Bitcoin dominances indekss 101: definīcija, nozīme un tā rādītāji

Ir pagājusi desmit gadu, kopš programmētājs (vai, iespējams, programmētāju grupa) ar pseidonīmu Satoshi Nakamoto izlaida dokumentu, kurā izklāstīta tehnoloģiskā struktūra Bitcoin, kas pēdējās desmitgades laikā ir ieviesusi jaunu blokķēdes tehnoloģiju un decentralizētu digitālo valūtu laikmetu. Bet lielākoties šajā periodā Bitcoin bija vienīgā pastāvošā valūta. Tas bija pēc Ethereum dzimšanas, kas deva platformu citiem projektiem, lai izlaistu savas monētas, un tas lēnām sāka mazināt Bitcoin ieguldījumu, mudinot uz nepieciešamību pēc Bitcoin Dominance Index.

Altcoin pieaugums un Bitcoin Dominance Index izcelsme

Visvairāk gadu kopš 2009. gada Bitcoin ir dominējošā kriptonauda, ​​un tā dominēšanas līmenis bija gandrīz 100%. Bet, ieviešot Ethereum, daudzi projekti ieguva platformu savu monētu izlaišanai. Tas izraisīja daudzu monētu dzimšanu, kuru mērķis bija atrisināt dažādas pastāvošās problēmas, kuras Bitcoin nevarēja atrisināt. Šo altkoīnu pieaugums lēnām sāka izaicināt Bitcoin dominējošo stāvokli un noveda pie Bitcoin Dominance Index veidošanās.

Pēc definīcijas, kas ir ļoti labi ievietots Džimijs Songs (pašu aprakstīts Bitcoin pedagogs, izstrādātājs un uzņēmējs) savā vidē pastu,

Sākotnēji Bitcoin Dominance Index tika izveidots, lai ilustrētu, cik liela nozīme Bitcoin, pirmajai mēroga digitālajai valūtai, bija kriptogrāfijas ekonomikā. Indekss ir attiecība starp Bitcoin tirgus ierobežojumu un pārējiem kriptovalūtu tirgiem.

Bitcoin dominances indeksa izmantošana un nozīme

Lai gan būtībā attiecība norāda tikai uz Bitcoin dominanci pār citiem altkoīniem kriptogrāfijas tirgos, pēdējos gados vai kopš tā laika, kad kriptonauda ir palielinājusies, tirgotāji šo koeficientu / indeksu ir izmantojuši dažādiem mērķiem.

Daži tirgotāji ir atzinuši, ka ir noderīgi gūt ieskatu tirgū un, konkrētāk, tirgotāju noskaņojumā, ja tas ir noliekts uz galveno Bitcoin vai pret citām alternatīvajām monētām (altkoiniem). Ņemot vērā dominances indeksu kā tirgus noskaņojuma rādītāju, daži tirgotāji ir izveidojuši veiksmīgas stratēģijas, lai savu naudu pārvietotu no altkoīniem uz bitcoin un otrādi, ņemot vērā to, ko norāda Dominances rādītājs.

Daudziem tirgotājiem atkal ir daļa no novērtēšanas stratēģijas, viņi izmantoja šo indeksu, lai efektīvi novērtētu pieprasījumu pēc Bitcoin salīdzinājumā ar pieprasījumu pēc altkoīniem, cenšoties iegūt pareizo bitcoīna cenu. Tā kā kriptogrāfijas tirgi ir diezgan pamatoti, ka kriptogrāfijas cenas ir tīra pieprasījuma un piedāvājuma funkcija, šīs indikatīvās stratēģijas viņiem ir noderējušas. Tas ir diezgan vienkārši parastam, lai novērtētu, ka, ja altkoīnu vērtība sāk kristies un Bitcoin veic daudz labāku darbu, saglabājot savu vērtību, ir skaidrs, ka investori pērk Bitcoin.

Dažiem tirgotājiem viņi varētu arī izmantot indeksu, lai secinātu par izvairīšanos no tirgus riska. Dažos punktos Bitcoin ir darbojies kā drošs patvērums, kas makroekonomisko satricinājumu laikā kalpo kā spēcīgs vērtības krājums. Darbojoties kā digitālais zelts, Bitcoin šajos grūtajos laikos ir piesaistījis daudzus investorus.

Dominance indeksu izmanto arī daudzi pētnieki un fundamentālie analītiķi, lai novērtētu, cik daudz inovāciju notiek tirgū kopumā un it īpaši, kur šī inovācija notiek. Lai izskaidrotu ar piemēru, 2016. gada beigās un 2017. gada sākumā Bitcoin dominance tirgū samazinājās līdz visu laiku zemākajam līmenim. Tas ir tāpēc, ka Ethereum, kas toreiz bija pirmais sava veida viedais Blockchain ar žetonu izgatavošanas rūpnīcām, kļuva par visu dusmu. Šajā periodā ir ļoti acīmredzami redzēt, ka bija augsts inovāciju līmenis; konkrēti, kas nāk no Ethereum:

kopējā tirgus kapitalizācijas dominējošā stāvokļa procentuālā daļaAvots: žurnāls Altcoin

Kritika par dominances indeksu

Lai gan ir bijis daudz tirgotāju un patērētāju, kas ir apmierināti ar Bitcoin indeksu, ir bijusi vēl viena cilvēku grupa, kas patiesībā neatbalsta indeksu. Viena no būtiskākajām Bitcoin Dominance Index kritikām ir tā, ka tirgus dalībnieki varētu viegli samazināt šo konkrēto pasākumu, izveidojot savas monētas un turot arī gaisa pilienus, tas ir, kad kriptonauda un blockchain kopienas locekļi saņem bezmaksas digitālās valūtas vienības.

Vēl viens iemesls, kāpēc cilvēki uzskata, ka dominances indekss nav patiess rādītājs, ir tas, ka viņi uzskata, ka ir manipulēts ar daudziem altkoīnu tirgus ierobežojumiem. Saskaņā ar Jimmy Song Ripple teikto, šeit ir redzams labākais piemērs. Savā emuārā viņš skaidri norāda, ka Ripple – XRP ir tā monēta, kurā visas monētas ir izveidojušas forehand un tikai nedaudz izlaiž tās sabiedrībai. Viņš piebilst, ka tur ir ļoti daudz Ripples, kas tiek turēti rezervē, lai faktiskais peldlīdzeklis (tas ir, tirdzniecībai pieejamais daudzums) paliek salīdzinoši mazs. Daudzas iepriekš iegūtas monētas dara tieši to pašu, lai manipulētu ne tikai ar cenu, bet arī ar tirgus ierobežojumiem. Faktiski tiek tirgota tikai neliela daļa monētu, savukārt to radītājiem piederošā malā atrodas liela rezerve, lai saglabātu augstu monētu tirgus ierobežojumu. Ja tik maz XRP ir maz, tas noteikti var izraisīt tirgus ierobežojumu manipulācijas.

Jums varētu patikt arī: Ripple prognozētā 2019. un 2020. gada analīze

Turklāt, lai pievienotu tirgus ierobežojumu manipulācijas punktu, daudziem altkoiniem ir īpaši zema likviditāte, un patiesībā tajos nav ieguldīts tik daudz naudas, neskatoties uz lielo tirgus ierobežojumu. Šie altkoīni neko neatņem Bitcoin, tik daudz, cik viņi paši sevi pumpē.

Vēl viens punkts, kas cilvēkiem liek domāt, ka dominances indekss ir mazāk atkarīgs, jo daudzi no šiem Altcoins patiesībā ir Ethereum subkoini, un lielu daļu no tirgus ierobežojuma var divreiz ieskaitīt, ja vien tas nav sadalīts citās MainNet monētās.

Secinājums

Ņemot vērā visus no viedokļa iesniegtos punktus, Bitcoin Dominance Index joprojām ir ļoti neapstrādāta metrika, un ar to diemžēl ir ļoti viegli manipulēt. Lai gan tas sniedz diezgan daudz norāžu par to, kā Bitcoin izturas salīdzinājumā ar citiem altkoīniem, tam noteikti ir vajadzīgs vēl vairāk laika un stingrības, lai kļūtu par lojālu tirgotāju rīku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me