5 faktori, kas izraisīs Bitcoin cenu ralliju 2020. gadā

Kopš 2018. gada janvārī lāču tirgus ieņēma vietu, Bitcoin entuziasti ir cerējuši uz dažiem faktoriem. Divus gadus pēc tam, kad cenas kritās no visu laiku astronomiskajiem sasniegumiem, šķiet, ka beidzot viss ir vietā, lai šie faktori varētu virzīties Bitcoin cenas augstākas. Šeit ir 5 faktori, kas 2020. gadā izraisīs Bitcoin cenu pieaugumu, un kāpēc jums vajadzētu tos rūpīgi aplūkot.

  1. Bitcoin uz pusi

Viens no visvairāk pārprastajiem faktoriem, kas var paaugstināt Bitcoin cenas, ir uz pusi. Bitcoin naudas piedāvājumu kontrolē algoritms. Pašai sistēmai maksimālās naudas piegādes vietā ir tikai 21 miljons monētu. Lai stimulētu kalnračus turpināt darīt savu izšķirošo darbu, katram blokam ir atlīdzība par jauniem Bitcoins, kas naudas piedāvājumam pievieno jaunu naudu. Lai saglabātu zināmu stabilitāti un apmierinātu 21 miljona monētu prasību, ir nepieciešama sistēma, kas šīm atlīdzībām paredzamā veidā samazinās. Šī sistēma ir uz pusi.

Uz pusi, kas palēnina jaunas naudas piedāvājumu, cenas pieaug tikai tad, ja pieprasījums pēc Bitcoin turpina pieaugt. Tā kā tas ir piedāvājuma puses faktors – vienīgais šāds faktors šajā sarakstā -, ir svarīgi saprast, vai pieprasījuma puses faktori reaģēs uz piedāvājuma ierobežojumiem. Ja viņi to nedara, uz pusi samazinot cenu, tas pats par sevi nespēs paaugstināt cenas. Ikviens, kurš domā, ka uz pusi samazinot cenas, pats par sevi paaugstinās cenas, nepareizi nolasa vēsturiskos datus. Cena ir pieaugusi pēc katras pusītes, kas notiek aptuveni reizi 4 gados, jo bija pietiekami daudz pieprasījuma, lai to atbalstītu.

Eksogēns spiediens veicina pieprasījumu

Kad cilvēki runā par Bitcoin pieprasījuma, nevis piedāvājuma pusi, viņi runā par ārējiem faktoriem, kas ietekmē Bitcoin. Ja uz pusi samazinās Bitcoin algoritms un tāpēc tas ir iekšējs faktors, kas ietekmē piedāvājumu, tad pieprasījumu virza gan iekšējie, gan ārējie faktori. Tā kā Bitcoin tikumi ir plaši pazīstami un bieži tiek ignorēti, lielāko daļu pieprasījuma rada eksogēni faktori.

  1. Ģeopolitiskie riski

Pirmais šāds eksogēns faktors, par kuru cilvēki domā, kas var paaugstināt Bitcoin cenas, ir ģeopolitiskais risks. Tas ir, kara vai tirdzniecības konfliktu risks, kas var pamudināt investorus vai kā citādi ietekmēt pasaules ekonomiku. Kad ģeopolitiskie riski ir lielāki, investori daļu savu ieguldījumu pārceļ uz drošām patvērumiem. Līdz pat 2009. gadam šie drošie patvērumi galvenokārt bija dārgmetāli – kaut arī ASV dolāru daudzi arī uzskata par drošu patvērumu neskaidros laikos, pārsteidzoši. 

Kopš 2009. gada Bitcoin parādīja, ka tas varētu aizstāt zeltu un piedāvāt daudzas citas priekšrocības, piemēram:

  • Vienkārša uzglabāšana
  • To plaši pieņem kā valūtu
  • Pārsūtīšanas ērtums
  • Cenzūras pretestība

Tāpēc speciālisti, ieskaitot Bitcoin perma-lāci Pēteris Šifs, neseno Bitcoin cenu pieaugumu saista ar spriedzi starp ASV un Irānu. Lai gan šī spriedze, iespējams, bija daļa no iemesla, kāpēc Bitcoin cenas sāka kāpt pēc Soleimani nogalināšanas, tās nevar atspoguļot noturīgu pieaugumu pēc spriedzes mazināšanās starp šīm valstīm.

  1. Parāds ir Bitcoin draugs

Ģeopolitiskais risks neaprobežojas tikai ar ASV un Irānas kara iespējamību. Visā pasaulē ir daudz citu uzliesmošanas punktu, kas var izraisīt karu. Jebkurš karš varētu būt faktors, kas izraisa Bitcoin ralliju. Bet karš, iespējams, nav galvenais eksogēns faktors, kas paaugstina cenas; parāds pasaulē varētu būt daudz nozīmīgāks.

Parāda pieauguma dēļ pasaule tagad ir parādā aptuveni USD 253 triljonus USD. Tā ir pamatīga summa, īpaši, ja ekonomiskā izaugsme apstājas. Tā kā procentu likmes jau ir tuvu vēsturiskajam zemākajam līmenim, palielināt parādu, ņemot vērā ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos, šķiet pārāk viegli, tāpēc globālajam parādam jāturpina pieaugt, līdz viss sabrūk. Kādā brīdī aizdevēji vēlas atgūt savu naudu, bet, ja nepietiek, lai apietu apkārt, notiks vai nu liela mēroga saistību neizpilde, vai bīstama glābšana. Pēdējo reizi liela mēroga glābšana notika Bitcoin izveides gadā. Cilvēkiem nebija citas drošas patvēruma, izņemot zeltu. Tagad viņi to dara, tāpēc, ja jūs drīz veicat derības par noklusējumu, jūs derat uz vienu no faktoriem, kas visvairāk varētu paaugstināt Bitcoin cenas. Tirgo Bitcoin ar uzticamm platformm, piemram, eToro lai saņemtu kāju decentralizētajās durvīs pirms paredzamā cenu pieauguma.

  1. Inflācija liecina par Bitcoin cenām

Dažos gadījumos zemas procentu likmes un parāds kopā ar produktivitātes samazināšanos izraisīs augstāku inflācijas līmeni pirms saistību neizpildes iestāšanās. Inflācija ir arī sarežģīta tēma, jo valdības mēdz izvēlēties to, ko tās iekļauj savos aprēķinos. Tā rezultātā reālā inflācija varētu būt augstāka nekā valdība ziņo. Šīs inflācijas problēmas galējais gadījums ir redzams Venecuēla, bagāta ar naftu valsts, kuru pārvalda līdz pilnīgai ekonomikas sabrukumam.

Venecuēlā cilvēki sver savu naudu; viņi to vairs neskaita. Tieši tur ir slikta inflācija, un viss sākās ar valdības izdevumiem nepareizas politikas un palielinātu naftas ieņēmumu dēļ. Produktivitāte nepārtraukti samazinājās, un, kad naftas cenas kritās, ekonomika nekavējoties iegrima. Tiem, kuriem bija Bitcoin, izdevās sevi ierobežot no avārijas, kuras rezultāts bija bads un masveida miljonu cilvēku aizplūšana. Citas valstis, kas saskaras ar satraucošu inflācijas spiedienu un produktivitātes samazināšanos, piemēram, Argentīna, varētu pietiekami augstu virzīt pieprasījumu pēc Bitcoin, lai izraisītu noturīgu cenu augšupejošu spiedienu. Inflācija var arī pazemināt nacionālo valūtu tik tālu, ka Bitcoin cenas pēc noklusējuma pārvietojas augstāk, pat ja nav būtiska pieprasījuma pieauguma pēc digitālā aktīva.

  1. Maza kapitāla tirgus psiholoģiskie aspekti

Bet papildus inflācijai un visiem citiem eksogēniem faktoriem, kas var ietekmēt pieprasījumu pēc Bitcoin, cenas tirgū var mainīties tīra psiholoģiska spiediena rezultātā. Tas, iespējams, ir visnenovērtētākais faktors Bitcoin tirgos, jo īpaši tāpēc, ka mazo vāciņu tirgū, piemēram, Bitcoin, kura vērtība ir aptuveni 1/800 no zelta tirgus vērtības, var viegli pārvietot. Šeit spēlē tā sauktie “vaļi”. Ir vajadzīgs tikai viens vai daži indivīdi, kas pārvieto miljardu vai divus, lai izraisītu sarežģītu pirkšanas pasūtījumu tīmekli biržās, paaugstinot spot cenas un radot cerības uz vēl augstākām cenām nākotnē.

Bitcoin Haling kontekstā


Šis psiholoģiskais faktors kopā ar ģeopolitisko risku, parādu un inflācijas spiedienu gadā, kurā Bitcoin atlīdzība samazināsies uz pusi, noteikti palielina Bitcoin cenu pieaugumu. Vienkārši padomājiet par to: cenas pieaug jau vairāk nekā nedēļu, parādot, ka jebkurš no šiem 5 faktoriem var izraisīt nākamo. Ja spriedze starp ASV un Irānu ir sākusi mītiņu, paredzamā uz pusi samazināšanās un, iespējams, šie tirgus psiholoģiskie aspekti to ir saglabājuši. Neatkarīgi no tā, kā jūs uz to skatāties, šie 5 faktori jebkurā brīdī var saplūst un izraisīt ilgtspējīgu Bitcoin cenu rallijs visu 2020. gadu. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector