Kas ir Bitcoin Defi?

Decentralizētā finansēšana (defi) apraksta uz blokķēdes balstītus protokolus un lietojumprogrammas, kas nodrošina visiem pieejamu monetāro rīku komplektu. Defi izmanto pakalpojumus, kas ir kopīgi izveidotajai finanšu sistēmai – kreditēšanu; aizņemšanās; tirdzniecība; sintētika – un atjauno tos ķēdē. Atšķirība starp abām sfērām – tradicionālajām un kriptogrāfiskajām – ir parādā mazāk defi lietojumprogrammas atbalstošajai arhitektūrai – izplatītai virsgrāmatai, nevis centrālajai datu bāzei, un vairāk pusēm, kuras var piedalīties.

Defi lietojumi pēc būtības ir atvērti un pieejami visiem. Ikviens var piedalīties decentralizētajā finanšu ekosistēmā, neatkarīgi no tā, vai tas ir tirgus veidotājs, aizņēmējs vai tirgotājs, neprasot atļauju. Šī ir ievērojama atšķirība no vecās finanšu pasaules, kur iekļaušana balstās uz ģeogrāfiju, sociālo stāvokli, kredītspēju un citiem marķieriem, kurus jebkurā laikā var patvaļīgi mainīt vai noņemt, liedzot piekļuvi indivīdiem.

Liela daļa attīstības, kas līdz šim ir notikusi defi ietvaros, ir notikusi ap Ethereum, kurā atrodas šim nolūkam pielāgoti dApps, aizdevumu platformu un stabilu monētu emisijas protokolu klāsts. Tomēr daudzos aspektos Bitcoin ir blokķēdes ekosistēma, kas ir labāk piemērota defi, lepojas ar lielāku likviditāti, globālu pieņemšanu un drošības garantijām. Iespējams, ka Defi ir ieguvis savu monikeru Ethereum, taču tagad tas ir pārsniedzis šo tīklu un atradis māju Bitcoin, kur ir izstrādātas vairākas viedo līgumu platformas un protokoli, lai izmantotu BTC defi iespējas. Šajā ceļvedī mēs aplūkosim dažus no šiem produktiem un to, ko tie piedāvā izstrādātājiem un lietotājiem.

Lieta par Bitcoin Defi

Defi nepieder nevienai blokķēdei. Faktiski pats definīcijas ētoss nozīmē to, ka nav finansiālu ierobežojumu, kas ierobežo produktus tikai atsevišķās ekosistēmās un apklusinātās datu bāzēs. Saliekamība – jēdziens izveidot defi komponentus, kas kopā savienojas ar Lego blokiem, lai izveidotu jaunas finanšu lietojumprogrammas, ir galvenais defi doktrīnas princips. Tāpēc defi izstrādātājiem ir jēga vēlēties pasaules lielāko izplatīto skaitļošanas tīklu – Bitcoin – savienot ar defi kustības pamatu.

RSK ir paveicis daudz smago celšanos Bitcoin augošā defi sektorā. Pirmā viedo līgumu platforma ir centrēta ap Bitcoin un to darbina, RSK nodrošina rīkus izstrādātājiem, kuri vēlas izveidot defi lietojumprogrammas. Tie ietver:

  • Izplatīta krātuve, maksājumi, orākuli un vārdu nosaukšanas pakalpojumi ar RIF atbalstu
  • Gudra līgumu izstrāde, kas atspoguļo Ethereum iespējas RSK
  • Federāls marķiera tilts uz Ethereum un tā defi dApps

RSK viedo līgumu infrastruktūru var izmantot, lai izveidotu defi makus, valūtas maiņas vienības, stabletes, aizdevumu un aizņēmumu platformas un daudz ko citu. Kāpēc to visu veidot uz Bitcoin? No vienas puses, BTC ir vislabākais kriptokonomijas vērtības krājums un aktīvs, kuram vispopulārākie ir hodlers. Bet visa šī bitcoin bloķēšana nenodrošina ienesīgumu tā īpašniekiem. Defi ir potenciāls likt lietā šo kapitālu, izmantojot kreditēšanu un likviditātes nodrošināšanu, dodot īpašniekiem iespēju nopelnīt atdevi par savu BTC.

Izmantojot RSK defi ietvars, Bitcoin īpašnieki var:

  • Nopelniet interesi par viņu BTC
  • Aizņemieties stablecoins, lai viņi varētu pārdot savu BTC vērtību, nepārdodot
  • Izmantojiet tirdzniecību ar savu BTC, lai nopelnītu vairāk
  • Likme BTC, lai nopelnītu citus žetonus

Defi ir komandas spēle

Sadarbība ir decentralizēto finanšu pamatā. Vairāk nekā jebkuru citu kriptogrāfijas vertikāli, defi raksturo sadarbības, partnerības un integrācijas gars starp defi projektiem. Tas pats attiecas arī uz Bitcoin defi sektoru; lai gan RSK ir daudzu decentralizētu finanšu inovāciju gūšanas vieta, tā netiek izveidota tukšā vietā. Piemēram, pirmais ar Bitcoin nodrošinātais stablecoin nāca pieklājīgi Nauda ķēdē, būvēts, protams, uz RSK platformas. Izveidojot patērētājiem piemērotas lietojumprogrammas, piemēram, uz BTC balstītus stabilizatorus, lietotāji var aktīvi piedalīties defi ekonomikā.

RSK ir izveidojis sistēmu Bitcoin defi uzplaukumam. Tagad trešo pušu izstrādātāju ziņā ir izmantot šos rīkus, lai izveidotu lietojumprogrammas, kas risina reālās problēmas, sākot no efektīvas darījuma līdz decentralizētai maržas tirdzniecībai, prognožu tirgiem, drošai ziņojumapmaiņai un apdrošināšanai..

Defi padara Bitcoin maksājumus iespējamus

Viens no visspēcīgākajiem gadījumiem, kad precējies ar Bitcoin ar defi, ir tas, ka tas padara BTC atkal iztērējamu. Pieaugošajām tīkla maksām kopā ar privātuma trūkumu ķēdē ir ierobežota Bitcoin spēja kalpot kā mainīga skaidra nauda, ​​kas piemērota mikromaksājumiem, jo ​​vienlaikus ir jākustina miljardi dolāru. Ievadiet zibens tīklu (LN). Ja viedajiem līgumiem RSK ir Bitcoin otrais slānis, LN ir tā monetārais analogs. 

Ar 9 miljoni ASV dolāru no BTC, kas ieslēgts zibens tīklā, LN ir ieguvis spēcīgu pamatu globālā maksājumu tīkla atbalstam. Lietotāja pieredzes pilnveidošanā vēl ir jāpaveic darbs, lai zibens kļūtu pieejams masām un ne tikai tehniski lietpratīgiem agrīnajiem lietotājiem. Tomēr tā piedāvājums gandrīz tūlītējiem darījumiem ar gandrīz nulles izmaksām un ar pilnīgu aizstājamību ir pārliecinošs.

Defi beigu spēle ir finanšu sistēma bez atļaujas, kas darbojas paralēli tradicionālajai finanšu sistēmai, nodrošinot piekļuvi ikvienam, kam tas nepieciešams, komplektā ar uzbrauktuvēm no vecās pasaules. Lai tas notiktu, defi izstrādātājiem ir jāpilnveido bāzes slāņa, starpprogrammatūras un lietojumprogrammu līmeņa komponentu UX, lietojamība un integrācija, lai izveidotu produktus, kas nodrošina patiesu lietderību un kuriem ir maiga mācīšanās līkne..

Pašlaik defi pamati joprojām ossificējas, kas nozīmē, ka daudz izstrādes darbu joprojām notiek pie pamatslāņa un otrā slāņa. Nākamajā fāzē tiks novērota ciešāka sinerģija starp defi ekosistēmām, piemēram, Bitcoin un Ethereum, un jaunām lietojumprogrammām, kas izveidotas no defi primitīviem, kuri ir izveidojušies, izmantojot tādu projektu centienus kā MakerDAO, Compound, RSK un Lightning Labs. Bitcoin jau ir visvairāk decentralizētais kriptotīkls pasaulē. Ja tā atbalstītājiem būs pa prātam, tas kļūs par mājvietu vislielākajam decentralizētajam finanšu eksperimentam, kādu pasaulē jebkad redzēts.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me