GBP / USD cenu prognoze 2021. gadam: vai tas notiks pēc 1.4350?

GBP / USD – prognožu kopsavilkums

GBP / USD Prognoze: H1 2021 Cena: 1,3900 USD – 1,4700 USD Cenu virzītāji: Downward Trendline Breakout, bullish Engulfing Candles, MACD & RSI Crossover GBP / USD prognoze: 1 gada cena: 1,4700 USD – 1,5010 USD Cenu virzītāji: Vājāks dolārs starp COVID-19 stimulu, dilstoša trijstūra izlaušanās, 50 EMA krosovers GBP / USD prognoze: 3 gadu cena: 1,3500 USD – 1,4300 USD Cenu virzītāji: gausa Lielbritānijas ekonomikas izaugsme, lāču korekcija, tendences pretestība, pārpirkta norāde

Pēdējā laikā Lielbritānijas mārciņā (GBP) ir notikušas dažas spēcīgas bullish kustības, kurās GBP / USD pāris strauji pieauga no 1.2800 apgabala līdz tirdzniecībai ar 1.3900, pēdējos sešos mēnešos pieaugot 6,64%. Pēdējo mēnešu laikā Sterlinga tendence ir augstāka attiecībā pret ASV dolāru, ņemot vērā veiksmīgo Brexit tirdzniecības līgumu starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību. Sterlinga svaigo spēku varēja attiecināt arī uz koronavīrusa vakcīnu masveida izplatību Lielbritānijā, kas izraisīja cerības uz normālas ekonomiskās aktivitātes atgriešanos..

2020. gadā koronavīrusa pandēmija izraisīja pēkšņu GBP / USD cenas kritumu, īpaši pirmajā ceturksnī. GBP / USD pāris nokritās līdz zemākajam līmenim kopš finanšu krīzes 2009. gadā, kad tika ieviesti bloķēšanas pasākumi, lai ierobežotu vīrusa izplatību, kas lielā mērā ietekmē ekonomiskās aktivitātes Lielbritānijā. Tomēr 2020. gada otrajā un trešajā ceturksnī GBP / USD cena sāka pieaugt, vērojot bullish korekciju un atvieglojot bloķēšanas ierobežojumus Lielbritānijā. 2021. gada sākumā GBP / USD pāris pakāpās augstāk, kad Apvienotā Karaliste janvārī ar tirdzniecības līgumu beidzot atvaļinājās no Eiropas Savienības un atkal kļuva par neatkarīgu valsti. Tādējādi GBP / USD pāra cenas sasniedza augstāko līmeni kopš 2018. gada maija – 1.37586.

Pašreizējā GBP / USD cena:GBP / USD $

 

Nesenās GBP / USD cenas izmaiņas

Periods Mainīt ($) Izmaiņas (%)
30 dienas +0,0283 2,07%
6 mēneši +72.46 66,86%
1 gads +114.73 173,54%

 

GBP / USD cenu prognoze nākamajiem 5 gadiem

Īstermiņā tehniskie rādītāji liecina, ka tirgus joprojām ir konsolidēts, jo relatīvā stipruma indekss (RSI) vēl nav apstiprinājis pārrāvumu virs 1.3700 līmeņa attiecībā pret ASV dolāru. Pēc Commerzbank no Vācijas teiktā, analītiķi GBP / USD pārrāvumu virs 1.3700 līmeņa janvārī nosauca par iespējamu nepatiesu pārtraukumu, jo tas bija priekšlaicīgs un arī tāpēc, ka RSI vēl neapstiprināja pārtraukumu. Tāpēc tirgum ir aizdomas, ka GBP / USD pāris tuvākajā laikā turpinās konsolidēties. Ilgtermiņā Commerzbank prognozēja, ka GBP / USD pāris mērķēsies uz 2018. gada maksimumu virs 1.4377 līmeņa, lai sasniegtu 2021. gadu. No Citibank analītiķiem ir izteikta 2021. gada pirmā ceturkšņa prognoze, lai GBP / USD sasniegtu 1.3800 līmenī un otrajam ceturksnim banka ieteica valūtu pāra GBP / USD prognozi ilgtermiņā sasniegt 1.40 līmeni. Apvienotās Karalistes lielo ielu aizdevēja HSBC analītiķi sacīja, ka Lielbritānijas mārciņas perspektīvas viņu skatījumā nav daudzsološas plašākas pamatā esošās plūsmas dinamikas dēļ. Viņi savas komerciālo un investīciju banku vienības klientiem sacīja, ka Lielbritānijas mārciņa cīnīsies 2021. gadā. Līdz šim Lielbritānijas mārciņai ir bijusi atšķirīga kustība, jo valūta ir palielinājusies par aptuveni 0,70% attiecībā pret eiro un aptuveni 0,18% pret ASV dolāru. Tomēr sterliņu mārciņa ir zaudējusi pret Norvēģijas kronu, Jaunzēlandes dolāriem un Austrālijas dolāriem. Saskaņā ar HSBC teikto, vērojamās cerības, kuras izraisīja optimisms pēc līguma parakstīšanas starp Lielbritāniju un ES, šķiet, ir atdusējušās, jo ilgtermiņa pozicionēšana ir ar zemu svaru. Īsāk sakot, HSBC saglabāja viedokli par Lielbritānijas mārciņu kā nepietiekamu sniegumu starp G10 valūtām 2021. gadā. Paturot prātā pamatus un tehniskos paņēmienus, šķiet, ka nākamajos gados Lielbritānijas ekonomika atkopsies, tomēr, visticamāk, stabilizēsies arī ASV ekonomika COVID19 likviditātes injekciju aizmugurē, līdz ar to mēs varam sagaidīt, ka GBP / USD pāris nākamo piecu gadu periodā tirgosies 1.3500 – 1.5000 robežās, jo nekas ārkārtējs šeit nav gaidāms.

GBP / USD faktori, kas ietekmē Lielbritānijas mārciņu (GBP)

Pēdējo četru gadu laikā Lielbritānijas mārciņas galvenais virzītājspēks ir bijis notikumi Brexit sarunās ar Eiropas Savienību un šo sarunu ietekme uz Lielbritānijas ekonomiku. Britu mārciņu ietekmēja arī pamati, kas noteica citus faktorus, piemēram, iekšzemes kopproduktu, rūpniecisko ražošanu, nodarbinātību, procentu likmes un inflāciju.

Pagājušajā gadā koronavīrusa pandēmijai bija liela ietekme uz pasaules ekonomikas rādītājiem. Tad pēc diezgan veselīgas atveseļošanās Sterlinga veica dažus papildu trāpījumus koronavīrusa lipīgāka celma aizmugurē, kas tika identificēts Apvienotajā Karalistē 2020. gada decembrī. Jaunais COVID-19 vīrusa variants izraisīja smaile infekciju skaits valstī, kas piespieda valdību pasūtīt vēl vienu valsts bloķēšanas kārtu, kas savukārt atkal izjauca Lielbritānijas ekonomiku un galu galā Lielbritānijas mārciņu..

Koronavīruss – ietekme uz Lielbritānijas mārciņu:

Neatkarīgi no ekonomikas vai valūtas, par kuru mēs runājam, nāvējošais vīruss ietekmēja ekonomikas stāvokli un valūtas novērtēšanu. Kā mēs visi zinām, COVID-19 izcelsme ir Vuhanas pilsētā Ķīnā un Apvienoto Karalisti sasniedza 2020. gada janvāra beigās. Kopš tā laika kopējais koronavīrusa gadījumu skaits ir sasniedzis 3 959 784, bojāgājušo skaits ir 112 798. Lielbritānija ir atzīmēta kā valsts ar ceturto augstāko mirstības līmeni uz simts tūkstošiem iedzīvotāju visā pasaulē, un tā ir arī valsts ar lielāko koronavīrusa gadījumu skaitu visā Eiropā.

2020. gada martā valsts noteica uzturēšanās mājās kārtību, kas aizliedza visus nebūtiskos ceļojumus un kā rezultātā tika slēgta lielākā daļa pulcēšanās vietu. Tajā pašā mēnesī koronavīrusa pandēmijas izraisītie bloķēšanas gadījumi Lielbritānijas mārciņu noveda pie viszemākā līmeņa attiecībā pret ASV dolāru 35 gadu laikā. 2020. gada oktobrī AK saskārās ar daudzām grūtībām kontrolēt pandēmiju, jo parādījās jauns, ātrāk izplatās vīrusa celms, kas galu galā palielināja gan gadījumu skaitu, gan bojāgājušo skaitu. Tomēr decembrī Lielbritānija arī kļuva par pirmo valsti, kas atļāvusi un sāka lietot koronavīrusa vakcīnu Pfizer-BioNTech masveida vakcinācijas programmā, kas joprojām notiek. Pateicoties šai masveida vakcinācijas programmai, Lielbritānija ir sākusi atkopties, un tas varētu turpināt stiprināt Lielbritānijas mārciņu 2021. gadā.

Brexit ietekme uz Lielbritānijas mārciņu:


Viss sākās 2016. gada 23. jūnijā, kad referendumā visvairāk balsu bija par Apvienotās Karalistes aiziešanu no Eiropas Savienības. 2017. gada martā Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks uzsāka 50. pantu, ar kuru tika uzsākta divu gadu laika atskaite, līdz Lielbritānija oficiāli atstās ES. Vēlāk to sāka dēvēt par Brexit.

Pirmoreiz bija paredzēts, ka Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību 2019. gada 29. martā, taču balsojums Apakšpalātā valdībai neatlika citas izvēles, kā vien lūgt ES atļauju pagarināt 50. pantu un vienoties par vēlāku Brexit datumu. Atļauju pagarināt tiesībām 27 ES līderi piešķīra tikai vienu dienu pēc tā laika Apvienotās Karalistes premjerministres Terēzas Mejas oficiālā pieprasījuma..

Pēc tam premjerministre Meja 2019. gada aprīlī paziņoja, ka centīsies vēl pagarināt 50. panta procesu, jo viņa vēlas strādāt, lai panāktu vienošanos ar opozīciju, kas iegūs deputātu atbalstu. Eiropadomes sanāksmē 2019. gada 10. aprīlī Apvienotā Karaliste un ES vienojās par termiņa pagarināšanu līdz 2019. gada 31. oktobrim. Tomēr 2019. gada oktobrī premjerministrs nespēja saņemt Apakšnama apstiprinājumu, kā rezultātā notika vēl viena lūgums pagarināt Brexit procesu līdz 2020. gada 31. janvārim. ES vēstnieki šo lūgumu apmierināja 2019. gada 28. oktobrī. Tikmēr Terēza Meja zaudēja Borisam Džonsonam Apvienotās Karalistes 2019. gada vispārējās vēlēšanās, pēc tam jaunievēlētais premjerministrs apsolīja panākt Brexit līdz jaunajam noteiktajam termiņam. 2020. gada 23. janvārī izstāšanās līgumam saskaņā ar Eiropas Savienības 2020. gada aktu tika piešķirta Karaliskā piekrišana, un 2020. gada 31. janvārī Lielbritānija beidzot pameta ES un iestājās viena gada pārejas periodā.

Visa 2020. gads tika pavadīts, cenšoties panākt vienošanos par galvenajiem zivsaimniecības jautājumiem, vienlīdzīgiem konkurences apstākļiem, Ziemeļīrijas robežām un dažādiem citiem jautājumiem. Tomēr decembra pēdējās nedēļās Lielbritānija un ES pēc ilgas un izaicinošas sarunu kārtas beidzot panāca vienošanos, ko kavēja koronavīruss un bloķēšana. Šajā periodā sterliņu mārciņa saņēma sitienu.

2020. gada 31. decembrī pārejas periods beidzās, un Lielbritānija pameta ES vienoto tirgu un muitas savienību. Visu gadu progress Brexit sarunās turpināja virzīt Lielbritānijas mārciņas cenu, un pēc tam, kad bija panākts galīgais darījums, Lielbritānijas mārciņa sāka pieaugt, un kopš tā laika tā ir tikai stiprāka attiecībā pret ASV dolāru..

Anglijas Bankas ietekme uz Lielbritānijas mārciņu:

Anglijas Bankas prezidents Endrjū Beilijs 2020. gada novembrī paziņoja par papildu kvantitatīvās atvieglošanas (QE) programmu, ņemot vērā pieaugošo vajadzību atbalstīt Lielbritānijas ekonomiku laikā, kuru dramatiski skāra pandēmija. 2020. gada martā QE bija 645 miljardi Lielbritānijas mārciņu, kas jūnijā tika palielināta līdz 745 miljardiem. Anglijas Bankas veiktais kvantitatīvais atvieglojums Lielbritānijā tagad ir sasniedzis 895 miljardus Lielbritānijas mārciņu. QE pieauguma rezultātā samazinājās Lielbritānijas mārciņas vērtība, un šie QE pasākumi visu gadu nepārtraukti svēra GBP / USD valūtu pāri.

Martā arī Anglijas Banka samazināja likmes uz pusi, līdz 0,25%, un 2020. gada novembrī Banka atkal samazināja procentu likmes līdz zemākajam reģistrētajam līmenim – 0,10%. Procentu likmju samazināšana vienmēr negatīvi ietekmē valūtu, kas nozīmē, ka Lielbritānijas mārciņa bija vāja Anglijas Bankas dovishu kustības dēļ 2020. gadā. Nesen Anglijas Banka ir apsvērusi iespēju samazināt procentu likmes zem nulles. Pēdējā monetārās politikas sanāksmē 2021. gada februārī BOE jautāja bankām, vai tas ietekmēs viņu iespējas aizdot.

Lielbritānijas mārciņas svārstības 2020. gadā:

Tiek uzskatīts, ka pēdējos gados sterliņu mārciņa ir nepietiekami novērtēta, jo nenoteiktība saistībā ar Brexit ietekmi ir ierobežojusi valūtas augšupvērsto impulsu un ietekmējusi GBP tendenci attiecībā pret citām valūtām. Sterlinga 2020.gads sākās plkst. 1.308 pret zaļo banknošu, taču koronavīrusa pandēmijas izraisītu bloķēšanas dēļ marta beigās valūta nokritās līdz 1.163. Šī izpārdošana notika visos finanšu tirgos, pateicoties pieaugošajam drošības patvēruma pieprasījumam, pieaugot bailēm no pandēmijas krīzes.

Līdz augusta beigām Lielbritānijas mārciņa bija sasniegusi 1,335 līmeni, pēc tam, kad vasarā valstī sāka samazināties koronavīrusu gadījumu skaits. Cerības uz Apvienotās Karalistes un ES vienošanos par Brexit pirms 31. decembra sāka pieaugt. Tad septembra beigās Lielbritānijas mārciņa atkal samazinājās līdz 1.275, jo koronavīrusa gadījumu skaits atkal sāka pieaugt. Turklāt Brexit sarunas nonāca strupceļā attiecībā uz zivsaimniecību un dažiem citiem jautājumiem. Gada beigās Lielbritānijas mārciņa sasniedza 1.367, pieaugot cerībām uz Brexit vienošanos un atvieglojot slēgšanas ierobežojumus valstī. Sterliņu mārciņa uzsāka 2021. gadu diapazonā no 1,352 līdz 1,373, un tagad rodas jautājums: vai Lielbritānijas mārciņa pieaugs vēl 2021. gadā? Es domāju, ka lielākā daļa kustību ir atkarīgas no tā, cik veiksmīga vakcinācijas programma Lielbritānijā izrādās. Ātrāka vakcīnu ieviešana liecina par ātrāku ekonomikas atvēršanu, kas atbalstīs valsts IKP.

Pašreizējais bullish noskaņojums ap GBP / USD:

Lielbritānijas mārciņa ir saglabājusi šī gada pasaules valūtas tirgū labākās pozīcijas, ņemot vērā izbalējušās cerības uz Anglijas Bankas procentu likmes samazināšanu. Ceturtdien Anglijas Banka atteicās paplašināt Kvantitatīvās atvieglināšanas programmu un samazināt procentu likmes, sūtot spēcīgus signālus tirgiem. Tā rezultātā cerības par procentu likmju samazināšanu izkliedējās, un Lielbritānijas mārciņa sāka vilkties. Līdz šim 2021. gadā sterliņu mārciņa ir reģistrējusi pieaugumu attiecībā pret visām galvenajām G10 valūtām. Britu mārciņas izredzes ievērojami uzlabojās, veiksmīgi sarunājoties par Brexit un novēršot draudus, kas saistīti ar negatīvām procentu likmēm.

Daži analītiķi uzskata, ka, neraugoties uz Sterlinga lielāko sniegumu starp G10 valūtām 2021. gadā, GBP / USD pāris samazināsies, jo arī ASV dolārs ir sācis iegūt vilces spēku tirgū, pateicoties tā patvēruma statusam un plašajam -pamatota popularitāte. Spēcīgs dolārs varētu atsaukt GBP / USD pieaugumu un nākamo nedēļu laikā spiest mainīt pāra bullish impulsu.

ASV dolāra stiprums:

Pēdējo nedēļu laikā ASV dolārs ir piedzīvojis masveida pirkšanu, jo investori ir pārgājuši no vājākā eiro. Vienotā valūta Eiro ir pakļauta spiedienam lēnas vakcīnas ieviešanas dēļ Eirozonā. Tas varētu nozīmēt, ka bloķēšana paliks spēkā ilgāk, Apvienotajai Karalistei un ASV atstājot eiro ekonomiku aiz muguras.

Izņemot kavēšanos vakcīnu ziņā, ES ekonomika, salīdzinot ar ASV ekonomiku, jau cīnījās vairāku iemeslu dēļ: koronavīrusa gadījumu skaits ASV jau samazinājās, bloķēšanas pasākumi gandrīz bija atcelti daudzās jomās un cerības bija lielas, ka jaunā demokrātiskā valdība drīz injicēs lielu daudzumu skaidras naudas ASV ekonomikā.

Tehniskā analīze, GBP / USD – vai GBP / USD atspēlēsies no 50 SMA?

Ikmēneša grafikā tehniskie rādītāji liecina par spēcīgu bullish aizspriedumu attiecībā uz GBP / USD pāri, jo relatīvā spēka indekss (RSI) un MACD ir šķērsojuši 50 līmeni, kas liecina par spēcīgām kabeļa pirkšanas tendences izredzēm. Trīs balto karavīru modeļa aizvēršana mēneša laika grafikā atbalsta spēcīgas izredzes uz bullish tendences turpināšanos. Augšpusē GBP / USD pāris var turpināt bullishly līdz 1.4393 zonai, turpretim bullish tendences turpināšanās varētu pagarināt pirkšanu līdz 1.4393 līmenim.

GBP / USD – mēneša diagramma – trīs baltie karavīri

Kad MACD šķērso vidējā līmeņa un aizver histogrammas virs 0, GBP / USD bullish aizspriedumi ir guvuši papildu atbalstu. Ilgtermiņā GBP / USD pāris, visticamāk, sasniegs 2018. gada augstāko līmeni, pārsniedzot 1.4377 atzīmi 2021. gadā. 2021. gada pirmajā ceturksnī GBP / USD, iespējams, sasniegs 1.3800, un otrajā ceturksnī Cable var iet pēc 1.40 līmeņa.

GBP / USD – iknedēļas diagramma – dilstošā trīsstūra modeļa izlaušanās

Zemākajā laika posmā GBP / USD pāris ir noslēdzis virkni bullish, kas apņem sveces ap 1.3855 zonu, atbalstot spēcīgu bullish tendenci. Nedēļas diagrammā mēs varam redzēt, ka pāris ir izjaucis dilstošā trijstūra modeli, kas liecina par bullish dominanci; tomēr MACD norāda, ka buļļi ir izsmelti, un pārdevēji var ienākt drošā tirgus peļņā. Kabelis varēja parādīt korekciju apakšējā pusē līdz 1,3565 un 1,3360, pirms parādīja turpmākas pirkšanas tendences tirgū.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector