Kāpēc valdības patiešām ir pret kriptovalūtām?

Runājot par politiķiem, šķiet, ka vienīgais kopīgais viņiem ir tas, ka viņi neko nevar vienoties. Tomēr nesen parādījās vēl viena lieta, pret kuru visas pasaules valdības vienoti iebilst. Diemžēl tas nav kodolieroči vai darbība, kas vērsta pret cilvēktiesībām. Tā ir kriptonauda.

Katrs finanšu nozares eksperts piekrīt, ka kriptovalūtas potenciāls ir neticami. Vienkārši padarot naudas pārvedumus lētus, tas var izraisīt milzīgas pārmaiņas trešās pasaules ekonomikā. Un tomēr šī vara netiek realizēta, un galvenokārt tas notiek valdību bloķēšanas dēļ.

Kāpēc tā ir? Vai valdības nevēlas to, kas ir vislabākais viņu valstīm?

Lai saprastu, kāpēc pie varas esošie ir tik piesardzīgi pret kriptogrāfiju un visu, ko tas nozīmē, jums jāsaprot tā ietekme, kāda tam jau ir. 

Kripto pieaugums un lejupslīde pēdējā desmitgadē

Nevar apstrīdēt faktu, ka straujais kriptogrāfijas pieaugums ir viena no vissvarīgākajām lietām, kas notika pēdējās desmitgades laikā. Tomēr, izņemot tās zvaigžņu pieaugumu līdz ievērojamībai, mēs arī bijām liecinieki tās pēkšņajam kritumam.

Bitcoin, galvenā kriptonauda pasaulē pat šodien, parāda šīs izmaiņas visredzamāk. Divu gadu laikā tā vērtība pieauga no aptuveni 1000 līdz 20 000 līdz 3000 USD un pēc tam 10 000 USD. Šis svārstīguma līmenis attiecas uz, bet gan uz jaunākās bitcoin vērtības tendences var redzēt, ka tas ir vairāk vai mazāk stabilizējies.

Tas pats attiecas uz kriptovalūtu tirgu kopumā. Tas nav nenormāli plaukstošs kā 2018. gadā, bet arī strauji nesamazinās. Bet vissvarīgākais šeit jāuzdod jautājums, kāpēc šī lejupslīde vispār parādījās?

Jebkura globālo finanšu problēma ir sarežģīta, un tāpēc to ietekmē faktoru gājiens. Tomēr tas ir fakts, ka viens no galvenajiem iemesliem pēkšņai kriptovalūtas lejupslīdei ir daudzkārtēja pret kriptogrāfiju vērsta politika. Vairākas pasaules valdības panikā redzēja straujo kriptogrāfijas pieauguma tempu un veica pasākumus, lai šo procesu palēninātu vai pilnībā apturētu. Daži pat gāja tik tālu aizliegt bitcoīnu un citas kriptovalūtas.

Bet, protams, šādu globālu spēku nevar apturēt. Tāpēc, lai gan tika kavēta kriptogrāfijas pieaugums, saglabājās tendence izmantot blokķēdes tehnoloģiju un digitālās valūtas. Šodien tas attīstās, lai iekļautos tiesiskajā regulējumā vai apietu tos. Tas pierāda, ka, neskatoties uz politiķu pūlēm, kriptogrāfijas nākotne ir spoža.

Kriptovalūtas ietekme uz globālo tirdzniecību

Pirmkārt, kriptonauda var padarīt globālo tirdzniecību gan ātru, gan pieejamu. Tikai tas piešķir tai pilnvaras pilnībā mainīt pasaules ekonomiku. Neskatoties uz visiem panākumiem šajā jomā, valūtas pārskaitījumu mehānika ir sarežģīta un nedroša. Tiešsaistes valūtas pārvedumu platformas dažās pasaules daļās veica ievērojamus uzlabojumus un samazināja pārskaitījumu izmaksas līdz mazāk nekā 1%. Tomēr kriptonauda tos var padarīt praktiski bezmaksas.

Turklāt blokķēdes darījumi ir tūlītēji un ārkārtīgi droši. Tas nozīmē, ka globālā tirdzniecība var paātrināt un samazināt risku līmeni vairākiem uzņēmumiem.

Rezultāts ir tāds, ka, ja kriptonauda kļūs par vispārpieņemtu, pasaules tirdzniecība mainīsies līdz nepazīšanai. Miljoniem uzņēmumu saņems neierobežotas izaugsmes un sadarbības iespējas, jo pārrobežu maksājumi vairs nesamazinās viņu peļņas normu.


Kriptovalūta arī nav neapliekama, kas uzņēmumiem un investoriem nozīmē vēl vairāk ietaupījumu. Tāpēc viņiem būs vairāk līdzekļu, ko izmantot izaugsmei, vēl vairāk veicinot pasaules tirdzniecību.

Bet šis nodokļu trūkums ir viens no lielākajiem jautājumiem, kas valdībām rodas saistībā ar kriptovalūtu. Atšķirībā no fiat naudas, blokķēdi nevar kontrolēt un manipulēt politiskām un ekonomiskām mahinācijām. Tātad, vai tiešām ir brīnums, ka valdības ir tik vienoti pret to??

Kriptonauda kā dzīvžogs valdības un ekonomikas neveiksmēm

Vēl viena svarīga lieta, kas jāņem vērā, apspriežot kriptonauda un tās ietekme uz globālo tirdzniecību, ir tas, ka pati kriptogrāfija ir kļuvusi par riska ierobežošanu. Patiesībā tā šobrīd kļūst arvien populārāka kā dzīvžogs, kas īpaši aizsargā cilvēkus no sliktām valdībām.

Jā, nepastāvība patiešām rada zināmu risku, taču šis risks šķiet milzīgs tiem, kas dzīvo ASV vai ES lielākajās valstīs. Piemēram, Venecuēlas iedzīvotājiem šī svārstīgums nav tik liela problēma, salīdzinot ar viņu valūtas dramatisko vājināšanos, ko izraisīja valdības briesmīgā politika.

Reaģējot uz līdzīgām situācijām, cilvēki tagad apsver iespēju ieguldīt kriptonauda tāpat kā ieguldīt zeltā. Daudzi no viņiem to izvēlas kā alternatīvu savu līdzekļu konvertēšanai USD, kas jau sen tiek uzskatīta par “riska ierobežošanas valūtu”. Tas tikai papildina to iemeslu sarakstu, kāpēc valdības un it īpaši ASV valdība izmanto dažādus līdzekļus, lai kavētu kriptogrāfijas progresu.

Kāda ir kriptovalūtas nākotne mūsu pasaulē?

Valdības nepieciešamība kontrolēt iedzīvotāju skaitu un naudas plūsmu kavē kriptovalūtas attīstību. Tomēr pat nelabvēlīga politika nevar apturēt fiat naudas samazināšanos. Vadošās finanšu iestādes to saprot, tāpēc šobrīd mēģina ielēkt kriptonauda.

Anglijas Banka rāda ceļu paziņojot, ka tā apsver iespēju ieviest kriptovalūtu. Pašlaik tā izmeklē elektroniskās naudas lietošanas riskus un ieguvumus. Pasaulē, kas ātri kļūst bez skaidras naudas, tas ir nākotnes domāšanas piemērs, kas varētu mainīt šo konkrēto finanšu iestādi.

Tā kā bankas strauji noveco pat regulāriem naudas pārskaitījumiem, tās meklē risinājumus. Naudas pārskaitījumu platformām, kas piedāvā zemākas likmes un labākus nosacījumus nekā bankas, ir milzīgas konkurences priekšrocības. Šie uzņēmumi jau ir mudinājuši bankas un tradicionālos naudas pārskaitījumu nodrošinātājus meklēt jebkādu veidu, kā uzlabot savus piedāvājumus. Pretējā gadījumā tie tiks pilnībā izstumti no tirgus.

Blokķēdes un kriptovalūtas pieņemšana ir viens no risinājumiem, ko bankas izmanto, lai šodien izdzīvotu. Vairāk nekā 200 no viņiem jau pieņem Ripple un citi līdzīgi eksperimenti ar kriptogrāfiju notiek visās lielākajās bankās.

Naudas pārskaitījumu uzņēmumi arī nevēlas palikt aiz muguras. Daži no tiem, piemēram, Abra un BitPesa, pieņem kriptovalūtas maksājumus.

Visas šīs norises liecina, ka kriptogrāfijai noteikti ir nākotne. Tā kā skaidras naudas samazināšanās ir noteikta, blokķēde var būt risinājums, kas radīs lielus panākumus pasaules ekonomikā. Tomēr, lai tas notiktu, pārmaiņām jāsākas valdības līmenī. Kamēr digitālās valūtas vismaz kaut kādā mērā nav likumīgas, tās nevarēs realizēt savu potenciālu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector