Ekspertu atzinums par decentralizētajām finansēm [DeFi] – tendence, kas 2020. gadā dominēja kriptogrāfijas telpā

Decentralizētā finansēšana (DeFi) ir bijusi viena no aktuālākajām tēmām 2020. gadā, līdzās pašreizējam Bitcoin cenu rallijam, Ethereum 2.0 palaišanai, koronavīrusa izraisītajam pasaules ekonomikas sabrukumam un citiem..

Tomēr DeFi ir cita veida tendence vai kriptogrāfijas attīstības fāze nekā iepriekšējās tendences. Agrāk kriptogrāfijas nozarē bija redzami ICO un IEO, taču visi no tiem bija veltīti naudas vākšanai apmaiņā pret solījumiem, kas dažkārt varēja ilgt vairākus gadus, neizpildot tos.

DeFi koncentrējas uz finansiālo iekļaušanu un ļauj kriptogrāfijas lietotājiem piekļūt digitālās bankas pakalpojumiem un nopelnīt, izmantojot decentralizētu banku darbību tikai ar savu viedtālruni vai datoru..

Šis ir interesants periods kriptogrāfijas vēsturē, jo Bitcoin vada vēl vienu mītiņu un liek jaunam kriptogrāfijas adoptētāju vilnim meklēt, kā iegādāties Bitcoin; institucionālie investori tieši vai netieši ienāk kriptogrāfijas sektorā ātrāk nekā jebkad agrāk; PayPal ir kļuvis par kriptogrāfiju; adopcija strauji pieaug; COVID-19 izraisīja pasaules ekonomikas sabrukumu, kas ļāva kriptogrāfijas nozarei parādīt savu patieso potenciālu – ko tā arī izdarīja; un vēl.

Tam visam pa vidu DeFi eksplodēja un kļuva par dominējošāko tendenci. Pat tagad, kad Bitcoin sasniedza jaunu ATH un gads tuvojas beigām, Decentralized Finance turpina pieaugt un tikpat spēcīgi piesaistīt uzmanību, pat liekot ekspertiem dalīties ar savu viedokli par gaidāmo.

Ko saka eksperti?

Kā vienmēr, nākotnes prognozes katram cilvēkam var būt diezgan atšķirīgas, un tas ir taisnība pat ekspertu vidū. Tomēr ir interesanti redzēt, ko domā tie, kuriem ir zināšanas un pieredze, jo viņiem parasti ir daudz dziļāka izpratne par tendencēm nekā gadījuma kriptogrāfijas entuziastiem.

Bohdans Prylepa

Bohdan Prylepa, CTO un grupas līdzdibinātājs Prof-it Blockchain Ltd. kad nesen jautāja intervija vai DeFi var palīdzēt stabilizēt pasaules ekonomiku, Bohdan Prylepa, CTO un SIA Prof-it Blockchain līdzdibinātājs, kad nesenā intervijā viņam jautāja par DeFi vietu pasaules ekonomikā, sacīja:

“DeFi joprojām ir eksperimentāls. Tā kā traks GPL un heists sūta investoriem drebuļus, var paiet gadi, līdz tas notiks. Pat ja tā, DeFi ir interesants, taču mums nevajadzētu tikt priekšā. Tie joprojām ir savvaļas rietumi, un vēl jāpaveic vairāk – strukturālā, likumdošanas un infrastruktūras – darbība, pirms DeFi ir izšķiroša loma pasaules ekonomikas stabilizācijā. ”

Viņš joprojām uzskata, ka DeFi būs milzīga ietekme kriptogrāfijas nozarē. Pārāk agri to darīt. Bet, to sakot, viņš piebilda: “Tomēr es neesmu noraidošs. Decentralizēto biržu, piemēram, Uniswap, pieaugums varētu atņemt daļu no centralizētās biržas tirgus daļas. ”

Būtībā, lai gan Prylepa negaida, ka katrs DeFi projekts drīz kļūs par nozīmīgāko hitu, ir daži, kas ir priekšā pārējiem – varbūt patiesā pieprasījuma dēļ vai varbūt tāpēc, ka tie bija īstajā vietā labajā pusē laiks.

Nikolass Pelekanoss

Kaut ko līdzīgu teica NEM tirdzniecības vadītājs Nikolass Pelekanoss, paziņojot, ka DeFi pievērš lielu uzmanību un ka tas darbojas kā liels tradicionālo banku darbības traucētājs. Viņš pat pieminēja Messari Ziņot kas atzīmēja, ka Bitcoin 500 miljonu dolāru vērtībā 2020. gadā tika pārnests uz Ethereum, īpaši, lai piedalītos DeFi.


Pelecanos turpināja, sakot, ka DeFi uzplaukums seko inovāciju ieviešanas līknei – labi dokumentētai parādībai, kas seko konkrētam modelim, kad runa ir par jauniem, daudzsološiem izgudrojumiem.

“Inovācijas, šajā gadījumā DeFi, izaugsmi lielā mērā vada tehnoloģiskie sasniegumi, kam seko kapitāla un regulējuma pieaugums. Tāpēc kopējais kosmosa pieaugums jeb “attīstība” ir lietotāja, tehnoloģiskās un regulatīvās izaugsmes un kapitāla funkcija, ”viņš teica.

DeFi nodrošina daudz pakalpojumu, taču, ņemot vērā visu iepriekš minēto, DeFi – atšķirībā no paša kriptogrāfijas sektora – joprojām ir tikai sākuma stadijā. Daudz kas no tiem joprojām ir eksperimentāls, un viss var notikt. Pelecanos norādīja uz YAM finanšu sabrukumu, kas samazinājās par 90% tikai tāpēc, ka tā kodā bija kļūda.

Brendans Blumers

Tas lielākoties ir dominējošais viedoklis kriptogrāfijas nozarē, kuram piekrīt daudzas citas ietekmīgas personas. Viens piemērs ir Block.one izpilddirektors Brendans Blumers, kurš teica

“Vietnē Block.one mēs uzskatām, ka ir jāattīstās no DeFi, lai panāktu ilgtspējīgu saikni ar mantoto ekonomiku un atvērtākas finanšu sistēmas izveidi. Mēs to saucam par Open Programmable Finance jeb ProFi. Mēs domājam par ProFi kā tiltu no EOS blokķēdes pārredzamības un integritātes uz regulēto finanšu pasauli. ”

Tam piekrīt pat ASV Valsts kases valūtas kontrolieris Braiens Brūks. Viņš runāja par decentralizāciju un DeFi pakalpojumiem, norādot, ka “Es uzskatu, ka mēs joprojām esam ilgākas spēles pirmajā ceturtdaļā, un daudzi no lielākajiem ieguvumiem un sasniegumiem vēl ir priekšā.”

Noslēgumā mēs varam teikt, ka DeFi ir vajadzīgs laiks, lai pilnībā attīstītu savu potenciālu. Pacietība ir atslēga visiem, kas vēlas redzēt digitālo finanšu gaišo nākotni

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector