Kukurūzas cenu prognoze 2020. gada 4. ceturksnis: vai pircēji pārtrauks 100 SMA?

Vēsturiski kukurūza ir tirgojusies ilgu laiku, izņemot periodu no 2007. gada līdz 2014. gadam, kad tas izdarīja dažus milzīgus uzplūdus, ASV kukurūzas nākotnes līgumu ZC laikā no aptuveni 200 līdz 250 ASV dolāriem līdz vairāk nekā 700 ASV dolāriem. finanšu krīze 2007. gadā un vairāk nekā 800 USD kādā brīdī 2012. gadā. Bet kukurūza nevarēja noturēt šos ieguvumus; tas atgriezās pagājušās desmitgades beigās kā lielākā daļa preču un kopš 2014. gada ir izveidojis citu diapazonu.

Jaunais diapazons svārstās no 300 līdz 430 dolāriem, un cena šajā diapazonā sešus gadus lec uz augšu un uz leju. Tas pārsniedza šo diapazonu tikai 2019. gada vidū, bet 100 SMA (zaļš) apturēja ikmēneša diagrammas kāpumu, kā parādīts iepriekš, un cena atgriezās diapazonā. Vairāku iemeslu dēļ, kurus mēs paskaidrosim tālāk, pēdējos četros mēnešos kukurūzas nākotnes līgumi ir palielinājušies no diapazona apakšas uz augšu, kur cena šobrīd tirgo, un 100 SMA ir panākusi cenu atkal. Tagad jautājums ir par to, vai kukurūza apgriezīsies uz leju no diapazona augšdaļas vai palielināsies virs tās, salaužot arī 100 SMA.    

Nesenās izmaiņas kukurūzas cenā

Periods Mainīt ($) Mainīt%
30 dienas +9 USD +2,2%
3 mēneši +105 USD +33,1%
6 mēneši +43 USD +11,3%
1 gads +62 USD +17,2%
3 gadi +62 USD +95,4%

Kukurūzas cenas ietekmējošie faktori

Galvenais jebkuras preces vērtības pieauguma vai nolietojuma iemesls ir šīs preces piedāvājums un pieprasījums, taču kukurūzas piedāvājumu un pieprasījumu ietekmē vairāki faktori. Ekonomikas palēnināšanās visā pasaulē un it īpaši Ķīnā ir galvenais faktors, kas izraisīja cenu kritumu šī gada pirmajos mēnešos. Bet kopš atkārtotas atvēršanas pēc koronavīrusa bloķēšanas cena atkal ir atjaunojusies, jo kopš aprīļa tā sekoja augstākām naftas cenām. Pēc slēgšanas mēnešiem šī gada sākumā Ķīna arī ir labi atguvusies, un tas arī ir bijis liels faktors, kas ietekmē kukurūzas cenas. USD vājums arī ir palīdzējis kukurūzas cenām pakāpties augstāk, tāpēc šobrīd kukurūzu ietekmē diezgan daudz faktoru, jo šogad viss ir bijis nemainīgu pārmaiņu stāvoklī.    

Kukurūzas prognoze 2020. gada 4. ceturksnis: 440–450 USD Kukurūzas prognoze 1 gads: 400 USD Kukurūzas prognoze 3 gadiem: 480-500 USD
Cena: 440-450 USD

Cenu draiveri: Tehnika, Ķīnas pieprasījums, COVID-19, Laika ziņas

Cena: 400 ASV dolāri 

Cenu draiveri: Globālā politika, Ķīnas ekonomika, naftas cenas

 

Cena: 480-500 USD

Cenu draiveri: Globālā ekonomika, riska noskaņojums, naftas pieprasījums, globālā politika

Kukurūzas tiešraide

Kukurūza


Kukurūzas cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem

Kukurūzas piedāvājuma pusi izšķir ražošana lielākajās ražotājvalstīs, piemēram, ASV, Ķīnā, Brazīlijā, Ukrainā un Indijā, un laika apstākļi, lai gan tas ir sezonāls faktors, kam nav ilgstošas ​​ietekmes, it īpaši tāpēc, ka ražošana to paredz , un tiek pielāgots atbilstoši pieprasījumam. No otras puses, pieprasījumu izlemj vairāki faktori, no kuriem viens no galvenajiem ir naftas un etanola cena. Apmēram 40% saražotās kukurūzas tiek izmantoti etanola ražošanai, un dažos reģionos, tostarp ES, ir noteikti biodegvielas patēriņa mērķi, kas, iespējams, turpinās pieaugt, kas palielinās pieprasījumu pēc kukurūzas.

Pati jēlnafta ir arī kukurūzas līderis, jo etanola cena seko jēlnaftas cenām. Jo augstākas naftas cenas, jo lielāks ir pieprasījums pēc etanola un kukurūzas, kas, protams, paaugstina cenu. Pēdējo 4 līdz 5 mēnešu vērojamā kukurūzas tendence daļēji ir saistīta arī ar jēlnaftas bullish tendenci, un, ņemot vērā koronavīrusa vakcīnas jaunumus pēdējās dienās, bullish impulss palielinās.

Ķīnas ekonomika ir milzīga. Izaugsme Ķīnā izraisa gaļas patēriņa pieaugumu, un kukurūza ir viena no galvenajām lopkopības barībām, kas nozīmē pieprasījuma pēc kukurūzas pieaugumu. Ķīnas ekonomikas atlēciens kopš pavasara pēc COVID-19 bloķēšanas pēdējos mēnešos bija vēl viens faktors kukurūzas vērojamajai kustībai. Arī ASV dolārs kopš 2020. gada marta ir bijis diezgan lācīgs, palielinot kukurūzas impulsu.  

Tehniskā analīze – vai kukurūza turpinās atlekšanu diapazonā?

Vai kukurūza gatavojas mainīt uz leju no 100 SMA?

Kā mēs jau minējām iepriekš, ASV kukurūzas fjūčeri: ZC 1990. gados tirgojās aptuveni no 200 līdz 300 ASV dolāriem, izņemot smailu līdz 550 USD ‘96. Kukurūza ir sezonas produkts, un cenu apliecinošā darbība, kas gada laikā pāriet uz diapazona augšdaļu un pēc tam atpakaļ uz leju, to pierāda. Tomēr 2008. gadā cena pieauga līdz 760 USD un pēc tam atgriezās tieši pirms finanšu krīzes, kas, iespējams, bija brīdinājums par gaidāmo. 

ASV kukurūzas nākotnes darījumi turpina diapazona tirdzniecību kopš 2015. gada

Cena nokritās neilgi pēc šī pieauguma, taču pieaugums turpinājās līdz 2012. gadam, kukurūzas nākotnes līgumiem sasniedzot 840 USD. Slīdošie vidējie rādītāji pagaidām ir bijuši kā atbalsts, taču 2013. gadā bullish laiki beidzot beidzās, un cena samazinājās, veidojot vēl vienu diapazonu, šoreiz virs 300 USD. Kopš 100 SMA (zaļš) kopš 2019. gads, un pircēji to testē tieši tagad. Ja 100 SMA ir spēkā, mēs varam redzēt atgriešanos diapazona apakšdaļā pie 300 USD. Ja diapazona augšdaļa ir 440 USD un 100 SMA pārtraukums, iespējams, redzēsim cenas 480 USD un 500 USD līdz nākamā gada 2.ceturksnim.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector