USD / RUB cenu prognoze 2020. gada 4. ceturksnis: vai šķembas virzās uz rekordaugstajiem rādītājiem?

Krievija ir viens no 5 jaunajiem tirgiem BRICK grupā, kurai jau ilgu laiku ir bijis liels pozitīvs tirdzniecības deficīts. Tomēr Krievijas rublis ir tirgojies ilgtermiņā lāču virzienā. USD / RUB kurss deviņdesmito gadu beigās bija aptuveni 6, bet Krievijas krīze tajā laikā to strauji pieauga līdz 30. 2008. gada pasaules finanšu krīze rubli noveda tālāk, savukārt lielākā katastrofa notika 2014. – 16. , jo jēlnafta iegāja lācīgā tendencē, USD / RUB nosakot virs 85.

Pēc divu gadu konsolidācijas kritums atkal atsākās šī gada sākumā, jo naftas cenas krita zemāk, pateicoties koronavīrusa uzliesmojumam Ķīnā, samazinot pieprasījumu. USD / RUB pieauga par 20 centiem augstāk un atkāpās zemāk, taču mēs tagad esam atgriezušies tur, kur bijām martā, neskatoties uz USD ārkārtīgo vājumu šajā laikā, kas visas valūtas virzīja pret USD. Tas ir spēcīgs lāča signāls par rubli, tāpēc gan tehniskā analīze, gan pamati norāda uz turpmāku rubļa vājumu, USD / RUB kādā brīdī ir jāpārtrauc visu laiku maksimumi, jo bullish tendence turpinās.

 

Pašreizējais USD / RUB Cena: $

Nesenās USD / RUB cenas izmaiņas

Periods Mainīt ($) Mainīt%
30 dienas -1,09 USD -1,4%
6 mēneši +2,40 USD +3,2%
1 gads +12,64 USD +18,9%
5 gadi +13,05 ASV dolāri +20,6%
Kopš 2000. gada +49,55 USD +182,7%

 

USD / RUB tiešraides diagramma

USD / RUB

 

Faktori, kas ietekmē USD / RUB 

Krievijas rubli un vēl vairāk USD / RUB ietekmē vairāki faktori. Naftas cenas ir galvenais rubļa faktors, jo Krievija ir galvenā naftas un gāzes eksportētāja, un valdības ieņēmumi lielā mērā ir atkarīgi no eksporta. Arī preces ir faktors, jo Krievija eksportē arī lielu daudzumu izejvielu un minerālu, kas arī negroza pozitīvu ainu. Krievijas Centrālā banka (CBR) ir pazeminājusi procentu likmes līdz 4%, kas ir diezgan augsts, bet zemākais, kāds tas jebkad bijis Krievijā. ASV vēlēšanas ir vēl viens nozīmīgs notikums, kas ietekmē monētas otru pusi, tāpat kā koronavīrusa situācija.

GBP / USD prognoze 2020. gada 4. ceturksnim: 73 GBP / USD prognoze 1 gads: 1,25-26 GBP / USD prognoze 3 gadiem: 0.55-0.60
Cenu draiveri: ASV vēlēšanas, riska noskaņojums, naftas cena, tehniskā analīze                     Cenu draiveri: Krievijas ģeopolitika, politika ASV, abas ekonomikas, pasaules ekonomikas noskaņojums Cenu draiveri: Pamati abās valstīs, Tehnika, Preču cenas                     

USD / RUB cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem

Jaunākie USD / RUB notikumi

Krievija ir masīva valsts, kurā ir daudz izejvielu un preču rezerves. Lielu daļu no valsts ieņēmumiem veido šādu materiālu eksports. Bet vairāk nekā desmit gadus izejvielas un preces galvenokārt ir bijušas lācīgas. Jo īpaši jēlnafta un dabīgā šķidrā gāze ir bijusi ilgtermiņa lāču tendence, kas samazina ieņēmumus Krievijai, it īpaši šī gada sākumā, kad jēlnafta kritās zemāk un USD / RUB pieauga par 20 centiem augstāk..

Kopš aprīļa jēlnafta ir pieaugusi, un USD kopš tā laika ir bijis diezgan lācīgs, liekot USD / RUB no aprīļa līdz jūnijam atkāpties zemāk, bet cena atkal pieauga uz augšu, kas liecina, ka noskaņojums ir vēl lācīgāks rublis nekā USD. Šī ir galvenā lieta, kas liek domāt, ka USD / RUB būs vēl lecīgāks, kad nafta vairs neuzturēs un USD kritums beigsies.

Arī koronavīrusa situācija nav palīdzējusi. Kopš aprīļa jēlnafta ir bijusi vērojama, bet globālā ekonomika šogad ir cietusi, un, pieaugot koronavīrusa ierobežojumiem, Eiropa un citas vietas atkal saraujas. Tas nozīmē mazāku pieprasījumu pēc precēm un izejvielām un līdz ar to zemākus ienākumus ārvalstu valūtā Krievijai, kas rublim nepalīdzēs. Krieviju ietekmējošie ģeopolitiskie faktori, piemēram, situācija Ukrainā, Armēnijas un Azerbaidžānas konflikts un Baltkrievijas protesti, arī negatīvi ietekmē rubli, bet tie nav būtiski. Tātad kopumā fundamentālākie faktori rublim norāda uz leju un USD / RUB nākamajos mēnešos ir augstāki.

USD / RUB tehniskā analīze – pieaugošā tendence turpinās, jo cena atlec no MA

90. gadu sākumā USD / RUB kurss bija aptuveni 2. Tad tas uzkāpa augstāk, sasniedzot 6 līdz 1998. gadam, 20 SMA (pelēks) turot kā atbalstu. Krievijas krīzes dēļ cena tajā gadā pieauga līdz 25. No šī gada līdz 2014. gadam USD / RUB konsolidējās ar nelielu vēršu tendenci, izņemot 2008. gada lēcienu finanšu krīzes laikā. Bet 2014. gadā jēlnaftas cena sāka samazināties, samazinot arī rubļa kursu, savukārt USD / RUB pieauga augstāk, līdz 80. Cena 2015. gada 2. ceturksnī atgriezās, bet pēc āmura svečtura izveidošanas tā paša gada maijā, kas ir bullish atpakaļgaitas signāls pēc retrace, bullish tendence atkal atsākās, un pircēji sasniedza 86. 

Šī gada sākumā cena atcēlās no 20 SMA

 

Tomēr pieaugums beidzās 2016. gada sākumā, un pēc otrādi apgriezta doji svečtura, kas ir lācīgs reverss signāls, USD / RUB atkāpās. Bet 50 SMA (dzeltenā krāsā) bija panākusi cenu, un zemākā atdošana beidzās virs šī vidējā līmeņa. 50 SMA atkal sniedza atbalstu šī gada janvārī, jo naftas vērtība kritās zemāk, un šis forex pāris sasniedza šo slīdošo vidējo rādītāju, līdz marta vidum palielinoties no 60 līdz 83. Bet naftas kritums aprīlī apstājās un līdz septembrim pagriezās diezgan strauji, savukārt USD pagriezās masveidā, un USD / RUB bija zemāks. Bet kritums beidzās ar 20 SMA (pelēko) ikmēneša diagrammā pēc tam, kad virs tā bija izveidots āmura svečturis, kas ir bullish reverss signāls. 

20 SMA, iespējams, pārvērtīsies par USD / RUB atbalstu

 

Augšupejošā tendence ir redzama arī nedēļas diagrammā, augšupejošās tendences līnijai veidojoties trīs zemāko zemāko galveno apakšējo daļu apakšdaļā. Tas parāda, ka pircēji ienāk ātrāk katru reizi, kad USD / RUB samazinās. Palīdzējis arī 200 SMA (violets). Kas ir interesantāk, ir tendence uz augšu no jūnija, kamēr nafta kāpa un USD bija ārkārtīgi lācīgs. Tas liek domāt, ka rublis ir bijis vēl lācīgāks nekā USD, un šis pāris straujāk pieaugs pēc USD atgriešanās, iespējams, pēc ASV vēlēšanām. Tātad, mēs paredzam, ka iepriekšējie augstumi šajā pārī tiks salauzti, un bullish impulss turpināsies, tiklīdz šī pēdējā atkārtošanās beigsies, iespējams, nedēļas tabulas 20 SMA.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me