Analizējot risinājumus izstrādātājiem, lai izveidotu decentralizētas lietojumprogrammas (Dapps)

Daži uzskata, ka decentralizācijas tehniskās grūtības atsver tās priekšrocības. Izstrādātāji pastāvīgi meklē veidus, kā uzlabot lietotāja pieredzi, nemazinot decentralizēto lietotņu piedāvāto izplatīšanas un autonomo robežu. Kaut arī augstākā līmeņa lietotāja pieredze ir zelta standarts platformām, kas vēlas piesaistīt galveno auditoriju, tehniskie dappu ierobežojumi izstrādātājiem ir tik sarežģīti atklāt šāda līmeņa funkcionalitāti.

Šis stāstījums ir tikai viens no daudzajiem izaicinājumiem, ar kuriem izstrādātāji saskaras, strādājot ar blokķēdes tehnoloģiju. Šajā rakstā mēs atklāsim šos ierobežojumus un iespējamos risinājumus.

Kādas ir Dapps izveides negatīvās puses?

Ar tikai 4000 dapps, kas izveidoti pēdējo 5 gadu laikā, var droši teikt, ka decentralizēto infrastruktūru attīstības posms nav tik efektīvs. Fakts, ka vairāk nekā 1000 dapps ir pamesti vienā un tajā pašā laika posmā, parāda skaidrāku priekšstatu par to, cik izaicinoši ir uzturēt uz blokķēdes balstītas lietojumprogrammas. Pārāk daudz kustīgu daļu un nepietiekami infrastruktūras un celtniecības rīku, kas ir pietiekami efektīvi, lai pārvaldītu un atrisinātu unikālos šķēršļus.

Šo decentralizēto lietojumprogrammu izplatīšanas raksturs paredz īpašus vienprātības mehānismus pat visniecīgākajiem atjauninājumiem. Tas var kļūt par izaicinājumu, kad dapp drošība ir līnijā, jo katram mezglam ir jāvienojas par labāko darbības virzienu un attiecīgi jāatjaunina sava programmatūra. Arī mantoto blokķēdes tīklu izslēgtais raksturs bieži ierobežo dappu darbību apjomu.

Ātrums ir vēl viens atkārtots jautājums, kas, šķiet, samazina blokķēdes infrastruktūru efektivitāti. Šim nolūkam risinājumi ir sākuši jaunināt rīkus un platformas, kas paredzētas, lai optimizētu procesu, kas saistīts ar dappu izveidi vai uzturēšanu pievilcīgākiem gala produktiem. Viena no šādām platformām, kas šajā ziņā iet uz priekšu, ir Bifrost.

Bifrost: Blockchain starpprogrammatūras platforma

Sapratis decentralizēto lietotņu sāpju punktus, Bifrost ir iecerējis kļūt par vārtiem novatoriskiem risinājumiem, kas pielāgoti blokķēdes izstrādātājiem. Varbūt vispievilcīgākais Bifrost piedāvājumu aspekts ir tas, ka tā izstrādes komplekts atbalsta vairākus protokolus. Būtībā izstrādātāji var pārveidot savas lietojumprogrammas plašā bloku ķēdē un izveidot uzlabotus viedos līgumus, kas ir saderīgi ar katru. Tāpēc Bifrost nodrošina savietojamas blokķēdes infrastruktūras un atrisina vienu no galvenajiem ierobežoto seku klāsta mantotajiem tīkliem. Ņemot to vērā, nav pārsteigums, ka Bifrost ir kļuvis par vienu no risinājumi, kas gatavi uzlauzt Bitcoin DeFi dilemmu.

Viss, kas izstrādātājiem jādara, ir atlasīt mērķa blokķēdes katrai viņu kodu sadaļai, un Bifrost daudzķēžu tehnoloģija tos automātiski tulko, apkopo un izvieto attiecīgajās blokķēdēs. Ar to izstrādātājiem kļūst vieglāk pārslēgties starp vairākām ķēdēm.

Bez savietojamības Bifrost uzlabo arī ātrumu. Platforma apgalvo, ka viens no ar Bifrost tehnoloģiju izveidotajiem dapp testēšanas laikā reģistrēja 3000 TPS ātrumu ar 75% mazāku gāzi. Konkrēti, risinājums nodrošina IDE, uzraudzības funkcijas un klientu pakalpojumus papildu testēšanas un pārvaldības funkcijām decentralizētām lietotnēm.

Jau tagad Bifrost komanda ir sākusi demonstrēt savu produktu efektivitāti DeFi ainavā. Bifrost nodrošina BiFi – DeFi kreditēšanas un aizņēmumu lietojumprogrammu, kas ir gatava nodrošināt uzlabotas funkcijas un labākās procentu likmes tirgū. BiFi vēlas demonstrēt Bifrost novatorisko spēku un atrisināt Ethereum ekosistēmai saistītos jautājumus, piemēram, ātrumu, mērogojamību, izmaksas, sadarbspēju un lietotāja pieredzi..

Pēc BiFi izlaišanas platforma plāno ieviest Bifrost Suite. Šis produkts koncentrējas uz labvēlīgas vides izveidi DeFi lietojumu attīstībai. Vēl svarīgāk ir tas, ka nesen Bifrost partneris ar Chainlink kā daļu no notiekošās globālās partnerības kampaņas, lai nostiprinātu savu vietu DeFi ekosistēmas centrā.

Citi ievērojami pieminējumi

Cosmos ir vēl viens projekts, kas koncentrējas uz uzlabotu izstrādes rīku un pakalpojumu iespējošanu blokķēdes izstrādātājiem. Pakalpojums piedāvā mērogojamus savietojamus moduļu dizainus, kas ļauj lietotājiem pārsūtīt aktīvus starp vairākām Cosmos ekosistēmas blokķēdēm. Tomēr ir vērts pieminēt, ka atšķirībā no Bifrost, Cosmos nedarbojas kā gudrs līgumu pastiprinātājs, kā arī neļauj izstrādātājiem apvienot izveidoto blokķēžu funkcijas.

Ir arī Polkadot, kam ir unikāla arhitektūra sadarbspējīgu blokķēžu veidošanai. Izstrādātāji var izmantot Substrate ietvaru, lai savienotu savas ķēdes ar Polkadot tīklu. Kaut arī Polkadot piedāvā pielāgojamu blokķēžu izveidošanas līdzekli, lietojumprogrammu ķēžu ierobežotība Polkadot tīklam ir kritisks trūkums. Atkal izstrādātāji dod priekšroku, lai visas uzlabotās funkcijas tiktu novadītas blokķēdēs ar lieliem lietotāju tīkliem.

Pēdējās domas

Lai gan tādi kā Bifrost un Cosmos gūst panākumus bloku ķēdes attīstības jomā, joprojām ir daudz jādara. Blokķēdes kā lietojumprogrammu aizmugures ilgtermiņa dzīvotspēja lielā mērā ir atkarīga no šo risinājumu panākumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me