Labāk nekā zelts: 5 iemesli, kāpēc nopirkt Bitcoin

Attīstoties tehnoloģijai, gandrīz jebkura dzīves sfēra attīstās un kļūst progresīvāka – ar roku rakstītas vēstules aizstāj ar tūlītējām elektroniskām ziņām, iespiestās grāmatas konkurē ar e-grāmatām, pat parastos skaidras naudas maksājumus var veikt no mājām, izmantojot e-pastu banku darbība. Viss notiek digitāli.

2009. gadā pasaulē piedzima jauna tehnoloģiska parādība – Bitcoin. Ideja par kriptogrāfiski drošu vienādranga valūtu bija ļoti pievilcīga sabiedrībai, un kopš tā laika tā ir nodarbinājusi daudzu investoru prātus. Kas padara kriptovalūtu par unikālu ieguldījumu aktīvu? Un kāpēc tik daudz cilvēku vēlas nopirkt Bitcoin mūsdienās? Paskatīsimies.

Jebkuram vērtīgam ieguldījumu aktīvam vajadzētu būt 5 galvenajām īpašībām – trūkumam, drošībai, dalāmībai, mobilitātei un patiesumam. Bitcoin atzīmē visas rūtiņas!

Trūkums

Daudzi eksperti uzskata, ka Bitcoins skaita ierobežojums ir pozitīvs pieauguma faktors, kas nosaka kriptonauda vērtību nākamajiem gadiem. Bitcoin tika izstrādāts tā, lai nekad nepārsniegtu 21 miljona monētu piedāvājumu. Tagad tas jau ir pārsniedzis 17 miljonu atzīmi, kas nozīmē, ka Bitcoin piedāvājums beidzas. Globālā mērogā tas var šķist maza summa, bet tas ir kaut kas, kas noteikti papildina to, ka Bitcoin ir tik vērtīgs investoru acīs.

Ierobežots Bitcoins daudzums patiešām kļūst par drošu instrumentu pret digitālās naudas nolietojumu. Tomēr tas, ko uzskata par svētību, tikpat labi var pārvērsties par sprādzienu. Tas ir gadījumā ar Bitcoin.

Bitcoin ir nemateriāls, un vienīgais veids, kā pierādīt, ka esat monētu īpašnieks, ir privāta atslēga makam, kurā tās glabājat. Principā kriptogrāfijas valūtas maki neļauj atjaunot privāto atslēgu; ja jūs to pazaudēsit, jūs zaudēsiet arī visus savus Bitcoins. Šīs monētas būs vienkārši tikpat labi kā pazudušas, patiesībā tās iznāks no lietošanas. Pēc daži ziņojumi, 4 miljoni žetonu jau ir bijuši neaktīvi – tie tiek zaudēti uz visiem laikiem un nekad netiks izgūti. Tas nozīmē, ka Bitcoin ir vēl vairāk nekā zelta.

Trūkums padara Bitcoin deflāciju un tādējādi veicina tās cenas pieaugums – vismaz uz to paļaujas daudzi investori.

Drošība

Bitcoin ir decentralizēts; tas nepieder nevienai valdībai vai centralizētai iestādei. Vienīgais uzņēmums, kas tieši kontrolē lietotāja Bitcoins, ir pats lietotājs (līdz brīdim, kad viņam pieder privātā atslēga). Jūs varat tērēt vai pārskaitīt Bitcoin tikai tad, ja jums ir atbilstošas ​​atslēgas, ar kurām tiek parakstīti darījumi.

Būtībā Bitcoin darbojas saskaņā ar unikālu kriptogrāfiski aizsargāts protokolsTo gandrīz nav iespējams graut. Darījumu dati par katru apgrozībā esošo Bitcoin tiek ierakstīti blokķēdē un sadalīti pa visiem tīkla mezgliem. Šie mezgli darbojas arī kā Bitcoin darījumu apstiprinātāji. Kad datu ieraksts ir izmainīts, mezgli darījumu nepārbaudīs. Šis validācijas algoritms padara Bitcoin tīklu caurspīdīgu un pašpārvaldošu.

Tomēr, palielinoties Bitcoin vērtībai, palielinās kiberuzbrukumu skaits Bitcoin makiem un apmaiņai. Lai nezaudētu savus Bitcoin līdzekļus, noteikti neglabājiet tos tiešsaistes makos, kas ir īpaši neaizsargāti pret hackiem. Aparatūras maks šeit, iespējams, ir labākā izvēle.

Atcerieties, ka Bitcoin gadījumā jūs esat banka, kas ir atbildīga par līdzekļiem!

Ieteiktais raksts: 5 kļūdas, kuras kriptovalūtu tirgotāji parasti pieļauj

Dalāmība

Vēl viens iemesls, kas padara Bitcoin par draudzīgu ieguldījumu, ir dalāmība. Vai jums kādreiz ir bijusi iespēja ieguldīt zelta zelta daļā? Visticamāk ne. Tam vienkārši nav ekonomiskas jēgas. No objektīvā viedokļa zelta dārglietas, nekustamo īpašumu, akcijas vai nākotnes līgumus nevar vienkārši sadalīt sīkās vienībās, turpretī Bitcoin var.

Pašlaik mazākā Bitcoin vienība ir Satoshi. Tas ir simts miljonā daļa Bitcoin (0,00000001 BTC) vai 0,00005988 USD, saskaņā ar pašreizējo BTC uz USD likmi. Izskatās pietiekami pieņemami, vai ne?

Mobilitāte

Faktiski jūs varat uzglabāt miljardiem dolāru Bitcoin bez nepieciešamības pēc īpašām glabātavām vai depozītiem. Kriptonauda ir viegli pārnēsājama ieguldījumu vienība – viss, kas jums nepieciešams, ir maks, kas var būt programmatūras lietotnes, atmiņas kartes vai vienkārši papīra gabals..

Varat arī tos visus dažu minūšu laikā nosūtīt ikvienam, kas atrodas ārpus pasaules – līdzīgi kā e-pasts. Iepriekš to nebija iespējams veikt bez starpnieku līdzdalības.

Turklāt cilvēki, kas ceļo uz ārzemēm, lieliski zina, ka valūtas ievešanai parasti ir ierobežojumi. Kad pārsniegsiet robežu, jums būs jāatklāj šīs naudas izcelsme un jāpierāda īpašumtiesības. Nemaz nerunājot par zelta eksportu vai importu. Dārgmetālu pārvietošana pāri robežai ir dārgs un riskants pasākums.

Bitcoin izslēdz visus šos trūkumus no saraksta, jo līdz šim to nereglamentē starptautiskie tiesību akti.

Īstums

Par Bitcoin īstumu diez vai var strīdēties. Ar tās dzimšanu sabiedrība tika iepazīstināta ar novatoriska naudas koncepcija kas vēstīja par jaunu kriptogrāfijas ekonomikas laikmetu, bez trešās puses iejaukšanās vai atbalsta. Decentralizācijas pamatprincips lietotājiem piešķir finansiālu brīvību un ļauj naudu kontrolēt cilvēkiem, nevis finanšu institūcijām.

Kur nopirkt Bitcoin

Ja jūs vēlaties iegādāties dažus Bitcoins, kriptovalūtas apmaiņa ir jūsu galamērķis. Tie ir labi izveidoti uzņēmumi, kas lietotājiem nodrošina tiešsaistes tirgu, kur Bitcoin var tirgot pret fiat valūtām.

CEX.IO ir starp nozares līderiem. Apmaiņa ļauj iegādāties Bitcoin (un arī daudzus altkoīnus), izmantojot bankas pārskaitījumus vai kredītkartes no gandrīz jebkuras pasaules malas. Tas padarīja CEX.IO par starptautiski atzītu platformu un veicināja tā lietotāju skaita pārsniegšanu 2 500 000. Jebkuru vietnē norādīto kriptovalūtu var iegādāties ar USD, EUR vai GBP.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me