Sojas pupiņu cenu prognoze 2020. gada 4. ceturksnis: Pircēji par maksu, jo 100 mēnešu SMA pārtraukumi

Sojas pupas, kas ir prece, piemēram, kukurūza un kvieši, apmēram desmit gadus, no 2003. līdz 2013. gadam, bija ļoti nestabilas. Vairāku iemeslu dēļ, kurus mēs paskaidrosim tālāk, bija daži milzīgi pieaugumi, kam sekoja ievērojams kritums. reizes 2012. gadā, kad ASV sojas pupu nākotnes darījumi sasniedza USD 1780. Cenu darbība sojas pupu nākotnes darījumos pēdējās desmitgades laikā ir bijusi daudz mierīgāka, un tā ir tendence uz negatīvo pusi, kā tas ir bijis lielākajā daļā preču.

ASV un Ķīnas tirdzniecības karš nav palīdzējis situācijai, taču kopš jūnija mēs redzam sojas pupu cenu pieaugumu ar sojas nākotnes darījumiem: ZS palielinās aptuveni 350 ASV dolāru un pārspēj virs slīdošajiem vidējiem rādītājiem, kas tuvākajā nākotnē iezīmē patiešām vērīgu ainu. , lai gan ir vēl viens ievērojams līmenis, kas jāpārvar 1200 USD apmērā, ja turpinās bullish impulss.

Nesenās sojas pupu cenas izmaiņas

Periods Mainīt ($) Mainīt%
30 dienas +111 +10,4%
3 mēneši +348 +41,8%
6 mēneši +283 +31,4%
1 gads +318. lpp +36,8%
3 gadi +712 +155%

 

Faktori, kas ietekmē sojas pupu cenas  

Piedāvājums un pieprasījums ir galvenie faktori, kas nosaka, vai prece pieaugs vai samazināsies. Par piedāvājuma pusi izšķir ražošana, galvenokārt ASV un Brazīlijā, un mazākā mērā Argentīnā, Ķīnā un Indijā. Lielākā daļa šo valstu atrodas El Nino / El Nina ietekmē, tāpēc laika apstākļiem ir liela ietekme uz ražošanu un piegādi. Pieprasījumu parasti nosaka patēriņš Ķīnas lopkopībā, jo soju izmanto gan kā dzīvnieku barību, gan kā biodegvielu. 

Sojas pupas Prognoze: 2020. gada 4. ceturksnis Sojas pupas Prognoze: 1 gads Sojas pupas Prognoze: 3 gadi
Cena: $ 84 – $ 1200

Cenu virzītāji: Nemierīgs tirdzniecības diapazons, palielināta zelta patvēruma piesaiste, Bullish Bitcoin (pozitīva korelācija).

Cena: 1000 ASV dolāri 

Cenu virzītāji: Bullish Breakout, dubultdibena atbalsts

                                                                      

Cena: 1300-1 400 USD

Cenu virzītāji: W modeļa pabeigšana, ABCD modeļa pabeigšana, vairāk nekā Fibonači atlēciena 61,8% atbalsts

Sojas tiešraide

SODAIS

 

Sojas pupu cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem


Līdzīgi kukurūzai un kviešiem, sojas pupu ražošana ir atkarīga no laika apstākļiem. Bet galvenās ražotājvalstis atrodas Amerikas austrumu krastā, piemēram, ASV, Brazīlija un Argentīna, padarot tās pakļautas La Nina ietekmei, kas ir līdzīga El Nino Klusā okeāna rietumu krastā. Tas ietekmē augkopību. Prognozes liecina, ka šo laika parādību dēļ Amerikā būs auksta sausā sezona, kas ir viens no iemesliem, kāpēc sojas pupu cena pēdējos mēnešos ir kļuvusi ļoti vērojama. Bet tas ir sezonas faktors, nevis ilgstošs faktors.

The pieprasījums no Ķīnas ir vēl viens nozīmīgs faktors, jo gaļas ražošana Ķīnā pēdējos 3 gadu desmitos ir palielinājusies, un tā turpinās to darīt, valstij attīstoties tālāk. Ķīnas ekonomika koronavīrusa dēļ nonāca recesijā 2020. gada sākumā, taču tā ir diezgan labi atkopusies kopš 2. ceturkšņa beigām, kas nozīmē, ka gaļas un sojas pupu patēriņš ir pieaudzis, kā rezultātā kopš jūnija ir paaugstinājušās sojas pupu cenas. Ekonomikas atveseļošanās temps pieaug, tāpēc pieprasījums no Ķīnas būs liels.    

Sojas pupas izmanto arī biodegvielām, tāpat kā kukurūza. Tas nozīmē, ka, palielinoties jēlnaftas cenai, pieaug arī pieprasījums pēc alternatīvām degvielām, tāpat kā pieprasījums pēc sojas pupiņām, kas atkal izraisa cenu kāpumu. Neapstrādātas naftas cenu pieaugums ir paaugstinājis kukurūzas un sojas pupu cenas, lai gan jaunā kritumu kārta rudenī varētu negatīvi ietekmēt pasaules ekonomiku un degvielas pieprasījumu, bet es ceru, ka tas nebūs mūžīgs. ASV dolārs ir arī faktors, jo sojas pupas tiek tirgotas USD, kas nozīmē, ka, USD samazinoties, sojas cena pieaug. Kopš marta USD ir bijis diezgan vājš, kas ir vēl viens iemesls, kāpēc lauksaimniecības produkti, piemēram, sojas pupas, ir vērojami.   

Tehniskā analīze – vai nesenais pieaugums beigsies ar 50 sojas pupiņu cenu SMA?

Spriežot pēc mēneša grafika, ASV sojas nākotnes cenas 90. gados tirgojās uz sāniem. Šī tendence turpinājās līdz 2006. gadam, taču neobjektivitāte bija uz augšu, kā redzams no lēcieniem 1997. un 2003. – 2004. Bet cena galu galā atgriezās, jo lēcienu iemesliem nebija ilgstošas ​​ietekmes. Bet reālais pieaugums sākās 2006. gadā, un sojas pupu cenas pieauga līdz 1660 ASV dolāriem. Bet atgriešanās notika tieši pirms globālās finanšu krīzes 2008. gadā, norādot, ka gaidāms kaut kas liels. Kritums beidzās ar mēneša grafika slīdošo vidējo rādītāju, un straujais impulss atkal pieauga, nosūtot ASV sojas nākotnes līgumus: ZS līdz 1790 USD līdz 2012. gadam.

Visi slīdošie vidējie rādītāji tagad ir sadalīti

 Preču izlēciena laiks ir beidzies kopš 2011. līdz 12. gadam, un mēs redzējām, ka cena mainās 2012. gadā. Bet lielākais kritums notika 2014. gadā, kad USD tajā gadā kļuva vērojams. Bet 200 SMA (purpursarkana) bija sojas pupu cenu atbalsts aptuveni 850 ASV dolāru apmērā, un cena mēneša diagrammā atkāpās no šī mainīgā vidējā līmeņa. Atlēciens izstiepās līdz 1200 USD un palika tur, paliekot lācīgs no tā laika līdz 2020. gada 2. ceturksnim. 50 SMA (dzeltens) nodrošināja pretestību 2018. gadā, un visu 2019. gadu 200 SMA darbojās kā pretestība. Bet 2020. gada 2. pusgadā cena iepriekš minēto iemeslu dēļ kļuva vērojama, un tā ir pārsniegusi slīdošos vidējos rādītājus, lai gan tagad tā saskaras ar iepriekšējo pretestību pie 1200 USD.

 Pieaugošais gājiens uzņem apgriezienus 

Iknedēļas diagrammā 200 SMA ir saglabājis spiedienu uz ASV sojas pupu nākotnes darījumiem, nodrošinot pretestību lielāku atsaukšanās laikā kopš 2018. gada. Apakšā atbalsta zona ir izveidojusies aptuveni 800 ASV dolāru apmērā, kur cena ir noturējusies vairākas reizes. Tomēr kopš jūnija cena ir palielinājusies, pārkāpjot visus slīdošos vidējos rādītājus, un šobrīd tā virzās uz 1200 USD. Ja sojas pupu nākotne pārkāpj šo līmeni, bullish impulss turpināsies arī turpmāk. Pretējā gadījumā mēs varētu redzēt 200 SMA atkāpšanos.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector