Īsa DeFi vēsture

Decentralizētās finanses satricina finanšu pakalpojumu nozares pamatu, ļaujot cilvēkiem tirgoties, aizdot un aizņemties digitālos aktīvus no jebkuras vietas pasaulē. DeFi apvieno blokķēdes tehnoloģijas priekšrocības ar vissvarīgākajām tradicionālās finanšu sistēmas daļām, radot risinājumu, kas piedāvā labāko no abām pasaulēm..

Decentralizētās lietojumprogrammas var pat sasaistīt kopā, darījumus automātiski novirzot starp tiem, izmantojot programmējamus viedos līgumus. Piemēram, kreditēšanas platformas procentus varētu novirzīt uz citu, lai radītu vēl lielāku interesi.

Līdztekus tikai tādiem pamatiem kā aizņemšanās un kreditēšana, DeFi risina arī būtiskākus jautājumus mūsdienu finanšu sistēmā, piemēram, finanšu iekļaušanu, lielāku likviditāti un zemākas izmaksas. Saskaņā ar neseno aplēses, finanšu pakalpojumi visā pasaulē nav pieejami vairāk nekā 1,7 miljardiem cilvēku. Bankas ne vienmēr var efektīvi darboties katrā reģionā, radot nepamatoti augstas bankas maksas, kas šajā reģionā nav pieejamas. 

Projekti, kas izriet no centralizētām organizācijām, DeFi telpā parasti tiek noraizējušies, un, lai arī tirgus kapitalizācija Tether ir vispopulārākais stablecoin, tas joprojām ir daudz centralizētāks nekā gandrīz jebkurš cits plaši izplatīts blockchain marķieris. DeFi projekti, piemēram, MakerDAO, ir atgriezuši zināmu kontroli izplatītajos tīklos ar DAI, decentralizētu stablecoin, kas nav piesaistīts fiat valūtai.

DeFi telpa ir pārpilna ar novatoriskām idejām un jauna vecuma risinājumiem senām problēmām. Bet decentralizētās finanses ne vienmēr bija tādas. Tikai pirms dažiem gadiem cilvēki ātri atrāva DeFi kā neiespējamu, tāpēc tā milzīgais pieaugums pēdējā gada laikā ir pievērsis tam vēl nebijušu uzmanību.

Tāpat kā lielākā daļa nakts parādību, arī DeFi patiesībā nebija īstermiņa progresa rezultāts. Tās sistēmas darbojas kopš 2018. gada sākuma, un, lai gan tā tagad ir viena no ienesīgākajām arēnas bloku ķēdē, DeFi ir daudz pazemīgāka izcelsme.

Tradīcijas izaicināšana

Pirms DeFi sauca par DeFi, peldēja daži citi vārdi, taču tādas etiķetes kā “Open Finance” un “Crypto Finance” vienkārši nepārklāja savus mērķus sakarīgi. Uzņēmumu grupa 2018. gada sākumā uzsāka izaicinājumu pret tradicionālajām sistēmām, un šis nosaukums iestrēdzis pirmajā Decentralizētajā finanšu sanāksmē Sanfrancisko.

Tajā dienā Polychain birojos uz tikšanos parādījās vairāk nekā 150 cilvēku, kā arī pārstāvji no dažām lielākajām DeFi platformām, piemēram, Veidotāju fonds, 0x, dYdX, un Savienojums. Kaut arī DeFi izaugsme neapšaubāmi bija atkarīga no šīm pamatplatformām, Ethereum tīklam, iespējams, bija vēl svarīgāka loma.

Platforma, kas bija programmējamo viedo līgumu aizsācēja, tika izveidota jau no paša sākuma, lai atbalstītu decentralizētus finanšu lietojumus. Līdzdibinātājs Vitāliks Buterins savā dokumentā pat paredzēja dažādu šodien plaši izmantoto DApps pieaugumu.

Kā vispopulārākais viedo līgumu tīkls decentralizētās finanses dabiski virzās uz Ethereum. Tā spēja atbalstīt daudzus lietošanas gadījumus bez centrālās pārvaldes iestādes ir pārveidojusi blokķēdes telpu par labu. No sākumā nepārsniedza 700 miljonus ASV dolāru, šodien pārsniedzot 20 miljardus, ETH, kas ir ieslēgts DeFi platformās, pēdējā gada laikā ir uzrādījis ievērojamu izaugsmi, un šķiet, ka tas ir uz leju.

Iespējams, ka Bitcoin ir ļāvis mums veikt darījumus bez bankām, bet DeFi ļauj cilvēkiem veikt uzņēmējdarbību. Ar neskaitāmām iespējām gūt peļņu un katru dienu parādoties arvien jaunām, DeFi ir ceļā, lai kļūtu par blokķēdes nozares seju.

Nākotnes finanses

Kamēr DeFi nozaga izstādi par blokķēdes vietu, pārējā pasaule bija daudz vairāk noraizējusies par notiekošo COVID-19 pandēmiju. Koronavīruss ir postījis pasaules ekonomiku, un, baidoties no plaša ieguldījumu nolietojuma, daudzi cilvēki kā patvērums pievērsās blokķēdes platformām.


Sākot ar stabu sistēmām un beidzot ar lauksaimniecību, blockchain telpa piedāvā diezgan daudz ienesīgu veidu, kā ātri iegūt naudu. Izmantojot likviditātes ieguvi, tirgotāji var pat savienot platformas kopā, ieguldot peļņu no vienas platformas, lai iegūtu papildu peļņu no citas. Tas var būt neticami izdevīgs, taču ir arī daudz lielāks risks.

DeFi žetoni, iespējams, ir visneatstošākie aktīvi bloku ķēdes nozarē, un daudzciparu pieaugums un kopējais nolietojums ir vienlīdz izplatīti notikumi. Tādēļ stabilākas DeFi platformas, piemēram, Centrisks, kas piedāvā periodisku novērtējumu, izmantojot divu marķieru sistēmu, arī iegūst vilces spēku.

Decentralizētā finansēšana ir tik ietekmīga, ka tā pat novedusi BTC uz Ethereum blokķēdi Iesaiņots Bitcoin (WBTC), nodrošinot sākotnējās kriptovalūtas likviditāti DeFi finanšu pakalpojumiem. Decentralizētās finanses ir sarežģītas, taču tas ne vienmēr ir negatīvs.

Mūsdienās mums apkārt esošā finanšu sistēma ir sarežģīta, taču ar laiku to standartizācija nozīmē, ka lielākā daļa banku tehnoloģiju gala lietotājam nav redzama. Turklāt decentralizētās finanses nodrošina funkcijas, kuras nevar ieviest tradicionālajās sistēmās. Kaut arī blokķēde ļauj tirgotājiem apmainīt žetonus, nav iedomājama koncepcija par krājumu nomaiņu vienā biržā pret krājumiem citā..

Bankas, institucionālie investori un valstu regulatori visā pasaulē beidzot pievērš uzmanību blokķēdei, un tas galvenokārt saistīts ar DeFi radīto šļakatām. Neviens starpnieks nenozīmē zemākas pieskaitāmās izmaksas un lielāku peļņu visiem iesaistītajiem. Kriptovalūtas ir bijušas gan hype, gan kritikas saņemšanas beigās, un daži to dublē par naudas nākotni, bet citi to sauc par pārmērīgi uzpūstu burbuli.

DeFi ir parādījis pasaulei, ka kriptonauda un blokķēdes tehnoloģija ir šeit, lai paliktu. Attīstības gadi ir piesaistījuši vispārēju adopciju, un, ņemot vērā to, cik labi DeFi darbojās pēdējā gada laikā, cilvēki beidzot pievērš uzmanību.

Atruna Piedāvātais saturs var ietvert autora personīgo viedokli un ir atkarīgs no tirgus nosacījumiem. Veiciet tirgus izpēti pirms ieguldīšanas kriptovalūtās. Autors vai publikācija neuzņemas nekādu atbildību par jūsu personiskajiem finansiālajiem zaudējumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector