta.

Lai izvairītos no šāda veida Bitcoin veida izkrāpšanas, pirms naudas pārskaitīšanas noteikti izpētiet interesējošo apmaiņu. Izmantojiet tikai apmaiņu ar labu reputāciju un tādas, kuras iesaka oficiāli avoti. Lai iegūtu ieteicamās apmaiņas un ieteikumus par drošāko Bitcoin iegādes veidu, varat pārbaudīt šo sarakstu oficiālajā Bitcoin vietnē.

Pikšķerēšanas e-pasti un vietnes

Pikšķerēšanas e-pasta ziņojumi un pikšķerēšanas vietnes ir vienas monētas divas puses. Ja jūs nekad neesat saskāries ar kādu no viņiem, uzskatiet sevi par laimīgu. Lai saglabātu lietas tādā veidā, jums vajadzētu saprast, kā darbojas šīs izkrāpšanas.

Pikšķerēšanas e-pasta ziņojumi mēģina izskatīties kā oficiāli e-pasta ziņojumi no uzticama avota. Bitcoin lietotājiem pikšķerēšanas e-pasts varētu izskatīties kā oficiāls e-pasts no bankas, kriptogrāfijas valūtas maiņas vai cita uzticama avota.

Bitcoin pikšķerēšanas scam e-pasta ziņojumi vienmēr liks jums rīkoties. Piemēram, viņi var lūgt jums pieteikties savā kontā, noklikšķinot uz saites e-pastā. Tas var apdraudēt jūsu kontu un novest pie krāpnieka, kurš izmanto jūsu akreditācijas datus, lai iztukšotu savu Bitcoin maku.

Labākais veids, kā pārliecināties, vai esat saņēmis oficiālu e-pasta ziņojumu no uzņēmuma, kas ar jums sazinās, ir vēlreiz pārbaudīt sūtītāja adresi, sazināties ar uzņēmumu, izmantojot oficiālo e-pastu, kas norādīts tīmekļa vietnē, vai sazināties ar sociālo mediju starpniecību vai uzņēmuma oficiālo klientu atbalstu. kanālus.

Pikšķerēšanas e-pastos parasti ir saites uz pikšķerēšanas vietnēm, kuras vēlas no jums izkrāpt Bitcoin. Šīs tīmekļa vietnes ir paredzētas, lai nozagtu jūsu pieteikšanās akreditācijas datus vai inficētu ierīci ar ļaunprātīgu programmatūru. Atšķirību starp šīm un reālajām vietnēm no pirmā acu uzmetiena var būt grūti pamanīt, uz ko krāpnieki rēķinās, lai maldinātu cilvēkus. Diezgan bieži šīs vietnes meklētājprogrammās parādās pat kā sponsorēts rezultāts.


Ja neesat 100% pārliecināts, ka atrodaties oficiālajā lapā, nepiesakieties un neko neinstalējiet. Vēlreiz pārbaudiet oficiālās vietnes adresi un, ja neesat pārliecināts, meklējiet to vēlreiz. Ja meklēšanas rezultātu augšdaļā redzat sponsorētu rezultātu, ritiniet uz leju, lai apstiprinātu, ka tā ir oficiālā vietne. Atzīmējiet jebkura pakalpojuma, kuru izmantojat regulāri, oficiālo lapu.

Bezmaksas Bitcoin Giveaway veida izkrāpšana

Tam vajadzētu būt acīmredzamam, taču tas nekaitē atgādināt sev, ka nav tādas lietas kā bezmaksas pusdienas. Ja jūs sastopaties ar “bezmaksas Bitcoin” dāvanu, tas gandrīz noteikti ir krāpšanās.

2020. gadā viena no slavenākajām šāda veida krāpšanām notika, kad tika uzlauzts čivināt. Šīs krāpšanas izplatīšanai tika izmantoti CoinDesk, Binance, Elon Musk, Bill Gates un pat Barack Obama un Joe Biden konti..

Krāpnieks piedāvāja dubultot naudu, kuru nosūtījāt uz krāpnieka BTC adresi. Tas ir atgādinājums, ka, ja kaut kas izklausās pārāk labi, lai būtu patiesība, tas tā parasti ir.

Viltotas monētas un ICO

Starp viskaitīgākajām kriptovalūtas krāpšanām ir krāpnieciskas monētas un ICO (sākotnējie monētu piedāvājumi).

Pieaugot kriptovalūtu tirgum, “nākamā Bitcoin” atrašana un ieguldīšana ieguldītājiem ir ārkārtīgi vilinoša. Tomēr nekad nevar būt pārliecināts, ka izvēlētā monēta izdosies. Ja jūs tomēr nolemjat ieguldīt līdzekļus altkīnos, esiet piesardzīgs pret iespējamām krāpšanām.

Lielākajai daļai scam altcoins ir ārišķīga vietne, kurā lepojas ar lielo kopienu, kas atbalsta projektu. Tas ir paredzēts, lai izveidotu FOMO (bailes palaist garām), efektu, kas var likt jums veikt neapdomīgus ICO ieguldījumus un atbalstīt krāpniecības monētu. Pēc tam krāpnieki pamet projektu, iztērējot naudu, vienlaikus atstājot investorus augstu un sausu.

Daži scam altcoins var veikt gaisa pilienu – bezmaksas monētu / žetonu izplatīšanu. Airdrop var radīt uzpūstu priekšstatu par faktisko tirgus interesi par monētu vai žetonu, kas veicina FOMO ieguldītājos, savukārt lielākie īpašnieki galu galā dempingo savu daļu peļņas nolūkā.

Tātad, ko jūs varat darīt, lai izvairītos no šāda veida krāpšanām? Esiet informēts, esiet piesardzīgs pret pārāk ambicioziem solījumiem un nekad neieguldiet vairāk naudas, nekā varat atļauties zaudēt.

Bitcoin Ponzi shēmas

Ponzi shēmas sola ieguldījumu atdevi par avansa depozītu. Jebkura Ponzi shēma ņem naudu no jauniem investoriem, lai samaksātu procentus iepriekšējiem.

Diemžēl kriptovalūtas telpa nav imūna pret šāda veida sliktiem dalībniekiem. Vairākas shēmas ir piedāvājušas neticamu atdevi no sākotnējiem ieguldījumiem, vienlaikus solot kļūt labākām un izdevīgākām nekā Bitcoin.

OneCoin bija vislielākā krāpšanās kriptovalūtu tirgū, un ieguldītājiem kopumā nozagti pieci miljardi dolāru. Vienas monētas dibinātāja, Bulgārijas valstspiederīgā Ruja Ignatova, izveidoja klasisku piramīdas shēmu, kurā atbalstītāji, domājams, nopelnīs vairāk ar katru jauno ieguldītāju, kuru viņi piesaistīja. Šīs krāpnieciskās kriptovalūtas dibinātāju joprojām meklē tiesībaizsardzība, savukārt viņas līdzzinātāji un biznesa partneri ir arestēti.

Bitconnect bija vēl viena shēma, kas piedāvāja nereālu atdevi; investoriem tika solīti 40% procenti mēnesī. Saskaņā ar šo matemātiku kāds, kurš bija ieguldījis 1000 USD, nepilnu trīs gadu laikā nopelnīs vairāk nekā 50 miljonus USD.

Lai to izdarītu, jums vajadzēja iegādāties un bloķēt BCC žetonus, lai viņi varētu nopelnīt peļņu, pateicoties tirdzniecības robotam. Viens no pirmajiem Bitconnect kritiķiem Vitāliks Buterins norādīja, ka šī bija Ponzi shēma. Ethereum līdzdibinātājs bija pareizs, un šī kriptogrāfiskā izkrāpšana beidzās ar to, ka lielākā daļa investoru zaudēja savu naudu: kopumā 3,5 miljardi ASV dolāru.

Šāda veida izkrāpšana laiku pa laikam nonāk virsmā, tāpēc ir vērts būt informētam un zināt, kā tos atpazīt. Solījumi par milzīgām peļņas normām ir pirmais sarkanais karogs, kuram vajadzētu dot pauzi. Paturiet prātā, ka Ponzi shēmas neizbēgami beidzas ar to, ka investori zaudē savu naudu.

Sūknēšanas un izgāztuves shēmas

Viena kriptogrāfijas shēma, kuras pirmsākumi meklējami biržā, ir “pump-and-dump” shēma. Tas ir tad, kad organizēti krāpnieki mākslīgi paaugstina zemas vērtības akciju vai šajā gadījumā altkoīna cenu. Lai gan šī nav vienkārša Bitcoin veida izkrāpšana, tā tomēr liek citiem investoriem zaudēt.

Šāda shēma bieži vien iet roku rokā ar mērķtiecīgas kriptovalūtas shillingu, kas tiek darīts, izplatot viltus ziņas un atrodot slavenības, kas to apstiprina.

Tas savukārt piesaista jaunus investorus un vēl vairāk paaugstina kriptonauda cenu, kaut arī tas neatspoguļo tās patieso vērtību. Krāpnieki gaida brīdi, kad cena būs pietiekami augsta, lai izmestu viņu daļu. Regulāri ieguldītāji paliek tur kriptonauda, ​​kas vairumā gadījumu ir nevērtīga.

Šantāža e-pastus

Vēl viens plaši pazīstams veida krāpšana ir Bitcoin šantāžas e-pasts. Krāpnieks apgalvo, ka ir ieguvis jūsu sensitīvo informāciju, visbiežāk uzlaužot datoru un kontrolējot to ar attālās darbvirsmas protokolu. Parasti viņi apgalvo, ka ir inficējuši datoru ar atslēgu reģistrētājiem un veikuši jūsu video ierakstus, pārņemot jūsu tīmekļa kameru.

Krāpnieki pieprasa Bitcoin apmaiņā pret materiāla iznīcināšanu un kompromitējošā satura neizplatīšanu visiem jūsu e-pasta kontaktos un sociālajos tīklos. Šāda veida krāpnieki izmanto nelegāli iegūtus e-pasta sarakstus un nopludinātus lietotāju datus un mēģina vienlaikus izkrāpt daudzus cilvēkus. Tomēr pastāv iespēja, ka viņiem faktiski nav kompromitējoša materiāla, ar kuru jūs šantažēt.

Ļaunprātīga programmatūra un Ransomware

Ja nepietiek ar kriptogrāfijas izkrāpšanu, tagad ir arī vīrusi, kuru mērķis ir jūsu Bitcoin maka atslēgas vai tur glabājamais BTC. Ļaunprātīga programmatūra noteikti ir kļuvusi vēl novatoriskāka, un tas jo īpaši attiecas uz dažāda veida ļaunprātīgu programmatūru un izpirkuma programmatūru.

Hakeri izmanto šāda veida vīrusus, lai piekļūtu jūsu datortīkliem un nozagtu informāciju. Tie varētu būt jūsu kredītkartes numuri vai, Bitcoin gadījumā – privātā atslēga. Visredzamākās saites, kurās ir šāda veida ļaunprātīga programmatūra, apgalvo, ka tās ļaus jums bez maksas iegūt Bitcoin. Lejupielādējot šos failus, Bitcoin krāpnieks saņems piekļuvi jūsu privātajai informācijai.

Paturiet prātā, ka neatkarīgi no tā, kādus iespaidīgus solījumus jūs redzat, jūs nevarēsit efektīvi iegūt Bitcoin, izmantojot parasto galddatoru vai klēpjdatoru. Bitcoin nepieciešama īpaša aparatūra, ko sauc par ASIC (lietojumprogrammas integrētās shēmas) kalnračiem. Pēdējo reizi, kad Bitcoin tika nopietni iegūts ar procesoriem vai GPU, Papa John’s pica maksāja apmēram 10 000 BTC.

Cits vīrusa veids, kas saistīts ar Bitcoin, ir ransomware. Šāda veida ļaunprātīga programmatūra šifrē failus jūsu datorā vai bloķē jūsu ierīces pilnīgu izmantošanu. Pēc tam tas prasa, lai jūs samaksātu izpirkuma maksu Bitcoin, lai atšifrētu datus vai atbloķētu datoru. Tāpat kā citu Bitcoin krāpšanu gadījumā, maksājot BTC izpirkuma maksu, negarantē, ka hakeris atbloķēs jūsu datoru vai atšifrēs jūsu informāciju.

Šeit visnoderīgākais padoms ir instalēt pretvīrusu un ļaunprātīgas programmatūras aizsardzību datorā un citās ierīcēs. Pat bezmaksas antivīrusi var palīdzēt bloķēt šāda veida vīrusus un ietaupīt sekojošās galvassāpes.

Tomēr, ja bojājums jau ir izdarīts un jūsu dators ir inficēts,

nemaksā izpirkuma maksu. Meklējiet palīdzību no IT speciālista, kuram vajadzētu būt iespējai noņemt izpirkuma programmatūru no skartās ierīces.

Mākoņu ieguves veida izkrāpšana

Ja esat pavadījis pat dažas minūtes, lai uzzinātu par Bitcoin, būsiet dzirdējuši par ieguvi. Bitcoin ieguve faktiski ir Bitcoin darījumu pārbaude, kas prasa milzīgu skaitļošanas jaudu un elektrību.

Daži pakalpojumi piedāvās jums iegūt Bitcoin par fiksētu likmi, izmantojot viņu infrastruktūru. Tam pašam par sevi nav nekā nepareiza, bet domājamā peļņas avota iznomāšana no mākoņu ieguves pakalpojuma jaucējspēka bieži ir nereāla.

Viena no šādām platformām, kas piedāvāja kriptovalūtu kalnrūpniecības pakalpojumus, bija BitClub Network, kas darbojās no 2014. gada aprīļa līdz 2019. gada decembrim. Investoru nauda tika pieprasīta apmaiņā pret kriptonauda ieguves baseinu akcijām, un lietotāji tika apbalvoti par jaunu investoru vervēšanu shēmā..

Tomēr BitClub tīkls veica mākoņu ieguves izkrāpšanu. Krāpnieki, kas nodarbojās ar uzņēmējdarbību, manipulēja ar skaitļiem, lai parādītu, ka viņi nopelna vairāk nekā patiesībā. Galu galā viņi no investoriem paņēma $ 722 000 000 vērtībā Bitcoin.

Ja jūs interesē ieguldījumi Bitcoin, labāk pirkt BTC no uzticamas biržas, nevis ieguldīt mākoņu ieguves pakalpojumā. Pat ja pakalpojums nav blēdība, ieguves rentabilitāte svārstās atkarībā no tirgus vērtības, un, ja ir daudz izsekojamo mainīgo, ir grūti zināt, vai jūs saņemat labu darījumu.

Tikšanās klātienē

Jūs domājat, ka, personīgi pārdodot Bitcoin, jūs izvairīsities no tiešsaistes tirdzniecības riskiem. Tomēr Bitcoin tirdzniecības izkrāpšana ne vienmēr notiek tiešsaistē.

Ja tiekaties ar nezināmu pircēju, risks tikt apzagtam vai ievainot ir diezgan augsts. Vēl viena taktika, ko parasti izmanto vīrieši, ir viltotas naudas izmantošana, lai no jums nopirktu Bitcoin.

Lai izvairītos no šiem riskiem, mēģiniet atrast P2P (peer-to-peer) platformu naudas apmaiņai, nevis riskējat personīgi tikties ar ļaunprātīgu pusi. Vienādranga tīkls nodrošina drošību un konfidencialitāti, un lielākā daļa no viņiem neīsteno savas klienta (KYC) vai naudas atmazgāšanas novēršanas politikas.

Zinot kriptogrāfijas valūtas izkrāpšanu, kad to redzat

Nauda piesaista krāpniekus, un Bitcoin ir ideāls mērķis krāpniekiem. Galvenā atšķirība ir tā, ka mums ir ilga pieredze ar fiat naudu, un mēs zinām, kāda veida viltība ir sagaidāma un kā no tās izvairīties.

Ja jūsu kredītkarte tiek nozagta vai tajā tiek veikts krāpniecisks pirkums, jūs zināt, kā sazināties ar banku un atrisināt to. Ja jūs nēsājat skaidru naudu, jūs zināt, ka neatstājat to no muguras kabatas.

Ja izmantojat Bitcoin, jums jāiemācās to uzturēt drošībā un atpazīt, kad kāds mēģina jūs pievilt. Tāpēc izpratne par visizplatītākajām Bitcoin izkrāpšanām palīdzēs jums rīkoties ar kriptogrāfiju tikpat viegli kā ar fiat valūtām.

FAQ

Kā darbojas Bitcoin izkrāpšana?

Visām Bitcoin veida izkrāpšanām ir viena kopīga iezīme: tās atbrīvo jūs no jūsu grūti nopelnītā Bitcoin, ja esat neuzmanīgs. Lielākā daļa no šīm shēmām kriptonauda tirgū nav jauna, bet ir klasiskas izkrāpšanas, kas attīstījušās līdz ar tehnoloģiju.

Starp tām ir Ponzi vai piramīdas shēmas, kas maskējas kā likumīgi uzņēmumi, bet izkrāpj jūs no sava Bitcoin. Ir arī daudz nepatiesu akciju, kas piedāvā bezmaksas Bitcoin, ja uz krāpnieku adresēm nosūtāt kādu savu BTC. No tiem var izvairīties, ja atceraties, ka nav tādas lietas kā bezmaksas pusdienas.

Lai gan nav noteikta Bitcoin krāpnieku saraksta, uz kuru varētu atsaukties, varat izmantot mūsu ceļvedi, lai iepazītos ar visbiežāk sastopamajām krāpšanām.

Kā jūs varat pateikt Bitcoin scammer?

Viltīgs veids, kā identificēt kādu par Bitcoin krāpnieku, ir tas, ja viņi piedāvā jums bezmaksas Bitcoin. Ja to atceraties, jūs daudz mazāk tiecaties apmānīts un nonākat tukšām rokām.

2020. gadā čivināt tika uzlauzts, un pārbaudītu lietotāju konti – sākot no Elona Muska līdz Džo Baidenam – piedāvāja atgriezt divkāršu Bitcoin daudzumu ikvienam, kurš to viņiem nosūta. Šķiet traki, ka kāds iekritīs tik skaidrā blēžā, bet diemžēl tas darbojas.

Šis Bitcoin mānīšanas veids ir visizplatītākais, taču, par laimi, tas ir arī visvieglāk identificējams.

Vai ir Bitcoin izkrāpšana?

Diemžēl katrā ienesīgajā nozarē ap krāpniekus un haizivis riņķo pēc upuriem, un Bitcoin neatšķiras.

Vai jūs varat atgūt Bitcoin no krāpnieka?

Atgūt Bitcoin no krāpnieka ir vēl grūtāk nekā atgūt nozagto fiat valūtu. Tomēr ir četri veidi, kā varat mēģināt atgūt BTC:

  1. Ja jūs zaudējat līdzekļus krāpnieciskai kriptovalūtas investīciju platformai, vislabākais pirmais solis ir tiesvedības apdraudēšana vai uzņēmuma ziņošana finanšu iestādēm..
  2. Iesniedziet sūdzību attiecīgajām finanšu iestādēm.
  3. Mēģiniet atrast palīdzību tiešsaistē un noskaidrojiet, vai citiem cilvēkiem ir izdevies atrisināt to pašu problēmu.
  4. Nomājiet BTC atkopšanas ekspertus. Bitcoin izkrāpšana atstāj darījumu informāciju blokķēdē, kas darbojas kā publiskā virsgrāmata. Izmantojot šo informāciju, eksperti potenciāli var izsekot zagli.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector