Kas ir Bitcoin samazināšana?

bitkoina uz pusi izskaidrotais vāka attēls

Ikviens, kuram ir pat neliela interese par kriptovalūtas ieguvi vai tirdzniecību, iespējams, ir dzirdējis par frāzi “Bitcoin uz pusi”. Izprotot tieši to, ko tas nozīmē, un tā ietekmi uz Bitcoin tirgu un kriptovalūtu tirdzniecību kopumā? Tas ir cits stāsts, kuru mēs centīsimies sīkāk izskaidrot visā rakstā.

Bitcoin pamati

Lai labāk izprastu arvien mainīgo Bitcoin cenu raksturu, pieaugošās grūtības to ieguves procesā un argumentus, kas saistīti ar BTC notikumu samazināšanu uz pusi, mums vispirms ir jāsaprot pamatā esošās sistēmas, kas darbojas kriptonauda tirgū..

Kā jūs droši vien zināt, galvenais faktors, kas atšķir Bitcoin un citas digitālās valūtas no tradicionālās naudas, ir tas, ka tām nav fizisku elementu. Tie pastāv tikai digitālajā pasaulē un verifikācijai izmanto sarežģītu vienādranga sistēmu.

Ko tas tomēr nozīmē praksē? Nu, Bitcoin sistēma balstās uz tehnoloģiju, kas pazīstama kā blokķēde, kas ir arvien pieaugošs ierakstu saraksts. Šie ieraksti ir pazīstami kā bloki, un tie ir savienoti kopā, izmantojot uzlabotu kriptogrāfiju. Ja mēs tevi tur pazaudējām un jūs domājat, kāds tam visam sakars ar Bitcoin samazināšanu uz pusi, neuztraucieties – mēs pie tā tiksim.

Pagaidām ir svarīgi saprast, ka sistēmu nevar mainīt, jo katrā blokā ir iepriekšējā bloka kriptogrāfiskā jaukšana, ieskaitot laika zīmogu un visus iepriekšējos darījumu datus. Tas nozīmē, ka sistēma ir praktiski nesalaužama. Tas ir tāpēc, ka pēc darījuma ierakstīšanas jebkura izvēlētā bloka datus nevar mainīt, nemainot arī citus blokus. Visi šie bloki ir publiski redzami ikvienam, kurš jebkad ir piedalījies darījumā, padarot jebkura bloķēšanas mainīšanu vēl grūtāku.

Bitcoin izveide, ieguve un tirdzniecība

Atslēga, lai izprastu Bitcoin uz pusi samazinošo notikumu, ir izpratne par saikni starp Bitcoin izveidi un tā izplatīšanos. Kaut arī parasto valūtu vai nu kaltas, vai arī izdrukā attiecīgās iestādes, Bitcoin un tamlīdzīgas kriptovalūtas vispirms ir jāizveido sistēmā vai “jāizrok”. Šī ir pašpietiekama sistēma, jo Bitcoin kalnrači saņem atlīdzību par bloku ķēžu kodēšanai un dekodēšanai nepieciešamās skaitļošanas jaudas nodrošināšanu jaunu bloku izveidošanas procesā, kas tiek pievienoti katra blokķēdes darījuma laikā.

Tāpēc pats Bitcoin tirdzniecības akts ir pēc būtības saistīts ar Bitcoin ieguvi, kas pats par sevi bija paredzēts, lai sniegtu samazinātu peļņu. Bitcoin samazināšana uz pusi ir tieša sistēmas konstrukcijas sekas: ir jāiegūst ierobežots daudzums bitkoīnu, un gandrīz 90% no šī kopējā baseina jau ir izveidoti.

Kad tiek veikts katrs jauns darījums, jaunu nejaušinātu bloku pievienošana ķēdei kļūst par sarežģītāku procesu, un Bitcoin ieguve nodrošina arvien mazāku atdevi. Tā kā vienreiz viena kalnrūpniecības platforma īsā laika posmā varētu radīt desmitiem vai pat simtus Bitcoins, šajās dienās visas kalnrūpniecības saimniecības labākajā gadījumā var cerēt uz dažu BTC piešķiršanu mēnešiem atbilstošai apstrādes jaudai, kas veltīta blokķēžu šifrēšanai un atšifrēšanai..

Kas ir Bitcoin Haling?

Labi, pietiekami apstājas: tagad, kad esam snieguši jums sistēmas pamatpārskatu, ir pienācis laiks izskaidrot faktisko pusi samazināšanas procesu. Kopējais maksimālais BTC piedāvājums ir 21 miljons, no kuriem jau ir iegūti krietni vairāk nekā 18 miljoni Bitcoins. Jaunās Bitcoin izveides un izplatīšanas process ir paredzēts, lai turpinātu arvien mazāku ātrumu līdz 2140. gadam, kad kalnrači turpinās izplatīt sistēmu, saņemot atlīdzību ar darījumu maksām, kuras tīkla lietotāji maksās.

2020. gada Bitcoin samazināšana uz pusi ir tikai viena ķēdes saite, kas ir sintētiskas inflācijas sistēmas sastāvdaļa. Šī uz pusi samazināšanas sistēma ir paredzēta, lai aptuveni ik pēc četriem gadiem samazinātu Bitcoin ieguves atlīdzības uz pusi, līdz tiek iegūti visi pieejamie Bitcoins. Praksē tas nozīmē, ka ik pēc četriem gadiem Bitcoin ieguves atdeve samazinās un jaunu Bitcoins izveide kļūst divreiz grūtāka.

Tas savukārt rada trūkumu tirgū, kas parasti paaugstina Bitcoin cenu. Šī ir uz pusi samazināšanas procesa būtība – jo tirgus kļūst arvien piesātinātāks ar Bitcoin, jaunu izveidošana kļūst grūtāka. Par katru izrakto 210 000 bloku notiek uz pusi mazāks notikums.


Kad tas notiek?

Kā jūs varat iedomāties, Bitcoin datuma samazināšana uz pusi nav precīza zinātne, tāpēc gandrīz neiespējami noteikt precīzu laiku, kad notiks nākamais. Līdz šim pasākums ir sekojis diezgan stabilam viena pusi samazināšanas cikla grafikam aptuveni ik pēc četriem gadiem, taču, neskatoties uz to, ka daudzām vietnēm, piemēram, CoinMarketCap, ir ļoti precīzi rādītāji, lai izsekotu pašlaik izrakto blokus, to prognozes labākajā gadījumā ir provizoriskas. Šīs prognozes vienkārši dod cilvēkiem aptuvenu priekšstatu par to, kad gaidāmi nākamie lielie satricinājumi

Bitcoin tīkls.

Ir arī vērts atcerēties, ka Bitcoin samazināšanas pulkstenis dod mums tikai prognozi par nākamā uz pusi samazināšanas notikuma datumu. Mūsdienās Bitcoin tirgus cenu ietekmē vēl daudzi ārējie ekonomiskie faktori, tostarp COVID-19 pandēmija, kuras ietekme gan uz tradicionālo, gan digitālo valūtu vēl nav pilnībā atklāta..

Kādas ir tā sekas?

Noteikti visinteresantākais visa uz pusi samazināšanas procesa aspekts ir prognozes par to, kā šis notikums ietekmēs Bitcoin cenu, tirgu un kriptogrāfijas ieguves ainu kopumā. Aplūkojot vēsturisko Bitcoin uz pusi samazinošo diagrammu, pirmais notikums 2012. gadā samazināja kalnraču atlīdzību no milzīgiem 50 Bitcoins par katru izrakto bloku līdz 25, savukārt nākamais 2016. gadā to samazināja līdz 12,5. Kopš 2020. gada 11. maija skaitlis ir sēdējis pulksten 6.25 un, domājams, tur paliks līdz kādreiz 2024. gadā.

Tie nav vienīgais aspekts, kas jāņem vērā, taču šie uz pusi samazinātie notikumi pagātnē ir izrādījušies galvenie, nosakot Bitcoin darījumu vērtību un, gluži pretēji, paaugstina kriptonauda cenu. Uz brīdi ignorējot citus faktorus, Bitcoin inflāciju var tieši saistīt ar pusi samazinošo procesu: kad Bitcoins kļūst grūtāk izveidot, kriptonauda palielinās tirgus vērtība.

Galvenais iemesls tam ir tas, ka katra puse samazina Bitcoin akciju un plūsmas attiecību, kas nozīmē tirgus apgrozībā pašlaik pieejamo krājumu attiecību pret nesen ieviestajiem krājumiem. Pirmā puse uz pusi redzēja, ka Bitcoin tikai viena gada laikā palielinājās no aptuveni 12 līdz gandrīz 1150 dolāriem.

Tad nākamā Bitcoin uz pusi samazināšanās laikā 2016. gadā tas vienmērīgi samazinājās līdz „tikai” aptuveni 650 ASV dolāriem, lai līdz 2017. gada beigām pieaugtu līdz rekordaugstam 20 000 USD. Vairāku iekšējo un ārējo faktoru dēļ šī cena nokritās līdz zemākajai vērtībai no 3200 ASV dolāriem vienā brīdī, bet īsā laika posmā kopš 2020. gada maija samazināšanas uz pusi tas ir spējis sagraut pat iepriekšējo 2017. gada rekordu, ievērojami pārsniedzot 20 000 USD.

Globālie ekonomiskie apsvērumi

Iepriekš mēs teicām, ka ignorēsim ārējos faktorus, bet atgriezīsimies pie tiem sekundi. Zelts un citi dārgakmeņi vienmēr ir tikuši augstu novērtēti to trūkuma un spēju dēļ izmantot kā vērtības krājumu dēļ. No otras puses, kopš zelta standarta atcelšanas ASV dolāru un citu fizisko valūtu daudzums apgrozībā vienmērīgi palielinās.

Kopš pēdējā Bitcoin uz pusi samazināšanas datuma un, vēl svarīgāk, COVID-19 uzliesmojuma, ASV dolāru kopējais naudas daudzums pieauga no aptuveni 4 triljoniem USD līdz vairāk nekā 6,5 triljoniem USD. Praksē tas nozīmē, ka faktiskā pirktspēja un uzticība, ko cilvēki ir gatavi nodot valūtā, strauji samazinās. Un tas pat neņem vērā bailes par viltojumiem, kas ir likumīgi, strādājot ar jebkuru fiat valūtu.

Kontrastējiet to ar Bitcoin un līdzīgām digitālajām valūtām: jums ir darīšana ne tikai ar stabilu platformu, kas ir pašpietiekama un virzīta uz P2P, bet arī sniedz lietotājiem skaidru norādi par kopējo pieejamo aktīvu skaitu un veidiem, kā to prognozēt un kontrolēt. inflācijas līmenis.

Visi šie faktori apvienojumā ar arvien pieaugošo neuzticēšanos cilvēkiem visā pasaulē savās bankās un valdībās izskaidro Bitcoin globālo popularitāti un to, cik liela nozīme nākotnē būs Bitcoin uz pusi samazināšanas procesam pasaules ekonomikā. Mēs ceram, ka šis raksts ir spējis nedaudz apgaismot procesu un palīdzēt labāk saprast, kāpēc un kā tas nākamajos gados ietekmēs pasaules ekonomiku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector