Sudraba cenas prognoze 2021. gadam: vai atbalsts būs piemērots sudrabam?

Pēdējo nedēļu laikā finanšu tirgos ir notikusi dīvaina parādība, kad mazumtirgotāji un investori izmēģina krusta karu pret Volstrītu; tas sākās ar mazumtirgotājiem un investoriem pēc Reddit ziņas, lai nopirktu GameStop akcijas, kas strauji palielinājās. Pēc tam, kad februāra beigās Elons Musks arī ievietoja Reddit #Bitcoin, Bitcoin pieauga par aptuveni 8000 USD augstāks. Sudrabs bija jaunākais līdzeklis, lai iegūtu stimulu no Reddit tirgotāju kopienas, pēc tam, kad pagājušajā nedēļā vietnē Reddit publicētā ziņa paziņoja, ka sudrabs ir “VISLABĀKAIS ĪSS ĪPAŠUMS PASAULĒ”, un mudināja tirgotājus uzkrāties iShares trestā kā veids, kā pielīmēt to lielam bankas. BlackRock Inc. iShares Silver Trust, kas ir lielākais biržā tirgotais produkts, kas seko metālam, piektdien reģistrēja bezprecedenta neto ieplūdi 944 miljonu ASV dolāru vērtībā.

Drošības patvēruma aktīvu veiktspēja 2020. gadā ir bijusi neviennozīmīga. Viņi gadu sāka nedaudz bullish apstākļos Tuvo Austrumu spriedzes dēļ, bet februārī un martā kritās zemāk sākotnējās panikas dēļ pēc koronavīrusa ceļojuma uz Eiropu. Drošie patvērumi atsāka savu bullish tendenci pēc panikas režīma izslēgšanas, Sudrabam un Zeltam virzoties augstāk, globālajai ekonomikai nonākot masīvā recesijā. Dažu mēnešu laikā sudraba vērtība gandrīz trīskāršojās, pieaugot no virs USD 10 līdz USD 30, savukārt zelts sasniedza rekordaugstu līmeni, pakāpjoties virs 2000 USD.

Mūsu pēdējā ilgtermiņa prognozē mēs atstājām sudrabu ar spēcīgu bullish impulsu, lai gan šis impulss nebija ilgs, un augusta otrajā nedēļā mēs redzējām lāču maiņu drošā patvēruma metālos. Zelts zaudēja vairāk nekā 300 ASV dolārus, atkal nokrītot zem 2000 USD, kur kopš tā laika ir tirgojies, savukārt sudrabs ir atlecis diapazonā, aptuveni no 22 līdz 30 ASV dolāriem. Tātad šajā laikā sudrabs ir darbojies daudz labāk nekā zelts , ar zelta / sudraba attiecību, kā parādīts diagrammā, kas samazinās kopš 2020. gada marta vidus. Kopumā sudrabs gadu noslēdza ar pienācīgu pieaugumu, lai gan 2021. gads tam varētu nebūt ļoti bullish, kā jūs redzēsit no analīze zemāk.      

Pašreizējais SUDRABS Cena: $

 

Nesenās sudraba cenas izmaiņas

Periods Mainīt ($) Mainīt%
6 mēneši +4.62 +17,8%
1 gads +8.21 +46,4%
3 gadi +8.86 +52,1%
5 gadi +11.65 -81,5%
Kopš 2000. gada +20.48 +379%

 

Kā minēts iepriekš, drošo patvērumu gads 2020. gadā bija jaukts; lai gan varētu šķist, ka viņi ir ieguvuši vērtību, ko viņi arī izteica USD izteiksmē. Tomēr to varēja attiecināt uz izteikto USD vājumu šajā laikā. Pat ja tā, patvēruma metāli, piemēram, zelts un sudrabs, kopš augusta ir atkāpušies zemāk, savukārt drošā patvēruma valūtu ieguvumi ir bijuši daudz mazāki nekā USD kritums, kas liecina, ka kopumā drošās patvēruma zonas ir stagnējušas kopš 2020. gada vidus.

Rūpniecības pieprasījums pēc sudraba ir pieaudzis, tomēr mēs neesam redzējuši lielu bullish impulsu. Pat decembra zelta un sudraba rallijs ir beidzies, jo janvāra pirmajās divās nedēļās cena atkal kļuva lācīga. Nepastāvība, protams, ir bijusi diezgan augsta, cenai radot zināmas svārstības, kas piedāvāja dažas labas tirdzniecības iespējas, lai gan arī risks bija diezgan augsts. Tagad sudraba cena atkal virzās uz leju, un, ja USD stāvoklis 2021. gadā uzlabosies, kā tam dažos gadījumos vajadzētu būt, šis varētu būt sudraba un zelta gads.

 

Gaidāmie notikumi, kas ietekmē sudraba cenu

 

Otrdiena, 2021. gada 2. februāris Q4 IKP QoQ Eirozona

Trešdien, 2021. gada 3. februārī   Janvāra PCI eirozona (YoY)

 


Sudrabs – prognožu kopsavilkums

Sudraba prognoze: 2021. gada H1

Cena: 122 USD – 23 USD

Cenu virzītāji: tirgus noskaņojums, COVID-19, globālā ekonomika, politika

Sudraba prognoze: 1 gads

Cena: 21 USD

Cenu virzītāji: Post COVID-19, Drošas patvēruma statuss, Mazāk centīga centrālās bankas retorika?

Sudraba prognoze: 3 gadi

Cena: 30 USD – 32 USD

Cenu virzītāji: globālā ekonomika, drošas patvēruma statuss, tirgus noskaņojums

 

Sudraba tiešraide

 

Sudrabs – XAG / USD cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem

Apmēram desmit gadu laikā sudrabs bija vērojams lāču tendencē pēc tam, kad 2011. gadā Eirozonas parādu krīzes laikā tas bija nedaudz zemāks par 50 ASV dolāriem, kas deva augstākas drošības zonas un zemākas preces. Izskatījās, ka bullish tendence varētu būt atkal atsākusies pēc straujas izaugsmes 2020. gada pirmajā pusē, taču pagājušā gada otrajā pusē nebija sekošanas, un 2021. gads ir sācies lētāk par sudrabu, kas ir atkāpies zemāk, zaudējot gandrīz 4 USD līdz šim. Šajos nenoteiktajos laikos, kad, šķiet, mainās pasaules ekonomika, iespējams, kopā ar politisko ainu zeltam un sudrabam bija jābūt ārkārtīgi vēršamam, taču kriptovalūtu tirgus 2020. gadā ieguva drošas patvēruma statusu, nozagdams galveno gaismu no tradicionālajiem drošajiem patvērumiem. . Japānas Bankas prezidenta Haruhiko Kuroda komentāri to pastiprināja decembrī. Tātad, lai kā jūs to apskatītu, viss norāda uz turpmāku atkāpšanos nākamajos mēnešos, it īpaši, ja pasaules ekonomika sāk atkopties pavasarī.   

Sudrabs zaudē drošu patvēruma statusu koronavīrusa krīzes laikā?

Dārgmetāli, piemēram, sudrabs un zelts, agrāk bija visaugstākā drošā patvēruma vieta, kas nozīmē, ka tie kļūst vērojami, kad noskaņojums finanšu tirgos kļūst negatīvs, jo tirgotāji un investori drošības nolūkos pārskaita savus līdzekļus šādiem instrumentiem. Tomēr mēs redzējām dārgmetālu avāriju februārī / martā, kad koronavīrusa pandēmija skāra Eiropu. Tas notika milzīgas panikas rezultātā, kas tirgotājus pievērsās USD kā globālajai rezerves valūtai. Tiklīdz panika bija beigusies, tendence mainījās, un sudrabs un zelts ieguva spēcīgu bullish tendenci, kas ilga līdz augusta otrajai nedēļai.

Augustā bullish solis beidzās, jo noskaņojums uzlabojās, un abi šie instrumenti atkāpās zemāk. Ekonomikas dati no visas pasaules liecināja par spēcīgu atsitienu pēc atsākšanas pēc COVID-19 bloķēšanas pavasarī. Tradicionālie drošības patvērumi nav atsākuši savu straujo tendenci, kaut arī pasaules ekonomika kopš oktobra atkal ir samazinājusies, jo pēc Eiropas Savienības prezidentes Ursulas Fonnes paziņojuma dažās valstīs, it īpaši Eiropā, palielinās ierobežojumi un atslābināšanās. Der Leyen janvārī, lai iegūtu vairāk ierobežojumu un oranžu zonu Savienībā. Decembrī bija vērojams straujš gājiens, taču tas galvenokārt bija USD kurss, kurā pēc ASV prezidenta vēlēšanām dolāra vērtība kritās vēl vairāk. Tagad, janvāra vidū, sudrabs joprojām virzās uz leju, kas nekorelē ar noskaņojuma pasliktināšanos.

Neskatoties uz vakcīnu attīstību, koronavīruss joprojām atrodas rietumos, un Eiropa un Lielbritānija virzās uz dubultu lejupslīdi. Bet sudrabs un zelts nepazīst bullish, un to pastiprina fakts, ka ASV dolārs kopš pagājušā gada marta ir bijis ļoti lācīgs. Drošo patvērumu vajadzēja strauji pieaugt, taču tradicionālie dārgmetāli kopš augusta nav ieguvuši. Tas parāda, ka viņi, iespējams, zaudē savas patvēruma statusu, vai arī tas ir ievērojami samazinājies. Kriptovalūtas ir nozagušas viņu uzmanības loku, jo ir ieguvušas drošas patvēruma statusu, kā rezultātā tās gandrīz gadu strauji pieauga. Tātad tradicionālie drošības patvērumi kopš augusta ir palaiduši garām iespēju, un, kad USD kļūs bullish, kas varētu drīz parādīties, viņiem būs reālas problēmas.      

Zelta un sudraba attiecība

Zelta / sudraba attiecība, kas parāda šo divu dārgmetālu salīdzinājumu savā starpā, kopš 2011. gada palielinās. Toreiz attiecība bija aptuveni 32, bet augstākā 2020. gada vidū bija 93,50. Augošās tendences laikā slīdošie vidējie rādītāji sniedza lielisku darbu atbalsta sniegšanā, un mazākie perioda MA, piemēram, 50 SMA (dzeltenā krāsā), to darīja, kad pieauguma temps bija spēcīgāks, savukārt lielākie atbalstīja cenu, kad tendence palēninājās un zemākas atvilktnes bija stiprākas. Pieaugošā XAU / XAG attiecība nozīmē, ka šo metālu cena ir bijusi atšķirīga, ko var redzēt no zemāk redzamajām diagrammām tehniskajā analīzē, un zelts kopš 2018. gada ir kļuvis diezgan bullish, savukārt sudrabs līdz pagājušā gada marta vidum tirgojās uz sāniem..

200 SMA ir pārvērties par lielu pretestības rādītāju, lai virzītos virs šī brīža

Tas ilga līdz šī gada sākumam, kad attiecība pārvērtās no straujas līdz sprādzienbīstamākai, jo sākotnēji saspīlējums starp ASV un Irānu, kam sekoja koronavīrusu izlaušanās Ķīnā un pēc tam Eiropā, izraisīja tradicionālo drošo patvērumu pieaugumu un zelta ražošanu. daži rekordaugsti pārsniedz 2000 USD. Sudrabs arī pieauga augstāk, koronavīrusa pieauguma laikā līdz augustam iegūstot gandrīz 20 ASV dolārus, bet zelts – aptuveni 625 USD. Rezultātā zelta / sudraba attiecība februāra beigās un marta pirmajās divās nedēļās pieauga no 87 līdz 127. Bet straujais pieaugums toreiz beidzās, un līdz augustam attiecība bija samazinājusies zem 70. Nedēļas grafikā slīdošie vidējie rādītāji no atbalsta pārvērtās pretestībā, vispirms to izdarot 20 SM (pelēks), pēc tam 200 SMA (violets) septembrī noraidot cenu pēc tam, kad atgriezās augstāk.

Attiecība paliek par labu Silver  

Dienas diagrammā slīdošie vidējie rādītāji pārvērtās arī pretestībā pēc lāču maiņas, kas sekoja lēcienam. Par apvērsumu ziņoja doji ikdienas svečturis augšpusē. 100 SMA (zaļš) novembrī nodrošināja pretestību šajā laika grafika diagrammā, savukārt 50 SMA pēdējās nedēļās no atbalsta ir kļuvusi par pretestību. Tātad zelta / sudraba attiecība ir bijusi tuvu zemākajam līmenim 2015. – 17. Gada līmenī, parādot, ka pieprasījums pēc sudraba ir bijis lielāks nekā zelta pieprasījums, un kopš augusta lāču maiņas laikā sudrabs ir noturējies labāk nekā zelts . Tas ir pozitīvs attiecībā uz sudrabu, un tas ir samazinājis zaudējumus, taču XAU / XAG attiecībās mēs varētu redzēt atlēcienu, ja nedēļas grafikā tiek sadalīti slīdošie vidējie rādītāji. Ja tas tā ir un pieprasījums pēc tradicionālajām patvērumiem turpina samazināties, mēs varam redzēt, ka sudraba kritums paātrinās, lai gan tas būtu atkarīgs arī no ASV dolāra.    

Vairāk COVID-19 stimulu paketes, kas palīdz visiem aktīviem

Koronavīrusu laikā tirgos ieplūda daudz skaidras naudas, desmitiem triljonu dolāru apmērā. Globālais parāds ir pieaudzis par aptuveni 20 triljoniem USD. Koronavīrusa pirmā kārta izraisīja visas pasaules ekonomikas dziļu lejupslīdi, jo lielākā daļa uzņēmumu bija slēgti. Centrālās bankas un valdības ieviesa dažas nozīmīgas ekonomikas stimulēšanas programmas, lai palīdzētu cīnīties pret ekonomikas krīzi. Pēc pirmās bloķēšanas kārtas ekonomika atkal atvērās, un dzīve zināmā mērā atkal atsākās, tāpēc vasarā mēs redzējām atsitienu, taču līdzīga situācija šobrīd atkārtojas ar jauniem ierobežojumiem un bloķēšanu, savukārt centrālās bankas un valdības papildina iepriekšējos stimulu paketes, palielinot globālo parādu.

Eiropas Centrālās bankas prezidente Kristīne Lagarde decembra beigās paziņoja, ka ECB koronavīrusa stimulēšanas programmu palielinās par 500 miljardiem eiro – no 1,35 triljoniem līdz 1,85 triljoniem. Pēc vairāku mēnešu ilgām sarunām ES Komisija pieņēma arī budžetu, kurā bija iekļauta koronavīrusa atjaunošanas pakete, kuras kopējais apjoms pārsniedz USD 2 triljonus. ASV Kongress decembrī pieņēma rēķinu par vairāk nekā 2 triljoniem USD, no kuriem aptuveni 900 miljardi USD tiks novirzīti koronavīrusu fondam. Šie pasākumi ietver federālo bezdarbnieka piemaksu 300 USD nedēļā un Paycheck aizsardzības programmas aizdevumus 284 miljardu ASV dolāru apmērā. Programmā bija iekļauti arī 600 USD tiešmaksājumi un 8 miljardi USD par Covid-19 vakcīnu izplatīšanu.

Vēl 1,4 triljoni ASV dolāru plāno finansēt valdību līdz septembrim, savukārt FED priekšsēdētājs Džeroms Pauels paziņoja, ka centrālā banka tuvākajā laikā neplāno samazināt aktīvu iegādi. Ir bijušas bažas, ka straujāks nekā gaidīts inflācijas pieaugums varētu novest pie Fed obligāciju pirkšanas programmas samazināšanās. Bet Pauels ir apstiprinājis, ka kvantitatīvā atvieglošana turpināsies tā, kā tas ir, tāpēc pārskatāmā nākotnē skaidras naudas netrūks, un lielākā daļa tirgu no tā gūs labumu. Akciju tirgi un riska valūtas to noteikti izmantos, tāpat kā preces. Tomēr zelta un sudraba daudzums kopš augusta samazinās, neskatoties uz pārmērīgo skaidras naudas daudzumu, kas ieplūst tirgos.

Tehniskā analīze – vai mēs varam sagaidīt lāču korekciju sudrabā – XAG / USD? 

Tirdzniecības diapazons ir pakāpies virs iepriekšējā

Aplūkojot ikmēneša diagrammu iepriekš, mēs varam redzēt, ka, tā kā vēsture rāda, XAG / USD ir bijusi neliela augšupejoša tendence, un vidējie slīdošie rādītāji nodrošina atbalstu zemāku atkāpju laikā. Lielāko daļu 2000. gadu atbalstu sniedza 20 SMA (pelēks), un tendences temps bija diezgan spēcīgs. Cena bija pretestības atrašana zem 15 USD, kas ilgu laiku bija svarīga atbalsta un pretestības zona, taču šī pretestības zona tika salauzta, un vēl viena pretestības zona izveidojās no 21 līdz 22 ASV dolāriem. 2008. gadā mēs redzējām lāču maiņu un atgriezenisko saiti. līdz 8,50 ASV dolāriem. Bet 100 SMA (zaļš) šoreiz pārvērtās par atbalstu un pēc globālās finanšu krīzes mainīja cenu. Eirozonas krīze turpmākajos gados riska noskaņojumu padarīja ļoti negatīvu, un līdz 2011. gadam sudrabs pēc spēcīga pieauguma bija diezgan tuvu 50 USD. Bet tas lielais apaļais līmenis bija pārāk liels psiholoģisks šķērslis pircējiem, kuri atteicās, un cena samazinājās pēc tam, kad finanšu tirgos sāka uzlaboties noskaņojums.

Bet kritums nav bijis taisns, jo vidējie rādītāji sniedz atbalstu ceļā uz leju un apstādina kritumu vismaz vairākus mēnešus. Sākotnēji kā atbalsta rādītāji darbojās 20 SMA (pelēks) un 50 SMA (dzeltens), pēc tam 100 SMA (zaļš) un pavisam nesen 200 SMA (violets) līdz 2019. gadam nodrošināja atbalstu sudrabam. Pagājušajā gadā sudrabs pieauga augstāk pirmais puslaiks, kā minēts, pārsniedza otro pretestību ap $ 21-22, kas, šķiet, tagad ir kļuvis par atbalstu, līdzīgi kā pirmais pretestības līmenis ap $ 15.      

20 SMA ir sasniegusi cenu nedēļas grafikā

Nedēļas diagrammā mēs redzam, ka XAG / USD tirgojās diapazonā no 2014. gada līdz 2020. gada jūlijam, neskatoties uz īsu pārtraukumu pagājušā gada marta vidū, kad viss avarēja koronavīrusu izlaušanās dēļ Eiropā, pirms lielās vēršu maiņas. . Tātad, tas netiek uzskatīts par pareizu pārtraukumu. Cena pieauga augstāk, sasniedzot diezgan tuvu 30 USD, kas ir vēl viena liela apaļa psiholoģiskā barjera, taču augustā tā atgriezās atpakaļ, lai gan iepriekšējā pretestības zona virs 21 USD pārvērtās par atbalstu un kopš tā laika turējās. 20 SMA pagājušā gada beigās panāca cenu, paaugstinot cenu, taču sudraba pircēji nespēja sasniegt jaunus augstākos līmeņus, un cena atkal atgriežas. Nespēja sasniegt vismaz iepriekšējo augstāko līmeni zem 30 USD ir zīme, ka pircēji nav pārliecināti, ka savas pozīcijas saglabā tuvu šai pretestības zonai, un nemēģina, lai nedēļas grafikā tendence kļūtu lēcoša. Tātad, tagad pārdevēji atkal ir atbildīgi.    

100 SMA atkal darbojas kā atbalsts apakšā

Dienas diagrammā mēs redzam, ka cena aptuveni gadu atlēca diapazonā, izņemot pagājušā gada marta niršanu, un viņi neņēma vērā mainīgos vidējos rādītājus, jo tie nedarbojas pārāk labi, ja aktīvs pagriežas uz sāniem ilgu laiku. Bet cena pieauga jūlijā un augusta sākumā, pēc mana brokera domām, augstākā cena bija 29,90 USD. Tomēr straujais pieaugums toreiz beidzās, un tas ir atkāpies zemāk, atrodot atbalstu pie mainīgajiem vidējiem rādītājiem. Atkāpšanās apstājās iepriekšējā pretestības zonā zem 22 USD un pēc tam atlēca augstāk. Lai gan, kā minēts iepriekš, sudrabs apgriezās zem 28 USD, kas ir gandrīz par 2 USD zemāks nekā iepriekšējie augstākie rādītāji, parādot, ka pircēji nav gatavi tuvākajā laikā atsākt bullish tendenci. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector