Izmantojot Blockchain tehnoloģiju, lai optimizētu tiešsaistes privātumu

2020. gadā, 1,7 MB datu tika radīts katru sekundi katram planētas cilvēkam. Šis skaitlis ietver 306,4 miljardus e-pastu, 5 miljonus Tweets un 95 miljonus fotoattēlu un videoklipu, kas katru dienu tiek kopīgoti Instagram. Lai gan savienojums ar citiem nekad nav bijis tik vienkāršs, mūsu tiešsaistes nospiedums ir kļuvis kaitīgs personas privātumam. Centralizētie serveri, kurus tur spēcīgi subjekti, glabā milzīgu daudzumu personiskās informācijas, kas pastiprina neizbēgamu drošības pārkāpumu negatīvo ietekmi. Tomēr pat tad, ja nav uzlaušanas, uzņēmumi izmanto datus, lai gūtu ienesīgu ieskatu, bieži vien bez lietotāja piekrišanas.

Tā rezultātā vairāk cilvēku tiešsaistē izmanto privātumu saglabājošas tehnoloģijas, piemēram, virtuālos privātos tīklus (VPN). Šie tīkli bloķē datu vākšanu, izveidojot drošu, šifrētu interneta savienojumu. Kā lēts veids, kā nostiprināt privātumu, VPN ir kļuvuši arvien populārāki. Prognozes norāda ka VPN tirgus paplašināsies ar salikto gada pieauguma tempu (CAGR) 17,2% laikā no 2021. līdz 2027. gadam – pieaugot no 29,2 miljardiem līdz 88 miljardiem ASV dolāru, ja cerības ir precīzas. Papildus prognozēm ir pierādījumi, ka globālā interese par VPN paātrinās. Google meklēšanas metrika norāda, ka termins “VPN” pēdējās desmitgades laikā ir palielinājis interesi.

Lai arī VPN nodrošina plašu aizsardzību, decentralizētā tehnoloģija optimizē privātumu saglabājošu infrastruktūru. Tādējādi SpiderVPN ir veidots izplatītu SpiderConnect maršrutētāju tīklā, lai atbalstītu jauna veida decentralizētu autonomu organizāciju (DAO), kas pazīstama kā SpiderDAO.

VPN decentralizācija

Decentralizēts VPN (dVPN) novērš lietotāju darbību reģistrēšanu un ir izturīgāks pret cenzūru nekā mantotie risinājumi. Jo vairāk lietotāju pievienojas tīklam, izmantojot SpiderConnect maršrutētāju, jo izplatītāks un elastīgāks tas kļūst. Šī tīkla infrastruktūra ir SpiderDAO pamats, bet kas īsti ir a DAO?

Lai gan daudzi uzskata Bitcoin par pirmo DAO, šodien lielākā daļa pašnodarbināto viedo līgumu tiek veidoti uz Ethereum blokķēdes. Sākotnēji DAO ievēro viedajos līgumos iekodētos noteikumus, kas nosaka to darbību. Ar cieto kodu var noteikt atlīdzības izsniegšanu, to, kā ieņēmumi tiek sadalīti dalībniekiem, vai pat izkārtojumu, kā noteikumi mainīsies nākotnē. Kaut arī pašregulētas vienības ieviešana optimizē autonomiju, ir jāpārvar vairākas raksturīgas problēmas.

DAO ietvaru slazdi

Kaut arī decentralizētie tīkli novērš starpniekus un automatizē procesus, ķēdes DAO ir pakļauti draudiem, kas grauj viņu pārvaldību.

  • Plutokrātijas: Lielie investori (vaļi) var iegūt negodīgu balsošanas priekšrocību, uzkrājot pārvaldības žetonus, kuri pērk balsstiesības. Atkarībā no DAO kodēšanas un vietējā marķiera, ko tā izmanto, šis scenārijs rada nevienlīdzīgu enerģijas sadalījumu.
  • Izmantojamā pārvaldība: DAO izmanto pārvaldības žetonus, lai noteiktu katra dalībnieka balsstiesības. Tomēr šos žetonus ir viegli iegādāties sekundārajās biržās. Šī dinamika ļauj lielajiem investoriem uzkrāt balsstiesības, kas grauj pārvaldību.
  • Augošās tumšās DAO: Šīs potenciāli nenosakāmās vienības izmanto viedos līgumus, lai iegādātos lietotāju balsis ar nolūku nomākt pārvaldības sistēmas, izplatīt nepatiesus signālus vai manipulēt ar tirgu. Īsumā, tumši DAO dominē vēlētāju līdzdalībā, kas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, ja DAO balsis cieš no zemas, likumīgas dalībnieku aktivitātes.

Kaut arī šie trūkumi rada ievērojamu šķērsli plaša ieviešanai, Spider ir izveidojis unikālu risinājumu, kas efektīvi mazina ekspluatējamas pārvaldības draudus.

SpiderDAO: tiešsaistes privātuma optimizēšana

The SpiderDAO vispirms integrēsies ar decentralizēto SpiderVPN platformu. Šī apvienošanās nodrošinās Maršrutētāja SpiderConnect īpašniekiem piekļuvi decentralizētam VPN pakalpojumam, kas nodrošina tiešsaistes anonimitāti un augstākās kvalitātes iespēju komplektu. Tomēr, lai pārvarētu pašreizējo DAO sistēmu nepilnības, SpiderDAO izmantos daudzslāņu pārvaldības modeli, kas izmanto gan aparatūras, gan programmatūras rīkus.

Kā tāds SpiderDAO darbosies kā godīgs un izturīgs aparatūras DAO, kas izmanto Polkadot protokols lai atvieglotu pārvaldību. Šī dinamiska atbalsta konsoles mehānisma Proof of Stake, ķēdes pārvaldības (SPDR žetoni) un aparatūras nostiprināšanas (SpiderConnect Router) integrēšanu..

  • Marķiera “Likviditāte kā lietderība” modelis: Izmantojot šo programmu, žetonu turētāji var iesaistīties likviditātes iegūšanā, vienlaikus gūstot labumu no piekļuves SpiderVPN un turpmākas dalības SpiderDAO. Optimizējot simbolisko lietderību, ir vairāk stimulu veidot vērtības ģenerēšanas ekosistēmu, kas atbalstītu kopienas izaugsmi un iesaisti nākotnē.
  • DAO balsošana ar aparatūru: SpiderDAO izmantotais decentralizētais balsošanas process, kas nodrošina aparatūru, ir pirmais šāda veida balsošanas process. Tīkla drošību nodrošina drošības pasākumi, kas uzreiz atklāj aparatūras ierīču uzkrāšanu. Pārvietojot balsošanas spēku no tikai simboliskas sistēmas, ir grūtāk nesamērīgi ietekmēt vēlēšanas, neradot ievērojamas izmaksas – viens maršrutētājs vienmēr būs viena balss.
  • Divējādas pārvaldības DAO balsošana: SpiderDAO novirzās no tradicionālajām DAO, nobīdot balsstiesības no žetonu turētājiem uz aparatūras īpašniekiem – viens apstiprināts maršrutētājs ir vienāds ar vienu balsi. Lai piedalītos SpiderDAO balsojumos, dalībniekiem jāpierāda, ka viņiem tīklā ir SpiderConnect maršrutētājs un iesaistīti SPDR marķieri.

Kopumā SpiderDAO un plašāka Spider tīkla unikālās funkcijas atspoguļo paradigmas maiņu DAO veidošanā un izvietošanā.

DAO izvietošanas nākotne


Kopā SpiderConnect aparatūras maršrutētājs, decentralizētais SpiderVPN tīkls un SpiderDAO mijiedarbojas, lai sniegtu pilnīgi jaunu tiešsaistes pieredzi, kas apvieno centralizētās un decentralizētās tehnoloģijas. SpiderVPN ir arī ātrāks un drošāks nekā centralizētie kolēģi, piemēram, ExpressVPN un Nord, vēl vairāk nostiprinot platformas vērtības piedāvājumu.

Īpaši Zirneklis “Likviditāte kā lietderība”Programma balstās uz vietējo žetonu lietderību. Šis mēģinājums ir kritisks, ņemot vērā, ka daudzi kritiski vērtē pārvaldības žetonus, kas īpašniekiem sniedz maz lietderības, izņemot balsošanas tiesības, un tas var maz ietekmēt projekta trajektoriju. Spēja iesaistīties likviditātes ieguvē, izmantojot vietējo SPDR marķieri, stimulē citus kļūt par tīkla daļu un veicina kopienas iesaistīšanos. Īsāk sakot, dalībnieki saņem algu par Spider tīkla izmantošanu un var izlemt, kā šī nauda tiek izlietota – ieguvēji ir visi.

Atkāpjoties no pagātnes vienprātības mehānismiem, SpiderDAO apiet mantoto DAO sistēmu šķēršļus un veicina jaunas iespējas neskaitāmos lietošanas gadījumos. Šoreiz jūsu privātums tiešsaistē ir inovāciju virzītājspēks, taču iespējas ir bezgalīgas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector