Kad regulatori tuvojas Svariem, ir pienācis laiks dubultot DeFi

Decentralizēto finanšu (DeFi) kustība, iespējams, ir viena no nozīmīgākajām kriptogrāfiskās telpas attīstības tendencēm pēdējo 12 mēnešu laikā. 2017. un 2018. gada laikā bija daudz diskusiju par to, kā finanšu giganti pieņēma blokķēdi, un par to, kā tas mazina decentralizācijas noskaņojumu. Tomēr DeFi parādīšanās 2018. gada otrajā pusē šīs debates iznīcināja. 

DeFi pārstāv kriptogrāfijas pasauli, kas atšķiras no tradicionālajām finanšu struktūrām. Tas ievieš jaunus finanšu pārvaldības veidus digitālajai paaudzei, kas jau sen ir vīlušies notiekošie lielo banku pārkāpumi

Svaru imperatīvs

Tagad, kad Facebook pārceļas uz kriptogrāfiju, regulatori riņķo. Tik ilgi viņi nevēlējās izteikt konkrētus paziņojumus par kriptogrāfiju. Decentralizētā regulēšana rada neizpratni. Kam nav centrālā kontroles punkta, kam viņi virzīs regulu? 

Tomēr dienās pirms Senāta viktorīnas par Marku Cukerbergu par viņa nodomiem izmantot Svaru valūtu pašreizējā ASV administrācija ir sākusi izteikt savas jūtas ļoti skaidri. 

Prezidents Donalds Tramps paziņoja pats “Nav ventilators” Bitcoin, izmantojot savu vēlamo saziņas līdzekli, čivināt. Dažas dienas vēlāk Valsts kases sekretārs Stīvens Mnučins preses brīfingā paziņoja, ka viņam ir “ļoti nopietnas bažas” par kriptovalūtām, ieskaitot priekšlikumu par Svariem. 

Ņemot to visu vērā, ir diezgan drošs pieņēmums, ka ASV regulatori, visticamāk, smagi nāks par Svaru mēģinājumu apiet tradicionālo finanšu infrastruktūru. 

Ir taisnība, ka tādas valstis kā Ķīna un Pakistāna ir aizliegušas kriptovalūtas. Tomēr decentralizācija ir pierādījusi izturīgs pret cenzūru. Ģeogrāfiskā bloķēšana var darboties lietotāja saskarnēs, taču pati tehnoloģija nevar būt ugunsmūra. 

Tāpēc, ja kriptogrāfijai ir nākotne, decentralizācijai ir lielāka nozīme nekā jebkad agrāk. Tomēr, lai decentralizācija sasniegtu maksimālu efektu, DeFi koncepcijai ir jāizstiepjas visā blokķēdes ekosistēmā nevis aprobežoties ar Ethereum. Šī iemesla dēļ sadarbspēja pašlaik ir viena no lielākajām problēmām, ar ko saskaras kosmoss. 

Sadarbspējas izaicinājuma uzņemšanās

Līdz plkst Bancor, centralizētās biržas bija vienīgais līdzeklis žetonu tirdzniecībai starp dažādiem blokķēdēm. Decentralizētas apmaiņas, kas izstrādātas vienā blokķēdē, vienmēr ir ierobežotas ar to vietējās platformas marķieriem. 

Tomēr Bancor likviditātes tīkls ir pirmā decentralizētā, blokķēdes-agnostijas tirdzniecības platforma, kas nodrošina mijmaiņu starp Ethereum un EOS žetoniem. Atšķirībā no biržas, Bancor nepaļaujas uz ideju par “tirdzniecības pāriem”. Tā vietā jebkuru EOS vai Ethereum marķieri var tirgot ar citu. Pašlaik tas nozīmē, ka ir 140 žetonu ar vairāk nekā 8500 tirgojamiem pāriem. 

Bancor nākotnē plāno pievienot vairāk bloku, lai izpildītu savu redzējumu par jebkura marķiera tirdzniecību ar jebkuru citu marķieri. Šī spēja apmainīt žetonus ar savstarpēji bloķētu ķēdi pilnībā decentralizētā veidā patiesi iemieso DeFi koncepciju.

Reaģējot uz ASV regulatīvo spiedienu, Bancor arī nesen veica pasākumus, lai no lietotāja lietotāja saskarnes bloķētu ASV lietotājus. Tomēr, kā uzņēmums tajā laikā norādīja, pats protokols paliek decentralizēts un tāpēc necenzēts. 


Ārpus tirdzniecības

Protams, patiesi decentralizētā pasaulē blokķēdes varēja brīvi sazināties savā starpā, kas pārsniedz tīru žetonu mijmaiņas funkcionalitāti. Tas ir kur Wanchain ienāk. 

Wanchain pārrobežu sakaru protokols ļauj apmainīties ar datiem, kā arī ar aktīviem starp dažādām blokķēdēm. Tīkls var arī mitināt dApps, ļaujot lietojumprogrammām darboties citās blokķēdes platformās. Būtībā jebkurš Ethereum dApp vai Bitcoin skripts var darboties Wanchain, un drīz tiks ieviesta EOS integrācija. 

Wanchain funkcionalitātei ir plaša ietekme uz DeFi attīstību. Ja Ethereum izveidotās decentralizētās finanšu lietojumprogrammas varētu sazināties ar Bitcoin, EOS un citām blokķēdēm, tās var kļūt eksponenciāli jaudīgākas. 

Turklāt Wanchain piedāvā uzņēmumiem iespēju integrēt savas atļauju grāmatas. Viena no kritikām uzņēmumos, piemēram, Walmart, kas izstrādā savas izplatītās grāmatas, ir tā, ka tie ir “apmesti dārzi”, kas nespēj saprast blokķēdes savienojamības priekšrocības. Wanchain piedāvātā sadarbspēja var pārvarēt šos šķēršļus. 

Iekšā nesenā intervija ar Kriptopotato, Wanchain izpilddirektors Džeks Lu pat runāja par savu atbalstu Svariem. Viņš teica, ka Facebook plānus neuzskata par draudiem; patiesībā viņš pat ierosināja, ka Wanchain varētu izveidot tiltu, lai nodrošinātu tiešu tirdzniecību starp Svariem un citām kriptovalūtām. 

Neskatoties uz Wanchain-Libra partnerību, Facebook plāni pašlaik draud izspiest no sliedēm tādu, kādu mēs to zinām. Tāpēc kā lietotāji mums ir pienākums atbalstīt decentralizāciju, kur vien varam. Tas ir labākais un vienīgais veids, kā nodrošināt kriptonauda nākotni, kad regulatori iestājas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector