Uzziniet viedo līgumu blokķēdes pamatus

Izpratne par viedo līgumu blokķēdi kā pamatiem 

Datorprotokols, kas ir izstrādāts vai ir ticis projektēts, lai digitāli iespējotu, autentificētu vai īstenotu samierināšanu vai līguma iesniegšanu. Viedajos līgumos trešās personas nav vajadzīgas, lai veiktu uzticamus, izsekojamus, bet neatgriezeniskus darījumus.

Pirmo reizi Niks Szabo ieviesa 1994. gadā, viedo līgumu atbalstītāji apgalvo, ka, lai gan viedais līgums var būt pilnībā pašnodrošināms un izpildāms, to var izdarīt arī daļēji. Turklāt drošība, kas tiek nodrošināta, izmantojot to pašu, ir daudz labāka, salīdzinot ar tradicionālajām līgumtiesībām.

Un neaizmirstiet, ka viedie līgumi kalpo ar saīsinātām ekspluatācijas izmaksām.

Lasiet arī … 5 visizplatītāko Bitcoin mītu iznīcināšana

Viedi līgumi blokķēdē 

The blokķēde neapšaubāmi ir viena no vislabāk decentralizētajām sistēmām, kas pastāv šodien. Tā kā tas pats ļauj visām pusēm ietaupīt laiku un cīņas, arī tas nemaksājot starpniekiem. Kaut arī šai blokķēdes tehnoloģijai ir savi jautājumi, tomēr nebūs nepareizi teikt, ka tas pats ir ātrāks, lētāks un drošāks nekā lielākā daļa vecā stila uzņēmējdarbības veidu.

Kā mēs jau zinām, viedie līgumi palīdz pārredzami un bez konfliktiem apmainīt naudu, īpašumu un visu, kas ir vērtīgs. Plus, lai sasniegtu to pašu, arī vidējs vīrietis nav vajadzīgs. Tādējādi nebūs nepareizi teikt, ka viedie līgumi ir kā tirdzniecības automāti. Tomēr to pašu var viegli atbalstīt daudzpusīgu jautājumu risināšanā.

Faktiski, pēc viedo līgumu izmantošanas gadījumu analīzes, Niks Szabo jutās decentralizētā sistēmā, kas pazīstama kā blokķēde un viedie līgumi pareizi darbotos viens ar otru.  

Tomēr šajā asociācijā vienošanās tiktu mainīta uz PC kodu, tiktu ievietota un dublēta sistēmā, un to pārvaldītu personālo datoru sistēma, kas vada blokķēdi. Tas tāpat radītu ierakstu ievadi, piemēram, skaidras naudas maiņu un preces pieņemšanu vai administrēšanu.

Ekspertu vārdiem sakot 

Vitaliks Buterins, 22 gadus vecais Ethereum programmētājs, izskaidroja viedo līgumu,

“Tā kā aktīvs vai valūta tiek pārskaitīta uz programmu”, programma palaiž šo kodu un kādā brīdī automātiski apstiprina nosacījumu, un tas automātiski nosaka, vai aktīvam vajadzētu būt vienai personai vai atpakaļ otrai personai, vai arī nekavējoties jāatlīdzina personai, kura to nosūtījusi, vai kādu to kombināciju. Tikmēr decentralizētā virsgrāmata arī glabā un atkārto dokumentu, kas tam piešķir noteiktu drošību un nemaināmību ”.

Sapratīsim to labāk – Pieņemsim, ka hipotētiski jūs esat īrējis dzīvokli, ko var ātri izdarīt, izmantojot norēķinu režīmu blokķēdi un digitālo valūtu. Jūs saņemat virtuālu līgumu, un otra puse saņem datorizētu pārejas atslēgu, kas nāk līdz iepriekš noteiktam datumam.

Tagad gadījumā, ja atslēga netiek virzīta uz priekšu, blokķēde atbrīvo atlaidi. Ja atslēga tiek nosūtīta pirms nomas perioda, jauda ir tāda, ka tā izlādē gan maksu, gan kritiku jums un otrajai līgumā iesaistītajai pusei, kad pienāks datums..

Būtībā ietvars uzņem priekšzīmi ‘Ja-Tad priekšvārdā’ un to redz vairāki cilvēki, lai jūs varētu sagaidīt perfektu nodošanu. Tas nozīmē, ka ir skaidrs, ka jums maksās par atslēgas nodošanu. No otras puses tiks iekasēta maksa, tiklīdz tā dabūs atslēgu. Arhīvs pēc tam tiek izmests, un mēs abi nevaram iejaukties, ja otrs nezina, jo visi dalībnieki vienlaikus ir satraukti.

Vienkāršos vārdos – Viedo līgumu var efektīvi izmantot visu veidu apstākļiem, sākot no meitasuzņēmumiem, kas saistīti ar naudu, līdz aizsardzības prēmijām, pārrāvuma līgumiem, īpašuma tiesībām, kredīta atļaujām, monetārajām administrācijām, izveidotajām procedūrām un kolektīvās finansēšanas apgalvojumiem..

Dažādas viedā līguma izmantošanas metodes 

Ziedojumu vākšana – Viedo līgumu reālie izmantošanas gadījumi var būt lietojumprogrammās, kur ir nepieciešama pārredzamība līdzekļu pārskaitījumos. Organizācijas, kas var iesniegt pieteikumu, pamatojoties uz šiem līgumiem, ir bezpeļņas organizācijas (NPO), nevalstiskās organizācijas (NVO), līdzekļu piesaistes platformas jaunizveidotiem uzņēmumiem utt..

Valdība – Nav šaubu par to, ka balsošanas sistēmas ietvaru nevar noteikt. Tomēr mums jāpiekrīt punktam, ka tas pats (viedais līgums) atbrīvotu visas rūpes, dodot neierobežoti drošāku ietvaru. Galu galā, lai iegūtu dekodētu, decentralizētajai ar virsgrāmatu aizsargātajām balsīm būtu vajadzīga augstākā enerģijas reģistrēšanas enerģija.

Vadība – Kaut arī vientuļos ierakstus var minēt kā vienu no galvenajiem iemesliem viedo līgumu un blokķēdes izmantošanai pārvaldībā. Nevajadzētu palaist garām arī iespējamo ņirgāšanos komunikācijā un darbplūsmā, pateicoties tādām funkcijām kā pārredzamība, automatizēta sistēma un precizitāte..

Automašīna – Ar visu robotizēto, gudrām brillēm un izcilajiem automobiļiem faktu sarakstā mēs ātri varam paziņot, ka mēs virzāmies no nevērīgiem pirmscilvēka mugurkaulniekiem uz supergudriem robotiem. Tā ir situācija, kad viedie līgumi mums palīdzētu labāk.

Piemēram, izmantojot viedos līgumus, nelaimes gadījumu aizsardzības organizācija var atšķirīgi iekasēt likmes, ņemot vērā to, kur un kādos apstākļos klienti strādā ar saviem transportlīdzekļiem.

Veselības aprūpe – Atsevišķus labklājības ierakstus varētu kodēt un ievietot blokķēdē ar privātu atslēgu, kas nodrošinātu piekļuvi pārāk konkrētiem cilvēkiem. Operāciju kvītis varētu ievietot citur blokķēdē un attiecīgi nosūtīt aizsardzības piegādātājiem kā pierādījumu par nogādāšanu. Arī ierakstu varētu izmantot vispārējai cilvēku pakalpojumu administrēšanai, piemēram, narkotiku ievadīšanai, virziena konsekvencei, testēšanai un sociālās apdrošināšanas piegāžu pārraudzībai.

Viedu līgumu priekšrocības 

Autonomija – Starpnieka nepieciešamības novēršana ir viena no labākajām pozīcijām viedie līgumi kalpo, tāpat kā ar tādu pašu trešo personu veiktu manipulāciju risku var samazināt vai arī pilnībā ignorēt.

Uzticība – Nevienu dokumentu nevar pazaudēt vai maldināt, jo tie ir šifrēti koplietojamā virsgrāmatā.

Dublēšana – Blokķēdē, kad katram pēdējam jūsu pavadonim ir mugura, nebūs iespējas zaudēt savu ieguldījumu kontu. Patiesībā jūsu ziņojumi tiek kopēti daudzos gadījumos.

Drošība – Izmantojot vietņu un aizsargātu ziņojumu šifrēšanu, nav gandrīz nekādas iespējas uzlaušanai. Būtu vajadzīgs dīvaini dedzīgs programmētājs, lai izdomātu kodu un iekļūtu tajā.

Ātrums – Izmantojot viedos līgumus, jums būs nepieciešami tikai programmēšanas kodi, kas nozīmē, ka jūs ietaupīsiet stundas ārpus uzņēmējdarbības formas.

Ieguldījumu fondi – Viedie līgumi jums ietaupa skaidru naudu, jo tie izsit vidēja cilvēka tuvumu. Piemēram, jums būtu jāmaksā valsts grāmatvedim, lai viņš būtu liecinieks jūsu apmaiņai.

Precizitāte – Gudri līgumi ir ātrāki, bet lētāki, kā arī nodrošina stratēģisku attālumu no kļūdām, kas rodas, fiziski noapaļojot struktūru kaudzes.

Viedo līgumu trūkumi 

Nekas šajā tehnoloģiju pasaulē nav ideāls, tāpat kā ar viedo līgumu. Piemēram, kā jūs rīkotos, ja jūsu kodā ir kļūda? Kaut arī šie viedie līgumi blokķēde ir pilns ar priekšrocību sarakstu, noteikti ir maz trūkumu, par kuriem vēl jārūpējas.

Daži blokķēdes piemēri, kas pašlaik strādā ar viedajiem līgumiem

Bitcoin – Ar ierobežotām iespējām apstrādāt dokumentus, Bitcoin dara brīnumus, apstrādājot Bitcoin darījumus.

Sānu ķēdes – Tas pats, kas darbojas blakus Bitcoin, nodrošina lielāku iespēju apstrādāt līgumus.

NXT – Publiskā blokķēde strādā ar ierobežotām viedā līguma veidnēm.

Ethereum – Viens no vismodernākajiem publiskajiem blokķēdēm viedo līgumu apstrādē. Viss, kas jums jādara, ir veikt maksājumu eth, un jūs varat rīkoties ar visu, ko vēlaties pārveidot.

Kādas ir jūsu domas par viedo līgumu blokķēdi? Paziņojiet mums komentāros zemāk!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me