Lūk, kāpēc investoru interese par kriptogrāfijas atvasinājumiem ir strauja!

Bitcoin pirmo reizi tika ieviests 2009. gadā. Tas bija paredzēts, lai ātri, lēti un anonīmi atvieglotu finanšu darījumus. Bitcoin ātri pārcēlās no darījumu rīka uz ieguldījumu instrumentu, kura vērtība arvien pieauga, jo popularitāte pieauga un cilvēki uzzināja kā ieguldīt kriptovalūtā.

Bitcoin nākotnes tirdzniecība tika uzsākta 2017. gada decembrī. Tajā laikā, kad 2018. gadā pirms strauja krituma 2018. gadā tirgū bija redzams milzīgs vēršu skrējiens, kad Bitcoin pārsniedza 20 000 ASV dolāru atzīmi.

Īpaši svārstīgu apstākļu dēļ atvasināto finanšu instrumentu ieviešana nozīmēja, ka kriptogrāfijas valūtas tirgotāji var mazināt viņu risku. Iegādājoties atvasinātos instrumentus, viņi tika pārliecināti par atvasinājuma vērtības saņemšanu līguma noslēgšanas brīdī.

Atvasinātie instrumenti piesaista institucionālos kriptogrāfiskos investorus

Arvien vairāk organizāciju iegulda kriptogrāfijas valūtā. To apstiprina Fidelity aptauja, kurā tika atklāts, ka vairāk nekā trīsdesmit procenti organizāciju visā pasaulē tagad iegulda digitālajos atvasinātajos instrumentos vai aktīvos. Kriptovalūtu pasaulē Bitcoin paliek karalis, bet arī ēteris pieder 11% uzņēmumu.

Finanšu iestādes labi saprot nākotnes tirdzniecību, tāpēc šie produkti ir piesaistījuši arēnai lielāku institucionālo finansējumu. Paaugstināta interese par kriptovalūtām neizbēgami novedīs pie vērtības pieauguma.

Kas ir atvasinājums?

Tā kā finanšu instrumenti iet, atvasinātie instrumenti ir vieni no senākajiem, atgriežoties agrīnajos viduslaikos. Kripto atvasinājumi ir tirdzniecības instrumenti, kas palīdz investoriem pārvaldīt risku un maksimāli palielināt savu peļņu. Atvasinātie instrumenti ļauj jums izdarīt vairāk ar mazāk.

Atvasinājums ir nulles summas līgums starp divām pusēm. Tā ir vienošanās iegādāties aktīvu par iepriekš noteiktu cenu. Kriptogrāfijas tirgos šie aktīvi ir bitcoin vai altcoin nākotnes līgumi.

Šie finanšu instrumenti dod tirgotājiem iespēju iegūt kriptonauda, ​​vienlaikus efektīvi pārvaldot savu kapitālu. Tie ir riska ierobežošanas instrumenti, kas pasargā investorus no cenu svārstībām.

Riska mazināšana

Kriptovalūtas ir ļoti nestabilas un var dramatiski reaģēt uz ziņu notikumiem. Tā kā tie ir decentralizēti, tie nav ļoti regulēti, tāpēc tirgi var pārvietoties, reaģējot uz manipulācijām. Tirdzniecības valūtās galvenais mērķis ir palielināt peļņu, izmantojot efektīvu tirdzniecību, kas samazina risku. Atvasinātie finanšu instrumenti ir svarīga kriptovalūtu tirdzniecības rīku daļa, jo tie palīdz investoriem mazināt risku un maksimāli izmantot savu ieguldījumu finansējumu.

Tirgotāji var iegādāties kriptogrāfijas atvasinājumus kriptogrāfijas un regulārās biržās. Tie tiek tirgoti starp tirgotājiem un biržās.

Atvasinājumu veidi

  •         Nākotnes – līgums par aktīvu, kas iegādāts par saskaņotām cenām, bet par kuru samaksāts vēlāk, piegādājot
  •         Iespējas – tāpat kā nākotnes līgums, šī opcija ļauj divām pusēm iepriekš vienoties par aktīvu cenu, taču atšķirībā no nākotnes pircējam vai pārdevējam ir tiesības, bet ne pienākums pirkt vai pārdot aktīvu. Tas ir atkarīgs no tā, vai opcija ir zvana vai pārdošanas opcija.
  •         Uzbrucēji – Forvardi ir līdzīgi nākotnes līgumiem, taču tie ir elastīgāki un tos var pielāgot.
  •         Kvanti – Šis atvasinājums tiek izmantots, lai vienu kriptonaudu nomainītu pret citu. Tas ir līdzīgs nākotnes līgumam, taču tam nav norēķinu datuma. Kvanti ir salīdzinoši jauni kriptovalūtu tirgos, un tie ir diezgan riskanti.
  •         Mūžīgs nākotnes līgums – līdzīgi nākotnes līgumiem, bet pēc kārtas. Šie līgumi var palikt atvērti, kamēr jūs varat atļauties turpināt tos finansēt. Šo instrumentu priekšrocība ir maksu samazināšana.

  • Līgums par atšķirībām CFD – CFD ir atvasinājumu veids, kas var dot jums labumu no sviras, jo jūs maksājat tikai depozītu. Tas ļauj tirgoties garās vai īsās pozīcijās, un jums nav jāmaksā zīmoga nodevas. Sazinieties ar Prime XBT un tirgojieties plašā tirgus diapazonā.  

Nākotnē, visticamāk, palielināsies to platformu skaits, kas tirgos atvasinātos finanšu instrumentus. Atvasināto instrumentu pieejamība turpinās padarīt kriptovalūtu pievilcīgāku institucionālajiem investoriem. Kopš sākuma atvasināto instrumentu tirgi turpināja augt, darījumu skaitā apsteidzot tūlītējos tirgus.

Atvasināto instrumentu pirkumi ir simtiem miljonu dolāru, un tie piesaista institucionālos investorus.

Tiem jaunajiem kriptogrāfiskajiem atvasinājumiem

Atvasinātie instrumenti ir sarežģīti instrumenti, kuros nepieredzējušiem investoriem ir grūti orientēties. Tirgotājiem rūpīgi jāizvēlas kriptogrāfisko atvasinājumu biržas. Atvasinātie finanšu instrumenti joprojām ir lielā mērā neregulēti, un tur var būt negodīgi tirgotāji.

Pirms apņematies pārliecināties, ka saprotat komisijas maksas un starpības. Arī ierobežotu tirgus rīkojumu pieejamība un zaudējumu apturēšana ir svarīgi apsvērumi, izvēloties biržu. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me