USD / JPY cenu prognoze 2021. gadam: vai lejupslīde ilgs daudz ilgāk?

JPY uz visiem laikiem darbojas kā drošs patvērums, kļūstot lēcīgs, kad tirgotāji un investori jutās nedroši un samazinās, kad pasaules ekonomika un riska noskaņojums ir pozitīvs. 2020. gads bija viens no nenoteiktākajiem un nedrošākajiem gadiem gadu desmitos, pat vairāk nekā 2008. gada pasaules finanšu krīze. Tā rezultātā JPY kopš pagājušā gada marta pēdējās nedēļas ir saglabājusies vērojama, padarot USD / JPY lācīgu kā rezultāts, lejupejošajai tendencei sākoties pēc liela amerikāņu kalniņu brauciena februārī un martā. Negatīvie soļi ir bijuši konsekventi, un mainīgie vidējie rādītāji nodrošina stabilu pretestību, jo tie turpina pazemināt cenu, kopumā par gandrīz 10 centiem.

Bet mēs šo USD / JPY lācīgo virzību īsti nevaram attiecināt uz Japānas jenas drošā patvēruma statusu, jo USD pret visu ir krities. Faktiski EUR / USD vai AUD / USD pieaugums ir bijis vēl lielāks, kas liek domāt, ka USD / JPY kritums drīzāk ir USD faktors nekā JPY drošs patvērums. Tomēr mēs sīkāk aplūkosim JPY drošā patvēruma statusu zemāk esošajās sadaļās. Jebkurā gadījumā izskatās, ka kritums varētu būt vējš, jo mēs ejam uz koronavīrusa perioda beigām.

Pašreizējais USD / JPY Cena: $

 

Nesenās USD / JPY cenas izmaiņas

Periods Mainīt ($) Mainīt%
6 mēneši -3.22 -3,0%
+9,9% -6.26 -5,7%
3 gadi -6.80 -6,1%
5 gadi -16.13 -13,5%
Kopš 200 +1.87 +1,8%

 

Kā minēts iepriekš, USD / JPY ir bijis lācīgs gandrīz gadu, un arī nedēļas un dienas grafiki izskatās diezgan lācīgi. Bet ikmēneša diagramma izskatās mazāk dramatiska, un tas norāda uz iespējamu strauju lēcienu. Arī USD / JPY pārdevējiem fundamentālie rādītāji nav īpaši labvēlīgi, jo ienākumi un mājsaimniecību izdevumi Japānā samazinājās gadu, savukārt ASV ekonomika, savukārt, ir ievērojami paplašinājusies. Bet USD no tā nav guvis labumu, neskatoties uz to, ka ASV ir vienīgā lielā attīstītā ekonomika, kas diezgan strauji paplašinās 2021. gada sākumā, kamēr visas pārējās lielākās ekonomikas, izņemot Ķīnu, virzās uz citu lejupslīdi. Bet tas varētu mainīties tagad, kad FED liek domāt par monetārā atvieglojuma cikla izbeigšanu, lai gan pašlaik situācija joprojām ir pārāk neskaidra, taču, ja ASV nesadalās, izredzes ir uz lēcienu maiņu 1. ceturksnī pēc viena -gadu samazināšanās.  

USD / JPY – Prognozes kopsavilkums

USD / JPY prognoze: H1 2021. gads

Cena: 100 USD – 101 USD

Cenu virzītāji: Lācīgs ASV impulss, COVID-19 otrais vilnis, Tehniskie rādītāji, Drošas patvēruma pievilcība

USD / JPY prognoze: 1 gads

Cena: 106 USD – 107 USD

Cenu virzītāji: pasaules ekonomika, COVID-19 atkopšana, tehniskais atsitiens

USD / JPY prognoze: 3 gadi

Cena: 110 USD – 115 USD

Cenu virzītājspēks: Pēc COVID-19 atkopšanās, Havaju centrālās bankas, Ekonomiskās stimulēšanas naudas samazināšanās

 

USD / JPY tiešraides diagramma


 

USD / JPY cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem

Tirgus noskaņojums koronavīrusa laikā

Kopš koronavīrusu pandēmijas sākšanās 2020. gada februārī finanšu tirgi ir savādi reaģējuši. Sākotnēji tirgotāji un investori panikā, kad vīruss devās uz Eiropu, kas pakļāva riska noskaņojumam. Tirgotāji ķērās pie USD kā globālās rezerves valūtas, liekot tam vairākas nedēļas paaugstināties. Drošie patvērumi, piemēram, zelts un JPY, nevarēja pretoties panikai, un strauji augošais USD tos arī noraidīja.

Bet marta beigās situācija mainījās, un mēs redzējām, kā USD no galīgā drošā patvēruma pārvēršas par vislētāko aktīvu. Tas visas galvenās valūtas, tostarp BRICK valstu valūtas, padarīja vēršu. Tā rezultātā JPY ir palielinājies attiecībā pret Buck, un USD / JPY ir pastāvīgi samazinājies. Normālos laikos USD kā pasaules rezerves valūtai, ja nenoteiktība ir augsta, noskaņojumam vajadzētu būt vēršamam, taču tas nav normāls laiks, jo pasaule mainās gan no politiskā, gan ekonomiskā viedokļa. Jebkurā gadījumā JPY kā drošas patvēruma valūta normālos laikos būtu vēl spēcīgāka, kas šim pārim joprojām būtu vērsta uz leju.    

Vai JPY joprojām izmanto Safe Haven statusu??

Runājot par drošām patvērumiem, šobrīd nav skaidrs, vai JPY saglabā šo statusu vai nē. Drošas patvēruma valūtas, piemēram, CHF un JPY, koronavīrusa krīzes pirmajos 2-3 mēnešos pieauga, jo tirgotāji vērsās pie viņiem drošības labad. Zelts un sudrabs arī pulcējās diezgan spēcīgi, un zelts beidzot pārkāpa 2000 USD slieksni un veica jaunus augstākos līmeņus, augusta pirmajā nedēļā pakāpjoties līdz 2075 USD. Bet dārgmetālu bullish tendence toreiz beidzās, un kopš augusta tie ir samazinājušies. Tas rada jautājumu, vai zelts un sudrabs joprojām saglabā patvēruma statusu, vai arī patvērumi atkāpjas. Globālā situācija joprojām ir ļoti neskaidra, un jaunie bloķēšanas gadījumi Eiropā un ierobežojumi Ziemeļamerikā kaitē pasaules ekonomikai, tomēr dārgmetāli jau vairākus mēnešus krītas.  

Neskatoties uz Japānas premjerministra Shinzo Abe atkāpšanos, CHF un JPY ir guvušas pieaugumu attiecībā uz USD, kas tur viņus uz augšu, taču viņu ieguvumi nav bijuši tik lieli kā riska valūtu pieaugums, kas ir guvis labumu no USD USD vājums. Tas liek domāt, ka drošās patvēruma valūtas ieguvumi nāk no USD samazināšanās, nevis no drošības zonas statusa. Faktiski USD indeksa DXY kritums kopš pagājušā gada marta ir bijis lielāks nekā USD / JPY kritums. DXY ir zaudējis 14 punktus jeb 1400 punktus, savukārt USD / JPY zaudējis tikai aptuveni 9 centus jeb 900 punktus. Aprēķinot starpību, šķiet, ka JPY faktiski ir palīdzējis samazināt USD / JPY zaudējumus, kas liek domāt, ka JPY varētu būt zaudējis arī drošā patvēruma statusu. Šīs dīvainās reakcijas iemesls varētu būt kriptovalūtu kā drošas patvēruma tirgus parādīšanās. Laikā, kad neviena ārvalstu valūta vai prece nav droša, šķiet, ka tirgotāji un investori dod priekšroku kriptonauda kā vieta, kur droši uzglabāt savu skaidro naudu, līdz ar to straujais pieaugums 2020. gada 4. ceturksnī. Līdz 2021. gada janvārim Bitcoin bija pieaudzis gandrīz 42 000 USD, savukārt Ethereum un citi kriptotieši devās uz visu laiku augstāko līmeni. Tātad izskatās, ka drošā patvēruma statuss mainās globālā mērogā, un JPY šajā laikā nav daudz ieguvis, kas norāda uz spēcīgu lāču maiņu, kad USD kritums ir beidzies.    

Japānas pamati un BOJ, Vs ASV pamati un FED

Japānas Banka (BOJ) tagad atrodas grūtā vietā; tas faktiski ir bijis kādu laiku, inflācija un izaugsme ilgu laiku ir bijusi vāja, taču kopš koronavīrusa sāgas sākuma tā ir pasliktinājusies. Kaut arī pēc slēdzieniem mēs redzējām spēcīgu atsitienu daudzās attīstītajās valstīs, ekonomikas atveseļošanās Japānā bija vāja, un 2020. gada pēdējos mēnešos ekonomika atkal devās lejup. Peļņa un inflācija novembrī kļuva negatīva, un patērētāju uzticība un ekonomikas noskaņojums joprojām ir diezgan zems. Rezultātā Japānas Bankas prezidents Haruhiko Kuroda paziņoja par savu plānu saglabāt monetāro politiku un pagarināja to vēl par 6 mēnešiem, lai sasniegtu inflācijas mērķi 2% apmērā.

Federālās rezerves arī plaši izmantoja aktīvu pirkumus, lai cīnītos ar šo krīzi, sākotnēji lai nomierinātu satricinājumus finanšu tirgos un arī palīdzētu stimulēt ekonomiku, kuras sniegums ir bijis patiešām labs, kā liecina gandrīz visi rādītāji. Iespējams, ka FED drīz paziņos par vēl vienu pieaugumu, lai vēl vairāk palīdzētu ekonomikas atveseļošanai, kas, iespējams, palīdzēs palielināt inflāciju. Bet pēdējā laikā mēs esam redzējuši FED amatpersonu jauktas piezīmes, kas liek domāt, ka nākamais solis no viņiem varētu būt kvantitatīvās atvieglošanas programmas palielināšana vai pat samazināšana. Čikāgas Fed prezidents Čārlzs Evans paziņoja, ka “viņi, visticamāk, kādu laiku uzturēs 120 miljardu dolāru mēnesī tempu, pērkot hipotēku nodrošinātos vērtspapīrus un ASV Valsts kases”. No otras puses, Atlantas Fed prezidents Rafaels Bostičs sacīja, ka “viņš cer, ka diezgan īsā laikā mēs varam sākt pārkalibrēt kvantitatīvo atvieglojumus”. Tas varētu nozīmēt, ka FED varētu sākt samazināt obligāciju un valsts kases pirkumus jau 2021. gadā.

Obligāciju tirgus janvāra otrajā nedēļā strauji pieauga, un 10 gadu valsts obligāciju ienesīgums bija virs 1%. Tātad, šķiet, ka tirgus sagaida, ka Federālās Rezerves drīzāk, nevis vēlāk, stāsies attēlā, es teiktu. Tā visa ideja ir tāda, ka tirgi negaida, ka FED uz visiem laikiem turēs procentu likmes šajos līmeņos.

Valsts kases ienesīguma pārrāvums virs 1% pagājušajā nedēļā un ASV politiskās noteces beigas beidzot ļaus FED drīzāk atgriezties pie attēla, drīzāk nekā vēlāk, un to parāda obligāciju tirgus. Tas nenāks tuvāko mēnešu laikā, bet, ja FED patiešām norāda, ka pēc jaunākās stimulu paketes tie tiek veikti ar monetāro atvieglojumu, tad tirgi to uztvers kā pārmaiņas politikā, kas būs lielais pavērsiens USD. Pamati atbalsta lielu apvērsumu, tāpēc mēs varam sagaidīt, ka tas notiks šajā pārī kaut kad.

Tehniskā analīze

 

USD / JPY kopumā ir bijis lācīgs, jo 80. gadu vidū tas ir samazinājies no 260 un pēc 2008. gada globālās finanšu krīzes un pēc tam sekojošās Grieķijas parādu krīzes samazinājies līdz 75.70, kas deva drošus patvērumus un USD / USD JPY niršana zemāka. Bet tendence mainījās 2012. gadā, un cena pieauga par aptuveni 50 centiem augstāk līdz 125,7, līdz 2015. gadam. Kopš tā laika cena tomēr atkāpās zemāk, taču atkāpšanās šķiet diezgan vāja, salīdzinot ar straujo pieaugumu, kas tikpat labi varētu būt pirms nākamā bullish kāja augstāk. Zemākais līmenis nekļūst zemāks, un tehniskie rādītāji nodrošina atbalstu šim pārim. 100 SMA (zaļš) 2016. gadā pārvērtās par atbalstu zem 100, savukārt kopš tā laika 200 SMA (purpursarkans) ir bijis galvenais atbalsts. Tagad cena pēdējos mēnešos ir tirgojusies ap šo slīdošo vidējo rādītāju, virzoties virs un zem tā, tāpēc tas ir izšķirošs brīdis, un, ņemot vērā pamatu virzību, drīz varētu būt vērojama lēciena maiņa. Lai gan pircējiem būs jāpiespiež virs 50 SMA, kas darbojas kā pretestība kopš 2017. gada. Turpmāk uz leju ir atbalsta zona, ja 20 SMA ir sadalīts, lielais apaļais līmenis ir 100, kas stiepjas no 99 līdz 101.

 Ja atbalsts turpinās pastāvēt, drīz mēs varam redzēt atsitienu

Nedēļas diagrammā parādīts atkāpšanās periods kopš 2015. gada, sekojot 50 procentu pieaugumam agrāk pēdējās desmitgades laikā, kad 200 SMA (purpursarkans) kopš 2017. gada ir nodrošinājis augšdaļā pretestību, zemāko līmeni spiežot. Bet kopš 2020. gada jūlija 20 SMA (pelēks) ir izveidojies, beidzot augstākos rādītājus un veidojot konsekventu lāču tendenci, jo USD turpina samazināties. Tomēr, kā jau minējām iepriekš, USD samazināšanās pret JPY nešķiet tik pārliecinoša kā citiem pāriem. Bet 20 SMA nelaiž vaļā. Pēdējo divu nedēļu laikā mēs redzējām mēģinājumu mainīt cenu augstāku un iespējamo 20 SMA pārtraukumu, taču pircēji atkal cieta neveiksmi, un nedēļas svečturis ir atgriezies tur, kur tas sākās. Tātad, šajā diagrammā šī tendence joprojām ir nepārprotama.

20 SMA ikdienas grafikā saglabā USD / JPY lācīgumu

Dienas diagrammā attēls ir arī diezgan lācīgs, sekojot amerikāņu kalniņu braucienam pagājušā gada februārī un martā. Šajā laikā šajā diagrammā esošajās 50 SMA ir bijušas diezgan daudz patiešām labu pārdošanas iespēju. Šī pāra cena 2019. gada 4. ceturksnī bija lecoša, un tas turpinājās 2020. gada pirmajos pāris mēnešos, taču pēc koronavīrusa viss mainījās. Šim pārim turpinās kritums, kas sākās marta beigās, un 50 SMA (dzeltenā krāsā) šeit ir galvenā pretestība. Pagājušās nedēļas beigās mēs redzējām vēršu maiņu un vēl vienu pircēju mēģinājumu lauzt 50 SMA, taču tie atkal neizdevās, un cena tagad virzās zemāk. Tātad lejupslīde šajā pārī turpinās, kaut arī lejupslīde ir lēna, un straujajai lejupslīdei vajadzētu notikt drīz, pirms USD / JPY sasniegs 100 līmeni.

2020. gadā USD / JPY ir bijušas vairākas lieliskas pārdošanas iespējas

USD / JPY Live likme

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector