Ripple (XRP) cenu prognoze 2021. gadam: vai XRP var atgriezties iepriekšējos augstumos?

Ripple (XRP) – prognožu kopsavilkums

XRP prognoze: H1 2021. gads

Cena: 0,55 USD

Cenu virzītājspēks: Pozitīvs kriptovalūtas noskaņojums, apgrozībā esošie XRP, tirgū tiek noteiktas SEC juridiskās kaujas

XRP prognoze: 1 gads

Cena: 0,30 USD

Cenu virzītājspēks: Kriptogrāfijas noskaņojuma samazināšanās, USD veiktspējas atpalicība, Ripple monētu pārdošana, SEC spriedums

XRP prognoze: 3 gadi

Cena: 0,15 ASV dolāri

Cenu virzītāji: pastiprināta konkurence, turpmāks regulējums, iespējama juridiska izkropļošana, sākot no 2021. gada SEC sprieduma

Šeins Verniers, ASV analītiķis

2020. gada ceturtais ceturksnis (4. ceturksnis) paliks atmiņā kā kriptovalūtu galvenais laiks. Aktīvu klasē dominēja spēcīgs bullish noskaņojums, jo koronavīruss (COVID-19) un politiskā nenoteiktība sāka pastāvēt. Daļēja pasaules ekonomikas atjaunošana, lēmums ASV vispārējās vēlēšanās un galīgais Brexit sāgas secinājums – tas viss izraisīja optimismu daudzās aktīvu klasēs. Jau sen nebija COVID-19 panikas pārdošanas 2020. gada martā – tās vietā bija atveseļošanās optimisms.

2020. gada 4. ceturksnis izrādījās vadošo kriptos vēršu periodu. Starp lielākajiem uzvarētājiem bija Bitcoin (BTC) un Ethereum (ETH), kas abi uzstādīja jaunus visu laiku rekordaugstos rādītājus. Diemžēl Ripple (XRP) neuzrādīja tādu episku solīšanu, kā to darīja daudzi citi kriptotipi. 4. ceturkšņa laikā XRP pārsniedza USD 0,78; tikai aptuveni 24% no tā 2018. gada janvāra maksimuma 3,30 USD. 2020. gada beigās eiforiska pirkšana izraisīja lielāko daļu kriptovalūtu aktīvu klases; attiecībā uz XRP kriptogrāfiskā ziema turpinājās.

 

Pašreizējais XRP / USD Cena: $

 

Nesenās izmaiņas Ripple cenā

Periods Mainīt ($) Mainīt%
30 dienas +0,29 ASV dolāri +104%
3 mēneši +0,30 USD +1,11%
6 mēneši +0,27 ASV dolāri +90%
1 gads +0,26 ASV dolāri +86,7%
3 gadi -0,56 ASV dolāri -47,5%

Ripple Live Chart


 

Līdzīgi kā citas kriptovalūtas, arī XRP tirgu vada daudzveidīga pamatu kolekcija. Baumas, valdības regulējums, vispārēja pieņemšana un korporatīvā veselība ir četri izplatīti tirgus virzītājspēki, kurus XRP dala ar pārējo aktīvu klasi. Tomēr XRP ir ārkārtīgi unikāls produkts. Izlaista 2012. gadā, Ripple ir bijusi sena vēsture, jo tā ir viena no vadošajām monētām pēc tirgus kapitalizācijas. XRP, kam piemīt mamuta pludiņš 100 miljardu vienību apmērā un īpaši zema cena, daudzi uzskata par “kriptovalūtu sudrabu”. Ja jūs nevarat atļauties BTC vai ETH, XRP, šķiet, ir piemērota iespēja. 

Kopš darbības sākuma XRP cenu noteikšana periodiski neatpaliek no vadošajām kriptovalūtām. Viens no galvenajiem iemesliem ir tas, ka XRP ir tikai viens no vairākiem aktīviem, ko reklamē mātes uzņēmums Ripple. Turklāt sabiedrība, piemēram, BTC, ETH vai Litecoin (LTC), XRP nav “ieguvusi”. Vēl 2012. gadā Ripple kaldināja 100 miljardus XRP, kurus Ripple periodiski bija jāpārdod sabiedrībai. Sākot ar 2021. gadu, apgrozībā ir tikai aptuveni 45 miljardi – pārējie 55 miljardi ir Ripple rīcībā nākotnes izplatīšanai. Tas ir ārkārtīgi pretrunīgs XRP cenu noteikšanas aspekts; teorētiski Ripple var “izmest” tirgū lielus XRP blokus pēc nepieciešamības. Ņemot vērā šo funkcionalitāti, rodas jautājums, vai tā mātes uzņēmums var tieši manipulēt ar XRP cenu.

Faktori, kas ietekmē ripple monētu

Kriptovalūtu vērtība attiecībā uz piedāvājumu un pieprasījumu ir interesants pētījums. Faktiski eksperti apgalvo, ka ierobežotais BTC daudzums ir galvenais iemesls tā straujajam 2020. gada 21. marta rallijam no 3500 līdz 50 000 ASV dolāru. No 2020. gada janvāra apgrozībā bija aptuveni 18,5 miljoni BTC, ar maksimālo piegādi 21 miljons. Būtībā BTC raksturīgais trūkums izraisīja ievērojamu vērtības kāpumu, jo pieauga pieprasījums. XRP piedāvājuma / pieprasījuma divtomija ir gandrīz 180 ° no BTC – ir pieejama daudz tonnu XRP, un vēl vairāk tā tiek turēta rezervē. Ripple, XRP un piedāvājuma / pieprasījuma attiecības ir galvenais faktors, kas ietekmē visas monētas vērtības nākotnes prognozes.

Ripple (XRP): 5 gadu cenu prognoze

2021. gada 1. ceturksnī būtu izaicinājums iebilst pret bullish noskaņojumu, kas dominēja lielākajā daļā kriptonauda aktīvu klases. Cenas sasniedza astronomisko augstāko līmeni, jo, šķiet, ka tieši aiz stūra ir galvenā kriptogrāfijas pieņemšana. Tomēr Ripple un XRP nākotne bija ārkārtīgi neskaidra. ASV vērtspapīru biržas komisijas (SEC) prasība pret Ripple draudēja nopietni ietekmēt uzņēmumu. Turklāt daudzi nepiederīgie bija gatavi ieviest jaunu konkurenci kriptobanku sektorā. Galu galā XRP piecu gadu vērtība būs atkarīga no tā, kā tā maksā pret SEC, nozares konkurenci, piegādi apgrozībā un kopējo kriptovalūtas veiktspēju.

Kā piedāvājums un pieprasījums ietekmēs XRP cenas?

Neatkarīgi no tā, vai tirgojat akcijas, preces, valūtas vai kriptogrāfiju, piedāvājums un pieprasījums ir galvenais vērtēšanas virzītājspēks. Vispārējais noteikums ir šāds: ja piegādes ir mazas un pieprasījums ir liels, cenas pieaug. Sākot no 2020. gada vidus līdz 2021. gada februārim, spēcīgs sabiedrības un institucionālais pieprasījums pēc kriptogrāfijas cenas sasniedza rekordaugstu līmeni. XRP bija nepārspējams – kāpēc? Atbilde ir piedāvājuma puses attiecībās starp XRP, tā mātesuzņēmumu Ripple un tirdzniecības sabiedrību.

Pirms izprotat XRP piedāvājuma / pieprasījuma līkni, ir svarīgi apskatīt Ripple metodiku attiecībā uz monētu pārvaldību. Sākot ar 2021. gada februāri, Ripple Inc. piederēja aptuveni 6,3 miljardi XRP, bet vēl 48 miljardi tika ievietoti kriptogrāfiski nodrošinātajā darījuma kontā. Tas atstāja aptuveni 45,6 miljardus XRP no kopējiem 100 miljardiem publiskajā apgrozībā. Faktiski Ripple kontrolēja aptuveni 55 miljardus XRP, bet sabiedrībai piederēja 45 miljardi; 55/45 vairākuma sadalījums. Sākot no 2021. gada februāra vidus, XRP cena bija 0,60 USD, padarot visu tirgus ierobežojumu aptuveni 60 miljardus USD – Ripple tieši piederēja 33 miljardi USD. Ir pamats uzskatīt, ka tad, kad Ripple izlems laist apgrozībā vairāk XRP, cenas tiks būtiski ietekmētas.

Lai palielinātu XRP cirkulējošo piedāvājumu, Ripple jāpārdod monētas pircējiem. Piedāvājam ieskatu Ripple oficiālajā pārdošanas politikā: “Kopš 2012. gada Ripple ir metodiski pārdevis XRP un izmantojis to, lai stimulētu tirgus veidotāju darbību, lai palielinātu XRP likviditāti un stiprinātu XRP tirgu vispārējo veselību.” Citiem vārdiem sakot, Ripple pārdod XRP, lai nodrošinātu darbības un cenu efektivitāti. Tātad, kā Ripple pārvaldīs šo virzību uz priekšu? Tas ir grūts jautājums. 2020. gada otrajā pusē Ripple kļuva arvien aktīvāks XRP tirgos. 2020. gada 3. ceturksnī (no 1. jūlija līdz 30. septembrim) Ripple pārdeva XRP 81,39 miljonu ASV dolāru vērtībā un nopirka 45,55 miljonus USD par neto 35,84 miljoni ASV dolāru. 4. ceturksnis (1. oktobris – 30. decembris) izrādījās vēl agresīvāks. Par 4. ceturksni Ripple pārdeva XRP 111,12 miljonu ASV dolāru vērtībā, iegādājās 34,85 miljonus ASV dolāru par neto 76,27 miljoniem ASV dolāru. 

Secinājums: pieaugot cenām, Ripple pārdeva vairāk XRP. 2020. gada 3. ceturksnī XRP bija robežās no 0,17 līdz 0,25 dolāriem; Ceturtajā ceturksnī šis diapazons sniedzās uz ziemeļiem, nosakoties starp 0,25 un 0,75 dolāriem. Ceturtā ceturkšņa cenu darbība ir vērīgāka. Sākot ar oktobri, XRP tirgojās 0,23 USD tuvumā; novembra vidus smaile sasniedza maksimumu 0,76 USD; decembrim noslēdzoties, cenas nokritās līdz 0,21 USD. Būtībā Ripple sāka pārdot XRP, tirgotāji sekoja šim piemēram, un cenas strauji samazinājās. 

Apsverot milzīgo XRP piedāvājumu, ko Ripple tieši kontrolē, jauno monētu pārdošana ir ārkārtīgi lācīgs tirgus virzītājspēks. Gadījumā, ja Ripple nepieciešama kapitāla injekcija vai tā ir spiesta izkliedēt deponētās monētas, cietīs XRP cenas. Kamēr XRP rezerves nav izsmeltas un apgrozībā esošās monētas kļūst par lielāko daļu kopējā piedāvājuma, Ripple XRP pārdošana radīs milzīgu negatīvu risku. Un otrādi, ja Ripple pārtrauc XRP pārdošanu uz ilgāku laiku, cenas, visticamāk, stabilizēsies vai virzīsies augstāk.

Vai SEC Vs Ripple Spoil vērtējumi?

2020. gada 22. decembrī Amerikas Savienoto Valstu Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) paziņoja, ka ir iesniegusi prasību pret Ripple Labs Inc. SEC prasība balstījās uz apgalvojumiem, ka ar notiekoša, nereģistrēta vērtspapīru piedāvājuma palīdzību tika piesaistīti vairāk nekā 1,3 miljardi ASV dolāru. Saskaņā ar SEC sūdzību, sākot ar 2013. gadu, līdzdibinātājs Kristians Larsens un izpilddirektors Bredlijs Garlinghauss palīdzēja uzņēmumam Ripple nereģistrētā miljardu XRP pārdošanā korporatīvās uzņēmējdarbības finansēšanai. Turklāt Garlinghouse un Larsen personiskā labuma dēļ pārdeva XRP 600 miljonu dolāru vērtībā. Būtībā SEC apgalvo, ka šie XRP pārdošanas darījumi bija pretrunā ar federālajiem vērtspapīru likumiem. Izpildes nodaļas direktore Stefānija Avakiāna apkopoja SEC pozīcija: “Emitentiem, kas vēlas iegūt publiskā piedāvājuma priekšrocības, tostarp piekļuvi privātiem ieguldītājiem, plašu izplatīšanu un sekundāro tirdzniecības tirgu, ir jāievēro federālie vērtspapīru likumi, kas pieprasa reģistrēt piedāvājumus, ja vien netiek piemērots atbrīvojums no reģistrācijas. Mēs apgalvojam, ka Ripple, Larsen un Garlinghouse nav reģistrējuši savu pašreizējo piedāvājumu un miljardiem XRP pārdošanu privātiem investoriem. ” 

Galvenais SEC vs Ripple ir jautājums par to, vai XRP ir vai nav vērtspapīrs. Sākotnējā atbildē uz maksājumiem Ripple norāda, ka XRP nav investīciju līgums, bet gan kriptonauda. Endrjū Tereznijs, Ripple ārštata padomnieks, bija to teikt par pretenzijām: “SEC gadījums ir bezprecedenta un nepārdomāts. SEC ir ignorējusi XRP skaidru virtuālās valūtas statusu, kas ir pretrunā ne tikai citu regulatīvo aģentūru atklājumiem, bet arī starptautiskajiem regulēšanas režīmiem. SEC tagad paplašina “ieguldījumu līguma” jēdzienu ārpus tā robežas. ” Teorētiski Cerenskey ir punkts. XRP funkcija ir atvieglot pārrobežu darījumus. Arī tas tiek tirgots simtiem biržu visā pasaulē, tālu ārpus ASV SEC spēka. 2019. gada intervijā CNBC SEC priekšsēdētājs Džejs Kleitons teica to par kriptogrāfijas aktīvu klasifikāciju: “Kriptovalūtas; tie ir suverēnu valūtu aizstājēji. Šāda veida valūta nav vērtspapīrs. ” Iepriekš Kleitons atkārtoja, ka visi sākotnējie monētu piedāvājumi (ICO) ir vērtspapīri un “Ja tas ir vērtspapīrs, mēs [SEC] to regulējam.”

Lai gan vienmēr ir grūti paredzēt, kas notiks tiesā, šķiet, ka Ripple ir milzīga aizsardzība. Lietas galvenie aspekti ir tādi, ka Ripple nekad nav rīkojusi ICO XRP un XRP turētājiem nav tiesību uz korporatīvās peļņas daļu. Vismaz attiecībā uz Kleitona komentāriem šķiet, ka šie divi priekšmeti XRP nediskvalificē kā vērtspapīru. Tomēr nav nejaušība, ka šī lieta tiek nogādāta kā kriptogrāfijas mītiņš uz jaunām virsotnēm. Ideja par kriptovalūtu turēšanu kā ieguldījumu – nevis to izmantošanu komercijai – aizrauj institucionālos investorus. Caur SEC vs Ripple, izskatās, ka ASV valdība ir ieinteresēta izveidot spēcīgu jaunu precedentu kriptovalūtām, marķējot tās ar vērtspapīriem. Tas ir ārkārtīgi invazīvs solis, jo katrs kriptogrāfijas pirkums, pārdošana vai pārsūtīšana, iespējams, var nonākt SEC jurisdikcijā.  

2020. gada decembra SEC iesniegšana sniedza milzīgu pārdošanu XRP. Pēc tam tirgotāji skrēja uz kalniem, uzsākot 50% divu dienu kritienu XRP no 0,50 līdz 0,25 dolāriem. Kaut arī cenas 2021. gada janvārī atcēlās, tiesvedības ietekme bija milzīga. Virzoties uz priekšu, viena lieta ir droša – Ripple un XRP atrodas ASV valdības radarā. Neatkarīgi no tā, kas notiek SEC vs Ripple 2021, šis gadījums, visticamāk, ir tikai sākums. Ja SEC veiksmīgi definēs XRP kā drošību, visa kriptosfēra ar Ripple vadību tiks masveidīgi koriģēta.

Vai XRP ir ilgtspējīga konkurētspēja??

Būtībā XRP ir instruments, lai racionalizētu pārrobežu pārskaitījumus starp finanšu iestādēm. Vēl 2012. gadā tas tika tirgots kā lētāka, ātrāka alternatīva Bitcoin. Izmantojot Ripple centralizēto digitālo infrastruktūru, XRP spēja izvairīties no blokķēdes loģikām, izslēdzot vienprātības algoritmu, kas nepieciešams darījumu atvieglošanai. Izmantojot aptuveni 35 XRP “validatoru” kolekciju, Ripple var apstrādāt darījumus ātri, 3-5 sekunžu laikā. Tajā laikā daudzi uzskatīja, ka Ripple un XRP ir banku nozares nākotne. Tādi uzņēmumi kā American Express, MoneyGram un PNC bija vieni no pirmajiem, kas sāka izmantot topošo tehnoloģiju.

Protams, kopš 2012. gada ir daudz kas mainījies. Konkurenti, piemēram, Stellar, DrumG Technologies, IOTA un Ethereum, arī ir vērsuši centienus uz banku nozari. Turklāt jābrīnās par iespēju centrālajām bankām autonomi izmantot kriptogrāfiju. Pašlaik kriptovalūtas produktu beta testus veic ASV Federālās rezerves (Fed) un Eiropas Centrālā banka (ECB). ECB prezidentes Kristīnes Lagardas prognozes no 2020. gada novembra atsaucas uz “Digitālā eiro” ieviešanu 2–4 gadu laikā. Ja FedCoin vai Digital Euro kļūs par realitāti, visticamāk, kriptovalūtu loma banku sektorā tiks intensīvi pārbaudīta. Ja pasaules vadošās centrālās bankas izveidos savas digitālās grāmatas, vai būs nepieciešama XRP funkcionalitāte? 

Reāli nav iespējams paredzēt tik attīstītas aktīvu klases attīstību kā kriptonauda. Tomēr, ja digitālajās valūtās dominē centrālās bankas un valdības, XRP var būt grūti atrast nišu jaunajā ekosistēmā.

Ripple (XRP) tehniskā analīze

2020. gada 4. ceturksnis XRP bija ārkārtīgi aktīvs periods. COVID-19 tirgus sabrukuma laikā, kas notika 2020. gada martā, XRP ieguva zemāko līmeni 0,12 USD zonā. Līdz novembra beigām izveidojās samērā šaurs tirdzniecības diapazons no 0,15 līdz 0,32 dolāriem. Tā kā kriptovalūtu cenas 4. ceturkšņa laikā eksplodēja, XRP pieauga līdz augstākajam līmenim – 0,78 ASV dolāriem, pirms pēc SEC tiesas prāvas paziņojuma nokritās līdz 0,17 USD. Janvāris un februāris atveseļojās, cenām atkārtoti pārbaudot novembra augstāko līmeni.

Līdz 14. februārim XRP tirgojās krietni virs 100 dienu (0,40 USD), 150 dienu (0,34 USD) un 200 dienu (0,33 USD) vienkāršajiem mainīgajiem vidējiem rādītājiem (SMA). Šīs teritorijas ir noteiktas kā galvenie atbalsta līmeņi 2021. gada pirmajā pusē. Ir arī svarīgi atzīmēt šo SMA plakanās trajektorijas. Papildus milzīgajam 2020. gada marta kritumam un novembra beigās notikušajam straujajam pieaugumam XRP gandrīz visu gadu gludināja. Neskatoties uz to, XRP 2020. gadā veica vairāk nekā 10% ralliju (+ 0,02 USD); cenas bija raksturīgas tapām un avārijām, nevis tradicionālām virsotnēm un silejām.      

Raugoties no makro viedokļa, 2020. gada 4. ceturkšņa un 2021. gada sākumā vērojamā aktivitāte ir pirmā reize, kad XRP ir parādījusi dzīvi kopš 2018. gada. Un pat novembra straujā pieauguma laikā līdz 0,78 ASV dolāriem cenas joprojām bija krietni zem visu laiku augstākajām virs 3,00 USD. Turklāt 2020. gada novembra rallijs krietni atpalika no 38% Fibonači retracementa 2017.-2018. Gada izlaušanās diapazonā (1,33 USD). Tas ir galvenais ilgtermiņa pretestības līmenis, un tas vēl nav pārbaudīts.

Kopš šī raksta XRP tehniskā perspektīva ir daudzpusīga. Ikdienas laika posmā var izvirzīt pamatu tendencei uz bullish aizspriedumiem, jo ​​cenas atkārtoti ir noturējušas USD 0,50 un ir novietotas virs vidēja termiņa SMA. Savukārt lielo attēlu tehnikā ir redzams lāču tirgus, kas atrodas zem XRP 38% Fibonači retracementa (1,33 USD). Galvenie ilgtermiņa atbalsta līmeņi būs lielie skaitļi – 0,20 USD, 0,15 USD un 0,10 USD; augšdaļas pretestības līmeņi ir psiholoģiskā barjera $ 1.00, 38% ($ 1.33), 50% ($ 1.71) un 62% ($ 2.08) Fibonacci retracements. 

2021. gadam ir attaisnojama mēreni vērša novirze, ja vien XRP ir virs 100, 150 un 200 dienu mainīgajiem vidējiem rādītājiem. Ja šie līmeņi tiek apdraudēti, ilgtermiņa lāču aizspriedumiem un konsolidācijas modelim ir jābūt precedentam.   

Ripple šobrīd nekur nedarbojas

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector