Spēļu decentralizācija – vai eSports varētu kļūt par Blockchain ‘Killer App’?

Spēlētāji vienmēr ir bijuši jaunu tehnoloģisko jauninājumu un ieviešanas priekšgalā. Tas nav pārsteigums, jo daudzas populārākās fantāzijas spēles pārceļ savus spēlētājus uz jaunām pasaulēm, kas pilnas ar noslēpumainām tehnoloģijām, kas bieži vien atspoguļo mākslas nākotnes vīzijas..

Spēļu konsoles īpašumtiesības pieaug katru gadu un kļūst arvien lielākas pieejamākas, un aplēsts 2,5 miljardi spēlētāju visā pasaulē spēles ir kļuvušas par daļu no daudzu cilvēku ikdienas, veidojot lielu daļu viņu atpūtas un atpūtas laika.

Tomēr arvien lielākam skaitam izturīgu spēlētāju videospēles ir daudz vairāk nekā tikai veids, kā atpūsties vai izklaidēties ar draugiem. Tā ir viņu profesija. Ir jauns sporta veids, kas pieaug bezprecedenta ātrumā, un šis netiek spēlēts laukumā.

Profesionālie spēļu turnīri, kas pazīstami kā eSports, spēļu industriju un tradicionālo sporta veidu pasauli satricina vētra. Populāros spēļu nosaukumus, piemēram, “League of Legends”, “Counter-Strike” un “Fortnite”, tagad konkurētspējīgi spēlē nopietni nopietni profesionāļi, kuri nav ieinteresēti ikdienas spēlē. Viņi ir ieinteresēti uzvarēt, un likmes ir augstas.  

Playing for Pay – eSporta profesionālo spēlētāju pieaugums

eSports, kas ir saīsinājums no “elektroniskā sporta”, ir diezgan jauna nozare, taču tā strauji aug. Šogad pašreizējā izaugsmes tempā eSports kļūs par 1 miljardu ASV dolāru rūpniecība, Paredzams, ka to fanu skaits, kas pieskaņojas, lai skatītos, kā viņu iecienītākās komandas cīnās virtuālajā pasaulē, pārsniegs tradicionālo sporta veidu, piemēram, basketbols. Faktiski tiek prognozēts, ka līdz 2020. gadam patērētāji tērēs vairāk nekā 5 miljardus ASV dolāru gadā eSporta skatītāju skaitam, un lielākā daļa fanu būs turīgi tūkstošgades kuriem ir vislielākā interese par šo sporta veidu.

Tāpat arī profesionālajām eSporta komandām ir daži nopietni stimuli spēlēt smagi un uzvarēt lielos apjomos. Pašlaik spēle, kas atrodas troņa augšpusē par kopējo piešķirto naudas balvu, ir ‘Dota 2’, daudzspēlētāju kaujas arēnas spēle, kas 175 miljoni USD naudas balvās kopā 1066 turnīros.

Kā jau bija paredzēts, tāpat kā fiziskais sports, ir parādījušies arī atsevišķi superzvaigžņu spēlētāji. Sahila Arora, amerikāņu profesionāls spēlētājs, kā ziņots, ir visvairāk apmaksātā eSporta zvaigzne pasaulē. Izmantojot tiešsaistes turnīru uzvaras tādās spēlēs kā Counter-Strike un Dota 2, Arora nopelna $ 2,7 miljonus gadā, izmantojot sponsorēšanu un turnīra balvu laimestus.

Neskatoties uz monetārajiem stimuliem, kas saistīti ar profesionālas eSporta komandas izveidošanu, ieviešana nav bijusi tik ātra, kā gaidīts. League of Legends, kas ir viens no visvairāk spēlētajiem eSporta nosaukumiem visā pasaulē, ir tikai ap to 100 komandas kas spēlē profesionāli. Lai arī tas var šķist daudz, futbolā, kas ir pasaulē visvairāk spēlētais fiziskais sports, ir izveidojušās vairāk nekā 300 000 komandas.

Tātad, kādi ir tā iemesli? Atšķirībā no fiziskā sporta veida, kur talantu izlūki un komandu vadītāji var sazināties ar talantīgiem spēlētājiem un veidot komandas reālajā dzīvē, profesionāli spēlētāji bieži spēlē no savām mājām, turnīros tiekoties tikai dažas reizes gadā. Palielināt talantu un izsekot viņu progresu un prasmes joprojām ir grūti.

Līdzīgi rīki eSporta komandu vadītājiem ir ierobežoti, un komandu izveidošana un vadīšana ir laikietilpīga un dārga. Par laimi, tā kā spēlētāji ir agrīni jaunās tehnoloģijas lietotāji, parādās risinājumi, piemēram, blokķēdes, kas varētu palīdzēt eSport pilnībā izmantot savu potenciālu, un spēļu nozare ir ātri izmantojusi to.    

Kā Blockchain var palīdzēt palielināt e-sportu?  

Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija rada godīgu un caurspīdīgu ekosistēmu profesionāliem spēlētājiem, kā arī iespēju vieglāk atklāt komandas un vadītājus. Turnīri parasti ir atvērti tikai uz augšu 3% no eSporta spēlētājiem, lielāko daļu atlīdzību un naudas balvu izdalot tikai šiem labākajiem spēlētājiem.


Tā vietā ir miljoniem spēlētāju, kuri varētu piedalīties daļēji profesionālā vai augstākā līmenī, kuriem šobrīd trūkst līdzekļu vai ekspozīcijas, lai piedalītos sponsorētos turnīros. eSporta uzņēmumi jau atrod jaunus veidus, kā izmantot blokķēdes risinājumus tieši šai problēmai.

Piemēram,Bountie ’ platforma ļauj jebkura prasmju līmeņa spēlētājiem izmantot blokķēdi, lai rīkotu savus turnīrus izvēlētai spēlei. Spēlētāji, kuri izmanto platformu Bounty, var augšupielādēt savus profilus, klasifikāciju un spēļu statistiku decentralizētā datu bāzē, lai palielinātu varbūtību, ka sponsori un menedžeri to uzrunās..

Līdzīgi Sapņu komanda eSports platformā, kuru Aleksandrs Kokhanovskyy uzsāka 2017. gadā, tiek izmantota blokķēde, lai profesionāli spēlētāji varētu atrast komandas, attīstīt savas prasmes, izmantojot AI mācīšanos, parakstīt sponsorēšanas līgumus blokķēdē un saņemt naudas balvas no turnīriem. Tāpat viņu dzimtais SAPŅA žetons Tagad spēlētāji to var izmantot, lai samaksātu par dažādiem pakalpojumiem, ko piedāvā platforma DreamTeam.

Šīm platformām, kuru pamatā ir bloku ķēde, arī būtu labums no bloku ķēdes “neuzticības” rakstura, kad eSporta rādītājus, klasifikāciju un statistiku varētu glabāt starp visiem bloku ķēdes dalībniekiem, kā rezultātā spēlētāju datu virsgrāmata un progress būtu drošs pret viltojumiem. Šī funkcija būtu īpaši svarīga eSporta menedžeriem, kuri vēlas pieņemt darbā spēlētājus, jo viņi varētu viegli meklēt spēlētāju ierakstus blokķēdē.  

Ar vairāk nekā 2 miljardiem spēlētāju visā pasaulē integrētie eSports bloku ķēdes risinājumi varētu būt bloku ķēdes ‘Killer application’, izmantošanas gadījums, kas katapultas bloķē ķēdes tehnoloģiju, lai plaši izplatītos.

Vai e-sporta nākotne ir decentralizēta?

Pieaugot profesionālajām spēlēm un eSporta nozarei kļūstot par skatītāju izvēlēto sporta veidu starp tūkstošgadīgajiem, ir lielas iespējas sadarbībai starp blokķēdi un eSportu. Spēlētājiem, kuri izmanto decentralizētas platformas, būs vieglāk nekā jebkad agrāk atrast profesionālas komandas, ar kurām spēlēt, un vadītāji un sponsori varēs atrast labākos spēlētājus un piedāvāt viņiem līgumus, izmantojot blokķēdi.

Blokķēdei piekļuve 2 miljardiem spēcīgu spēļu kopienai, kurai ir liela pieredze jaunu tehnoloģiju ieviešanā, varētu būt milzīgs solis ceļā uz masveida pieņemšanu. Ja spēlētāji tiek iepazīstināti ar kriptovalūtu, izmantojot populāras eSporta platformas, viņi daudz biežāk nākotnē izpētīs citus blokķēdes risinājumus, piemēram, maksājumus un finanses.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector