Kas ir Ethereum?

Kas ir Ethereum

Kas ir Ethereum? To bieži uzskata par vienu no populārākajām digitālajām valūtām, kas ir līdzvērtīgs monētām, piemēram, Bitcoin. Tomēr Ethereum nav tikai kriptonauda, ​​bet drīzāk tā ir atvērtā koda platforma, kas ļauj izstrādātājiem izveidot gudrākas, decentralizētākas lietojumprogrammas.

Šajā ceļvedī mēs centīsimies aptvert visu, kas jāzina par Ethereum, ieskaitot tā vēsturi, kā tas darbojas, kā to rakt, kādi ir viedie līgumi un tā daudzie lietojumi.

Ethereum vēsture

Ethereum kriptovalūtu līdzfinansēja Vitaliks Buterins kopā ar vairākiem citiem izstrādātājiem, kuri uzskatīja, ka Bitcoin ir ierobežots attiecībā uz tā iespējamo lietojumu, kas nozīmē, ka to var izmantot tikai kā kriptonauda. Kā programmētājs Buterins pirmo reizi iesaistījās blokķēdes tehnoloģijā, kad viņam bija tikai 17 gadi. Viņš drīz saprata blokķēdes tehnoloģijas potenciālu un to, kā tas neaprobežojās tikai ar finanšu darījumu apstrādi, bet drīzāk varēja apstrādāt visu veidu ar datiem pamatotus darījumus.

Drīz viņš sāka strādāt pie baltā papīra, kas vēlāk tika izlaists 2013. gadā. Pēc publicēšanas papīram izdevās radīt zināmu uzplaiksnījumu kriptovalūtu kopienā, kas mudināja Ethereum dibinātāju un viņa kolēģus izstrādātājus turpināt projektu.

2014. gadā izstrādātāji uzsāka kolektīvās finansēšanas kampaņu, kas bija ļoti veiksmīga, ja tika piešķirts, ka tai izdevās piesaistīt vairāk nekā 18 miljonus ASV dolāru. Apmaiņā pret ieguldījumiem atbalstītājiem tika piešķirts Ether, kas ir platformas marķieris, jeb Ethereum. 2015. gadā Buterins uzsāka Ethereum ar nosaukumu Frontier.

Nākamo pāris mēnešu laikā Ethereum sāka uzņemt impulsu un tādējādi ātri kļuva par vienu no pasaules populārākajām digitālās valūtas un blokķēdes platformām. Protams, Ethereum monētai kopš 2015. gada ir bijuši daudzi kāpumi un kritumi. Daži no ievērojamākajiem notikumiem ietver tās cenu pieaugumu par 13 000% 2017. gadā, sasniedzot visu laiku augstāko vērtību, kas pārsniedz 1300 USD par monētu, vai otrādi, tur ir DAO kapāt , kad hakerim izdevās nozagt Ēteru 50 miljonu dolāru vērtībā, tādējādi izraisot platformas pirmo krīzi, no kuras tā par laimi ir atguvusies.

Šajā laikā caur Ethereum bloku ķēdi ir izveidoti simtiem decentralizētu lietojumprogrammu, kas ir atbildīga arī par daudzu kriptogrāfijas žetonu pārsūtīšanu un glabāšanu. Ir svarīgi norādīt uz to, ka Ethereum protokolu pastāvīgi pilnveido tā galvenie izstrādātāji, cenšoties palielināt tā drošību, lietojamību un funkcijas.

Viedā līgumu revolūcija

Viedo līgumu ideja bija Nika Szabo, kriptogrāfa ideja, kurš saprata, ka blokķēdes var izmantot arī viedo līgumu apstrādei un izpildei. Bet kas tieši ir gudrs līgums? Tās ir pašizpildes programmas, kas izvietotas blokķēdē un kas palīdz pusēm apmainīties ar jebko, kas ir vērtīgs, ieskaitot digitālās valūtas, akcijas, nekustamo īpašumu un dokumentus.

Savā ziņā viedie līgumi to izmantošanas ziņā ir līdzīgi tradicionālajiem līgumiem, tāpēc visu, ko var panākt, izmantojot parasto līgumu, potenciāli var izdarīt arī ar viedajiem līgumiem. Tomēr tie padara starpniekus novecojušus, jo līgumus automātiski izpilda bloku ķēde, ja vien iesaistītās puses vienojas un ir izpildīti izpildes nosacījumi.

kas ir ethereum

Šajā laikā Ethereum blokķēdē ir izvietoti daudzi viedo līgumu veidi. Tomēr tirgus ir tālu no tā, lai sasniegtu savu faktisko potenciālu, jo vairākiem viedo līgumu veidiem ir nepieciešams juridisks atbalsts, lai tie būtu derīgi, un līdz šim bloku ķēde nav masveidā pieņemta. Vēlāk mēs aplūkosim viedo līgumu iespējamos lietojumus Ethereum platformā, lai labāk aplūkotu, kā šī tehnoloģija, iespējams, mainīs mūsu pasauli uz labo pusi.

Kā darbojas Ethereum?

 Ethereum blokķēde

Iesācējiem blokķēdes ir koplietojamas datu bāzes, kas tiek glabātas daudzos datoros un ir atbildīgas par darījumu reģistrēšanu. Ethereum blokķēde ir diezgan līdzīga Bitcoin blokķēdei, tomēr ir vairākas atšķirības, uz kurām vērts norādīt. Kā tāds, Bitcoin blokķēde finanšu darījumus var reģistrēt tikai pēc noformējuma. Tas tiek darīts, aprēķinot neizlietotos darījumu rezultātus, lai noteiktu katra tīkla lietotāja glabātā Bitcoin daudzumu.

No otras puses, Ethereum ne tikai glabā informāciju par darījumiem, bet arī jaunāko stāvokli, kas saistīts ar tīklā izvietotajiem viedajiem līgumiem. Tas arī nosaka lietotāju atlikumus, izmantojot kontam līdzīgu infrastruktūru, kur marķieri ir pieejami lietotājiem viņu Ethereum seifā. Katram makam ir piesaistīts vairāku adrešu skaits, kurus citas puses var izmantot, lai nosūtītu gan ētera, gan cita veida tīkla atbalstītas žetonus..

Ethereum virtuālā mašīna (EVM)

Kas ir EVM Ethereum? Izpratne par viedo līgumu darbību vispirms var šķist sarežģīta, taču principi ir diezgan vienkārši. Paturot to prātā, izstrādātāji izmanto programmēšanas valodas Solidity un Serpent, lai izveidotu pašizpildāmus līgumus, kurus apstrādā un izpilda virtuālā mašīna Ethereum. Pēc tam kods tiek apkopots baitkodu valodā un izvietots blokķēdes tīklā.

EVM ir atbildīgs par viedo līgumu izvietošanas nosacījumu izpildes uzraudzību. Kad tie būs, mezglu tīkls apstrādās izmaiņas un panāks vienprātību par līguma izpildi. Tajā pašā laikā EVM veiks visas darbības, kas tika kodētas viedajā līgumā.

Kā daļa no mūsu Ethereum for manekenies rokasgrāmatas, mums jāpiemin, ka Ethereum izstrādātāja apmācībā ir norādīts, ka EVM var apstrādāt tikai tās pašas programmas, kuras var izmantot viedtālrunis no 1999. gada, tāpēc paturiet prātā, ka viedos līgumus var izmantot konkrētām lietām, taču tās ir nevar būt pārāk sarežģīts.

Izmantojot EVM, Ethereum ir revolucionizējis viedos līgumus, kas tagad nav jāattīsta jau no paša sākuma ar atsevišķu blokķēdes tīklu. Tā vietā, izmantojot EVM, vienā un tajā pašā platformā vienlaikus var izvietot tūkstošiem dažādu decentralizētu lietojumprogrammu un Ethereum viedo līgumu, tādējādi izraisot šī tirgus masveida standartizāciju..

Kalnrūpniecība

Tāpat kā Bitcoin, arī Ethereum ir nepieciešama kalnrūpniecība, lai tā darbotos atbilstoši. Pamatojoties uz to, ieguves mērķis ir apstrādāt darījumus Ethereum tīklā un pievienot tos blokķēdei. Tiklīdz tiks veikts jebkāda veida darījums, kalnrači tos uzņems un pārbaudīs, vai tas ir autentisks. Kad tas ir izdarīts, darījums tiek pievienots blokā un pēc tam uz visiem laikiem tiek publicēts bloku ķēdē. Pašlaik Ethereum izmanto darba pierādīšanu kā vienprātības mehānismu, kas kalnračiem liek risināt sarežģītas matemātiskas mīklas apmaiņā pret bloku atlīdzību.

Kas ir Ethereum kalnrūpniecības nākotnei blokķēdē? Nu, parasti kalnračiem paiet apmēram 12 sekundes, līdz tiek novērsta darba pierādīšanas problēma un atrodams bloks. Ieguves algoritms nodrošina noteiktas grūtības, tādēļ, ja kalnrači sāk atrast blokus mazāk nekā 12 sekundēs vai vairāk nekā 15 sekundēs, ieguves grūtības tiek pielāgotas.

Vitāliks Buterins ir paziņojis, ka nākotnē Ethereum, visticamāk, pāries uz līdzdalības pierādīšanu (PoS), kas ir sarežģītāks vienprātības mehānisms, kas padarītu Ethereum ieguvi novecojušu. Galvenā atšķirība starp abiem algoritmiem ir tā, ka darba pierādīšana (PoW) paļaujas uz kalnračiem, lai noteiktu darījumu derīgumu, turpretī likmju pierādīšana nodrošina tīkla drošību, izmantojot krāpniecisku darījumu gadījumā lietotāju rīcībā esošos marķierus..

Tiek uzskatīts, ka PoS ir gudrāka stratēģija, kuru var izmantot, lai panāktu izplatītu vienprātību, jo tās resursu izmantošana ir ievērojami mazāka. Tomēr tas arī novērš peļņas potenciālu, kas saistīts ar ieguvi.

Izmanto Ethereum

Efektīvākai lekcijai mēs esam sadalījuši Ethereum lietojumus četrās galvenajās kategorijās. Paturiet prātā, ka katra kategorija savā veidā var radīt revolucionāru plašu nozaru dažādību. Tātad, kāda ir Ethereum izmantošana?

Decentralizēti pieteikumi

Kā minēts iepriekš, Ethereum var izmantot decentralizētu lietojumprogrammu izstrādei un izvietošanai. Tās ir lietotnes, kurās nav centralizētas vienības, kas pār tām kontrolē, un tādējādi vajadzības gadījumā tās var kontrolēt vai mainīt lietotāji, ja vien tiek panākta vienprātība.

Paturot to prātā, Ethereum blokķēdē jau ir pieejami tūkstošiem decentralizētu lietojumu, kuriem katram ir savs mērķis. To priekšrocības ir vienkāršāka attīstība (jo nav nepieciešams izveidot jaunu blokķēdes tīklu), kā arī izturība pret korupciju un manipulācijām, tīkla nemainīgums un drošība. Dapps var atvieglot daudzus pakalpojumus, piemēram, balsošanu, pārvaldību, aizdevumus, atbilstību, identitātes pārvaldību, digitālās valūtas un daudz ko citu.

Žetonu ekonomika

Neatkarīgi no zemākās Ethereum vērtības tā uzrakstīšanas laikā, Sākotnējie monētu piedāvājumi (ICO) visā 2018. gadā ir bijusi galvenā tendence, jo tie ļauj jaunizveidotajiem uzņēmumiem ievērojami vieglāk ģenerēt kapitālu, salīdzinot ar tradicionālajiem ieguldījumu instrumentiem. Tas noveda pie masīvas simboliskas ekonomikas parādīšanās, kuras lielākā daļa ir veidota tieši uz Ethereum blokķēdes. Lai gan lielākā daļa jaunuzņēmumu šajā ainā piedāvā decentralizētus lietojumus, daudzi citi biznesa uzņēmumi ir mēģinājuši turēt savus ICO.

kas ir ethereum

Kas tad ir Ethereum tiešā saistībā ar simbolisko ekonomiku? Žetonu ekonomika žetonu turētājiem piedāvā divas funkcijas: rentabilitātes potenciālu un žetonu lietojamību. Kā tādus šos žetonus var turēt un pārdot ar peļņu, kad to cenas palielinās, vai arī tos var izmantot komunālajiem nolūkiem, piemēram, piekļuvei jaunuzņēmuma piedāvātajiem pakalpojumiem vai balsošanai decentralizētās autonomās organizācijās. Investori var izvēlēties iegādāties Ethereum, kuru pēc tam var pārveidot par dažādiem interesantiem marķieriem.

Decentralizētās autonomās organizācijas (DAO)

DAO pārstāv autonomas organizācijas, kas balstītas uz Ethereum blokķēdi un kurām nav galvenā vadītāja. Šie uzņēmumi ir izveidoti, izmantojot kodu, kas var pilnībā aizstāt struktūru un noteikumus, kas saistīti ar tradicionālajām organizācijām. Kontroli veic ikviens, kam ir DAO izlaisti žetoni, kurus pēc tam izmanto, lai balsotu par uzņēmuma lēmumiem, tādējādi izveidojot decentralizētu kontroles formu.

Rūpniecība izmanto

  • Nekustamais īpašumsIedomājieties, iegādājieties īpašumu citā valstī, izmantojot datoru. Izmantojot Ethereum blokķēdi un viedos līgumus, pēc digitālās valūtas maksājuma veikšanas viedais līgums pats izpildās, tādējādi nododot īpašumtiesības jums.
  • Apdrošināšana: Izmantojot viedos līgumus, apdrošināšanas sabiedrība var noteikt, kurš bija vainīgs pēc automašīnas avārijas, vai noteikt pareizās apdrošināšanas likmes, pamatojoties uz to, kā vai kur brauc transportlīdzeklis. Veselības apdrošināšanas gadījumā viedie līgumi var automātiski aprēķināt apdrošināšanas sabiedrībām rēķinus un veikt maksājumus veselības aprūpes sniedzējiem saskaņā ar pacienta politiku.
  • Unikālie aktīviIzmantojot ERC721 marķiera standartu, Ethereum tagad var izmantot, lai izsekotu dažādiem unikāliem digitālajiem aktīviem. Piemēram, padomājiet par spēļu kolekcionējamiem priekšmetiem, kurus var pārdot par tūkstošiem dolāru.

Kas uzvar: Ethereum vs Bitcoin?

Šī patiesībā nav cīņa, jo ir svarīgi saprast, ka abas platformas vada dažādi mērķi. Kā liecina tā baltās grāmatas nosaukums, Bitcoin tika veidots kā vienādranga elektroniskās naudas sistēma. Lai gan tas varētu darīt vairāk, tā galvenais mērķis ir pārskaitīt digitālo valūtu no viena lietotāja uz otru.

Savukārt Ethereum ir paredzēts vairāk. Kaut arī ēteru noteikti var izmantot kā norēķinu sistēmu, un daudzi cilvēki to jau izmanto šādā veidā, Ethereum platforma galvenokārt ir paredzēta, lai atvieglotu simbolisku ekonomiku, viedus līgumus un decentralizētas lietojumprogrammas.

Tātad, no investīciju viedokļa, kāda ir atšķirība starp Bitcoin un Ethereum? Gan Bitcoin, gan Ethereum ir dzīvotspējīgas iespējas, taču maz ticams, ka Ēteris cenas ziņā pieaugs virs BTC, jo tā nav digitāla naudas sistēma un tai nav aktīvu ambīciju. Tomēr abām sistēmām ir svārstīgas cenas, kas padara tās par jautru un ienesīgu, tomēr riskantu tirdzniecības izvēli. Tomēr Bitcoin tirdzniecība ir vairāk pakļauta pēkšņām izmaiņām, tāpēc dažreiz tirdzniecība var šķist spēles spēlēšana vienā no šiem Bitcoin kazino.

Secinājums

Pamatojoties uz visu, kas līdz šim ir izklāstīts mūsu ceļvedī “Kas ir Ethereum”, tiek uzskatīts, ka Ethereum arī turpmāk būs ļoti vērtīgs spēlētājs bloku ķēdes un kriptonauda tirgos. Tā kā tehnoloģija attīstās, Ethereum veicinās daudzu Dapps, viedo līgumu un DAO izvietošanu, tādējādi radot neuzticamu, drošu un uz inovācijām vērstu ekonomiku. Visbeidzot, Ethereum nodarbojas ar mērogojamības problēmām, tomēr aktīvi tiek izstrādāti risinājumi, kā padarīt platformu mērogojamu masveida pieņemšanai. Kopumā Ethereum nākotne, visticamāk, nesīs uzlabotas funkcijas, jo platformu tās galvenie izstrādātāji nepārtraukti pilnveido.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me