Demistificējošu žetonu apdegumi: kas tie ir un kā viņi darbojas

Žetonu apdegumi ir arvien populārāka diskusiju tēma pieredzējušu kriptovalūtu investoru un tirgotāju vidū. Neskatoties uz to, daži cilvēki patiesībā zina, kāda ir prakse, kas neatgriezeniski iznīcina citādi vērtīgas monētas un žetonus tīkla labā..

Šeit mēs demistificējam vienu no kontrolētās piegādes pamatelementiem, palīdzot jums saprast tā nozīmi kriptovalūtas lietderībā, vērtībā un vēlamībā.

Kas ir žetonu apdegumi?

Īsāk sakot, žetonu apdegumi būtībā ir kriptovalūtas aktīvu kopējā piedāvājuma samazināšanas process, uz laiku vai neatgriezeniski noņemot no apgrozības monētas vai žetonus. Procesu parasti izmanto mazākas vai mazāk labi izveidotas kriptovalūtas, lai stimulētu aktīvu turētājus un veicinātu vērtības pieaugumu.

Šis mehānisms ir raksturīgs tikai kriptovalūtām, jo ​​tikai izplatītās grāmatas nodrošina tehnoloģiju, kas nepieciešama, lai pastāvīgi noņemtu vērtības vienības no pastāvēšanas bez šaubu ēnas. To bieži panāk, izsaucot ierakstīšanas funkciju, kas ir kodēta pamatā esošajā protokolā vai blokķēdē, kas ir iesaistīta kriptogrāfijas valūtas emisija.

Kad ir izpildīti konkrēti nosacījumi, ierakstīšanas funkciju var izmantot, lai ierakstītu noteiktu skaitu žetonu. Kods, kas izpilda ierakstīšanas funkciju, pēc tam atjauninātu kopējo aktīvu daudzumu, nodrošinot, ka ierakstīšana ir publiski reģistrēta.

Blokķēdēm, kurām nav ierakstīšanas funkcijas, apgrozībā esošo daudzumu var samazināt, nosūtot žetonus vai monētas uz “ierakstīšanas adresi”, kas būtībā ir adrese, kurai nav īpašnieka un kura nezina privāto atslēgu, piemēram, 0x0 adrese vietnē Ethereum. Šīs monētas pašas par sevi netiek iznīcinātas, taču tām vairs nav iespējams piekļūt, tās būtībā kalpo tam pašam mērķim kā monētu apdegums.

Lai gan ierakstīšanas funkcijai parasti var piekļūt ikviens, kam ir žetoni vai monētas, lai ierakstītu, šo funkciju visbiežāk izmanto uzņēmums vai personas, kas pārvalda projektu.

Izcili piemēri

Neskatoties uz to, ka tā ir salīdzinoši jauna prakse, marķieru ierakstīšanas prakse jau ir ieviesta dažos no visizcilākajiem blokķēdes projektiem.

Iespējams, ka viens no pazīstamākajiem gadījumiem ir Binance ceturkšņa marķējums, kurā pasaules lielākā kriptovalūtas spot birža katru ceturksni atpērk un sadedzina desmitiem miljonu dolāru vērtībā Binance Coins (BNB) no atklātā tirgus, izmantojot daļu no savas tirdzniecības. maksas peļņa. Līdz šim vairāk nekā 10% no kopējā BNB piedāvājuma ir sadedzināti, bet marķiera vērtība kopš tā darbības sākuma ir eksplodējusi.

No otras puses, NewsCrypto– viena no populārākajām jaunajām platformām jaunajiem kriptovalūtu tirgotājiem – ir ieviesusi savu unikālo žetonu ierakstīšanas mehāniķa paņēmienu. Platforma piedāvā vairākus augstākās klases plānus, kas paver papildu rīkus, kas paredzēti, lai palīdzētu lietotājiem maksimāli palielināt savu peļņu, taču tos var iegādāties tikai NewsCrypto monētās (NWC).

Pēc tam platforma sadedzina 20% no tiem, neatgriezeniski tos noņemot no piedāvājuma, savukārt pieprasījums pēc žetoniem turpina pieaugt atbilstoši platformai. Līdz šim šī sistēma kopš gada sākuma ir palīdzējusi NWC pakāpties par vairāk nekā 27% – tas nav mazs varoņdarbs, ņemot vērā faktu, ka daudzas kriptovalūtas šogad ir cīnījušās.

Kāpēc dedzināt žetonus?

Lielākoties tiek izmantoti marķieru apdegumi, lai nodrošinātu, ka kriptovalūtas kopējais daudzums paliek deflēts – tas būtībā nozīmē, ka kopējais apgrozībā esošo monētu vai žetonu daudzums laika gaitā samazinās. Šī sistēma darbojas, lai palielinātu aktīvu trūkumu, kam, apvienojot to ar pastāvīgu vai pieaugošu pieprasījumu, arī piedāvājuma un pieprasījuma rakstura dēļ būtu jāpalielina vērtība..

No otras puses, daži uzņēmumi, piemēram, tie, kas izmanto stablecoins Tether (USDT) un USD Coin (USDC), tā vietā dedzina kriptonauda, ​​lai nodrošinātu, ka apgrozībā esošais krājums joprojām ir vienāds ar to fiat rezervēm. Ikreiz, kad šīs rezerves tiek papildinātas vai samazinātas, jaunas monētas ir attiecīgi jāizkala vai jāsadedzina.

Marķieru apdegumus daži projekti izmanto arī kā kļūdu labošanas procesa veidu. Vēl 2017. gadā populārā blokķēde Stellar, ko izmanto pārrobežu vērtības pārskaitīšanai, cieta no inflācijas izmantošanas, kuras rezultātā tika iegūti 2,25 miljardi jaunu lūmena monētu (XLM), tādējādi tajā laikā palielinot kopējo XLM daudzumu vairāk nekā par 5%.

Lai to labotu, Zvaigžņu fonds sadedzināja ekvivalents žetonu skaits, tādējādi cirkulējošais krājums atkal nonāk tur, kur tam vajadzētu būt. Pēc tam Stellar atkal sadedzināja vēl 55 miljonus XLM, lai samazinātu kopējo piegādi uz pusi, lai samazinātu XLM pieejamību.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me