Zelta cenas prognoze 2020. gadam: vai zelts turpinās pieaugt arī 4. ceturksnī?

Dārgmetālu zelta cenas kopš 2020. gada sākuma ir augušas. ZELTS gadu atklāja pie 1517, pievienojot vairāk nekā 2800 kauliņus, lai sasniegtu 1800 cenu līmeni. Forex tirgotāji tirgo riska-off tirgus noskaņojumu, kuru šobrīd galvenokārt veicina COVID19 pandēmija. Šajā atjauninājumā mēs prognozēsim zelta cenas ne tikai šim, bet arī nākamajiem gadiem.

Izlasiet jaunāko atjauninājumu vietnē Zelta cena 2021. gada prognoze

 

Pašreizējais ZELTS Cena: $

Nesenās zelta cenas izmaiņas

Periods Mainīt ($) Mainīt%
30 dienas +63.10 +3,62%
6 mēneši +250.20 +16,07%
1 gads +381.90 +26,80%
5 gadi +673.60 +59,44%
Kopš 2000. gada +1,519,10 +527,83%

Pirmo reizi vairāk nekā gada laikā zelta cenas ir ceļā uz sesto nedēļas kopējo pieaugumu. Neskatoties uz to, straujā izaugsme ir apstājusies – iepriekšējā nedēļā bija tikai spot cenas un nedaudz palielinājās par 0,5%. Savukārt tas rada jautājumu: kad jau ir pārkāpti 1800 USD, ko mēs varam sagaidīt tālāk?

Zelta prognoze: 2020. gada 4. ceturksnis Zelta prognoze: 1 gads Zelta prognoze: 3 gadi
Cena: 1896 ASV dolāri

Cenu virzītāji: COVID19 otrais vilnis, dubultā augšējā pretestība, Fed dovish monetārā politika, pastiprināja patvēruma pievilcību.

Cena: 1720 USD & 1 618 USD

Cenu virzītāji: COVID19 atgūšana, dubultā augšējā pretestība, lācīgs retracement no pārpirkta zelta.

Cena: 2160 USD

Cenu virzītāji: COVID19 atgūšana, dubultā augšējā pretestība, lācīgs retracement no pārpirkta zelta.

 

Zelta tiešraide

ZELTS

 

Kopējie faktori, kas ietekmē zelta cenas

Tas bija grūts gads akcijām, bet gluži pretēji, tas bija izņēmuma gads ne tikai fiziskajam, bet arī zelta investoriem. Kā lielākā daļa no jums zina, dzelteno metālu bieži izmanto kā drošu patvērumu, jo nenoteiktības periodos zelta cenas rādītāji bieži palielinās. Zelta bullish aizspriedumu noteikšanā ir daudz faktoru. Izpētīsim tos pa vienam, lai noteiktu zelta cenas prognozi.


  • ASV dolārs & FED monetārā politika (negatīvās likmju samazināšanas):

Zelts un ASV dolārs negatīvi korelē gandrīz divas trešdaļas laika (kad viens virzās uz priekšu, otrs krīt un otrādi). Kaut arī globālajiem investoriem izdodas darboties ar ASV dolāru nenoteiktības periodos, šāda veida kustība iepriekšējā gadā tika izslēgta, neskatoties uz tirdzniecības karu ar Ķīnu. Viņi izvēlējās iet ar zeltu.

Šogad būtiskāko ietekmi uz zelta cenām ir izraisījusi ASV monetārā politika, kuru kontrolē Federālās rezerves. Procentu likmes būtiski ietekmē dārgmetālu cenas faktora dēļ, kas pazīstams kā “alternatīvās izmaksas”. Iespēju izmaksas ir ideja atteikties no gandrīz garantēta ieguvuma vienā ieguldījumā, lai sasniegtu lielāku ieguvumu citā. Saskaņā ar vēsturisko perspektīvu pastāv spēcīga negatīva korelācija starp procentu likmēm un zelta cenām.

Tomēr strauju zelta cenu pieaugumu var attiecināt uz visu pasaules centrālo banku zemajām procentu likmēm, kuras tika samazinātas, lai ierobežotu koronavīrusa pandēmijas izraisīto bloķēšanas izraisīto ekonomikas lejupslīdi. ASV federālās rezerves martā samazināja to procentu likmes no 1,75% līdz 1,25%, kas veicināja strauju pārdošanu ASV dolāros un izraisīja dārgmetāla zelta zelta neobjektivitāti. Vēlāk, ņemot vērā masveida COVID uzliesmojumu19, Federālā rezervju sistēma 16. martā nolēma vēl vairāk samazināt likmi no 1,25% līdz 0,25%, kas šogad zeltu ir padarījis vēl spēcīgāku..  

  • Akciju tirgus avārija

Nesenā 2020. gada avārija ASV biržā neaprobežojās tikai ar ASV. Drīzāk tā bija globāla akciju tirgus katastrofa, kas sākās 2020. gada 20. februārī. 12. februārī Dow Jones Industrial Average, NASDAQ Composite un S&P 500 indekss visi finišēja rekordaugstos līmeņos (kamēr NASDAQ un S&Turpmākie rekordaugstie rādītāji P 500 sasniedza 19. februārī). No 24. līdz 28. februārim akciju tirgi visā pasaulē ziņoja par lielākajiem vienas nedēļas kritumiem kopš 2008. gada finanšu krīzes. 9. martā vairumā pasaules tirgu bija vērojams nopietns kritums, ko galvenokārt izraisīja COVID-19 pandēmija un naftas cenu karš starp Krieviju un Krieviju. Saūda Arābijas vadītās OPEC valstis. Tas kļuva neoficiāli pazīstams kā Melnā pirmdiena. Toreiz tas bija vissliktākais krājumu kritums kopš lielās lejupslīdes 2008. gadā.

Tāpēc lielākā daļa investoru bija piesardzīgi un pievērsās drošām investīcijām, piemēram, zeltam, jo ​​dzeltenais metāls, kā zināms, ir viena no drošākajām ieguldījumu iespējām, jo ​​izredzes zaudēt savu iekšējo vērtību gandrīz nepastāv. . Dārgmetālu cenas var svārstīties, taču tās nekad nesamazināsies līdz nullei. Šī iemesla dēļ zelta cenas strauji pieaug ekonomiskās krīzes vai lielas nenoteiktības laikā. Tāpēc nav noliedzams, ka tirgotāji drīzāk izvēlas drošākas iespējas, nekā pieturētos pie tiem, kas ir jutīgi pret vairākiem ekonomiskiem un ģeopolitiskiem faktoriem..

Attiecības starp zelta cenām un akciju tirgiem ir apgrieztas. Pārsvarā zelta cenas pazemināsies, kad akciju tirgos darbojas labi, un otrādi. Tāpat, sabrūkot akciju tirgum, palielinās pieprasījums pēc zelta, jo arvien vairāk investoru meklē drošākas iespējas.

  • Ekonomikas dati & Zelts

Vēl viens zelta cenu virzītājs varētu būt saistīts ar ASV ekonomikas datiem. Ekonomiskie rādītāji, piemēram, darba tirgus ziņojumi, dati par algu, apstrādes rūpniecība, mazumtirdzniecība un IKP pieaugums, visi ietekmē ASV Centrālās bankas Federālo rezervju monetārās politikas lēmumus, un tas tieši ietekmē zelta cenas. COVID-19 pandēmija ir ietekmējusi sabiedrību un ekonomiku, kā rezultātā palielinājusies nabadzība un nevienlīdzība globālā mērogā.

Rezultātā vājāka nodarbinātības izaugsme, bezdarba pieaugums, vāji apstrādes rūpniecības dati, mazumtirdzniecības apjomu samazināšanās un vājināts IKP pieaugums rada dovish Fed scenāriju par procentu likmēm, paaugstinot zelta cenas. Aprīlī dārgmetāla cenas pieauga par vairāk nekā 1 600 kauliņiem, sasniedzot augstāko līmeni – aptuveni 1746, ņemot vērā sliktākos, nekā gaidīts, ASV bezdarbnieku pieprasījumus. Aprīlī to amerikāņu skaits, kuri pieteicās uz bezdarbnieka pabalstiem, pieauga par rekordlieliem 6,6 miljoniem, līdz ar to pēdējie bezdarbnieku gadījumi sasniedza 10 miljonus, jo visa cīņa par koronavīrusu izplatības samazināšanu satricināja ekonomiku. Tādējādi zelta cenas aprīlī pieauga par vairāk nekā 10%.

  • COVID19 – koronavīrusa pandēmija 

COVID19 uzliesmojums, kas pirmo reizi tika konstatēts Ķīnā, ir inficējis cilvēkus 188 valstīs, un tam bija būtiska negatīva ietekme uz pasaules ekonomiku, tādējādi palielinot drošā tirgus pieprasījumu un zelta cenas sasniedzot rekordaugstu līmeni. Saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem COVID-19 pacientu skaits visā pasaulē tuvojas 14,5 miljoniem, un vairāk nekā 600 000 cilvēku ir miruši. Pilna ceturtdaļa gadījumu un gandrīz ceturtā daļa nāves gadījumu ir ziņoti no ASV; šajā valstī ASV pandēmijas dēļ bojāgājušo skaits tikko ir sasniedzis 140 000.

Kopš gada sākuma investori ir pievērsušies drošam metālam, un šis noskaņojums ir saglabājies, jo pastāv bailes no koronavīrusa otrā viļņa. Tā rezultātā pasaules kapitāla tirgus bieži virzās zemāk, savukārt tirdzniecība drošajās patvērumos, piemēram, ASV dolārs un zelts, ir vērojama..

  • Ģeopolitiskā spriedze

Augstas nenoteiktības pakāpi tirgū varēja saistīt ar ieilgušo ģeopolitisko spriedzi starp ASV un pārējo pasaules ekonomiku. To skaitā ir Eiropas Savienība (ES), Lielbritānija un Ķīna. Turklāt jebkura darbība, kas pastiprina ASV un Ķīnas karu, zelta cenas sasniedz rekordaugstu līmeni. Tikmēr Ķīna un ASV ir uzsākušas jaunas sankcijas viena pret otru notiekošā konflikta laikā, kas zelta nākotnes darījumiem ir licis sasniegt mūža augstāko līmeni.

 

Zelts – XAU / USD cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem

Pirms sākam, darīsim skaidru vienu lietu: lielākā daļa cenu prognožu nav vērtas vairāk nekā lietussargs viesuļvētrā, jo jāņem vērā vairāki faktori, tik daudz pastāvīgi mainīgu mainīgo, ka pat visgudrākā prognoze parasti pietrūkst garām.

Tomēr lielākā daļa tirgotāju galvenokārt izmanto savas prognozes, pamatojoties uz vienu punktu. “Procentu likmes palielināsies, tāpēc zelts samazināsies.” Nu, ir daži citi faktori, kas, manuprāt, ietekmēs zelta cenu šogad:

1: ASV dolārs 

2: Investīciju pieprasījums 

3: Centrālās bankas pirkšana 

4: Tirdzniecības apjomi COMEX 

5: Tehniskie rādītāji 

6: jauna piegāde no raktuvēm 

7: Nākotnes ekonomiskie un monetārie faktori.

Ņemot vērā visus šos faktorus, nākamo 6 līdz 9 mēnešu laikā zelta cena sasniegs rekordaugstu līmeni. “Tomēr ir 30% varbūtība, ka nākamajos 3-5 mēnešos tā pārsniegs 2000 USD.”

  • 2020. gada Amerikas Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanas

Lielākais 2020. gada politiskais notikums būs ASV prezidenta vēlēšanas 3. novembrī. Ļaujiet man jums atgādināt, cik labi Trampa kungs līdz šim ir bijis labs Volstrītai. Pašlaik Trampam draud impīčmenta izmeklēšana, un ir liela varbūtība, ka viņš to uzvarēs. Bet novembrī gaidāmajās vēlēšanās viņš nebūt nav uzvarējis, jo aptaujas ir vairāk tendētas uz demokrātu pretendentu Džo Baidenu.

Donalds Tramps savas vēlēšanu kampaņas ietvaros ir mērķējis uz Ķīnu visdažādākajos veidos, un tas būs labs Volstrītai. Kā minēts iepriekš, akcijām ir negatīva korelācija ar zelta cenām, un tas nozīmē, ka viss, kas ir labs Volstrītai, ir slikts zeltam un otrādi.

Ja Tramps uzvarēs novembrī gaidāmajās vēlēšanās, iespējams, ka ASV akcijas palielināsies, un zelta cenas kritīsies. Tomēr, ja viņa konkurents Džo Baidens uzvarēs vēlēšanās, tad cietīs ASV akcijas, un zelts, domājams, virzīsies augstāk. 

  • Inflācija – PCI (patēriņa cenu indekss)

Inflācija ir preču un pakalpojumu cenu pieaugums, un augstāks inflācijas līmenis mēdz paaugstināt zelta cenas, savukārt zemāka inflācija jeb deflācija ietekmē zelta cenas. Inflācija gandrīz vienmēr ir ekonomikas izaugsmes un paplašināšanās pazīme. Ikreiz, kad ekonomika aug un paplašinās, Federālajām rezervēm ir tendence palielināt naudas daudzumu. 

Šis paplašinātais naudas piedāvājums vājina katru apgrozībā esošo banknošu, padarot dārgāku tādu aktīvu iegādi, kas ir atzīts vērtības krājums, piemēram, zeltu. Tāpēc tiek palielināts monetārais piedāvājums, kad tiek ieviestas kvantitatīvās atvieglojumu programmas un obligāciju pirkšanas programmas, un zelta cenas kļūst pozitīvas.

Nesen, kad koronavīrusu pandēmija tik nopietni ietekmēja pasaules ekonomiku, visas lielās ekonomikas ieviesa kvantitatīvāku atvieglojumu un palielināja savas obligāciju pirkšanas programmas, kas savukārt palielināja naudas piedāvājumu un paaugstināja inflāciju, un galu galā tas palīdzēja zelta cenām pakāpties augstāk.

  • Valūtas kustība

Vēl viens spēcīgs zelta cenu ietekmētājs ir valūtu, īpaši ASV dolāra, kustība, jo zelta cena ir dolāros izteikta. Kā mēs zinām, ASV dolāram ir negatīva korelācija ar zelta cenām, un ikreiz, kad ASV dolārs kļūst spēcīgs, galvenokārt pieaugošās ASV ekonomikas dēļ, cieš zelta cenas. Gluži pretēji, ikreiz, kad ASV dolārs krītas, tam ir tendence paaugstināt zelta cenas, jo citu valūtu un preču vērtība pieaug.

 

Tehniskā analīze – vai mēs varam sagaidīt lāču korekciju zeltā – XAU / USD? 

Runājot par tirgus tehnisko pusi, zelts tirgo ar spēcīgu vēršu tendenci, jo tas ir pieaudzis līdz 1806 līmenim. Mēneša laika grafikā dārgmetāls ir izveidojis svečtura zīmējumu “Trīs baltie karavīri”, kas liecina par bullish tendences turpināšanās izredzes. Turklāt vadošie rādītāji, piemēram, MACD un RSI, tur attiecīgi virs 0 un 50, kas parāda zelta bullish aizspriedumus.

XAU / USD trīs baltie karavīri, RSI, MACD un 50 EMA - visi iesaka iegādāties

XAU / USD trīs baltie karavīri, RSI, MACD un 50 EMA – visi iesaka iegādāties

Mēneša diagrammā 0 periodu eksponenciālais slīdošais vidējais norāda uz spēcīgu bullish aizspriedumu, bet tajā pašā laikā tas norāda arī uz spēcīgām lāču korekcijas iespējām, jo ​​tā vērtība saglabājas 1408 līmenī, kas ir tālu no pašreizējās. tirgus cena 1,808.

XAU / USD Fibonači retrements

XAU / USD Fibonači retrements

Runājot par zelta cenu prognozēšanu, mēs varam sagaidīt, ka zelta cenas turpinās bullish tirdzniecību, veidojot dubultu augstāko pretestības līmeni 1916 līmenī. Zemāk par 1 916 līmeni pārpirktais dārgmetāls, zelts, varētu atvilkt elpu un izraisīt lācīgu retracementu līdz 1,729 līmenim, kas iezīmē 23,6% Fibonači līmeni. Zem tā nākamais atbalsts varētu būt ap 38,2% Fibonači līmeni 1 630. Un otrādi, bullish breakout 1916 līmenī varētu izraisīt bullish aizspriedumus līdz 2160 līmenim, iespējams, nākamā gada laikā. Saglabāsim otro pusgadu un uzmanīgāk sekosim tirgus būtiskajai pusei. 

Veiksmi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector