Zelta cenas prognoze 2021. gadam: vai zelta tendences ir mainījušās?

Kad mēs ievietojām mūsu ilgtermiņa analīzi par ZELTS, cena bija ārkārtīgi bullish tendences vidū. Noskaņojums finanšu tirgos bija patiešām negatīvs, kas uzturēja pieprasījuma drošās zonas. Kopš tā laika fundamentālā situācija nav daudz mainījusies: attīstītās ekonomikas joprojām cīnās, koronavīruss joprojām karājas, pasaulē notiek lielas politiskas un ekonomiskas pārmaiņas, bet pieprasījums pēc drošā patvēruma precēm ir samazinājies. Tā rezultātā zelts 2020. gada augusta otrajā nedēļā kļuva lācīgs, un mēs sagaidām, ka šis lāču impulss turpināsies.

Pašreizējais ZELTS Cena: $

Nesenās zelta cenas izmaiņas

Periods Mainīt ($) Mainīt%
6 mēneši +37 +1,9%
1 gads +111. +6,3%
3 gadi +396 +28,3%
5 gadi +812 +77,6%
Kopš 2000. gada +1,623 +662,2%

Zelts kopš 2018. gada vidus bija vērojams straujā pieauguma tendencē, un tas viss, kas notika gada laikā, 2020. gadā palielinājās. Koronavīrusa uzliesmojums rietumos izraisīja zelta pieaugumu, un tam sekoja vēl viens pieaugums vasarā, jo USD turpināja samazināties. Bet augusta otrajā nedēļā viss mainījās, un kopš tā laika zelts ir samazinājies.

Tendence nav bijusi īpaši spēcīga, taču tā notiek, neskatoties uz to, ka USD šogad ir bijis ļoti lācīgs. Papildus tam investoru noskaņojums ir palicis negatīvs, bet tādu patvēruma preču kā zelts un sudrabs samazinās. Tas liek domāt, ka tie straujāk samazināsies, ja pasaules ekonomika uzlabosies un noskaņojums mainīsies, un, kad USD kļūs lecīgs, kas varētu notikt pēc tam, kad ekonomikas stimulēšanas pakete būs pieņemta, ASV Senāts.

Zelts – prognožu kopsavilkums

Zelta prognoze: H1 2021. gads

Cena: 1600 USD – 1 650 USD

Cenu virzītāji: tehniskā atkāpšanās, COVID-19 otrais vilnis, drošā patvēruma atkāpšanās

Zelta prognoze: 1 gads

Cena: 1 350–1 400 USD

Cenu virzītāji: Post COVID-19, Hawkish centrālās bankas, USD maiņa, pozitīvs riska noskaņojums

Zelta prognoze: 3 gadi

Cena: 2000 USD

Cenu virzītāji: ekonomikas atveseļošanās, postkoronavīruss, stingrāka monetārā politika, augstākas obligāciju peļņas likmes

 

Zelta tiešraide

 

Zelta cenas prognoze nākamajiem 5 gadiem

Pēdējo divu gadu laikā zelts ir bijis ārkārtīgi vērojams sakarā ar pieaugošo tirdzniecības karu starp ASV un Ķīnu, kas noskaņojumu finanšu tirgos saglabāja negatīvu, kā mēs minējām Zelta cenas prognoze 2020. gadam. Augošā tendence tikai koronavīrusa uzliesmojumu Eiropā uzsāka martā, taču vasaras laikā notikušais pārtraukums un ar to saistītais ekonomikas atlēciens noskaņojumu finanšu tirgos padarīja pozitīvu un drošības patvērumu negatīvu. Tas kļuva zelta lācīgs, un šī tendence ir turpinājusies līdz 2020. gada beigām, neskatoties uz jaunajiem COVID-19 ierobežojumiem. Tas liek domāt par turpmāku zelta impulsu 2021. gadā, pasaulei atgūstoties no 2020. gadā notikušā.

Zaudēta negatīvā ASV dolāra korelācija

Attiecības ar ASV dolāru ir svarīgas precēm, jo ​​tās galvenokārt tirgo USD. ASV dolārs un zelts lielāko daļu laika ir savstarpēji negatīvi saistīti, tāpēc, kad USD virzās uz priekšu, zelts krīt un otrādi. USD bija ļoti vājš 2020. gadā, un zelts līdz augustam pieauga augstāk. Spēcīgajam bullish solim bija arī citi faktori, piemēram, globālā ekonomikas katastrofa, koronavīruss utt., Kurus mēs analizēsim tālāk, bet USD korelācija spēlēja savu lomu bullish kustības veicināšanā.

Bet situācija ir mainījusies kopš augusta otrās nedēļas, padarot zeltu un sudrabu lācīgu. USD ir saglabājies lācīgs, izņemot nelielu atgriešanos septembrī un oktobrī, taču šie metāli turpināja samazināties. Tas norāda uz turpmāku lāču kustību, kad USD kritums beidzas, un tas beidzot kļūst bullish. Ir norādes, ka tas notiks kaut kad 2021. gada 1. ceturksnī, iespējams, drīzāk drīzāk nekā vēlāk, kā mēs paskaidrosim tālāk, tāpēc zelta lejupslīde, iespējams, turpināsies arī 2021. gadā.

Kaut arī globālajiem investoriem izdodas darboties ar ASV dolāru nenoteiktības periodos, šāda veida kustība iepriekšējā gadā ir izslēgta, neskatoties uz tirdzniecības karu ar Ķīnu. Viņi izvēlējās iet ar zeltu.

Šogad būtiskāko ietekmi uz zelta cenām ir izraisījusi ASV monetārā politika, kuru kontrolē Federālās rezerves. Procentu likmes būtiski ietekmē dārgmetālu cenas faktora dēļ, kas pazīstams kā “alternatīvās izmaksas”. Iespēju izmaksas ir ideja atteikties no gandrīz garantēta ieguvuma vienā ieguldījumā, lai sasniegtu lielāku ieguvumu citā. Saskaņā ar vēsturisko perspektīvu pastāv spēcīga negatīva korelācija starp procentu likmēm un zelta cenām.

Tomēr straujo zelta cenu pieaugumu var attiecināt uz visu pasaules centrālo banku zemajām procentu likmēm, kuras tika samazinātas, lai ierobežotu koronavīrusa pandēmijas izraisīto bloķēšanas izraisīto ekonomikas lejupslīdi. ASV federālās rezerves martā samazināja to procentu likmes no 1,75% līdz 1,25%, kas veicināja strauju pārdošanu ASV dolāros un izraisīja dārgmetāla zelta zelta neobjektivitāti. Vēlāk, 16. martā, Federālo rezervju sistēma nolēma vēl vairāk samazināt likmi no 1,25% līdz 0,25%, ņemot vērā masveida COVID-19 uzliesmojumu, kas šogad zeltu padarīja vēl spēcīgāku..

Federālo rezervju monetārā politika un gaidāmā ASV stimulēšanas pakete

Drošām patvērumiem un zemām procentu likmēm arī ir spēcīga negatīva korelācija. Kad federālās rezerves (FED) pazemina procentu likmes, zelta cena palielinās. Viens no iemesliem ir rezerves naudas pārpalikums ekonomikā un visā pasaulē, jo FED darbības ietekmē visu pasaules ekonomiku. Daļa no šīs naudas ieplūdīs zeltā. Vēl viens iemesls ir valsts kases obligāciju ienesīguma kritums, kas dod zemāku peļņu, tādējādi liekot investoriem pievērsties drošai patvērumam.

FED agresīvi pazemināja procentu likmes 2020. gada martā, kas ļoti paturēja tādus drošus patvērumus kā zelts. FED ir saglabājusi nemainīgu likmi pie apakšējās robežas no 0,00% līdz 0,25%, bet zelts kopš augusta tomēr samazinās. Tā nav pozitīva zīme, it īpaši, ja FED nolemj kādā brīdī sākt pagriezt vanagus.

Jaunākais FOMC paziņojums 18. decembrī un tam sekojošā preses konference ar priekšsēdētāju Džeromu Pauelu liecina, ka FED drāmu ir atmetis. Ekonomikas sabrukuma rezultātā vairums lielāko centrālo banku un valdību 2020. gadā ir bijušas patiesi dramatiskas, taču pēdējā FED sanāksmē radās priekšstats, ka FED vairs nedarbojas, un tās beigās redz nedaudz gaismas tuneļa.

Viņi drīzumā neierosināja mainīt monetāro politiku, taču tas varētu notikt, ja ASV ekonomika, kas labi tur atveseļošanās tempu salīdzinājumā ar Eiropu, turpinātu uzlaboties. ASV ekonomikas pamati joprojām ir stabili, kā liecina dati, savukārt gaidāmā ekonomikas stimulēšanas pakete stimulēs turpmākus ASV patērētāja tēriņus, kas vēl vairāk palīdzēs uzlabot ekonomiku. Tātad, lai cik tumša situācija varētu izskatīties tagad, nākamajos mēnešos FED varētu sākt izklausīties mazāk dīvains un arvien hawiskiskāks, kas zeltam būs negatīvs faktors.

Tirgus noskaņojumam un globālajai ekonomikai jābūt pozitīvai attiecībā pret zeltu

Kā mēs zinām, preces ir ļoti jutīgas pret noskaņojumu finanšu tirgos. Riska preces, piemēram, nafta, gāze, varš utt., Mēdz pulcēties, ja noskaņojums ir pozitīvs, tas nozīmē, ka tirgotāji un investori jūtas vēloties uzņemties lielāku risku, ieguldot tajos. Ja tirgus noskaņojums ir negatīvs, drošas patvēruma preces, piemēram, zelts un sudrabs, mēdz pulcēties, jo investori vēršas pie tām kā drošā vietā, kur uzglabāt skaidru naudu. Tas bija iemesls, kāpēc zelts bija ļoti vērojams 2020. gada pirmajā pusē līdz augustam.

Bet, kā jau minējām, toreiz tendence mainījās. Globālā ekonomika 3. ceturksnī sāka patiešām spēcīgi atsākties, kā liecina jūlija beigās un augusta dati, kas uzlaboja tirgus noskaņojumu. Iespējams, tas bija tas, kas toreiz sāka mainīt. Tirgotāji domāja, ka ekonomiskā tumsa no slēdzenēm ir beigusies, un sāka attālināties no drošām patvērumiem.

Bet vēlā rudenī noskaņojums atkal pasliktinājās, un arī pasaules ekonomika sāka vājināties. Eirozonas ekonomika ir pagriezusies, it īpaši attiecībā uz pakalpojumiem, kas kopš septembra atrodas lejupslīdē, savukārt patērētāju uzticēšanās dziļāk nonāca negatīvajā teritorijā. Lielbritānijas ekonomika, iespējams, arī virzās uz citu lejupslīdi, vismaz attiecībā uz pakalpojumu aktivitātēm, kas novembrī bija zem neitrālas. Savukārt Ķīnas ekonomika uzplaukst, un tā uztur pozitīvu riska noskaņojumu, izmantojot ES, ASV valdības, otrās kārtas ekonomikas stimulēšanas programmas, pēc tam, kad ASV prezidents Donals Tramps parakstīja 900 ASV dolāru vērto rēķinu , FED, ECB un citas lielākās centrālās bankas. Tas ir negatīvs drošām patvērumiem, un tas ir bijis vēl viens faktors, kas pēdējos vairākos mēnešos ir saglabājis zelta lāču. Paredzams, ka noskaņojums uzlabosies 2021. gadā, un tam vajadzētu saglabāt zeltu uz pēdas.

Vai COVID-19 beigas nozīmēs beigas, vai arī tas izraisīs bullish skrējienu zeltā?

COVID-19 uzliesmojums ir ļoti ietekmējis visu, ne tikai finanšu tirgus. Tas acīmredzami ir ietekmējis globālo politiku, uzņēmumus, sabiedrisko dzīvi ar visu sociālo distancēšanos, un, protams, zelts nebija izņēmums. Pirmā reakcija, kad koronavīruss uzliesmoja Eiropā, bija 250 dolāru kritums, sākot no 1700 līdz 1450 dolāriem, taču tas drīzāk bija USD kustība, jo sākotnējās panikas laikā tirgotāji pārvērtās par ASV dolāru..

Pēc tam tirgi nāca pie prāta, un līdz marta vidum viņi bija pievērsušies drošai patvērumam. Zelts masveidā kļuva vērojams un augošā tendence turpināja uzņemt tempu līdz augustam, bet pēc tam koronavīruss vasarā atkāpās rietumos, un jūnijā pasaule atkal atvērās no jauna, par ko liecina ekonomiskie rezultāti augusta datos. Tas bija zelta bullish tendences sākums, kā minēts iepriekš. Tomēr koronavīruss atkal ir atjaunojies Eiropā un ASV, un ierobežojumi ir pieauguši, tomēr zelts neko nepievērš uzmanību. Kopš augusta tendence ir saglabājusies lāča, un augstākas atzīmes bija periodos, kad USD bija ārkārtīgi vājš. Tas parāda, ka tirgi pierod pie koronavīrusa, tāpēc tam vairs nav tik lielas ietekmes uz zeltu.

Tehniskā analīze – vai atkārtojums ir beidzies, vai tas ir tendences maiņa?

Aplūkojot nedēļas grafiku, mēs varam redzēt, ka zelts sāka vērsties uz augšu 2018. gada vasarā, jo saasinājās tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu. Ar cenu sākās maiņa no 1160 ASV dolāriem, un kopš tā laika tā ir pieaugusi vairāk nekā 900 USD. Zelts šajā diagrammā pārvietojās virs slīdošajiem vidējiem rādītājiem, kur tas saglabājās vēl nesen, kad 2020. gada oktobrī tas nokritās zem 20 SMA (pelēkā). 50 SMA (dzeltenais) ir bijis galvenais zelta atbalsts šajā laika grafikā . Tas notika pirmā krituma laikā šī gada marta sākumā, kad uzliesmoja koronavīruss, un tas atkal notika novembrī, kad tika sadalīts 20 SMA. Cena atlēca no 50 SMA, bet šķiet, ka 20 SMA tagad varētu kļūt par pretestību, jo tā cenu pirmajā mēģinājumā noraidīja. Ja decembra svečturis kā doji vai āmurs tiek aizvērts, kas, šķiet, ir iespējams, tas būtu lācīgs signāls, kas varētu mūs vilināt ilgtermiņā pietrūkt zelta.

zelta tehniskā analīze

50 SMA joprojām darbojas kā atbalsts nedēļas grafikā

Dienas grafikā zelts ir izveidojis atbalstu 1450 ASV dolāru apmērā, kas saglabājās sākotnējās koronavīrusa avārijas laikā. Kopš tā laika cena ir pieaugusi augstāk, un atbalsta sniegšana pēc kārtas mainās. Mazākie no tiem palielināja cenu, kad palielinājās bullish tendences temps, bet tagad, kad pullback ir daudz dziļāks, lielākās MA, piemēram, 200 SMA (purpursarkana), ir savu kārtu. Zelts decembra sākumā atlēca no šī kustīgā vidējā līmeņa, virzoties virs 50 SMA, bet 100 SMA (zaļš) pārvērtās pretestībā. Tagad zelta grafiks ir pārpirkts ikdienas grafikā, un modelis norāda uz lācīgu maiņu, tāpēc redzēsim, vai lāču maiņa notiks un turpināsies pēdējo vairāku mēnešu lejupslīde, vai arī tas pārsniegs 100 SMA un atsāks lielāka bullish tendence.

zelta tehniskā analīze

Dienas grafikā atlēciens šķiet pilnīgs

Zelta tiešraides likme

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me