Kā kriptovalūtas kļūst par daļu no tradicionālā finanšu sektora

Tradicionālais finanšu sektors ietver daudzas struktūras, kuru uzdevums ir sniegt finanšu pakalpojumus mazumtirdzniecības un komerciālajiem klientiem. Pie šādām vienībām pieder bankas, nekustamā īpašuma firmas, apdrošināšanas un ieguldījumu sabiedrības. Pašreizējā situācijā tradicionālais finanšu sektors piedāvā ierobežotu piekļuvi ievērojamai iedzīvotāju daļai. Pēc Pasaules Bankai aptuveni 1,7 miljardi pieaugušo jeb 31% paliek bez bankas visā pasaulē, kas viņiem apgrūtina piekļuvi tādiem būtiskiem pakalpojumiem kā uzkrājumi, kredīti un ieguldījumu produkti, kas viņus padara nabadzībā. Bet šis stāstījums lēnām mainās, pateicoties kriptovalūtām un decentralizētām finanšu lietojumprogrammām.

DeFi, kas darbojas kā tilts

DeFi mērķis ir atklāti un bez atļaujas rekonstruēt tradicionālo finanšu nozari, lai tā būtu iekļaujoša ikvienam visā pasaulē. Bet pirms tā notiek, cilvēki, kas iesaistīti DeFi, ir sapratuši, ka viņiem vispirms ir jāveido tilts starp centralizēto un decentralizēto pasauli.

Kriptovalūtas radās, lai cilvēkiem piedāvātu vienādu piekļuvi finanšu pakalpojumiem, neizmantojot centralizētas iestādes un viņu birokrātiju. Līdz šim viņi ir atrisinājuši daudzas problēmas, kas attiecas uz finanšu iekļaušanu un cilvēku piedāvāšanu pār viņu finansēm, jo ​​nav ģeogrāfisku ierobežojumu, darījumi ir salīdzinoši lēti, un neieinteresētas trešās personas, piemēram, bankas, nevar ierobežot piekļuvi.

Bet viņiem ir sava daļa problēmu, tostarp liela nepastāvība, kas nozīmē, ka ir viegli pazaudēt ietaupījumus, regulējums joprojām cenšas panākt un apkarot krāpniekus. Daži no šiem projektiem ir viendimensionāli, koncentrējoties uz vienu jomu.

Tā kā visu tradicionālo finanšu aspektu decentralizēšana nav tik vienkārša un prasa laiku, tilta izveide, kas savieno DeFi un centralizētās finanses, šķiet loģisks solis šajā ceļojumā. Un mēs esam liecinieki vairākiem projektiem, kas strādā pie šī mērķa, izmantojot dažādus risinājumus. Līdz šim daži projekti strādā, lai palīdzētu lietotājiem izmantot gan kriptogrāfiju, gan fiat uz tām pašām kartēm, tādējādi palīdzot viņiem piekļūt aizdevumiem bez kredītreitinga vai KYC.

Piegādes ķēdes risinājumi

Citi projekti, piemēram, Paplašināt strādā pie līguma kredīta vai aktīvu hipotēkas kredīta nodrošināšanas uzņēmumiem, kuri parasti ir palikuši ārpus tradicionālās kredītu piešķiršanas sistēmas. Pamatojoties uz Ethereum, Amplify ir decentralizēts piegādes ķēdes projekts, kas ir diezgan daudzsološs un kura mērķis ir dot iespējas mazajiem uzņēmumiem. Tas kalpo kā tradicionālo finanšu tirgu, tā arī blokķēdes tirgu hibrīds, izmantojot B2B2C infrastruktūru, kas piedāvā ķēdes protokolu priekšrocības, piemēram, pārvaldību, likviditāti un izsekojamību, apvienojumā ar ārpus ķēdes ieinteresētajām pusēm, piemēram, juridiskām un grāmatvedības firmām un finanšu uzņēmumiem. garantējot vērtību drošību un ķēdes aktīvu likumību.

Kā centralizēto finanšu un DeFi tilts, Amplify ir vairākas priekšrocības, tostarp kredītu piešķiršana mazajiem uzņēmumiem vai piegādātājiem, izpildot ķēdes pārvaldības līgumus, pateicoties daudzu gadu pieredzei piegādes ķēdes finanšu un blokķēdes tehnoloģiju jomā.

Projektam ir AMPT marķieris, ko izmanto dažādām funkcijām, tostarp pārvaldībai, ļaujot tā īpašniekiem piedalīties lēmumu pieņemšanā. Marķieri izmanto arī protokola aizdevumu finansēšanai un likviditātes stimulēšanai; īpašnieki tiek apbalvoti par žetonu deponēšanu šim nolūkam. Realizētā peļņa no kreditēšanas procesa tiek pārdalīta starp žetonu turētājiem.

DeFi iedvesmo kriptovalūtu tirgus izaugsmi

DeFi ļauj decentralizēt daudzas nozares, kas veido tradicionālās finanses, un tas ir iedvesmojis jaunu inovāciju vilni kriptovalūtu sektorā. Šogad DeFi ir liecinieks vislielākais pieaugums un iedvesmoja atjaunotu interesi par kriptovalūtām un blokķēdi.

Sākot ar gadu, nepārsniedzot 700 miljonus USD kopējās bloķētās vērtības (TVL), DeFi nozare 12 mēnešu laikā ir piedzīvojusi 2100% pieaugumu, un TVL šobrīd ir aptuveni 16 miljardi USD. Arī DeFi žetonu skaits ir pieaudzis, un šodien ir vairāk nekā 1500 žetonu. 

DeFi uzplaukums ir bijis labs visam tirgum un pat pašreizējais tirgus vēršu skrējiens esmu daudz parādā DeFi buzz. Protams, lielākie ieguvēji ir bijuši protokoli, kas ļauj izstrādāt šīs lietojumprogrammas, piemēram, Ethereum, EOS un Bitcoin.


Ethereum rīko vairāk nekā 90% no visiem šodien pastāvošajiem DeFi projektiem. Pieprasījums pēc ETH, kas nepieciešams kā nodrošinājums šiem projektiem, ir parādījis, ka otrais lielākais kriptogrāfijas marķieris 2020. gadā ir atjaunojies likteņos. Kopš gada sākuma ETH ir pieaudzis par vairāk nekā 400%, un, lai atrastu pēdējo, jums jāatgriežas divus gadus atpakaļ Laikā, kad marķieris tirgojās ap USD 660.

Wrapped Bitcoin (WBTC), tokenizēta Bitcoin versija, kas darbojas Ethereum blokķēdē, DeFi diagrammās atrodas otrajā vietā tikai no ChainLink ar tirgus ierobežojumu virs 2,6 miljardiem USD.

Interese par DeFi un projektiem, kuru mērķis ir decentralizēt un mazināt plaisu starp centralizētajiem finanšu un tradicionālajiem tirgiem, drīz nemazinās, ja pašreizējais lietu stāvoklis ir gaidāmā priekštečis. Ja kas, gaidīsim vairāk jauninājumu, kas ikvienam ļaus viegli piekļūt būtiskiem finanšu pakalpojumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map