Kriptovalūtas ieguve 101: kas tas ir un kas jums nepieciešams, lai sāktu darbu

Kriptonauda ir salīdzinoši jauns izgudrojums tā oficiālais sākums 2008. gadā kad noteikts Satoshi Nakamoto izveidoja virtuālo valūtu, kuru viņš sauca par Bitcoin. Kopš tā laika ir dīgušas dažādas citas kriptovalūtas – pēdējais skaitlis ir vairāk nekā 2400. Bet atšķirībā no reālās pasaules naudas, kur valsts kase pārrauga tās ražošanu, jaunas kriptovalūtas tiek pilnībā izgatavotas digitālajā sfērā, izmantojot procesu, ko sauc par “ieguvi”. Ja uzskatāt, ka ar virtuālajām valūtām varat paveikt vairāk nekā tikai būt gala lietotājs, vēlēsities uzzināt, kas ir kriptovalūtas ieguve un kas jums būs nepieciešams, lai sāktu darbu.

Kas ir kriptovalūtas ieguve?

Lai labāk saprastu kā darbojas kriptovalūtas ieguve, jums būs jāiepazīstas ar terminu “blockchain”.

Pieņemot, ka esat pārzinis grāmatvedību, jūs varat atcerēties, ka grāmatvedis katru uzņēmuma finanšu notikumu reģistrē tabulas formā, kas pazīstams kā virsgrāmata. Tas pats attiecas uz kriptovalūtas pasauli, un visi darījumi tiek ierakstīti digitālajā virsgrāmatā, kas pazīstama kā blokķēde. Grāmatveža ekvivalents kriptovalūtas sfērā ir tas, ko sauc par kalnračiem. Tāpēc, ja vēlaties nokļūt kriptovalūtas ieguvē, vislabāk ir iztēloties sevi kā mazāk par faktisko kalnraču, kurš meklē zeltu kādā pazemes tunelī, un vairāk par grāmatvedi.

Apkopojot to, kriptogrāfijas valūtas ieguve būtībā ir grāmatvedības uzskaites digitālais ekvivalents. Tāpat kā grāmatvedis saņem naudu uzņēmumam par grāmatojumu glabāšanu, kalnrači no tiešsaistes tirgotājiem saņem noteiktu daudzumu kriptovalūtas par saviem grāmatvedības pakalpojumiem, pieņemot to kā maksājuma veidu.

Bet kas padara kriptovalūtas ieguvi atšķirīgu no grāmatvedības?

Pastāv dažas atšķirības starp reālās pasaules grāmatvedību un kriptogrāfijas valūtas ieguvi, tāpat kā starp abām ir zināmas līdzības, kā jau tika apspriests iepriekš.

Pirmkārt, tikai grāmatvedis var piekļūt virsgrāmatai, turpretī visi kriptovalūtu tīklā esošie var atjaunināt visu blokķēdi, ja vēlas izmēģināt spēkus kalnrūpniecībā..

Konkrēta uzņēmuma grāmatvedis ir arī darbinieks, kamēr kalnračnieks ir atbildīgs nevienam citam, kā vien pašam, ņemot vērā kriptovalūtu vadītāju un decentralizētu raksturu.

Visbeidzot, citi grāmatveži var viegli saprast visus darījumus galvenajā grāmatā, bet tie, kas atrodas blokķēdē, ir tik droši, ka pat tie, kas zina savu ceļu kriptonauda, ​​nevar redzēt detalizētu informāciju par katru finanšu notikumu, ja vien viņiem nav īpašas programmatūras, kas var uzlauzt šifrēšanu šajos darījumos.

Kas jums būtu nepieciešams, lai sāktu darbu kā kriptovalūtas kalnrūpnieks?

Lai nokļūtu kriptovalūtas ieguvē, jums būs jābūt gataviem:

  1. Kriptovalūtas ieguves programmatūra

Kā jau tika apspriests iepriekš, katram darījumam, kas iekļauts kriptovalūtas blokķēdē, ir spēcīga šifrēšana, kas cilvēkiem – jo īpaši hakeriem un citiem, kuri atrodas kiberdrošības nepareizajā pusē – neļauj to uzlauzt un nozagt sensitīvus lietotāja datus. Šī iemesla dēļ kriptovalūtas kalnračiem ir nepieciešama īpaša programmatūra, lai tiktu pāri katram blokķēdes darījumu šifrējumam.

  1. Kalnrūpniecības platforma

Sākotnēji jūs domājat, ka kriptovalūtas ieguvei varat izmantot pašreiz pieejamo galddatoru, jo jūs tik un tā bieži veicat darījumus tiešsaistē. Diemžēl, ja savā vienīgajā darbvirsmā esat instalējis kriptogrāfijas valūtas ieguves programmatūru un ļāvāt tai darboties, jūs nevarēsiet izmantot datoru, lai veiktu citas darbības.

Kriptovalūtas ieguveKriptogrāfijas valūtas ieguves attēlu avots Sutterstock

Kalnrūpniecības programmatūra patērē tik daudz skaitļošanas jaudas, ka vairs nepietiek ar galddatoru vai pat ārējām grafikas apstrādes vienībām – vai GPU. Tā vietā kalnrūpniecībai nepieciešama speciāli izstrādāta platforma, kas sastāv no barošanas avota un mātesplatē ar tajā iebūvētām lietojumprogrammu integrētām shēmām – vai ASIC..

  1. Uzticams interneta savienojums

Tā kā kriptovalūtas ieguve ir tikai un vienīgi tiešsaistes darbība, jums būs nepieciešams spēcīgs un stabils interneta savienojums. Galu galā, jūs neesat viens pats ar izvēlētās kriptonauda ieguvi, un jūs nevēlaties, lai kāds cits kalnrūpētājs jūs uzvarētu sacīkstēs, lai uzlauztu darījumu šifrēšanu kriptovalūtas blokķēdē tikai tāpēc, ka jūsu interneta savienojums uz dažām minūtēm pazuda.

  1. Tiešsaistes valūtas maiņas dalība

Protams, jūs varat apgalvot, ka esat kļuvis bagāts, veicot kriptovalūtas ieguvi, ja jums ir reālās pasaules valūta, lai to atbalstītu. Tādējādi jums vajadzētu reģistrēties tiešsaistes valūtas maiņas vietā, kas pieņem jūsu izvēlēto kriptonauda.

Secinājums

Tā kā tehnoloģija attīstās satraucoši strauji, ideja par decentralizētu digitālās valūtas formu ir pakāpeniski pārvērsta konkrētā realitātē, pateicoties arvien pieaugošai kriptovalūtu, piemēram, Bitcoin un vairāku citu, popularitātei. Kriptovalūtai, iespējams, ir lietotāju leģioni, taču liela daļa tās eksistences ir saistīta ar kalnračiem, kuri nodrošina, ka tā vienmēr ir apgrozībā. Iespējams, jūs esat atradis sajūsmu par kriptovalūtas ieguves ideju pēc tam, kad kāds pazīstams cilvēks bija kļuvis bagāts tās dēļ. Bet, pirms ienirstat tieši, vispirms vēlaties uzzināt, kas ir kriptovalūtas ieguve un kas jums būs nepieciešams, lai sāktu darbu, kā jau minēts iepriekš, lai jūs akli neiedziļinātos, tikai vēlāk nožēlojot.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me